Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek nehéz megtanulni magamtól zongorázni? Igazából egy "script" lenne az amit mindenképpen megtanulnék.. Fontos lenne. fórum

Szerintetek nehéz megtanulni magamtól zongorázni? Igazából egy "script" lenne az amit mindenképpen megtanulnék.. Fontos lenne. (tudásbázis kérdés)


23. Naoya (válaszként erre: 20. - Regin_a)
2013. márc. 26. 19:03

Tudom, nem lenne lehetetlen. De úgy összegezve.. egy scriptért csak úgy kidobni pénzt? Ha lenne saját gyönyörűséges hangszerem.. ami elérhető számomra is, az már más tészta... de így? Nekem nincs több százezrem, pedig nagyon sajnálom a dolgot. :((

Egyébként 4000 ft egy zongoraóra kb.

22. Naoya
2013. márc. 26. 18:58
Lényegtelen már a script...
2013. márc. 26. 17:45
Mi a script?
2013. márc. 26. 17:35

Nem tudom mennyiért adnak magán órákat

de

egy régi szomszédom, semmi zeneértés, az 50. születésnapjára megtanult egy számot eljátszani csellón

Kérdeztem , hogy-mi?

Magántanár, egy szám, cselló bérelve, mechanikusan megtanulva

2013. márc. 26. 14:57
Ha csak egy dallamot akarsz megtanulni, az OK, de egy kétkezes, többszólamú stb. zongoradarabot az alapok ismerete és megfelelő gyakorlat nélkül szerintem képtelenség.
18. Naoya (válaszként erre: 17. - De Luca)
2013. márc. 26. 14:06
Úgy is ez még a jövő zenéje.. előbb össze is kellene kaparnom rá az összeget. :) Még van időm, de ha sikerül kifognom egy erre alkalmas kis csodahangszert, akkor biztos vagyok benne, hogy meg is fogom hálálni neki és a legjobb, legnagyobb tudásommal és lelkesedéssel fogom megtanulni a "dalt". :) Még annyira nem mondok le a dologról. Köszönöm a segítséget! :)
17. de Luca (válaszként erre: 13. - Naoya)
2013. márc. 26. 14:01
Visszatérve a belinkelt hangszerekre... nincs kizárva, hogy jó a billentyűzetük, de magára valamit is adó cég nem használ ilyen leírást, hogy "stílusú", olyan, mintha bóvli lenne, vagy legalábbis egy hozzá nem értő fogalmazta volna a leírást. Mindenképpen érdemes személyesen felkeresni pár hangszerboltot, vagy hangszerbizományit.
16. Naoya (válaszként erre: 14. - De Luca)
2013. márc. 26. 14:00
:'( Nagyon elvagyok keseredve... Mindenesetre köszönöm a tanácsokat és a segítséget! :))
15. szojika (válaszként erre: 1. - Naoya)
2013. márc. 26. 14:00
Ha tudsz kottát olvasni és valaki ír neked egy jó ujjrendet, akkor csak gyakorlás kérdése!
14. de Luca (válaszként erre: 13. - Naoya)
2013. márc. 26. 13:58
Egy esélyét látom csak ilyen hangszer beszerzésének ezen az áron, ha egy használt kalapácsmechanikás szintetizátort próbálsz meg valahonnan leakasztani. De ennyiért szerintem még használtan is necces, bár nem lehetetlen.
13. Naoya (válaszként erre: 12. - De Luca)
2013. márc. 26. 13:56
Értem már... szóval itt a "kalapácsmechanikán" van a hangsúly azaz a lényeg, amivel a szintetizátorok többsége nem rendelkezik. Viszont akkor le is mondhatok az álmomról, hogy azt a bizonyos "script"-et megtnauljam? Ugyanis nekem max 40.000-ig volna olyan hangszerre keretem, ami a lehető legélethűbben adja vissza azt a zongora dallamot. Annyira szerettem volna megtanulni... De akkor azt hiszem ez nem az én asztalom lesz. :( Vagy más ötlet? Esetleg...
2013. márc. 26. 13:50
Nekem egy elektromos Yamaha zongorám van, az kalapácsmechanikás, egészen kiváló hangzással.
11. de Luca (válaszként erre: 9. - Naoya)
2013. márc. 26. 13:49
A meghatározásban szereplő "zongora stílusú billentyű" nem tudom, mit takar. A zongora billentyűjének nincs stílusa, kalapácsmechanikás a jelzője.
2013. márc. 26. 13:49

Játszani lehet rajta, de nem az igazi!

Még a hangzását se szeretem, mert olyan egyforma.

Az pedig, hogy megadja a háttérritmust, hangszínt (pl. hawai gitár)... kinek mi kell.

2013. márc. 26. 13:42

Az baj... szóval az ilyen típusú gépek akkor nem is alkalmasak, mint amit itt van? link!

[link]

8. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 4. - Naoya)
2013. márc. 26. 13:39
Ha nagyon ôszinte akarok lenni, akkor azt mondom, hogy semennyire. Úgy viszonyulnak egymáshoz, mint a húsleveskocka és az Újházi tyúkhúsleves.
7. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 4. - Naoya)
2013. márc. 26. 13:34
Szintetizátoron nem tudsz úgy "árnyalni" billentessel, mint a zongorán. Nekem elektromos jazzorgonám van, (a tibias hangszíntôl a pianinoig) lehet rajta hangerôt állítani lábbal, de mivel játszottam zongorán, össze sem lehet hasonlítani a kettô hangzását.
6. de Luca (válaszként erre: 4. - Naoya)
2013. márc. 26. 13:32
Bármit is veszel, kalapácsmechanikás legyen, különben semmi köze a zongorához, csak annyi, hogy azon is billentyűk vannak.
5. Naoya (válaszként erre: 3. - 5bcf1b7c01)
2013. márc. 26. 13:29
Köszönöm! :) Utánanézek mindenképp!
2013. márc. 26. 13:29

Én is így gondolom.. :) Köszönöm! ^^

Igazából kezdetnek egy szintetizátort vennék, hisz az az olcsóbb...

A kérdés az, hogy ha egy 30-40 ezer ft értékben (egyszer talán) megveszem, akkor az mennyire adja vissza a zongorahangokat/effekteket?

2013. márc. 26. 13:27
Javaslom a Zongora 1. tankönyvet.
2013. márc. 26. 13:26
Nem nehéz; Érzék: billentés-, ütem-, és az ujjrend betartása, kotta ismerése.
2013. márc. 26. 13:23
Szerintetek nehéz megtanulni magamtól zongorázni? Igazából egy "script" lenne az amit mindenképpen megtanulnék.. Fontos lenne.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook