Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól kell elkezdni a bili vagy wc használatot a babáknál és hogyan lehet őket rávenni erre? fórum

Mikortól kell elkezdni a bili vagy wc használatot a babáknál és hogyan lehet őket rávenni erre? (tudásbázis kérdés)


22. Mia 74
2009. aug. 29. 10:00
Én azt olvastam erről, hogy a visszatartási inger megjelenése előtt nem érdemes próbálkozni (ez olyan 1,5 kora körül van a kicsiknek), de erre egyik barátnőm kislánya rácáfolt 1 évesen, aki ő maga akarta a bili projectet. Amúgy azt is hallottam, hogy nyáron -főleg fiúknál- könnyebb elkezdeni a dolgot, mert hamar rájönnek ugye, hogy pelus nélkül mennyivel könnyebb az élet. Mondjuk az én kisfiam még csak 5,5 hónapos, de már most imád pelus nélkül lenni, szóval én jövő koranyáron megpróbálom vele elkezdeni. A többit meglátjuk. MIndenesetre ezt a fórumot elrakom a kedvencek közé... :)
2008. ápr. 9. 18:10

Sziasztok!


Ismeritek a Suttogó féle könyveket? Abban azt írják, hogy amikor tud ülni a baba rá lehet tenni a wc-re, persze csak ha ő is akarja. Először nem tudatos a bilibe ürítés, csak megfigyeljük a napi ritmusát. Mikor kakál, pisil stb. Aztán már ő fogja kérni, hogy tedd a wc-re. Fura, de több ismerősömnek bevált. 13-14 hónaposan szobatiszta volt a gyerekük. Én tuti kipróbálom majd!

2008. ápr. 9. 17:03

gyereke válogatja. nekem a lányom másfél éves volt, mikor kikérte magának hogy ő már kisbaba, és ha közeliteni merek a pelenkával akkor sikit, mert a pelus csak kisbabáknak való.és ő már nagy igy még alváshoz sem kell, és sosem pisilt be. mig a fiam éppenhogy 3 éves lett mire hajlandó volt megválni a pelustól

ugyhogy lehet tudni ha más nem a gyerek fejlettségi szintjéből.

19. kandi
2008. ápr. 9. 10:47
Az én pici lányom tavaly nyáron volt két éves mikor szerettem volna elkezdeni a bilire szoktatást, de nem tetszett neki a dolog. Hiába volt nagyon meleg akkor is ragaszkodott a pelenkához nem is tudtam levetkőztetni. Ami érdekes, hogy anyósomnál pisilt a bilibe, de gondolom szegénykém fél napokat ült a bilin :( ezért haragudtam is nagyon anyósomra. Szóval én nem erőltettem, decemberben kérdeztem tőle húz-e bugyit - igen volt a válasz és napokon belül szobatiszta lett. Aztán nem sokára rá közölte, hogy nem kér éjszakára pelust, de egyszer sem pisilt be.
18. supin
2008. márc. 15. 11:47
Ha már tudja jelezni ,hogy pisi vagy kaka. Ülj mellé,mesélj neki. Szóval ne legyen unalmas az üldögélés mert akkor hamar megunja. Utána DICSÉRET!!
17. lufi
2008. márc. 15. 09:35
Az én fiam már lassan 3 éves, de nem hajlandó még sem a bilire, sem a wc-re ráülni. Most ott tartunk, hogy már zavarja a pelus. Ha bekakil vagy bepisil egyből szól, vagy magától leveszi. Amikor megkérdeztem, hogy akar-e a bilibe pisilni, rávágta hogy nem. Nem erőltetem neki, ha nem akarja akkor nem. Vannak napok amikor leveszi a pelust és egész nap pucéron rohangál, de nem nagyon érdekli, ha csurog a lábán a pisi.
2008. márc. 14. 21:58
Idegrendszerileg a legtöbb gyerek 2 éves kortól alkalmas a bilire szoktatásra. Persze itt is vannak egyéni eltérések mind a két irányban. Az ágytisztaság, az, hogy már éjszakára sem kell pelus még később alakulhat ki. Akár 3-4 éves kor után. Semmit nem kell siettetni, eröltetni.
2008. febr. 26. 12:42
Az én kislányom másfél évesen kezdte a bilizést. Éppen nyár volt és ezért szinte egész nap pelus nélkül játszott. Amikor láttam, hogy pisilni kell neki, akkor ráültünk a bilire, de eleinte leszállt róla és inkább mellé csurgatott. Aztán szép lassan rájött magától, hogy sokkal jobb a bilibe pakolni. Mire eljött az ősz a pelenkát teljesen elhagytuk nappalra, most két és fél éves és már éjszaka sincs pelenka. Ő saját maga kérte, hogy vegyük le alváshoz is a pelust. Nincs is csak ritkán baleset, de szerintem az belefér. Egy a lényeg: nagyon sűrűn kell őket kérdezni, hogy kell e nekik pisilni, kakilni. Idővel megszokják és saját maguktól fognak szólni. Szerintem. De erőltetni semmiképpen sem szabad.
2008. febr. 26. 11:05
A kislányom két éves korában lett szobatiszta. Az első születésnapjára kapott egy érdekes bilit, azzal játszott kb egy évig. olykor, amikor láttam, hogy kakilni akar, rátettem (fölöltözve) a bilire. Ezt nagyon szerette. ÉS mindig megdicsértük érte. Úgy másfél éves kora táján le is vetkőztettem, ha volt még rá időm, na akkor volt ám még csak nagy az öröm. A második születésnapja (május 29) után egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy sohasem pisil be. Mindig szól, hogy adjuk a bilit. Mi egyszerűen engedtük neki, hogy maga határozza meg, mikor elég érett a dologra. ERőltetéssel csak késlelhető de nem segíthető elő a dolog. A szomszédunkban egyébként lakik egy kisfiú, két és fél éves és még nem szobatiszta. És ez se baj. Majd neki is bejön.
13. mtt80 (válaszként erre: 5. - Ritamoto)
2008. febr. 26. 10:24

Nyugodj meg, eljön majd az az idő, amikor majd nyugodtan le tud ülni a bilire. Az én kisfiam is örökmozgó. Egy pillanatra sem tud nyugton maradni. Ez korábban még rosszabb volt. A bilin még is mindig nyugton tudott ülni.

Bár szerintem ti még nagyon ráértek. Hamarosan úgy is jön a jó idő, majd akkor könnyebb lesz (nem lesz annyi ruha rajta).

2008. febr. 26. 09:04
Köszi a válaszokat, kezdek megnyugodni, hogy nem maradtunk le még semmiről sem.Azért lassan elkezdünk próbálkozni, bár a bilibe eddig csak játékokat pakoltunk.Remélem hamarosan más is kerül bele.:-)
2008. febr. 26. 08:16

Az én kisfiam elég sokára lett szobatiszta, két és fél éves korában. Igaz, előtte nem is nagyon próbálkoztunk. Másfél éves korában tettünk néhány kísérletet, de akkor még nem nagyon érdekelte a bili, utána meg jött a tél, a beöltözős időszak, úgyhogy nem is foglalkoztunk vele. Nyáron ismét megpróbáltuk, akkor már kicsit szorított az idő az óvoda miatt. Úgy látszik addigra megért rá, mert két hét alatt úgy leszokott a pelenkáról, hogy még éjszakára sem kellett. Ja, a bilit ekkor is utálta, az udvaron pisilt szabadon, azt nagyon élvezte, vagy a wc-be. Rávenni nem nagyon lehet őket, ha nem akarják, de egy idő után zavarni kezdi őket a pelenka (öntudatilag), akkor készek leszokni róla. Én annyit csináltam, hogy levettem róla a pelenkát, mondtam neki, hogy mostmár nincs rajta pelus, szóljon, ha pisilni, kakilni kell. Egyszer-kétszer volt baleset, akkor olyan rossz érzés volt neki, hogy csorog a lábán a lé, hogy ez is hozzájárult szerintem ahhoz, hogy szóljon, ha vécéznie kell. Az elején a sikereket nagyon megdícsértük, annak örült, az is ösztönözte a továbbiakban.


Bocs, hogy ilyen hosszú voltam.

10. tinendo (válaszként erre: 9. - Eracica)
2008. febr. 25. 17:58

Ne erőltesd, majd rájön.

Amúgy a fiúk később érnek.

9. eracica (válaszként erre: 8. - Tinendo)
2008. febr. 25. 17:33
Fiacskám 25 és fél hónapos, tudja, hogy kéne használni a bilit, de még nem akar...remélem hamar összejön.
2008. febr. 25. 17:19

Mi is 20 hónapos kora körül kezdtük meg a manóval a biliztetést, pedig már sokan azt mondták,h. előtte is meg lehet tanítani a bilizetést a kicsiknek.

De én nem akartam erőszakkal ráültetni, előbb ismerkedtünk vele.

Ő is jött velem pisilni, mint az előttem szólok gyerkőcei. Hozta a bilijét, mondta,h. neki ide kell pisilni. :D

Nem telt el 1-2 hét s mikor érezte,h. pisilnie kell, már maga mondta,h. pisilni kell, vetkőzött s ráült. :) Utána nem is tűrte meg a pelust, még éjjelre sem. (1-2x bepisilt éjjel, utána ha éjjel kellett neki pisilni, felkelt, szólt, s bilizett.)

Pár napra rá 1x sikerült belekakilnia is a bilibe, mikor jelezte, hogy pisilnie kell.

Utána volt 1-2 bakija a kakizás terén, de 1 hét után már azt is jelezte, ha kakilnia kellett.

Most, két és fél évesen kezd a wc-be pisilni, nagyon tetszik neki. :)

2008. febr. 25. 15:38
Igaza van az előttem szólóknak. A kényelmes pelenkák korszakában már csak legenda az 1, 1,5 éves korban szobatisztává váló gyerek. Mostanság 2 éves kor körül lehet elkezdeni a bilivel ismerkedést és ha tud már jelezni, akkor konkrétan ráültetni. Ez fiúknál kicsit el is húzódhat.
2008. febr. 25. 14:52
Az én lányom 2 éves és 3 hónapos volt, amikor megpróbáltuk a bilizést, és 1 hét alatt szobatiszta lett, mert addigra már megérett rá. Feleslegesnek tartottam, hogy túl korán erőltessem, így utána sem pisilt be sohasem, és kis idő múlva már éjszaka is levettem a pelust.
2008. febr. 25. 14:51

Az én fiam 17 hónapos, és ő is jön velem pisilni, ilyenkor még csak ruhástól, de ráültetem a bilire.De ha bekakál a pelusba akkor még nem jelzi, ha kérdezem, akkor tudja hogy mi az a kaka ,de akkor sem biztos hogy "igazat" mond.Amúgy el se tudom képzelni, hogy fog ő ott ülni, mert foyton rohan.

:-)

2008. febr. 25. 14:31

Mi legelőször 20 hós kora körül mutattuk meg neki a bilit (persze előtte nálunk is volt olyan, hogy eljött velem wc-re). Akkor még csak ismerkedett vele. Néha ha éppen pelus nélkül rohangált ráültettem. Tetszett neki nagyon. Nem erőltettünk semmit, amikor akart ráült. Utána kb. 22-24 hós kora körül volt az, hogy már tudatosan használta. Nyáron, amikor jó idő volt, sokszor csupasz popsival rohangált, így már szaladt is a bilihez, ha úgy érzte kell. Akkor még ha volt rajta ruha, bizony becsurgott. Később már a ruha sem okozott gondot és végül 2 éves és 3 hós korára lett szobatiszta.

Szerintem sem kell túl korán rászoktatni és semmiféleképp ne erőltessétek.

2008. febr. 25. 14:22
18 hós kora előtt nem érdemes, az idegrendszer addigra fejlődik ki annyira, hogy érdekelje, anyu-apu mit hova csinál. Addig koordinálni sem tudja mikor csinálja a dolgait, persze a mintakövető magatartásra érdemes alapozni, azaz nem baj, ha anyát elkíséri pisilni. Az én fiam 16hós lesz, jön velem, ha mondom neki, megyünk pisilni? már megy a fürdőajtóhoz és néz, sőt, ha nem megyek, a maga nyelvén visszakérdez, hogy most akkor megyek vagy nem? :D Persze ő addig pakol, nézelődik, de utána kikísér ugyanúgy :D
2008. febr. 25. 14:14
Kiváncsi vagyok én is a tapasztalatokra!
2008. febr. 25. 14:12
Mikortól kell elkezdni a bili vagy wc használatot a babáknál és hogyan lehet őket rávenni erre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook