Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bármely kórok, természetes gyógymódok! fórum

Bármely kórok, természetes gyógymódok! (beszélgetős fórum)


2013. máj. 27. 13:07
Úgy látom harcos kedvű Freelover már nincs a Hoxán,az ilyen emberekkel lehet aztán minden gyógyszert beszedetni.Köszönöm én már régebben szedtem eleget.Látom itt jártak értelmesebbek is,de egy jó hónapja senki.
29. sawora (válaszként erre: 28. - 5ee8b769e4)
2013. ápr. 22. 15:20
Látom, szereted próbára tenni az embereket... :) Netán küzdesz valamilyen kórral?
28. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 27. - Sawora)
2013. ápr. 1. 14:38
Megnézném hogy mit kezdenél egy pl. 1-es típusú cukorbetegséggel, kivülről beadott inzulin nélkül, akármennyi időd is lenne rá!
27. sawora (válaszként erre: 24. - 5ee8b769e4)
2013. ápr. 1. 00:40

Kedves Freelover!

Köszönöm a hozzászólásaidat, elgondolkodtató. Az, hogy az akut problémáknál (pl. vakbélgyulladás) a természetgyógyászok is műtéti beavatkozást javasolnak inkább az idő illetve annak hiánya miatt van.

Saját tapasztalataim szerint minden betegség megoldható kémiai vegyszerek, gyógyszerek nélkül, mert az emberi szervezet szinte mindent képes előállítani a saját gyógyítására. Persze, a legtöbb dolog fejben dől el. Ha valaki meg akar gyógyulni, meg fog, ha nem, akkor kevesebb az esély rá. Én szívesebben segítem a problémákat szelíd gyógymódokkal, mint - az említetten veszélyes mellékhatású - gyógyszerekkel, hiszen ártani semmiképp nem szeretnék a saját testemnek.

26. sawora (válaszként erre: 20. - Shine73)
2013. ápr. 1. 00:32

Kedves shine73! ismerős a problémád, az echinacea valószínűleg azért válott ki ilyen reakciót, mert allergiás vagy a fészkesvirágzatúakra.

Érdekes ez a különbség a rágótabletta és a sima vitamin között, valószínűleg valamelyik gyógyszer vivőanyagra is allergiás vagy, ami a rágóban nincs benne. Lehet, hogy érdemes lenne megvizsgálni azokat az összetevőket, amik azokban a vitaminokban vannak, ami után rosszul lettél.

A gyomorégésnél pedig meg kéne nézni, hogy miért/mikor kezdődik, nem vagy-e elsavasodva? A teától is éghet a gyomor, főleg, ha fekete tea... A menta tea nagyon jó a gyomorbajokra! :)

25. sawora (válaszként erre: 16. - Judyt640)
2013. ápr. 1. 00:25

Igen, Judyt, pont ezzel a céllal indítottam a fórumot :)

Méghozzá azért, hogy terjedjen a jó információ! Közösségi szinten.

24. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 23. - Csipkerózsika)
2013. márc. 28. 18:09

Miért nem?

Súlyosabb betegségek esetén miért lesz egyszerre jobb a tudományos orvoslás?


Kivéve a legsúlyosabb, gyógyíthatatlan betegségeket, mert akkor újra előkerül a természetgyógyászat.

23. Csipkerózsika (válaszként erre: 22. - 5ee8b769e4)
2013. márc. 27. 15:35
Ez nyilvánvaló. Mindenki egyetért abban - még a természetgyógyászok is - hogy pl. vakbélgyulladás esetén nem gyógyteát alkalmazunk.
22. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 22. - Csipkerózsika)
2013. márc. 27. 10:38

Nyilván a népszerűbb házi praktikák enyhe kezelések.

A kisebb betegségek meg elmúlnak maguktól is. :)

Ezek nem mérhetők össze egy súlyosabb betegség intenzív kezelésével.

21. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 20. - Shine73)
2013. márc. 26. 18:00
Sokan gondolják azt is, hogy a természetben található anyagokat orvosi ellenőrzés nélkül "büntetlenül" mellékhatások nélkül lehet alkalmazni. Ez is egy tévhit, előítélet. Ezek az anyagok éppen úgy rejthetnek magukban kockázatokat, mint bármely gyógyszer.
2013. márc. 26. 17:34
sziasztok! olvasgattam a természetes gyógymódokról beszélgettek. nekem pl. az ehinancia halálos méreg. immunerősítőként szirupban ajánlották, két nap után olyan beteg voltam tőle, hogy világomról nem tudtam, bedagadt a nyakam, allergiát váltott ki. Sok természetes anyaggal így vagyok sajnos. Őseinkre nem merek már alapozni, hiszen ott nagyobb volt a "természetes szelektálódás" mert sok betegségre nem volt gyógyír. Amire volt, az viszont másképpen jelent meg, mint a mai idegbajos, rohanó világban szerintem. Valaki tudja a választ arra, hogy pl. sima -vitaminből miért csak a rágótablettát bírom enni? A többitől rosszul vagyok. Inkább citromot facsarok ki a teámba, de attól meg ég a gyomrom. A kakukkfű viszont nagyon jó hashajtó, ha valakinek ilyenféle baja lenne!
19. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 18. - 5ee8b769e4)
2013. márc. 26. 17:26
Ma már...tegyük hozzá!
18. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 15. - Sanka02)
2013. márc. 26. 17:26
Szerencsére ezekben a dolgokban nem kell hinni, hiszen az orvostudomány, mint minden más tudományág is, bizonyítékokon alapul.
17. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 14. - Csipkerózsika)
2013. márc. 26. 17:17

Az embernek nem nagyon volt más választása régen, hiszen ezek az anyagok készen a rendelkezésére álltak. Tapasztalati úton rájött hogy mi mire hatásos. Azért sok tévhit, babona is övezte a pusztán szájhagyomány útján terjedő ismereteket, s övezi a mai napig is.

A mai tudományos orvoslás másként közelíti meg ezt a kérdést, az anyagok hatásmechanizmusát igyekszik feltárni, és a hatást kísérletekkel klinikai tesztekkel ellenőrzi, legyen az természetes vagy mesterséges hatóanyag.

2013. márc. 26. 17:16
Ha jól értelmeztem a fóruminditó azt szeretné ha olyanok irnák le a tapasztalataikat akik kigyógyultak valamilyen betegségböl természetes szerekkel.Ez hasznos lenne szerintem is.
2013. márc. 26. 17:04

Hiszek a természetes gyógymódokban is, de ugyanúgy elfogadom a gyógyszereket. A kisfiammal voltunk olyan fertőzéssel kórházban, hogy alig tudták antibiotikummal kiirtani a rezisztens baktériumot.

Ha kell a gyógyszer , akkor kell, nagyon indokolt esetben adnak ma már a gyerekorvosok is antibiotikumot.

14. Csipkerózsika (válaszként erre: 13. - 5ee8b769e4)
2013. márc. 26. 16:59
Hát, bizonyára van a növények közt is rengeteg, amelynek nem kívánt hatása van, illetve például a hatása mondjuk egészséges állapotban vagy pont betegség esetén nem kedvező az emberre. De azért az emberiség már évezredek óta használja a növényeket gyógyításra és rengeteg gyógyszernek is alapanyagául szolgálnak, nem hiszem, hogy ez a véletlen műve lenne.
13. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 12. - Csipkerózsika)
2013. márc. 26. 16:51

De igen. Jó a gondolatmenet.

A természetben is vegyi folyamatok zajlanak, mégpedig bonyolult, összetett, sokféle vegyi folyamat. Melyeknek azonban sok esetben nem sok közük van egymáshoz. Egy növényben pl. teljesen más folyamatok zajlanak mint egy állatban, vagy az emberben. Mégis hajlamosak vagyunk feltételezni, hogy ami növényi eredetű az csak jó lehet. Pedig a legtöbb növényi anyag mérgező az ember számára. Ha van néhány amelynek gyógyhatása van, az csupán a véletlen műve.

12. Csipkerózsika (válaszként erre: 11. - 5ee8b769e4)
2013. márc. 26. 16:44

Ezt nem teljesen értem.

Az emberi szervezetben vegyi folyamatok zajlanak.

Tehát vegyi úton gyógyíthatók a problémái.

Mi a másik út, ami nem vegyi, a természetes?

Az emberi testet nem a természet alkotta?

Egyáltalán a természetben nem "vegyi", biokémiai folyamatok zajlanak, anyagok vannak?

Nem értem...

11. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 7. - Sawora)
2013. márc. 26. 13:18
Az emberi testben vegyi, biokémiai folyamatok zajlanak. Ezek zavarai is vegyiek. Ezért logikus, hogy elsősorban vegyi úton gyógyíthatók, kezelhetők.
10. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 1. - Sawora)
2013. márc. 26. 13:15

Miért e előítélet?

A természetnek van jó és rossz "ereje" is. Vannak természetes dolgok melyek megbetegítenek, megmérgeznek. És sajnos olyan bajok is melyekre nincs megoldás.

2013. márc. 26. 12:56
Vannak esetek amikor nem mindig elég a természetes gyógymód, de ha pl. menstruációs görcs ellen csak oda kell raknod egy melegvizes palackot, akkor felesleges minden ilyen kisebb dologra beszedni gyógyszert. Én a neten szoktam utána olvasni, hogy mivel lehet az adott problémát természetes gyógymóddal kezelni. Eddig sosem csalódtam.
8. sawora (válaszként erre: 4. - Dovima)
2013. márc. 26. 12:54
Használj propoliszt gyulladáscsökkentésre, és echinaceát az immunrendszer erősítésére. Két nap és rendben leszel ;)
7. sawora (válaszként erre: 5. - 5bcf1b7c01)
2013. márc. 26. 12:53
A természetben nem csak a növények találhatók. Itt bármilyen, nem vegyi gyógymódra gondolunk :)
6. sawora (válaszként erre: 2. - Luna93)
2013. márc. 26. 12:52
Nagyon jó! És szép példa! :)
2013. márc. 26. 12:51
Szeretném látni, amint egy Bechterew-Parkinson-Down-Alzheimer-Lyme,- stb. növényekkel meggyógyítható;
4. dovima (válaszként erre: 2. - Luna93)
2013. márc. 26. 12:49
akkor nekem segítenél?? nagyon fáj,kapar a torkom...
3. zsoka1984 (válaszként erre: 2. - Luna93)
2013. márc. 26. 12:46
Én már csak a migrénre szedek, mert arra kénytelen vagyok, viszont a többi dologra nem.
2013. márc. 26. 12:43
Én már 1 éve nem szedek semmilyen gyógyszert, lehet bármi bajom, fejfájás, láz, menstruációs görcs, hányós-hasmenéses vírusos megbetegedés, mindegyiket meg tudtam oldani gyógyszer nélkül, természetes gyógymóddal.
2013. márc. 26. 12:39
Hiszek a természet erejében, és abban, hogy minden bajra van megoldás! Ti mit tapasztaltok, mit gondoltok? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook