Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vastagbélműtét - tapasztalatok fórum

Vastagbélműtét - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2021. okt. 16. 08:01

Szép napot mindenkinek

2001 október b05 én műtöttek Colitis miatt a Budapesti Margit Kórházban A teljes vastagbél mennyiséget el kellett távolítani . A végbél rész menthető volt ezért a vékony belet fejtették le és műtötték a záró izmokhoz. Nem viselek Stóma zsákot.

Ennek bizony az idén 20 éve .

AZ első 5-6 év telt el nagyon nehezen- sok problémával. 2006 ban úgy döntöttem ,hogy változtatok. Egyik napról a másikra letettem az összes gyógyszeremet, befejezem a Colitis diétát. Nem érdekelt,hogy a legsúlyosabb következménnyel is s számolnom kell.

Nem volt könnyű .

DE

Pár év alatt elértem ,hogy nem a vastagbél hiányom diktálja ,hogy hova - mikor- hogyan menjek, mit és hogyan ehetek. Megtervezve az útvonal illemhely elérhetőségeit, Nagyjából öt évre rá /2010-11/ elértem ,hogy egyetlen gyógyszer nélkül, mindet elfogyasztva ami ehető. különösebb gondok nélkül élhetem az életemet a mai napig. Nem ritkán 10- 14 órákat eltöltve illemhely használat nélkül.

Nem azt mondom ,hogy ez a váltás az egyetlen ami segít...

NEKEM ez segített.

A mai napig nem szedek egyetlen gyógyszert sem napi rendszerességgel, csak alkalmanként- szükségszerűen. Jó ideig amikor véres székletet tapasztaltam tartottam egy "Probiotikumos" 5 napos kúrát és rendbe lett minden .

74 éves vagyok...

Kívánok mindenkinek akit érint , gyors és eredményes gyógyulást- Jó és örömökkel teli életet.

Árpád


E az ÉN

2017. nov. 10. 10:39
Nem akarom elhinni, hogy rajtam kivül senkinek nem volt ilyen mütete??😒
2017. okt. 17. 14:14
Nagyon régen irt ide valaki, pedig engem nagyon érdekelne akinek ilyen mütéte volt, két hét mulva megyek Salgotarjánba mütenek. Szeretnék véleményeket tapasztalatokat, a kórházról és a mütétről is!!
2013. márc. 26. 13:07

Sajnos a heg elég nagy, úgy 20 cm lehet. Neki nem fájt egyáltalán.Csomói voltak, de azok 1-2 hónap alatt felszívódtak.

Ő egy hónappal a műtét után nagyjából visszatért a normál evéshez, talán a túl nehéz ételeket nem ette még 1 hónapig. Attól kezdve, hogy evett normál lett az emésztése is, nem kellett semmit használnia.

Azóta is eszik mindent nem diétázik egyáltalán.

2013. márc. 26. 06:51

Szia, Gyöngyi!


Örülök a beírásodnak... Nos, párodnak mekkora hege van? Ő nem tapasztalt két-három-hónaposan fura húzó-égő, nem durva, de határozott fájásokat néha? Nekem még így közel két hónaposan is belenyilall néha belül, bár nekem a petefészkemet is kivették azon az oldalon, meg bontogattak egy csomót, a sebész elmondása szerint gyakorlatilag az egész hasüreget szétbontották. A vékonybél sem úszta meg. Mondta is, hogy két-három hónap, mire teljesen rendben leszek. Egyelőre még vannak csomók a hasfalon belül, majd állítólag azok is elmúlnak. Én az evéssel vagyok "bajban", bár most már szinte mindent eszem. Párod hogyan tért vissza a normál étkezésre? Mindenevő vagyok, viszont bennem van a paranoia, nehogy "bajt" csináljak...

Contractubexet én is használok :-)


Egész életemben székrekedéses voltam, ugyan rengeteg rostot ettem, de keveset iszom, valahogy a folyadékkal mindig problémáim voltak. Tudsz valamit székletrendezésre?


Bocs a sok kérdésért, de nem tudom, Miskolcon mi van, itt az ember nemigen kap útmutatót. Itt "protokoll" van, futószalag, ami a kicsi átlagnak talán bejön, akinek nem, hát, annak meg pechje van :-S

2013. márc. 25. 09:05

Páromat műtötték vastagbéldaganattal másfél éve. A műtétből nagyon hamar felépült, júniusban műtötték és augusztus elején Horvátországig vezetett, ott nyaraltunk. Fürdött, napozott, járkált, ahogy szokott. A heg elég szépen gyógyult, a Contratubex nevű sebkezelővel kente.

Ha van kérdésed szívesen válaszolok.

2013. márc. 24. 14:55

Sziasztok!


Hat és fél hete volt hasi műtétem. Több összenövést találtak, és sajnos az egyik érintette a vastagbelet is, amiből egy 6 cm-es darabot ki kellett vágni. Most van a hasfalamon egy 16 cm-s heg plusz 3 db. laparoszkópiás "lyuk".


Tapasztalatokat várok minden féle aspektusban ebben a témában - műtét előtt, altatás, közvetlen utókezelés, diéta, hosszabb távú nyűgök, érzések...

Előre is megköszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook