Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességmegszakítás - kicsit másként fórum

Terhességmegszakítás - kicsit másként (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Terhességmegszakítás - kicsit másként

31. 130454e42d (válaszként erre: 27. - Bowie)
2013. márc. 24. 10:09
Nem, eü-sel tényleg másképp viselkednek a kórházban, tapasztalatból tudom.
30. b8103f009a (válaszként erre: 1. - Doktornő)
2013. márc. 24. 10:09

Én ezt a cikket felháborítónak találom, olyan embert látok mögötte, aki mélyen egoista, karrierista, azt gondolja, mindent ő irányíthat. Ami nem is lenne baj, de hogy ez valaki életébe kerüljön, így már nem elfogadható szerintem.

Alap esetben azt gondolom, h mindenkinek joga eldönteni, h akar e gyereket szülni. Mivel 100%-os védekezési mód nincs, csak a no szex, így voltak, vannak, és lesznek is nem kívánt terhességek.

Sok oka lehet valakinek az abortusz mellett dönteni, sok okot el is lehet fogadni, de amit te leírsz, az nekem hajmeresztő. Ha úgyis terveztek még gyereket, akkor miért lett volna akkora tragédia, ha most jön? Gondolom nem a mély szegénységből akarsz magánpraxist, egészséges vagy, párkapcsolatban élsz...stb, vagyis minden adott hozzá, h szülhess. Ilyen esetben nem hiszem el, h ne lehetett volna a helyzethez alkalmazkodni, átszervezni az életeteket úgy, hogy ne kerüljön az a gyereketek életébe. És persze az a legfontosabb számodra, h hogyan viselkedtek veled, mikor abortuszra mentél. Hát, ehhez mit lehetne fűzni? Talán annyit, h alap esetben minden emberrel normálisan kellene viselkedni az eü dolgozóknak, de amint tudjuk, ez nálunk túl nagy elvárás. neked protekciód volt, ezért úsztad meg a nem emberhez méltó bánásmódot, ennyi.

29. bowie (válaszként erre: 24. - 661e5a20a8)
2013. márc. 24. 10:08
Egy gyerek, akit nem várnak örömmel...annak miért jobb, ha megszületik...?
2013. márc. 24. 10:07
Én ilyen lelketlen cikket abortuszról még nem olvastam. Nem kivánok senkinek rosszat, mert tényleg nem, de beszélgessünk majd 2-3 év sikertelen próbálkozás után, amikor a kistesó nem jön össze...
27. bowie
2013. márc. 24. 10:07
Hülyeség, hogy csak azért nem szóltak be neki, meg azért nem viselkedtek vele rondán, mert szakmabeli....
26. 130454e42d (válaszként erre: 24. - 661e5a20a8)
2013. márc. 24. 10:06
Nekem meg azokról akik szerint a magzat a fontos, a megszületett ember le van tojva.
25. andi6020 (válaszként erre: 24. - 661e5a20a8)
2013. márc. 24. 10:06
Egyszerű vagy, mint egy raklap. :DD
24. 661e5a20a8 (válaszként erre: 19. - Andi6020)
2013. márc. 24. 10:04
Nem, csak meg van a véleményem azokról, akiket 2 kutya jobban meghat, mint egy gyerek...
23. elbb (válaszként erre: 17. - 661e5a20a8)
2013. márc. 24. 10:03
Miért kell személyeskedni?
2013. márc. 24. 10:02
Nem vagyok abortuszellenes, de ez a cikk egy hangyányit morbidra sikeredett. Mások a saját szüléstörténetüket nem tudják ilyen meghatóan, áhitattal leírni... A férjet meg sem kérdezte, vajon ő mit akar, meg bocsánatot kért a babától? Majd megüzente neki, hogy nézzen be két év múlva? Ez valami vicc. Én nem vagyok érzelgős ilyen téren, de azért ez már egy kicsit túlzás. Mindezektől függetlenül semmi közöm hozzá, de mostmár azt is tudom, hogy ilyen is van a világon. :S
21. 130454e42d (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2013. márc. 24. 10:00

Engem sem. Megint valami gejl szöveg, lelkiismeretfurdalás keltésére. Az abortusz magánügy, másnak semmi köze hozzá.

Mondjuk épp ezért nem értem a cikket se.

20. 5bb89d4b1c (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2013. márc. 24. 10:00
Erre nem lennék büszke :(
19. andi6020 (válaszként erre: 17. - 661e5a20a8)
2013. márc. 24. 09:58
Ezt abból szűrted le, hogy nem hullajtok könnyeket az ilyen színpadias drámázástól?
2013. márc. 24. 09:56
Kedves doktornő sem fog ide visszajönni, és reagálni a fel tett "kérdésekre"...
17. 661e5a20a8 (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2013. márc. 24. 09:55
Gondolom Te is túl vagy néhány érzelem mentes abortuszon...
2013. márc. 24. 09:55

Meg nem is értem én sem... Valaki megöli a még megnem született gyermekét, hogy beindítsa a karrierjét, aztán 2 év múlva a beindított karriert feladva elmegy megint szűlni... Mert ha még azt mondja, nem tudtam volna neki enni adni, felnevelni, azt azért még megérti a ember, némileg. De meg van mindenem, csak az az indok, hogy majd csak 2 év múlva akarok szűlni...

Lehet, ehhez orvosi diploma kell...

15. andi6020 (válaszként erre: 13. - 661e5a20a8)
2013. márc. 24. 09:55
Engem nem hat meg.
2013. márc. 24. 09:52

Ha egy baba védekezés mellet is becsúszik az nem véletlen.... (idézőjelbe)

Ő nagyon akart titeket...

szép az, hogy bocsánatot kértél tőle...

de ez nem változtat semmin...


Annak viszont örülök, hogy nem lett semmi bajod és még kellemesen is csalódtál egy ilyen helyzetben...

2013. márc. 24. 09:49

"Sírok még, hogy emlékezzél! Én sem feledem, ki miatt nem lettem!

Nem vayok ragályos, nem is vagyok féreg, nincsen semmi bűnöm... Anyám hagyd, hogy éljek! HAGYD!

Fekete gyöngyszemek a sárban, néma lepelben, éltem más hasában, mégsem születtem...

Nem lesz mindig hajnal, eljön majd az éj, leszek minden álmod, nem hagylak békén!

Mond el, hogy neked miért lehet? Te nem vagy bűnös, ha elveszed az én életemet?

Miért szül a világ olyan anyát, ki szíve alatt gyílkolja meg, saját magzatát?" Mondd!!!

Csak egy idézet....

12. 731e5b9ffb (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2013. márc. 24. 09:46
Valóban nem rossz dolog, csak szerintem nem olyan esetekre lett kitalálva, hogy a családba születendő, későbbre tervezett, bár 1-2 évvel korábban jött gyerek ne szülessen meg..
2013. márc. 24. 09:42
Nem rossz dolog az abortusz, teljes vállszélességgel támogatom, csak a cikk létjogosultságát nem értem.
10. elbb
2013. márc. 24. 09:41

Sajnos én is azt gondolom, azért voltak veled emberségesek, mert te is "közéjük" tartozol. Nekem pont a Szent István kórházban volt egy egészségügyi küretem , és azt kell mondanom, hogy én a beteghordón és a szobában lévő altatóorvoson kívül senkivel nem beszéltem. Este hétkor felöltözve kimentem a betegpulthoz, hogy mikor mehetek haza, akkor a kezembe nyomták a zárójelentést és szevasz. A papírról tudtam meg ki végezte a műtétet.

Nem volt ölelgetés, semmi. Pedig nekem ez a műtét is eléggé megterhelő volt.

Mindenesetre a lényeg, hogy te így élted meg, innen már csak előre kell tekinteni! Jó egészséget!

2013. márc. 24. 09:41
Én azt nem értem, aki úgyis akar még egy gyereket, és meg is fogant, akkor nem lehetne kicsit a meglévő helyzethez igazodni? Én is olyan ember vagyok, hogy szeretem, ha minden a terv szerint megy, de azért ezt már én is túlzásnak látom. Főleg a karrierre hivatkozva, mert annak is vannak előnyei, ha a két gyerek egy füst alatt "le van tudva" és nem kell visszmenni közte 1-2 évre dolgozni, majd mire újra belerázódna, újra szülni. Meg azért egy egészségügyis biztos tisztában van vele, milyen szövődményei lehetnek egy abortusznak.
2013. márc. 24. 09:39

Nem nagyon értettem miért kellett erről cikket írni. Talán saját magad akarod meggyőzni, hogy jól döntöttél... a gyerkőc nem véletlenül jött... :/

Az, hogy bocsánatot kértél tőle nagyon szép... ő mégis meghalt...


Feláldoztál egy másik életet, hogy neked jobb legyen. - Szépen fogalmazva.

2013. márc. 24. 09:32

Szakmabeliként nyilván bántak veled, mint egy "mezei" beteggel.

Egyébként meg, baromi rossz gondolat, hogy nem tudod majd szeretni a nem tervezett gyerekedet. Attól, hogy tervezted-e vagy sem, a te ill. a ti gyereketek. Nem ez a szeretet elsődleges feltétele szerintem...

A fiam 3 éves most, nem terveztük, sőt, a legrosszabb időpontban jött (albérlet, én munka nélkül, és még sorolhatnám). De életem legjobb döntése volt, hogy megtartottuk a babánkat!

2013. márc. 24. 09:31
ebből a cikkből sem tanulságot, sem segítséget nem tudtam leszűrni... az író a saját megnyugvása érdekében írta?! most örülni kell, hogy minden jól ment, vagy szomorkodni, hogy meghozta ezt a döntést?! nem nagyon értem én sem, hogy miben más ez a sztori...
5. Adlene (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2013. márc. 24. 09:17
Mert szakmabeliként nem b*sztatták, mint másokat általában, és mert nem úgy bántak vele, mint a nem egészségügyisekkel tennék. Ennyi.
4. b4b1d52444 (válaszként erre: 3. - B4b1d52444)
2013. márc. 24. 09:14
*nagyon nem szeretem akarom mondani
2013. márc. 24. 09:13
Nincs nekem bajom az ilyen jellegű döntésekkel, de azt nagyon szeretem, amikor valaki még megmagyarázza azt is, hogy beszélt a babával, meg bocsánatot kért tőle, meg kérte a megértését...stb. Mintha nem lenne neki mindegy, hogy sajnálod-e vagy sem, a lényeg ugyanaz: nem fog megszületni. Mondom nekem nincs bajom azzal, ha valaki a terhességmegszakítás mellett dönt, meg azt is megértem, hogy nehéz döntés, és lelkiismeretfurdalással jár...stb. De azért ne próbáljuk már meg a szart azzal kimagyarázni, hogy a gyereknek jobb így, hogy kikaparták...
2013. márc. 24. 09:13
Csak én nem vágom, mitől más ez a történet, mint a többi abortusz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook