Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességmegszakítás - kicsit másként fórum

Terhességmegszakítás - kicsit másként (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Terhességmegszakítás - kicsit másként

91. Lara1984 (válaszként erre: 85. - Epresfank76)
2013. márc. 24. 10:43

Szerintem a cikk írója nem "gáz".

Mindenkinek joga van /lenne olyan döntést hoznia, amelyet helyesnek tart. Egy vadidegen embernek nincs joga más életét felülbírálnia. Söprögessen mindenki a saját háza táján!

2013. márc. 24. 10:40

Az abortusz gyilkossag. Ezen nincs mit szepiteni.

Nem is lehet, van olyan no, aki atesett ezen, es nem jut eszebe idorol idore az a pici elet, amit kioltott? Szerintem nincs.

89. 731e5b9ffb (válaszként erre: 78. - Bowie)
2013. márc. 24. 10:39
Valóban joga volt hozzá. Nekünk meg jogunk van leírni a véleményünket. Ha anyukád a szemedre vetette, hogy tönkretetted az életét, az elég siralmas.. És nem hiszem, hogy azzal tönkretenné az anyja életét, mert 2 évvel előbb jött volna, meleg családi háttérbe, nem a híd alá.. Veled még sosem történt meg, hogy másképp alakult az életed, mint ahogy tervbe volt véve? És azért ez nem olyan nagy pálfordulat, csak egy kis tervmódosításra lett volna szükség..
88. 130454e42d (válaszként erre: 83. - Lara1984)
2013. márc. 24. 10:38
Mert a zseniális döntéshozók nem engedélyezték.
87. Krisz42 (válaszként erre: 60. - Bowie)
2013. márc. 24. 10:37
Volt,aki annyi idősen szült.Nem volt betervezve,neki is a munkája,nagyobb gyerekei,stb.élete borult,de most,h a legkisebb is felnőtt,nâla boldogabb emberrel nem talâlkoztam.Azt mondta,nem bánta meg.Ja és nagy háza van,nincs anyagi gondja,a gyerekei közül a legkisebb otthon lakik a családjával,de mindenki jön az unokákkal és boldog nyűzsgés van,teljesen feltöltődtem,mikor ott voltunk.Tehát ennyit arról,h szüljön-e.Egy gyerek semmit nem gátol,főleg,ha nem első.Lehet attól még minden,de ráadásul nem esik i annyi idő,ha a korkülönbség se nagy,mert egymással is jól elvannak.Tapasztalat.Tehát én is elítélem,h egy életet ilyen könnyen kiolt.És beszélt is hozzá-ez nekem kicsit horror.
86. Lara1984 (válaszként erre: 83. - Lara1984)
2013. márc. 24. 10:37
Helyesen: Mifegyne.
2013. márc. 24. 10:37

Hát végigolvastam a hozzászólásokat.Nem szeretnék belemenni érvelésekbe kinek mihez van joga,de a cikk szerintem azért felháborító,mert szerintem is egy karrierista önző emberről van szó,és egy orvostól szomorú ilyen töltetű írást olvasni.

Szerintem nem véletlen ha egy gyermek belejelentkezik hozzánk,mint ahogyan az sem,ha a lombik sorozatosan nem sikerül.Mert akkor van itt vagy nincs itt az ideje.Nekem van egy 17 éves,és egy 17 hónapos fiam.Mindig azt mondtam,hoghy nekem akkor lesz mégegy gyermekem ha itt lesz az ideje.Ha nem lesz akkor így kellett lennie.És sokáig nem lehetett nem akartam elváltam,élethelyzetek miatt,majd mikor úgy gondoltuk,akkor kiderült,hogy vannak problémák szervileg ami miatt nem jött.És elfogadtam,és picit váratott magára de már itt van.

Összességében nem vagyok abortusz ellenes,de ez a cikk gáz,ahogyan és aki megírta!

Mit képzel,hogy majd ez az Angyalka majd még egyszer bekopogtat hozzájuk?Hát orvos ide,vagy oda,nem mi irányítunk mindent.Az élet/sors mindig kiegyenlíti a számlát.Mindannyiunkra igaz ez!

84. 130454e42d (válaszként erre: 73. - Csukottszemmel)
2013. márc. 24. 10:36

Félreértettél, sajnos itt nem jön át a hangsúly.

A véleményem: az abortusz magánügy, mindenki eldöntheti, él-e vele, de másnak nincs joga beleszólni. Mindenki maga érzi, neki mi a helyes döntés, de ez másra nézve nem jelent semmit. A cikkíró úgy döntött, nem tartja meg, az ő döntése, számára így volt akkor helyes.

Az ezoblablát nem értem, amivel köríti, nekem a kettő, az abortusz és a beszélgetés a magzattal üti egymást.

2013. márc. 24. 10:36

Az ilyen korai szakaszában lévö terhességet miért szükséges még mindig mütéti úton megszakítani, holott a Mifegyn-nel ú.m. "egyszerübb"?

(Nem vagyok szakmabeli, pusztán laikusként érdeklödöm.)

82. bowie (válaszként erre: 77. - Csukottszemmel)
2013. márc. 24. 10:36
2 gyereket szültem, a második 2 hónapos. Közötte volt egy védekezés melletti terhességem..nekem is hüvelykúp, mint Nikánál. És bizony nem tartottam meg. Mert nem éreztem azt, hogy akkor abban az időben tudtam volna jó anyja lenni.
2013. márc. 24. 10:35
Egyébként nem kell csodálkozni az egészen, az orvosoknak egy halál nem halál. A születést és halált, betegségeket szerintem úgy kezelik, mint más a rántott levest.
2013. márc. 24. 10:35

ne haragúdj de ez borzalom!!!

nem szeretek ilyesmit olvasni!!

főleg úgy, hogy egzisztenciálisan is meglehetett volna engedni a második babát, meg minden nap beszéltél hozzá!!!!

csupán az otthonlét miatt???!!!!

sőt igazság szerint el is ítélem az ilyesmit, ilyen formában, !!!!

áhhh, azt sajnálom igazán, hogy elolvastam!!!

legközelebb meg sem nyitok ilyet az biztos!!!!

79. Niki29 (válaszként erre: 75. - Mazsinka)
2013. márc. 24. 10:34
na igen, ha beszélek a magzatomhoz, akkor szeretem, ha szeretem nem ölöm meg, majd kérek tőle bocsánatot
78. bowie (válaszként erre: 74. - 731e5b9ffb)
2013. márc. 24. 10:34

És? Joga volt hozzá. Nem hiszem, hogy jó lett volna annak a gyereknek.

Nekem meg KELLETT születnem..tudod hányszor hallgattam, hogy tönkretettem anyám életét ezzel? Szerinted az olyan szuper? Csak mert nem illett akkor elvetetni a nem kívánt gyereket.

77. csukottszemmel (válaszként erre: 70. - Bowie)
2013. márc. 24. 10:33
ugyan már, nem kell lovagolni a hülyeségeken. én csak azt mondom: ölni sose lennék képes, és vannak még ezzel egy páran, mégsincs egy szekérderéknyi gyerekük. Mintha a Te fejedben az élet szeretete egyenlő lenne azzal, hogy "szaporodjunk egyre-másra"-
76. Niki29 (válaszként erre: 71. - 2ac8ed4feb)
2013. márc. 24. 10:33
egy kismedencei csúnya gyulladás kiütötte a tablettát, a gyulladásról sem tudtam, csak amikor először dokihoz mentem, nem éreztem felfázást, aztán az exem választás elé állított,h.ő vagy a baba, én választottam, csak azt nem tudom, 10 évig mit láttam benne... 6 hetes voltam amikor elhagyott, azóta nem beszéltünk. szóval én nem akarok senkit megbélyegezni, de ezért van ez a fórum,h.mki leírja a véleményét aki szeretné. én sosem tudtam volna elvetetni
2013. márc. 24. 10:32
Nekem nem azzal van bajom, hogy elvetette, azt tesz, amit akar. A stílus, amelyben ezt megírta, egy kicsit fura, olyan abszurd dráma jellegű. Kiderült, milyen frankó az egészségügy, tiszta buli az abortusz, mindenki nagyon kedves, barátságos légkör, semmi lelkiismeretfurdalás. Bár ehhez sincs semmi közünk, csak ilyen szemszögből még nem láttaták velem ezt az egészet. Kb. úgy írta le, mintha a fogát húzták volna ki, bár szerintem azt sem tudta volna ilyen emaptikusan, ilyen "kellemes" élményként tálalni. Brrr...
74. 731e5b9ffb (válaszként erre: 49. - Bowie)
2013. márc. 24. 10:31
Itt nem arról van szó, hogy a cikkíró nem akart már több gyereket és ezért elvetette. Akar gyereket, csak így nem a tervei szerint történtek a dolgok, és nem ő alkalmazkodott a kialakult helyzethez, hanem fordítva..
73. csukottszemmel (válaszként erre: 52. - 130454e42d)
2013. márc. 24. 10:31
ó persze, ez a probléma aztán sokkal összetettebb és nem csak az élet elvevéséről szól, hanem bizonyos genetikai betegséget továbbadásáról akár, ami természetes úton nem jöhet létre, stb. És persze, egy csomó etikai kérdést is felvet ezáltal, igen, a természet ellenében döntenek életekről és életminőségről. De mégis valahogy más az élet megtartása, mint ilyen mód való eldobása, mégis valahogy.. érték, még ha egyrészt igazad is van.
72. Niki29 (válaszként erre: 67. - 2ac8ed4feb)
2013. márc. 24. 10:30
én már egyre nyűgösebb vagyok, nagyon várom már a szülést :-)))
71. 2ac8ed4feb (válaszként erre: 69. - Niki29)
2013. márc. 24. 10:30
Nagyon sajnálom!:(Kitartás!
70. bowie (válaszként erre: 66. - Csukottszemmel)
2013. márc. 24. 10:29
Örülök, hogy te, ha úgy adódik 15 gyereket is vállalsz.:) ÉS persze nem védekezel.:)
69. Niki29
2013. márc. 24. 10:28
10 éves kapcsolatból, védekezés mellett maradtam terhes, mégis elhagyott a párom, egyedül vállaltam ezt a babát,első baba, de nem tudtam volna elvetetni.
68. bowie (válaszként erre: 61. - 2ac8ed4feb)
2013. márc. 24. 10:28

Épp azt írta, hogy védekeztek. És mégis leordítja csomó ember, csak mert nem szülte meg.

Ha védekezik, azért teszi, mert nem akar gyereket.

De aki leordítja az gondolom nem tesz semmit, és nem védekezik, merthát azzal is életet akadályoz meg.

67. 2ac8ed4feb (válaszként erre: 64. - Niki29)
2013. márc. 24. 10:28
Gratulálok,már nem sok van!:)De szerettem pocakos lenni:)
66. csukottszemmel (válaszként erre: 53. - Bowie)
2013. márc. 24. 10:27
nem, nagyon tévedsz... nekem az élet mindenkori szeretete az értékrendem:) és ez legalább érték...
65. 130454e42d (válaszként erre: 58. - 731e5b9ffb)
2013. márc. 24. 10:26

Ez igaz, de akkor tedd mellé a terhesség-szülés lehetséges következményeit is.

Amúgy épp ezért felháborító, hogy nem engedélyezték az abortusztablettát, mert bár maga a beavatkozás sokkal kellemetlenebb, fájdalmasabb, de a hosszú távú következmény jóval kevesebb.

64. Niki29
2013. márc. 24. 10:26
lehet én érzékenyebb vagyok a témára, mivel 38 hetes kismama vagyok, de nekem ez durva volt, "bocsánat,de kinyírlak"
63. b8103f009a (válaszként erre: 51. - 2ac8ed4feb)
2013. márc. 24. 10:26

A lelki részét megértem annak amit írsz, de, hogy emiatt megbélyegzett lennél...

Ne haragudj, de ez butaság.

Biztos jól átgondoltan, minden lehetőséget figyelembe véve döntöttél. Nem tudtad vállalni, sajnos így alakult.

Nem egyenlő azon okokkal gondolom a döntésed, mint ami ebben a cikkben áll.

Na ő, tényleg szégyellje magát, minden oka megvan rá!

62. 2ac8ed4feb (válaszként erre: 58. - 731e5b9ffb)
2013. márc. 24. 10:26
Ez így van..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook