Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességmegszakítás - kicsit másként fórum

Terhességmegszakítás - kicsit másként (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Terhességmegszakítás - kicsit másként

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
241. 130454e42d (válaszként erre: 230. - D71ef05a8e)
2013. márc. 24. 18:18

a fogamzásgátlás módszereit sem ismerő doktornő karrierizmusa miatt elkövetett abortusza.


Védekeztek, óvszerrel. Talán pont mert ismeri a többi módszer hatását.

2013. márc. 24. 18:12
Jah, és ha már itt tartok, gusztustalannak tartom, hogy pl. két férfi dolgozik ugyanabban a munkakörben, egy az alapbérük és amelyiknek sok gyereke van, akár százezerrel is többet visz haza, mint a másik, akinek nem lehet gyereke, vagy pl. annál is, aki már tisztességben felnevelt három gyereket.
2013. márc. 24. 18:09
Én pedig azokat nem értem meg, akik sorban szülik a gyerekeket, mindegy, csak dolgoni ne kelljen, amúgy meg mindenki támogatja őket, mert nagycsaládosok. Közben az összes nyálas sorozatot megnézik a tv-ben, elhanyagoltak, mert megszokták, hogy tőlük ezt várja el a társadalom, nekik sok gyerekük van... Nem egy házaspárt ismerek, ahol az anya döntötte , el, hogy megszüli, egyiket is és másikat is, apát meg sem kérdezte. Otthon van, gyerekek oviban , iskolában, kapják a szép családi pótlékot és a nem kevés adókedvezményt a gyerekek után.
238. f3ce852bda (válaszként erre: 236. - D71ef05a8e)
2013. márc. 24. 18:06
Nem lehet megfeledkezni, persze, de akkor is az anya döntse el, hogy akar gyereket vagy nem. Véletlenek pedig lehetnek, bárkinél előfordulhat... ezt nem részletezném. Nem szabad úgy gyermeket vállalni, amikor nincs rá felkészülve az anya és persze a családja.
2013. márc. 24. 18:05
Nos nem olvastam végig a hsz-okat,mindenkinek szíve joga ilyen (rossz)döntést hozni,de nekem egyáltalán nem szimpatikus az egész!Önzőnek tűnik és megmagyarázósnak,pláne úgy hogy szerettek volna még tesót,akkor nem értem miért nem fogadták el.Kifogásokat mindig könnyű találni!
236. d71ef05a8e (válaszként erre: 234. - F3ce852bda)
2013. márc. 24. 18:03
A saját testével kapcsolatban... itt van egy másik test is, hogy lehet erről állandóan elfeledkezni?
2013. márc. 24. 17:56

Na, azzal nem értek egyet, hogy hordja ki valaki a gyereket, aztán adja örökbe... Hát milyen pofátlanság ilyet kérni?

Főleg, ha olyan emberről van szó, aki a mélyszegénység miatt nem tarthatja meg, vagy erőszak áldozata lett.. Gondolj bele, mekkora kín utána odaadni a saját gyerekedet, miután kihortad, de csak, hogy másnak jó legyen?

234. f3ce852bda (válaszként erre: 231. - Evinene)
2013. márc. 24. 17:52

Ez a kérdés örök vitatéma marad. Az élet az első? igen, az, de kié? Vajon ki szólhat bele abba, hogy egy nő hogy döntsön a saját testével kapcsolatban, ha nem ő?

Nekem nem volt terhességmegszakításom, de azt tudom, hogyha mégis lett volna egy nemkívánt terhességem, ezer dolgot mérlegeltem volna. A teljesség igénye nélkül: pl. szedtem-e be valamilyen gyógyszert az elmúlt hetekben, és az károsíthatta-e a magzatot, egészségi szempontból alkalmas-e egy terhesség, a család többi tagja hogy fogadná, anyagilag meg tudnám -e adni neki mindazt, amit szeretnék? Én nem ítélem el a cikk iróját, az ő teste, az ő döntése.

2013. márc. 24. 17:51

Tényleg számolnia kellett a cikk írójának a véleményekre, főleg, ha ilyen polgárpukkasztó...

De lehet, ez is volt a cél!

Nehezen tudom elképzelni, hogy egy nő, aki még anya is, így írjon egy gyermek életéről. De lehet csak naív vagyok.


Nem vagyok abortusz ellenes, de van egy határ. Ez (ha igaz a cikk), átlépte.

Mert oké, vettesse el, hát kik vagyunk mi, hogy eldöntsük helyette, de az a rész, hogy beszélt hozzá és kérte, hogy majd két év múlva jöjjön vissza... Na az, mindennek a teteje.

Meg én úgy vagyok vele, hogy, ha valaki abortuszrá megy, ne írja ki ide, ahol szét is szedheti ezért itt sok gyermeket akaró anyuka, vagy ab. ellenes. Magánügy, vagy nem?

232. f3ce852bda (válaszként erre: 191. - 4c1a787e8f)
2013. márc. 24. 17:47
Még nem írták alá a használt lakásra járó félszocpolt, ezért a feltételek még képlékenyek. Három gyerekkel albérletben? Nem semmi mutatvány és jön a negyedik. Bátrak vagytok.
231. Evinene (válaszként erre: 224. - PAnncsika)
2013. márc. 24. 17:43
En nekem is 3gyermekem van 2 nagyon koran jott a vilagra es a ket nagyobbik kozott egy miss aborted szoval en sem tudnam csak azert megszakitani egy baba eletet, mert ot nem varnam olyan szivesen ( karrierem miatt) mint az elsot. Nekem is az Istvan korhazban kellett megcsinaltatnom mert 3nap mulva is meg az elhalt babamat cipeltem a pocakomban 10hetes volt ( itt dontott a termeszet mert downkoros lett volna leallitotta, itt vette le rolam a nagy terhet de azota is bennem van hogy vagohid mert ez az volt lattam az osszes muszert kedvesek voltak velem is mert tudtak nem elvenni mentem az eletet hanem az enyemet kellett menteni nehogy a bababol valami bennem maradjon elindult a tisztulas de igy is muszeres befejezes lett a vege :( engem nem is raktak olyanok koze akik onkent tettek ( barmilyen okbol a baba betegsegen kivul mert hat tegyuk hozza sajnos ha koran felismert down kor es donteni kell...remelem azert lesz a holgynek meg gyermeke de ha meg se, gondoljon arra is hogy ezert, es ne majd a termeszetet hibaztassa ha soha tobbet meg egyszer nem lehet majd varandos .Arra is kellett volna gondolnia hanyan varnak masok orokbe fogadasra mert mintha ez el volna felejtve egy nem tervezett babanal hogy je vannak meddo parok es nekik mekkora kincs egy nem sajat picurka!!! Az elet az elso meg akkor is ha mi ot nem szeretnenk annyira.
230. d71ef05a8e (válaszként erre: 215. - Lara1984)
2013. márc. 24. 17:40

Hm. Már tényleg csak a korrektség mintaképe hiányzott innen, aki nem ítélkezik senki felett, soha, csak azok felett, akik ítélkeznek (ja, akkor mégsem soha?).


Azért álljon meg a menet, nehogy már valaki elhiggye, hogy nincs az a szituáció, amiben ne lehetne állást foglalni valaki döntése mellett vagy ellene. Ha tetszik, ha nem, vannak az életben objektíven rossz és jó dolgok, pl. ilyen lehet egy, a fogamzásgátlás módszereit sem ismerő doktornő karrierizmusa miatt elkövetett abortusza.


Ha egy ember ír egy cikket, az ő döntése, hogy mennyit árul el a háttérből, és ha van egy csepp esze, gondolhatja, hogy véleményeket fog kiváltani a cikke. Mégpedig annyi info alapján, amennyit ő önszántából meg akart osztani. Ezért ne jöjjön senki azzal, hogy ismeretlen ember ismeretlen életéről alkot itt a jónép ítéletet; nem kötelező cikkekben fényezni magunkat.


Rendkívül képmutatónak tartom az ilyen védőügyvédkedést, pláne ha egy kifejezetten provokatív, szándékoltan polgárpukkasztó hangvételű cikk íróját állítja be áldozatnak.

229. bd55e3f068 (válaszként erre: 113. - Cicakaktusz)
2013. márc. 24. 17:40
Igzabol teljesen mindegy. Onnantol, ha az anyja nem akarja a gyereket, vege a dalnak.
228. bd55e3f068 (válaszként erre: 101. - Jamegabi)
2013. márc. 24. 17:35
a boldogsaghoz sokkal tobb kell, mint az elegseges anyagi hatter es egy felmutathato parkapcsolat.
227. cfa6b883d8 (válaszként erre: 226. - Valakivagyok1984)
2013. márc. 24. 17:31
Teljesen egyetértek...
2013. márc. 24. 17:24

"Kedves Doktornő" hova tünt?Kíváncsi lettem volna a reakciójára..Milyen ember vagy te?Atya úr isten..és az ilyennek lehet gyereke..csodás..

A cikket olvasva,emberileg mindent elmond,hogy te ezt egy ilyen csodás élménynek élted meg,de ami kiverte nálam a biztosítékot az,az undorító kép mutatás.Hogy volt pofád beszélni a magzathoz??Gusztustalan..közlöd vele,hogy most megölöd?Te milyen anya lehetsz?Remélem meddő lettél,az ilyen lelkü ember nem érdemli meg,hogy gyereke legyen,jobb is annak a picinek,hogy nem születik meg.Egyébként nem vagyok abortusz ellenes,vannak helyzetek,amikor tényleg érthető..na de ez??Lehet amiatt,hogy kismama vagyok durván fogalmaztam,de felfordul a gyomrom tőled..Emberi selejt!!

225. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Doktornő)
2013. márc. 24. 17:20
Trollkodasbol otos.
2013. márc. 24. 17:08

Lehetne mondani sok mindent a cikkről, írójáról egyaránt, én mégsem teszem. Már előttem megtették, egyet értek a többséggel, h eldobni egy életre való gyereket...hááááááááááát, inkább nem részletezem a véleményem. Úgyis elfogult vagyok, hiszen nekem 3 missed ab.-om volt, mire a fiam megszületett. Nem önszántamból mentem oda, sajnos vittek, mert nem indult be a természet folyamata a terhességek elhalása után, de én empátiát nem tapasztaltam sehol, pedig a papirra rá volt karcolva, h elhalt babákat kell eltávolítani. Emellett fogadott orvos várt minden alkalommal. Talán első alkalommal volt az altatóorvosban némi szimpátia, mert nagyon sírtam, de az orvosomon kívül mindenki a rutin munkát végezte. Nem volt a normális viselkedésen kívül, semmi különös bánásmód. Nem ugyanabból a szemszögből láttuk az eseményeket. Talán mert nincs a nevem előtt az a bizonyos 2 betű.

Mindenesetre az sztem édes kevés, h bocsánatot kért a babától a cikk írója. Megfosztotta az élettől.

2013. márc. 24. 16:59

Egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy ez nem egy fikció.

Sőt, túl szabályos, hogy valós legyen. Túl tervezett.

Vagy egy pszihológiai tanulmányhoz íródott, s akkor mi vagyunk a fehér egérkék, vagy pedig az abortusztól való félelem enyhítése a cél.

2013. márc. 24. 16:45

Nagyon gáz a cikk és az írója is.

Nem szokásom megítélni másokat és ez az abortusz téma is olyan amibe én soha nem szólnék bele, de ez a cikk kiverte a biztosítékot.

Megtette az egy dolog, de ebből egy boldogságos cikkel faragni...gyomorforgató, nem kellett volna írni semmit.

De ha már megírta legalább szólt volna arról, hogy mennyire szégyelli magát, mennyire sajnálja és beismerhetné azt is, hogy patkányság volt és, hogy egy rohadt önző szemét ember, mert lett volna hova születnie ennek a gyereknek.

Nagyon sok olyan lehetetlen helyzetet hallunk amikor legyünk őszinték mi is erősen elgondolkodnánk, hogy mit tegyünk, hiába vagyunk abortusz ellenesek, de ez....


De azért megnyugodhat mindenki: bocsánatot kért a babától.....

221. megi04 (válaszként erre: 219. - Andi6020)
2013. márc. 24. 16:42
Jó bizony.
220. 731e5b9ffb (válaszként erre: 209. - Virag32)
2013. márc. 24. 16:38
Ha a lelki kötődést nem vesszük figyelembe, racionálisan átgondolva( műtét lehetséges szövődményeit is figyelembe véve) se elég jó indok szerintem a 2 év múlva jobb lenne kijelentés. A töritanárom mondta annó, ha mindenki a legideálisabb időpontját várná a gyereknemzésnek, már rég kihaltunk volna. Mindig lesz valami, amiben még lehet fejlődni és rá lehet fongni, hogy majd akkor ha ez is, meg az is meglesz.. Tehát ez már nagyon a másik véglete a szüljünk ész nélkül össze-vissza dolognak.
219. andi6020 (válaszként erre: 217. - Megi04)
2013. márc. 24. 16:35

Nem vagyunk egyformák.

Szerencsére.

Jó ez így.

218. megi04 (válaszként erre: 217. - Megi04)
2013. márc. 24. 16:31
*mint az én családom
217. megi04 (válaszként erre: 207. - B8103f009a)
2013. márc. 24. 16:31

Na,most eddig azon gondolkodtam,melyik kútba ugorjak,mert te nem szeretsz..:( Alig tudott a család lebeszélni,lúgot ne igyak!

A buta gondolkodás,relatív fogalom.Nekem 4 fiam van,az életünk meg olyan volt,mint a hullám vasút! Hol volt mit a tejszínbe aprítani,hol meg azon filóztam,el ne fogyjon a szén,még 2 napig,mert megfagyunk.Hol "palotában" laktunk,hol meg kunyhóban.(Nem albérlet,hanem kalandvágy)A fiaim,nem nagyon ismerik a fornettit,meg a csipszet,ismerik viszont a narancsot,a mandarint,a banánt,az almát.Ismerik a joghurtot,és havonta egyszer a sajtot.Nem járnak táborba,focizni,kosarazni járnak.Izmosak,nincsenek disznová hízva.Előfordult,hogy zsíros kenyér volt a menű,és előfordult,hogy rántott ez-az salátával.

Ismerik Benedek Elek összes meséjét!KÖNYVBŐL OLVASVA!Együtt saraztam velük,amikor kicsik voltak!!


Beosztás kérdése.Mindig volt/van ruhájuk TURKÁLÓBÓL!!Tiszta,és vasalt.Szinte soha nem betegek.Jól tanulnak.Biztos vagyok benne,hogy boldogok,és nem azért,mert ŐK ezt hazudják nekem,hanem mert ezt egy anya érzi.KELL,hogy érezze!Ha 10 évvel fiatalabb lennék,szülnék még kettőt,egyrészt,mert nem ismerik,mi az a testvér féltékenység,másrészt,mert imádják/imádjuk a gyerekeket,harmadrészt azért,hogy bosszantsam azokat,akik irigylik/féltik az adójukat,olyan csóróktól mint az enyém!:D

216. 6b006fc769 (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2013. márc. 24. 16:24
Szerintem azért írta, mert nagyon sokan rettegnek tőle. Ellensúlyozásként.
2013. márc. 24. 16:20
Ahogy átfutottam a hozzászólásokat, szembesültem azzal, hogy mennyi rosszindulatú ember van... :-( Egyesek az isteneik haragjával fenyegetöznek, mások arcátlanul kritizálják a fórumindítót. Kérdem én: javul ezeknek az embereknek a közérzete azáltal, ha másokon fenik a nyelvüket? Hogy képzelik, hogy jogukban áll egy számukra teljesen ismeretlen ember életét & döntését felülbírálni? A "kedves hívök" talán nem ismerik a Bibliát: "Ne ítélj, hogy ne ítéltess!" ?! Álszentek!...
214. rinike (válaszként erre: 209. - Virag32)
2013. márc. 24. 16:12
Az én anyukám 60 éves korában eljött velem UH-ra. A pár hetes terhességemnél látta, hogy dobog a kicsi szíve, és kalimpál karjával-lábával. Megdöbbenve mondta, hogy nem tudta, hogy ilyen életnek kellett véget vetnie 18 éves korában...
2013. márc. 24. 16:12

Doktornő, jó régóta nem jelentkezett be Hoxára!

Vajon miért??!!

Valószínű, hogy direkt írta a cikkét, pontosan ezért, mert tudta, hogy ez fog történni a hatására.

Viszont talán jobb is, hogy nem jelentkezik be!!!

Csak furcsa....

212. Krisz42
2013. márc. 24. 16:10
Mint már írtam,igenis érez,menekül,stb.És nem pont 7hetesen van az abortusz.7hetesen kialakult az idegrendszer is.Mint írtam,én egy orvosoknâl készült írásban olvastam azt,h igenis èrez,stb.,csam nem ezt közlik a nőkkel,pont azért,h ne legyen büntudat,egyebek.Mert ha engedélyezve van,akkor ezt nem mondjâk.Pedig valahol gyilkosság.
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook