Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességmegszakítás - kicsit másként fórum

Terhességmegszakítás - kicsit másként (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Terhességmegszakítás - kicsit másként

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
301. d71ef05a8e (válaszként erre: 300. - Spinneli)
2013. márc. 24. 21:08

Lehet, hogy itt csúsznak el a véleményeink. Szerintem is pókerarccal kellene végezniük a munkájukat az egészségügyi dolgozóknak egy tökéletes világban, tehát ha van is véleményük, ne fejezzék ki ilyen módon.


Viszont azzal nem értek egyet, hogy az ab-ra vállalkozó beteg lenne, és esete megegyezik a lábtörésessel, vagy daganatossal, vagy infarktusossal. Kizárólag hétköznapi etikai szinten gondolom így. Törvényileg neked van igazad.

300. spinneli (válaszként erre: 297. - D71ef05a8e)
2013. márc. 24. 21:05
Én azt gondolom, hogy pontosan úgy kell bánni egy ab-ra váró nővel, mint egy lábtörésessel, infarktusossal, cukrossal...a beteg az beteg,ugyanolyan bánásmódot érdemel-a többihez,nincs köze egy eü. dolgozónak.
299. moon79
2013. márc. 24. 21:03
Örülök, h minden rendben ment és nem súlyosbították a helyzetet! Ennek minden esetben így kéne lenni! Szavaidból kivéve a neved előtt ott van, h DR, és ez nagyban javít a dolgokon az emberek hozzáállásán! Ezt az élet sok területén láttam már!
298. d71ef05a8e (válaszként erre: 296. - 130454e42d)
2013. márc. 24. 21:02
Köszönöm szépen.
297. d71ef05a8e (válaszként erre: 285. - Spinneli)
2013. márc. 24. 21:02

Egyébként tény, ami tény, maga a műtét ugye pontosan ugyanaz, akár élő magzatot abortálnak, akár elhaltat. Ezért nagyon gyakran találkozom itt is olyan hozzászólásokkal, ahol az érintett maga is egyszerűen abortuszról beszél, és csak később derül ki, hogy elhalt terhességének műszeres befejezése történt, missed ab., nem pedig élő terhesség művi terhességmegszakítása. Gondolom, hogy a sima abortusz szó mindkét esetben teljesen hivatalos és helyes, de pl. bennem is azonnal pejoratív értelme van, és csak az utóbbira hazsnálom, a vetélés befejezésére a missed ab. műtétet, vagy egyéb, pontosabb megfogalmazást.


Vagyis eleve van egy kis fogalomzavar, mondjuk ha valahol ez megengedhetetlen, akkor az egy kórház.


Nekem egy volt tanárom járt haosnlóképpen, egy szobában volt a vihogó tinikkel, akik abortuszra mentek, egy napon engedték haza kettővel közülük, futószalagon gyártották a zárójelentéseket, és még csak rá sem néztek normálisan a lapjára. Az elbocsátó szép szavak kb. úgy hangzottak, hogy az ő iskolázottságával azért legközelebb nem szeretnék hasonló szituációban itt látni, és megvető pillantások a köbön. A nővérke úgy futott ki utána később elnézést kérni, amikor rájöttek, hogy az ő esete nem egsézen az volt, mint a többieké.


De akár kivették a hippokratészi esküből a magzatelhajtás elutasítására vonatkozó részt, akár nem, szerintem azért azt is furcsa elvárni, hogy aki önszántából megy ab-ra,mondjuk anygai megfontolásból, vagy akármilyen NEM orvosi indokból, még a kórházban pátyolgassák, simogassák a kezét. Akkor is, ha nehéz döntés volt. Ha a köpés nem az ő dolguk, és ninc sjoguk hozzá - tényleg nem -, akkor az ellenkezőjét se várja el senki szerintem.

296. 130454e42d (válaszként erre: 274. - D71ef05a8e)
2013. márc. 24. 21:00
Református teológussal beszélgettem, aki először katolikus papnak tanult, majd áttért református hitre, azóta is lelkész. Hiszek neki, őszinte volt, necces kérdésekre is hajlandó volt válaszolni. Ha találkozunk megkérdezem tőle.
295. spinneli (válaszként erre: 291. - Vikucka)
2013. márc. 24. 20:54

Értem, de ugyanazt tudom mondani, én abszolút nem erre jutottam, mikor elolvastam a sztorit.

Többször írt benne arról, hogy nehéz döntés, hálás, hogy nem nehezítik meg a dolgát.


Megjegyzem, én nem vetetném el a gyerekemet azok miatt az indokok miatt, amit a cikkben írt doktornő-de nem látok benne több, vagy nagyobb tragédiát, mint az eddig megjelent abortuszos cikkekben, témákban.

294. megi04 (válaszként erre: 292. - Spinneli)
2013. márc. 24. 20:52
Én nem mondtam,hogy baj...Csak nem értettem,mi benne a szenzáció...?
293. b8103f009a (válaszként erre: 285. - Spinneli)
2013. márc. 24. 20:51
Ne dolgozzon eü-ben, aki ennyire nem tudja elfogadni, pláne ne legyen nőgyógyász. Sok mást is lát ott még az ember, mégsem mond véleményt arról, amihez semmi köze. Egyébként a borítékot a véleményük ellenére is szívesen elteszik, úgyhogy ne legyen véleménye az orvosnak, végezze a dolgát, ezért orvos. De elárulom, h pl egy szülésnél is, ha komplikáció van, életveszélyben van az anya és a gyerek, ha választani kell, az anya életét mentik elsősorban. Mert ugye sajnos előfordul, h mindkettőt nem tudják megmenteni.
292. spinneli (válaszként erre: 289. - Megi04)
2013. márc. 24. 20:49
Hát, én bevallom végleg elvesztettem a fonalat, most akkor miért volt baj, hogy leírta, hogy jól bántak vele?
291. vikucka (válaszként erre: 285. - Spinneli)
2013. márc. 24. 20:49
ebben igazad van, csak szerintem itt sok embernek a talalassal volt baja. Mintha nem is abortuszra ment volna, hanem egy hetvegi wellnessre.
290. megi04 (válaszként erre: 288. - Andi6020)
2013. márc. 24. 20:48
Az abortusz is.
289. megi04 (válaszként erre: 285. - Spinneli)
2013. márc. 24. 20:47

Igen. Igazad van.Azokat,akiknek azért kell mennie,mert beteg a baba,megértem.Azt viszont nem,hogy ...hogyan volt félre értelmezhető,az ismerősöd esete,mivel nem ugyan azt írják a lapra..De hát,minden megtörténhet,ez tény.


Mint írtam,a dolgát mindenki elvégzi,csak utána köp.De akkor mindenki elmondhatja,hogy vele milyen jól is bántak...

288. andi6020 (válaszként erre: 280. - Megi04)
2013. márc. 24. 20:46
Szép.
287. d71ef05a8e (válaszként erre: 279. - Virag32)
2013. márc. 24. 20:45

Elfogadom azt a véleményt, hogy ne nevezzünk babának egy embriót. Messzire vezet, és számtalan egyéb fórumon volt már róla szó, és esély sincs megválaszolni, hogy mikortól van lelke az embernek, ebben a pápa is csak véleményt mondhat, az ateista is, a biológia professzor is, az orvosok is, és mi is. Mivel a lélek nem megfogható és nem tanulmányozható, abszolút mértékben hit kérdése, hogy létezik-e, és ha igen, mikortól.


És szerintem épp ezért teljesne parttalan dolog azon vitatkozni, hogy gyilkosság-e vagy nem az abortusz. Aki úgy véli, hogy a fogantatás pillanatától emberi lény lélekkel, azt semmilyen módon nem lehet meggyőzni arról, hogy nem gyilkosság, ettől független kérdés az ok, amiért megtörténik. Aki pedig csak valahányadik héttől vagy a születésétől tekinti embernek, azt nem lehet, nem is kell egy ilyen fórumon meggyőzni ennek az ellenkezőjéről. Egyáltalán, bár gyarló módon mindig belebotlom, és beugrom én is, nem is érdemes ezen vitázni, hiszen hitkérdésen nem lehet.



De az biztos, hogy biológiailag is téves dolog a menstruációt ide keverni.



És a magánvéleményem, hogy nem véletlen, hogy a cikken azok is fennakadtak többen, akik amúgy nem abortuszellenesek, ez lehet a rosszul megválasztott stílus, a rosszul előadott háttér miatt is.

286. Kangaroo Island (válaszként erre: 279. - Virag32)
2013. márc. 24. 20:44
tudod hogy néz ki egy 8 hetes magzat? tudod mit csinál? kb 2cm, mozog, dobog a szíve, elkezdenek az ujjai szétválni, stb...de általában nem 8 hetesen végzik el az abortuszt, hanem később, 10 hetesen pedig már teljesen babaformájuk van...
285. spinneli (válaszként erre: 284. - Megi04)
2013. márc. 24. 20:43

Mert nagyon sok helyen nyíltan köpködik azokat, akik abortuszra mennek, azért.


Egy volt kollégám mesélte, hogy egyik ismerőse különböző fejlődési rendellenességek miatt kénytelen volt abortálni a babáját.

A kórlapra felírták, hogy abortusz, a másik oldalán szerepeltek az okok.

A t. nővérkék, és orvosok valószínűleg nem olvasták a második oldalt, mert hagyták egyedül a világra küzdenie a halott magzatot, rá nem nézett senki, majdnem meghalt.

Mert hát úgyis csak abortuszra jött az megdögölhet.


Persze tudom, hogy sokan azon a véleményen vannak, hogy érzéstelenítő nélkül kellene abortuszt végezni, és egyéb humánus meglátások-szerintem meg ameddig törvényes az abortusz Magyarországon, és egy nőnek joga van erről dönteni, mindenki végezze a dolgát, a lakásában, vagy ahol nem látja az érintett meg köpködhet kedvére.

284. megi04 (válaszként erre: 283. - Spinneli)
2013. márc. 24. 20:36
Igen.Ez így igaz.Na de akkor miért írja,hogy milyen kedvesek voltak? Hát naná,hogy kedves vagyok,ha nem akarom a munkám elveszíteni...
283. spinneli (válaszként erre: 280. - Megi04)
2013. márc. 24. 20:35

Szerintem magánvéleménye mindenkinek lehet, a lényeg, hogy ebből az érintett ne vegyen észre semmit, ne legyen hatással a munkára.

Ez minden területen így kellene, hogy működjön, ahol emberekkel foglalkoznak.

282. megi04
2013. márc. 24. 20:35
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
281. megi04 (válaszként erre: 279. - Virag32)
2013. márc. 24. 20:34
Ne haragudj,de miről beszélsz? A petesejtet te öleted meg? Ha egy baba méhen belül elhal,az nem ugyan az,mint az abortusz..Vagyis egy sejt "halálát" hogyan hoztad össze az abortusszal?
280. megi04 (válaszként erre: 277. - Spinneli)
2013. márc. 24. 20:31

Hát nem tudom...Én még az életemben nem láttam olyan orvost,vagy nővért,aki nem "köpött " volna egyet a delikvens háta mögött...Persze,ezt nem mutatják,igyekeznek nagyon,hiszen az állásukat szeretik..Nézd,én ezen nem szeretnék vitatkozni,mert biztosan lesz olyan,aki bizonygatja,hogy ő márpedig nem..Oké,ha igaza van,akkor egymilliárd közül,ő az egyetlen.Egyszerűen,vannak dolgok,amire vagy szocializálták az embereket,vagy evolúciós késztetés.Ezzel azt akarom mondani,hogy vannak dolgok,amin sem az éppen aktuális divat,vagy szokás,nem igazán tud változtatni.

Hadd hozzak fel egy nem ideillő hülye példát...

Ha a te férjed hazamenne azzal,hogy:"Cicukám,itt ez a hölgy,mától velünk él,szeretem őt,de persze téged is ugyan úgy"akkor esetleg te kiakadnál,mint a sezlony rugó..Ahol viszont a többnejűség a szokás,ott a feleség meg sem mukkan...Vajon miért? Hiszen ugyan olyan nő,mint te,vagy én,vagy bármelyikünk...

Egyszerűen vannak erkölcsök,vagy szokások,amiket soha,vagy csak 10.000 év múlva tudnak az emberek elfogadni..Az egyik ilyen dolog,az abortusz..

Én is megtanultam annó,hogy nem köpjük le az abortuszra jövőt,és nem döfjük a tűt a vénájába annak,aki lemond a gyerekéről "csak úgy,miért ne" alapon...De a mosdóba nem jött be a főnővér,és mi sem néztünk Őrá..mikor köpött..Közvetlenül,udvarias mosolygás után..És "nem hallottuk" a dokit sem,az orvosi szobában...Süketek voltunk természetesen...

279. virag32
2013. márc. 24. 20:28

Én továbbra is úgy gondolom,hogy egy pár hetes magzat még nem baba. Csak annak a lehetősége.


Ennyi erővel menstruálni is halálos bűn, mert meghal az a szegény petesejt, amelyikből baba lehetne. A magzat végül is csak annyival jár jobban,hogy odakerül egy spermium is. Nem azt mondom,hogy eltúlzott a dolog, de szerintem egy pár hetes magzatkezdemény akkor sem baba, legalábbis szerintem téves dolog babaként gondolni rá addig, amíg nincs meg mindene és nem kifejlett ember.

278. virag32 (válaszként erre: 248. - Mazsinka)
2013. márc. 24. 20:22
Én azok után, hogy múlt héten 900 Ft-ért találtam a turiban egy álomgyönyörű, halványsárga, vadonatúj Marks&Spencer topot, én valszeg életem végéig nem fogok a Hádán kívül sehol vásárolni. :)))
277. spinneli (válaszként erre: 271. - Megi04)
2013. márc. 24. 20:13
Én egyáltalán nem arra jutottam a cikk végére, hogy az írója hű de szuper élményként élte meg az egészet, inkább csak hálás volt, hogy egyes ítélkező orvosok/nővérek nem nehezítették meg az egészet, és igyekszik túllépni rajta.
276. Cippora (válaszként erre: 264. - 130454e42d)
2013. márc. 24. 20:12
Képtelen vagyok elhinni...
275. d71ef05a8e (válaszként erre: 274. - D71ef05a8e)
2013. márc. 24. 20:11
mindent = mindet, mármint a páli leveleket
274. d71ef05a8e (válaszként erre: 264. - 130454e42d)
2013. márc. 24. 20:10

Biztos, hogy így van?


Nagyon furcsállnám, ha a szülészek Szt. Pál véleményéből indultak volna ki, amikor megállapították ezt a bizonyos 12. hetet, egyszerűen nem vall az orvostudományra, hogy bibliai alapon gondolkozzék.


Másrészt vállaltan hiányosak az ismereteim, tehát simán lehet, hogy így van, de melyik páli levélben írja ezt a 12. hetet? egyszer mindent elolvastam, nem tűnt fel, de könnyedén lehet, hogy átsiklottam felette. Vagy hol máshol írt róla?

273. megi04 (válaszként erre: 269. - Andi6020)
2013. márc. 24. 20:07
Na ugye.
272. megi04 (válaszként erre: 270. - 130454e42d)
2013. márc. 24. 20:06
Dehogy mai!Csak fura,hogy Sz.Pál ezt hirdette,miközben aki elhajtotta a magzatot,ropogósra sütötték...Vagy egyéb módon keserítették az életét..
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook