Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességmegszakítás - kicsit másként fórum

Terhességmegszakítás - kicsit másként (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Terhességmegszakítás - kicsit másként

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
421. Mazsinka (válaszként erre: 417. - Kukacc)
2013. márc. 26. 09:08
Miért baj az, ha pl. egy veszélyeztetett terhes, mint az egyik hölgy alább, elvárja a kitüntetett figyelmet? Inkább elvárom, mint hogy valami baj legyen a babával, de elmondhassam, milyen erős nő vagyok, mindent bírok. Én pl. mindig átadom a helyem a buszon terhes nőnek, ahogy idős embernek is, ez alap. És ha épp nagyon elfáradt a kismama, rosszul érzi magát, majd elszédül, igenis joga van elvárni, hogy pl. hellyel kínálják. Az más dolog, hogy olyan bunkók az emberek manapság, hogy inkább elfordítják még a fejüket is, csak ne kelljen felkelniük a kényelmes kis székükből.
2013. márc. 26. 09:05

Most olvastam el a cikket, de valahogy nem hiteles, talán provokációnak szánták? Milyen indíttatásból teszi vajon közhírré egy orvos, hogy neki mennyire kellemes élmény volt a terhességmegszakítás? A kommenteknek csak a végét láttam, bocs, ha már lelepleződött.

Ha tényleg valós a sztori, akkor nekem az jön le belőle, hogy az illető nemcsak a második gyermekének nem lett volna jó anyja, de az elsőnek sem az.

419. Bekacomb (válaszként erre: 413. - Mazsinka)
2013. márc. 26. 09:02
Nagyon jól összefoglaltad azt, amit én is gondolok! Én sem értem ezt a versngést.
2013. márc. 26. 08:57

Önző tettenek tartom!!! Biztosan meg fogod bánni, főleg, majd ha a testvér nem akar azonnal jönni. De ne így legyen!!!

Mivel szakmabeli vagy, azért bántak Veled a kórházban úgy, ahogy...

A történet megírásához pedig az vezetett, hogy lelkiismeret furdalásod van, és próbálod magadnak megmagyarázni, hogy jól döntöttél. Elszomorító.

417. Kukacc (válaszként erre: 413. - Mazsinka)
2013. márc. 26. 08:56

Itt senki nem írta, hogy szégyellje magát az, aki rosszul viseli a terhességet.

Ki így, ki úgy viseli.

Aki akar, pihenjen naphosszat, vagy relaxáljon, vagy mittudomén.

Amiről eddig ezen a fórumon "beszéltünk", az az volt, hogy vannak, akik EL IS VÁRJÁK a kitüntetett figyelmet...


Komolyan, nem értem, írunk valamiről, teljesen kifordítjátok és persze egyből támadtok, holott rohadtul nem arról volt szó, amiért te itt le akartál egyeseket osztani...

2013. márc. 26. 07:37
5 éve várunk babára. Sajnos nem tudom az ilyen döntéseket megérteni...
2013. márc. 26. 07:03

Karier miatt eldobni egy életet??? Az ilyen nem ember. Örülni kell a kis jövevénynek. Mit nem adnék, ha nekem lenne két csík a teszten, de nekem sajnos ez nem adatik meg, aztán olvasok egy ilyen cikket, hogy "megölöm " a gyerekem, mert nekem karrier kell???

Biztos hogy nem fog titeket választani mégegyszer, nem megy oda ahol nem szeretik. Felháborított ez a cikk, hogy miközben én küzdök egy kisemberért, addig más megöli, mert a karrier fontosabb................

2013. márc. 26. 06:37

Én sem értem ezt a cikket.Ha egy baba jönni akar akkor ezt tiszteletben kell tartani.Másik nő mindent megadna hogy gyermeke szülessen,te meg bocs hogy ezt mondom felelőtlenül eldobsz magadtól egy életet...

Akkor megértem hogyha kiderült volna hogy valami rendellenességet találnak a babánál.De így??

Nem értelek...tényleg nem.Karier miatt?

A másik hogy írtad hogy nagyon kedvesek voltak veled..Persze hogy egy egészségügyishez kedvesek.

A másikunkat meg nagy ívben le~ják sajnos.Bő lére eresztettem a mondanivalómat de most már befejeztem.

Minden jót a karrieredhez.

2013. márc. 25. 23:04

Jaj, mi, nők, azt sem tudjuk már, mit akarunk. Ha külön figyelmet szentelnek nekünk, mert terhesek vagyunk, az a baj, ha nem szentelnek, az is baj...


Miért tré az, ha valaki szeretne terhesen pihenni, esetleg nem érzi jól magát, nem könnyű neki? Már ez is tilos? Volt itt egy nő az utcában, jól ki lett beszélve, mert a terhessége végén már nem bírt ülni, és nem tudott lehajolni a cipőjét bekötni, más kismamák kifröcsögték, hogy bezzg ők, milyen strammul viselték az egészet. Már ez is verseny? Ki hogy robban le? Ki mennyire hagyja el magát? Volt, aki császár után négy nappal már kint szaladozott az utcán, hogy azt terjesszék róla az utcabeliek, milyen erős asszony, hogy milyen gyorsan fölépült. Nonszensz. A nők mindenből versenyt csinálnak, még ebből is."Én jobban viseltem, nem, én még jobban viseltem, én már szülés után két perccel futkároztam"... Ha nem ebben, akkor a sopánkodásban megy a verseny, kinek volt sz.abb...mindegy, csak verseny legyen.


Szerintem aki rosszul érzi magát terhesség alatt, és igényli a külön figyelmet, az ne kellejen már, hogy szégyellje magát, mert ő nem beteg, hanem "csak" terhes. Ha pihenni akar, pihenjen, ha igényt tart az ülőhelyre, tartson, ha három hónapig akar felépülni, legyen úgy. Ne más mondja már meg, ki hogy viselje magát.

412. 130454e42d (válaszként erre: 411. - Dbf4d1e2a5)
2013. márc. 25. 22:56
Te már tudod, mi az?
2013. márc. 25. 22:29

Nagyon elszomorított ez a cikk...

Remélem hamarosan rádöbbensz, mi az élet valódi értelme!

410. cicakaktusz (válaszként erre: 391. - 130454e42d)
2013. márc. 25. 19:48
Pedig van ilyen! Tudom! A család egy nőtagja egyenesen kiköveteli, hogy vele finoman bánjunk, mert terhes! Veszélyeztetett! NA ÉS? Én is az voltam másodjára, de csak az orvosok szerint, szerintem "csak" terhes voltam.
409. Kukacc (válaszként erre: 386. - Bibi25)
2013. márc. 25. 18:17

Te nem tudod, én mire írtam az egyenlőséget.

Vagy olvass vissza, vagy hagyj kérlek békén.


Ha meg valaki ilyen férjet választ, az maximálisan az ő baja, nem az enyém :)

408. megi04 (válaszként erre: 407. - Bd55e3f068)
2013. márc. 25. 17:59

Ja! Bocs,így már értem.A véleményem,ugyan az.De az az igazság,hogy: Nekem minden gyerekem tervezett volt.Az elsőt,19 évesen szültem,ami ma korainak hat,akkoriban teljesen természetes volt.Mióta az eszemet tudom,imádtam a gyerekeket,és mindig is akartam őket.De a 21. században,elkeserítő(nem is hiszem el,de mindegy)hogy valaki ne tudja azt,hogyan kell védekezni.Elkeserítő,hogy 12 éves kislányok egy közösségi oldalon,úgy néznek ki,mint a k..@k,és halálosan megsértődnek,ha a pasik,úgy is bánnak velük.Őszintén szólva,a szüleiket sem értem.Nekem apám,anyám dolgozott,mégis a hajamat kitépték volna(nem voltam bántalmazott gyerek!!) ha ilyesmit csinálok.És akkor jön az,hogy "Szegény,bajba került kislány"..(Most nem azokról beszélek,akik erőszak áldozatai lesznek:()

És akkor a "szegény,bajaba került kislány" megy kaparásra..Azt elfelejtik a "fejükbe verni"hogy lehet,hogy az életben nem lesz gyerekük..

Mostanság első a karrier,második a karrier,és a huszadik a gyerek.Nekem mindegy,az ő dolguk.Én nem bántam meg,hogy tizenévesen szültem.És nem nézem le,aki tizenévesen szül.De nekem ne magyarázza el senki,hogy ő azt hitte,a gólya hozza.

Attól meg egyenesen ver a víz,mikor azt akarják elmagyarázni,hogy még gyerek,aki 20 alatt szül!

Az életét bárki elronthatja,tizen évesen,és negyven évesen is.A vihogó tinit,arra értettem,amikor bemegy a kórházba a tini,és az ott ülő kismamák előtt,a "barinővel" vihog,hogy:Á,ő csak egy kaparásra jött,utána már arról beszélget,hogy holnap hova mennek,és kivel.Na EZ az ami undorít!

407. bd55e3f068 (válaszként erre: 405. - Megi04)
2013. márc. 25. 17:41
Rad utaltam vissza, aki a meggyozodesem szerint jogtalanul hasznalt vihogo jelzovel felruhazott tinikre okoskodoan irta, hogy fel kellene oket vilagositani. Mindezt a korabbi kontextusban, es annak tukreben, hogy te 17 evesen nem tervezetten teherbe estel... nem szep.
406. Bekacomb (válaszként erre: 404. - Megi04)
2013. márc. 25. 17:25
Akkor jó, már azt hittem, lemaradtam valamiről. :-D
405. megi04 (válaszként erre: 403. - Bd55e3f068)
2013. márc. 25. 17:22
Komolyan nem értem..
404. megi04 (válaszként erre: 400. - Megi04)
2013. márc. 25. 17:21
Nem tőled kérdeztem,csak neked írtam,válaszként.:)
403. bd55e3f068 (válaszként erre: 398. - Megi04)
2013. márc. 25. 16:43
Szerintem te pontosan erted.
2013. márc. 25. 16:43
Előbb inkább olvass vissza néhányat...
401. Bekacomb (válaszként erre: 400. - Megi04)
2013. márc. 25. 16:41
Te most ezt tényleg tőlem kérdezed????
400. megi04 (válaszként erre: 399. - Bekacomb)
2013. márc. 25. 16:41
Hát mert az elitélendő? Igen,ahhoz,hogy gyereke legyen az embernek,fel kell hogy "csinálják"...Vagy lehet másképpen is..?
399. Bekacomb (válaszként erre: 396. - Megi04)
2013. márc. 25. 16:39
Sajnálom, hogy ilyen gyökerek voltak veled. Bár szerintem nem elítélhető az a kismama, aki megkér valakit, hogy adja át a helyet. Bár manapság már valószínűleg még el is hajtanák, hogy miért hagyta hogy felcsinálják, már bocs a kifejezésért.
398. megi04 (válaszként erre: 397. - Bd55e3f068)
2013. márc. 25. 16:38
Na most ezt úgy nem értem,ahogy van...Ki volt a megesett? Ki vihogott? És milyen csitri?
397. bd55e3f068 (válaszként erre: 396. - Megi04)
2013. márc. 25. 16:34
Talan megvolt a nem epp tisztelettel atitatott velemenyuk a megesett, vihogo csitrirol.
396. megi04 (válaszként erre: 391. - 130454e42d)
2013. márc. 25. 16:30

Mert valóban a világ legcsodálatosabb dolga.És a leg értékesebb.

Amikor én babát vártam,soha nem állt fel senki,hogy átadja a helyet.Majdnem össze estem,mert sajnos nagyon rosszul viseltem.Elkönyveltem hogy bunkók,ennyi.Hogy miért? Mert engem arra tanítottak,hogy legyek udvarias.Ennyi,és nem több.

395. spinneli (válaszként erre: 386. - Bibi25)
2013. márc. 25. 16:29
Nem ilyen férfit kell választani.
394. 130454e42d (válaszként erre: 392. - Bibi25)
2013. márc. 25. 16:29
A magánéletedben lehetőséged van választani. ha azt látod, hogy a pasi semmit nem csinál otthon, elvárja a kiszolgálást menekülj, ez később rosszabb lesz. persze ha szívesen szolgálsz ki felnőtt embert akkor maradj, csak tudd, mit vállalsz.
2013. márc. 25. 16:28
Szerintem az illem alapvetően elvárható dolog. LENNE! Én sosem vártam el különleges bánásmódot, de nem is ezt várják el az idősek, kismamák, stb. Hanem csak egy kis figyelmességet. Ehelyett mit kapnak? Lenéző tekinteteket, vagy totális bunkó közönyt. Velem volt olyan, hogy a babámmal a kenguruban épp kanyarodó buszon majdnem eltaknyoltam. Még hülyének is néztek, hogy mit szerencsétlenkedek ott. De azt nagyon érdekesnek tartom, hogy eddig szinte kivétel nélkül idős úriemberek kínálták a helyüket.
392. Bibi25 (válaszként erre: 391. - 130454e42d)
2013. márc. 25. 16:24
Nem konkretan errol beszeltem, hanem ugy altalaban a noi eselyegyenlosegrol:). Nem tudok magambol kiindulva valaszolni a kerdesedre, nincs gyerekem. Nem tudom miert varjak el.
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook