Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességmegszakítás - kicsit másként fórum

Terhességmegszakítás - kicsit másként (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Terhességmegszakítás - kicsit másként

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
2013. márc. 26. 13:49
Ha valóban az lett volna a cikk célja, hogy ne féljünk az abortusztól, mert nem is olyan vészes a dolog, teljesen más lett volna az összehatás, ha a cikket egy olyan nő írja, akinek pl. súlyos genetikai betegség miatt kellett abortálnia a magzatát. Akkor teljesen másképp hatottak volna azok a mondatok, hogy megértőek voltak vele a kórházba, hogy támogatták stb.. Még a gyerekhez beszélgetős rész is jobban vette volna ki magát úgy.
480. Mazsinka (válaszként erre: 479. - Mézgapaula)
2013. márc. 26. 13:47
Ne nekem mondd, nekem még abortuszom sem volt.
479. mézgapaula (válaszként erre: 478. - Mazsinka)
2013. márc. 26. 13:45

Azért a védekezésnek más módszerei is vannak az abortuszon kívül...

Valaki ezt egyszer kitalálta, hogy legyen ilyen legálisan (kész röhej, a 21. században!). Ha nem lenne abortuszra lehetőség, nem lenne ennyi nem kívánt terhesség sem, mert a legtöbben komolyan vennék a védekezést.

478. Mazsinka (válaszként erre: 475. - VFanni01)
2013. márc. 26. 13:41
A teherbe esett nők nagy része, főleg a tinik nem hiszem, hogy arra vágynak, hogy ha "megestek", akkor kihordják a gyereket az abortusz helyett. Nagy pocakkal majd mennek suliba, vagy mi? Szépen elítélik őket mint leányanyákat, aztán egy életre meg lesznek bélyegezve. Értem én, hogy elvileg ilyenkor azt kell nézni, hogy a gyerek megszülessen, de ezt nagy has és megaláztatás nélkül elég nehezen lehet elképzelni. És aztán jönnek a kérdések: hol a gyerek? Örökbe adtad? De durva! És attól kezdve, már nem úgy tekintenek rá, mint előtte. Mármint nem kell felnevelnie a gyereket, de a megesettség és kiszolgáltatott helyzet, pletykálás az megmarad, és a bélyeg, hogy valaha szült egy gyereket, aztán lepasszolta. Ezért, és az érzemi kötöttség kialakulása miatt döntenek inkább az abortusz mellett. Szerintem.
477. szafaripók (válaszként erre: 469. - Bd55e3f068)
2013. márc. 26. 13:32

Nem ezért kérdeztem.

Amíg nem volt gyerekem, én is máshogy láttam sok dolgot. Az abortuszt is.

Azzal nincs baj, hogy el akarsz érni dolgokat, megteremteni bizonyos feltételeket. Szerintem a baj azzal van, ha valaki ennek minde mást alárendel, jelen esetben egy babát.

Sokaknak minden feltétel adott, mégse tudnak szeretetben nevelni egy gyereket, másoknak meg sok feltétel hiányzik, mégis boldog a gyerekük.

476. vikucka (válaszként erre: 460. - 9678a02221)
2013. márc. 26. 13:27
Hát nekem muszáj kimennem sétálni, muszáj a házimunkát elvégeznem, dolgoznom sem árt, pedig kismama vagyok. ja főznöm is kell. Mert nincs pénzem bejárónőre, hogy helyettem megtegye. Szerencsém van, hogy nem vagyok veszélyeztetett terhes, de ezt az időszakot próbálom a legaktivabban kihasználni.
2013. márc. 26. 13:26
Én mondjuk még mindig amellett vagyok, hogy a babát ki kell hordani, és örökbe adni. Én megértem, ha valakinél nem aktuálisa gyerekvállalás. Sőt, azt semmiképp sem kívánom, hogy valaki úgy nevelje fel a gyerekét, hogy nem szereti, nemkívánatos személy. Az a legrosszabb.
474. VFanni01 (válaszként erre: 473. - 130454e42d)
2013. márc. 26. 13:25
Igen, igazad van. Bárcsak így lenne, hogy a nemkívánt terhességek a meddő pároknál landolnának!
473. 130454e42d (válaszként erre: 472. - VFanni01)
2013. márc. 26. 13:23

Értem, De ez nekem ahhoz hasonlít amivel gyerekként próbáltak evésre motiválni: edd meg, sok gyerek örülne ha lenne mit ennie. Elhiszem én, de attól még izé...

Az biztos, hogy az élet nem igazságos. Szerintem a cikkíró, és bármely abortuszra váró nő örülne, ha az esett volna helyette teherbe aki vágyik rá. Ez így mindkét félnek szívás.

472. VFanni01 (válaszként erre: 471. - 130454e42d)
2013. márc. 26. 13:20
Én elmagyarázom, mert én is ebben a cipőben járok. Persze nincs köze hozzá, de mi ezt úgy éljük meg, mintha valaki levágná a saját kezét, mert nem kell neki, vagy kiszúrja a szemét, mert az sem kell neki, egy vak vagy egy kéztelen ember, biztos nem értené. Mi megértjük, csak nekünk még jobban fáj az, hogy más csak úgy eldobja magától az élet legcsodálatosabb ajándékait, és azért is fáj, mert nekünk, akik annyit küzdünk érte, mégsem jön össze:(
471. 130454e42d (válaszként erre: 470. - Szamoncsi78)
2013. márc. 26. 13:17

Miért? Mert neked nem jön össze? Ahhoz másnak mi köze van?

Ezt sose értettem, elmagyaráznád?

2013. márc. 26. 13:15
2,5 éve küzdünk a babáért, bármit megadnék azért, hogy végre pozitív legyen a teszt...felháborító a cikk...
469. bd55e3f068 (válaszként erre: 450. - Szafaripók)
2013. márc. 26. 13:14
Nincs gyerekem, és? Időm még van bőven. Majd akkor akarunk, ha X dolgokat kipipáltunk. Mi ezzel a baj?
2013. márc. 26. 13:13
MÉG MINDIG TISZTELET A KIVÉTELNEK!
467. VFanni01 (válaszként erre: 465. - Trapiti)
2013. márc. 26. 13:12
Örülök, hogy neked jobbak a tapasztalataid, mint nekem, el sem kezdem sorolni, hogy milyen embertelenségekkel találkoztam már, mert üvölteni tudnék. Igen, ilyenek a hivatali dolgozók, meg a buszsofőrök, a néni a boltba a pénztárgép előtt, de velük szemben nem vagyok teljes mértékig kiszolgáltatva, nekik megmondom, ha nem tetszik, ahogy velem beszél. De az eü-ben ezt nem teheted meg, ott csak nyelsz és tűrsz. És épp ezért vagyok kiakadva az eü-s dolgozókon, mert kihasználják ezt a kiszolgáltatottságot:S Persze, ha valakinek van rá pénze, elmegy magánorvoshoz (megjegyzem a legtöbbször én is inkább ezt választom, mert szerencsére belefér), aztán várhat és kap is empátiát és kedvességet a pénzért.
466. latina
2013. márc. 26. 13:09

A kislányom pont ugyanennyi idős volt, mint cikkírónak, amikor megfogant az öcsikéje. hááát, én is mentem volna vissza dolgozni, de a sors máshogy gondolta. A kisfiam életem szerelme, fantasztikus élményeket ad, és annyira más, mint a lányom. Nem is tudom, milyen lenne az életem, ha akkor őt nem akarom, és inkább a karrierem építését választom. A karrierem most romokban, mert 4 éve itthon dekkolok, most épp azon dolgozom, hogy valahogy vissza tudjak térni a munkaerőpaicra, de nem bántam meg, hogy így alakult!Úgy vagyok vele, most volt itt az ideje, mert dolgozni 40 évesen is tudok, de gyereket szülni már nehézkes ha öregecske leszek:)

Meglepődök, ha egy nő ilyen döntést hoz, nem ítélem el, csak annyira nem értem, hogyan győzhet az ész a szív és az ösztön felett...

465. trapiti (válaszként erre: 463. - VFanni01)
2013. márc. 26. 13:08
Szerintem még mindig több a kedvesség és az emberség az egészségügyben mint amennyit a körülmények alapján feltételezni lehetne. Egyébként meg pont olyanok az eü-ben dolgozók is mint bárki más... az ügyintézők a hivatalban, a pedagógusok, a buszsofőrök stb. Köztük is van ilyen is, olyan is.
2013. márc. 26. 13:01

Nem okoskodni akarok, sem azt a látszatot kelteni, hogy az én életem az etalon. Mindenki úgy él ahogy akar, az én életemmel sem értenek sokan egyet. Na bumm, nem érdekel. Az én véleményem sem kell hogy mást meghasson.

Egyszerűen vannak számomra érthetetlen dolgok, amiknek nem értem a miértjét. De ez esetben nem is akarom.

2013. márc. 26. 13:01
Engem meg az zavar igazán, hogy egyébként az egészségügyi dolgozóktól semmilyen kedvességet, empátiát nem lehet várni, nővérem több mint egy hétig kórházban volt, mert a lombiknál túlstimulálták, és gusztustalanul viselkedtek vele, bezzeg az abortuszra érkezőket kedvességgel, törődéssel várják:S Nem a cikk íróját szeretném ezzel bántani, örülök, hogy kedvesek voltak vele, de csak méginkább felháborít, hogy aki az életért küzd, pont azzal embertelenek. Tisztelet a Kivételnek!!
462. 130454e42d (válaszként erre: 461. - Bekacomb)
2013. márc. 26. 13:00

Jópár nő van aki gyerek nélkül is teljesebb, boldogabb életet él mint a többség.

Tisztázásképp: van gyerekem, kettő is. Csak épp nem gondolom, hogy mindenkinek így kell élnie.

2013. márc. 26. 12:58
Véleményem szerint elcseszi. Különben meg úgyis mindenki azt csinál amit akar, ennyi. De attól még ezt gondolom.
460. 9678a02221 (válaszként erre: 410. - Cicakaktusz)
2013. márc. 26. 12:57

Persze mert te nem vagy tisztaban olyan alapdolgokkal mint pl:a bacik telefonon keresztul IS terjednek.A levegot amit besziv a terhes kismama elotte fertotleniti kell Domostossal es Hypoval.

A setalas kifejezetten rosszat tesz a kismamanak..A hazimunka szinten,minden nogyogyasz szigoruan megtiltja a kismamaknak ezeket a tevekenysegeket..Es meg folytathatnam a sort:)

459. 130454e42d (válaszként erre: 458. - Bekacomb)
2013. márc. 26. 12:55
Miért cseszné el? Nem mindenki ugyanattól boldog.
458. Bekacomb (válaszként erre: 454. - 130454e42d)
2013. márc. 26. 12:52
Onnantól kezdve sosem lehet üres az életem, hogy gyerekem van. Attól még neked nem kell így érezned. Én csak annyit tudok, hogy nekem így teljes minden, így vagyok boldog. Ha meg valakinek meg fontosabb a karriere, az tényleg ne szüljön, egészségére. Személy szerint hidegen hagy. A saját dolga, hogy cseszi el az életét.
457. spinneli (válaszként erre: 456. - Szafaripók)
2013. márc. 26. 12:49
Szerintem inkább arról van szó, hogy ne a gyerek legyen az egyedüli oka annak, hogy boldognak érezzük az életünket.
456. szafaripók (válaszként erre: 453. - Bekacomb)
2013. márc. 26. 12:46
5 éve még én is máshogy gondolkoztam, a karrier, a munka jobban számított. Aztán megszületetta fiam, és felismertem, hogy a karrierem sose fog betakarni, ha öreg leszek...
455. szafaripók (válaszként erre: 454. - 130454e42d)
2013. márc. 26. 12:45

Én már eléggé felnőttem, saját családom van, de a szüleimet mégis 2-3naponta látom, naponta beszélünk.

Attól, hogy gyereked van, miért gondolod, hogy semmi másod nem lehet?

454. 130454e42d (válaszként erre: 453. - Bekacomb)
2013. márc. 26. 12:42

A teljes élethez sokminden hozzátartozik, nem csak a gyerek.

Mi lesz, ha felnő a gyereked? Mit fogsz csinálni? Kiürül az életed?

453. Bekacomb (válaszként erre: 450. - Szafaripók)
2013. márc. 26. 12:40
Bizony. Eléggé leírhatatlan, csak az érzi, akinek van gyerkőc. Nem is tudom, hogy lehet boldogtalan akinek gyereke van. Mert én azt nem tudom, hogy bírtam eddig nélküle élni!
452. Bekacomb (válaszként erre: 443. - Szafaripók)
2013. márc. 26. 12:37
Ahogy mondod. Egyáltalán hogy lehet a karriert összehasonlítani egy gyerekkel??????? Ez egy új agybaj a nőknél szerintem. Akkor inkább ne is szüljön, mert a végén még éreztetni fogja a gyerekkel, hogy ő mennyi mindenről lemondott miatta...
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook