Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességmegszakítás - kicsit másként fórum

Terhességmegszakítás - kicsit másként (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Terhességmegszakítás - kicsit másként

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
511. 130454e42d (válaszként erre: 500. - Bugs02)
2013. márc. 26. 15:04

Az abortusz mindig a nő döntése kell legyen, mivel a következmények nagyobb része is őt terheli.

nekem anno volt abortuszom, akkor az volt a jó döntés, nem bántam meg, nincs bennem űr.

510. Bugs02 (válaszként erre: 506. - 731e5b9ffb)
2013. márc. 26. 15:00
:)
509. megi04 (válaszként erre: 504. - Bugs02)
2013. márc. 26. 14:59

Tehát tehetek bármit,mert Isten majd úgyis megbocsájtja azt nekem??? Ó,akkor semmi gond!:)


Én nem ítélkezek az AB.-ok ról...Csupa jókat kívánok nekik!:)

508. Bugs02
2013. márc. 26. 14:59

de a cikket még olvasom, mert nem jutottam a végére..

Jó volna ha többet szólna hozá a cikk írója, mert így nem tudom kivel beszélgetünk..

507. bd55e3f068 (válaszként erre: 479. - Mézgapaula)
2013. márc. 26. 14:58
A gyakorlat nem ezt mutatja.
2013. márc. 26. 14:57
Amúgy tévedtek, van 100%-os biztonságú fogamzásgátló, már nagyanyáink is ezt ajánlották: ez nem más, mint a C-vitamin..szigorúan a két térd közé szorítva:)
505. Mazsinka (válaszként erre: 501. - 731e5b9ffb)
2013. márc. 26. 14:57
Jaaa... akkor ezt ne nevezzük védekezésnek szerintem. Ez pont olyan, mintha azt mondaná: szedek fogamzásgátlót, de épp aznap nem vettem be, de emígy védekezünk.
504. Bugs02 (válaszként erre: 499. - Megi04)
2013. márc. 26. 14:56

Kedves megi04 egyetlen ember sem ítélkezhet bárki fölött az ISTEN kezében van minden meber és ő mindent megbocsájt, még egy gyilkosnak is megbocsájt...mi halandó emberek vagyunk, egyetlen dolgo amit tudunk, az hogy bántjuk egymást, de az ISTEn ezt is elnézi nekünk.



"1. Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek.

2. Mert a milyen ítélettel ítéltek, olyannal ítéltettek, és a milyen mértékkel mértek, olyannal mérnek néktek.

3. Miért nézed pedig a szálkát, a mely a te atyádfia szemében van, a gerendát pedig, a mely a te szemedben van, nem veszed észre?

4. Avagy mi módon mondhatod a te atyádfiának: Hadd vessem ki a szálkát a te szemedből; holott ímé, a te szemedben gerenda van?

5. Képmutató, vesd ki előbb a gerendát a te szemedből, és akkor gondolj arra, hogy kivessed a szálkát a te atyádfiának szeméből!" Máté 7:1-5

503. bd55e3f068 (válaszként erre: 477. - Szafaripók)
2013. márc. 26. 14:56
Én alárendelem a korábban írtaknak a babát. Nem fogok ahhoz méregetmni, hogy másoknak nem jön össze, másoknak ezek nélkül is boldog a gyerekkoruk, másoknak, másoknak... Mi közöm nekem másokhoz? Semmi.
502. 731e5b9ffb (válaszként erre: 492. - DDD.)
2013. márc. 26. 14:56
A te eseted teljesen más. Neked már van 3 gyereked, nem akarsz többet, nyilván anyagilag is átgondoltad, ez így egy felelős döntés, ami szerintem teljesen rendben van.
501. 731e5b9ffb (válaszként erre: 498. - Mazsinka)
2013. márc. 26. 14:53
Szerintem nem mindenki veszi fel időben. Nem mindenki van azzal tisztában, hogy az előváladékban is lehet sperma, tehát aki csak az előjáték (petting) után veszi fel, simán bekerülhet a sperma, ahova nem kéne.
500. Bugs02
2013. márc. 26. 14:51

Én azt mondom, hogy az abortusz mint kérdéskör, mindig is volt és lesz.

Mióta ember él a földön ez mindig volt és lesz.

Hiába hadakozik az egyház, hiába háborog akárki, ez hozzá tartozik az életünkhöz, akár szomorú, akár nem.

Egy a bajom, hogy mindig a nő a hibás, holott egy gyermeket ketten tudnak még csinálni, a férfiak felelőssége hol marad?

itt is csak a nőt szajkózzák, van egy férfi is, aki beleszólhat.

én azt mondom, tapasztalat beszél belőlem, a férfiak ilyenkor csöndben vannak, nem kérik, hogy a nő vetesse el a gyernmekét..csak utalgatnak rá, így a nőre hárul a döntés, a fájdalom is a nőé..a férfi vagy odébb áll, vagy elelejti a témát.a férfiak nagyon hamar túllépnek a dolgon, de a nőben egy életre szólór űr marad...mert azok a nők, akik egy ilyen döntést meghoznak, biztos nem jó kedvükből teszik, persze sajnos vannak olyan nő félék, akiknek ez a védekezési formájuk, hogy abortuszra járnak, ettől én is idegbajt kapok...én szabályoznám, hogy a nő életében hányszor és miért akarja ezt megtenni, ma már sztem bárki mehet, de amikor én voltam pl kb vagy 5 ször beszéltem a családvédelmissel, aztán már olyan depis voltam, hogy azt sem tudtam mi a helyes....

A cikk az hideg vérrel ír le egy ilyen szomorú dolgot,ez az egy zavar...vagy inkább le sem írta volna.

Ilyen értelemben ez a cikk megosztó....sztem senki az abortusz ellen van itt, hanem az a zavaró, hogy nem szomorú a hölgy...nincs semmi büntudat, pedig abortusz után ezek vannak, még évek múltán is!

499. megi04 (válaszként erre: 492. - DDD.)
2013. márc. 26. 14:49

Ebbe Istent talán ne nagyon keverjük bele..:)Akinek ugye,az útjai kifürkészhetetlenek...:)És talán azt is hagyjuk,hogy ezért,meg azért nem tartja meg az ember...Ha azt vesszük,hogy annak a sejthalmaznak dobog a szíve,akkor most,hogy a s.f. alapú hitelemtől alig élek,talán elgondolkozhatnék azon,hogy melyik gyerekemet mészároljam le?...

Aki el akarja vetetni,tegye,szíve joga,de ne papoljon,hogy ezért,meg azért,mert karrier,meg nehéz helyzet.Nem kell neki,elveteti,kész.Ennyi.

Kit érdekelnek az okok,és az indokok???? NINCS megfelelő magyarázat.Nem akarod,a te dolgod,senkinek semmi köze hozzá!Miért érdekel,hogy ki,mint ítél? Talán car miatta a lelki ismereted? Na és? Ez kire tartozik,rajtad kívül?És ha a világ elé tárod,akkor miért sértő,ha az emberek ítélkeznek? Mit vársz? Hogy majd azt mondják:Helyes,igazad van,jól teszed?Vagy nem értem..

498. Mazsinka (válaszként erre: 495. - Bugs02)
2013. márc. 26. 14:44
Nem a legjobb, csak a reklámja. Egyébként sosem értettem, hogy a balesetek az óvszer kapcsán hogy történnek meg. Ha elszakad, úgyis észreveszed, vagy nem?
497. Mazsinka (válaszként erre: 493. - Bugs02)
2013. márc. 26. 14:42
Mondjuk, azt én sem értem, miért vetette el ezt, ha akart másik gyereket. Ja, mert azt KÉT év múlva akarta. Nem tudom, hogy mennyire helyénvaló a karrierre fogni, de nem hiszem, hogy két év alatt épít fel valaki egy nagy valami karriert, amiből aztán mehet szülni a másodikat. Így lerendezhette volna egyszuszra, s utána lehet önmegvalósítani. Különben meg semmi közöm hozzá, csak ezt nem vágtam, mindegy.
496. Krisz42 (válaszként erre: 491. - Bugs02)
2013. márc. 26. 14:41
Nem gyógszerrel kellene védekezni.Mert az tönkrevâgja a szervezetet.Csak az ember kênyelmes,szereti a készen kapott,egyszerű dolgokat,azt,h ne kelljen felelősséget vállalnia.De ha vmitől nem rögtön betegszel meg,csak pár év múlva,akkor az biztos jó.
495. Bugs02
2013. márc. 26. 14:40

Nekem is volt, védekeztünk, DUREX márka mond valamit?

A legjobb márka a világon, mégis megtörtént...

Szóval erre fel írtam, hogy semmi sem 100% csak az ha nem szexel az ember....vagy sterilizáltatja magát..az meg nem éppen jó ötlet..

494. DDD. (válaszként erre: 491. - Bugs02)
2013. márc. 26. 14:38
Koszonom. Csodasan megfogalmaztad!
493. Bugs02
2013. márc. 26. 14:36

Nekem az nem tetszik ebben a cikkkben, hogy nincs megbánás, nincs fájdalom, pedig egy ilyen dolgot ilyen közönyösen nem lehet végig csinálni, kicasit még ösztönzőleg is hat ez a cikk, azokra akik abortuszra készülnek.

Pedig állítólag a cikk írója orvos...és?

Pedig itt már nem beszélhetünk arról, hogy buta, tudatlan....

vagy még nagyon friss a dolog, talán még felsem fogta, hogy mit tett?

Akar még egy babát...mikor?

itt volt a sors megadta...de ő később akar...inkább a karrier....szomorú.

mert ha valki anyagiak miatt, hoz egy ilyen döntést megértem, mert tényleg nehéz...de amikor valahol férj van, család van...azt nem értem, de eltudom képzelni azt is, hogy talán nem a férj az apa...én ismertem olyan nőt, aki abortuszra ment, mert nem a párja volt az apuka:((

492. DDD. (válaszként erre: 479. - Mézgapaula)
2013. márc. 26. 14:36
Haat, vitatkoznek.. Epelmejunek tartom magamat, es a paromat is.. Es vedekeztunk is, megis abortusz elott allok. Az, aki soha nem kerult ilyen helyzetbe, PONT AZ ne itelkezzen, szerintem! Isten utjai kifurkeszhetetlenek..meg barki kerulhet hasonlo cipobe, senkinek nem kivanom!Csak egy pelda-a kozepso fiammal akkor lettem terhes, amikor biologiailag, es tankonyv szerint esely nem volt ra!! Jelen esetben pl. vedekeztunk, ep elmevel, felelosseg-teljesen, pont azert, hogy NE legyen, es megis.. Biztosan hallottal mar olyat, h valaki tabletta mellett lett terhes.. -no, es mi az altalanos?? Az, hogy itelkeznek, hogy biztosan nem megfeleloen szedte, stb.. Nem minden esetben. En nem akarok bantani senkit,es igen, magambol indulok ki! Nem masokra mutogatok, mert en tudom, hogy tettem ellene. Csak azt nem ertem,miert kell ketelkedni egy masik emberben, es itelkezni, meg megvadolni, hogy lehet, nem mond igazat,vagy ilyesmi.. Miert nem lehet elhinni, amit ir, es esetleg ha segiteni nem tudunk, nem belerugni meg egyet? Ez annyira jellemzo-tisztelet a kiveteleknek! Itelkezni majd itelkezik, akinek az a feladata! Nekem sem konnyu, mert van 3 egeszseges gyermekem, de valoban azert nem szulok meg 1 babat, hogy az allam majd ugyis eltart, hanem ertelmisegi csalad vagyunk, es szeretnek nekik mindent megadni. A cikkbol kiindulva-amirol szol ez a forum-kicsit sokkolo szamomra, mert nem egy csodas szules-elmenyt ir le, de nem itelkezem felette,senki felett, szerintem O nem is gondolta, hogy mit valt majd ki ezzel masokban, persze a velemenyem az, hogy hazai palyan mozogva konnyu, mert biztonsagban erezte magat, es ez volt a fo targy, amirol irt, csak talan eros egy ilyen sztorit leirni, abszurd.. Szep napot mindenkinek!
491. Bugs02 (válaszként erre: 485. - Mézgapaula)
2013. márc. 26. 14:32

Figyelj 100% biztonság tudod mi?

Az, hogy no szex!!!

Egyetlen védekezési forma sem 100%-ban megbízható sajnos, persze kis odafigyeléssel, meglehetne előzni, de hány eset van, ahol gyógyszer mellett esett a nő teherbe...senki sem tudja, mikor esik bele egy ilyen balesetbe...senki ne mondja, hogy soha, mert olyan nincs!

490. Cippora (válaszként erre: 488. - Mazsinka)
2013. márc. 26. 14:28
Már akit...látod őt nem viselte meg,sőt pozitív élményként fogta fel.
2013. márc. 26. 14:10

nem is értem ahol már van egy gyermek egy másik miért jelent éppen gondot???

ez felelős döntés... az... majd amikor azt élné át mint egyik másik meddő nő... vagy aki épp szeretné a babát... túlságosan is meg van engedve az abortusz... szörnyű....

2013. márc. 26. 14:09
Magánügy vagy nem, mégis sokszor elkerülhető lenne megfelelő védekezéssel, felvilágosítással, ha fiatalabbakról van szó. A fórumindító óvszer mellett esett teherbe. Mondjuk, mi is úgy védekezünk, még sosem volt baj aktív nemi életem során. Persze nem kétlem, hogy őszinte, de elvileg le is kell ellenőrizni az óvszert használat után, hogy nem történt-e baleset, és ha történt, még akkor s be lehet venni a 72 órás tablettát. Még mindig egyszerűbb, mint aztán műtétre menni, ami testileg, lelkileg megvisel.
487. 130454e42d (válaszként erre: 485. - Mézgapaula)
2013. márc. 26. 14:03
Fogd már fel: magánügy. A tiltás semmire se vezet. Meg kell nézni, mit tettek azok az országok ahol alacsony az abortuszok száma.
486. 6b006fc769 (válaszként erre: 481. - 731e5b9ffb)
2013. márc. 26. 13:57
A fene tudja, azon is menne az elmézés, hogy vajon mennyire biztos, meg aki úgy is megtartaná, stb.
485. mézgapaula (válaszként erre: 483. - 130454e42d)
2013. márc. 26. 13:56
Legális abortuszra gondolok. A mai korszerű védekezési módszerek mellett felnőtt, épelméjű embereknek nagyon ritkán, kivételes esetekben lenne szüksége abortuszra. És légyszi ne gyertek nekem azzal, hogy aki a kenyeret sem tudja megvenni, honnan legyen pénze óvszerre.
484. Bekacomb (válaszként erre: 479. - Mézgapaula)
2013. márc. 26. 13:52
Szerintem meg épp az lenne a durva, ha pont a XXI. században ne lenne lehetőség az abortuszra...
483. 130454e42d (válaszként erre: 479. - Mézgapaula)
2013. márc. 26. 13:52
Abortusz mindig létezett a történelem folyamán. Norvégiában sokkal kevesebb, mint nálunk, Kanadában is, pedig a szabályozás sokkal liberálisabb. A tiltás nem megoldás, sose volt az.
482. 130454e42d (válaszként erre: 475. - VFanni01)
2013. márc. 26. 13:49
Gondolj bele, egy nőre nézve mivel járhat az örökbeadás: kiesik a munkahelyéről a terhesség alatt, elveszítheti azt simán, veszélybe kerül a megélhetése, esetleg a meglévő gyereké is. A terhesség eü következményeiről nem is beszélve. Elméletben szép az örökbeadás, de ritkán reális szerintem.
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook