Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tojással töltött rúdfasírtot szeretnék csinálni. Meddig kell sütni, kell alá valamilyen zsiradékot tenni? fórum

Tojással töltött rúdfasírtot szeretnék csinálni. Meddig kell sütni, kell alá valamilyen zsiradékot tenni? (tudásbázis kérdés)


2013. márc. 24. 09:59
Én zsírral kenem ki a tepsit, beleteszem a fasírtmasszát rúdra formázva, a tetejére is teszek 5-6 zsírdarabkát, öntök mellé kb. 1,5-2 dl vizet. Közepes lángon lefedve sütöm addig amíg elkezd illatozni. Utána leveszem a fóliát/fedőt és meglocsolgatom a mellette levő szafttal. Így pirítom addig, amíg szép lesz a színe. Gyakran kell locsolgatni pirulás közben. Mindig szépen sikerül, nem reped meg a teteje.
10. simple
2013. márc. 24. 09:45
Az nem Stefánia vagdalt?
2013. márc. 24. 09:35
őzgerincformába szoktam,teszek alá sütőpapírt,kb 30-40 percig szoktam,5 ös fokozaton
2013. márc. 24. 09:34

Én a tojáson kívül kolbászt is szoktam tenni bele, olyankor nem rakok alá zsiradékot.

De olyan is volt, hogy baconnal terítettem ki a tepsi (akkor őzgerinc) alját...

Egy pár cseppet szerintem tehetsz alá!:)

2013. márc. 24. 09:08
tepsibe sütőpapírt teszek, arra pakolom a husit, megszórom a tetejét egy kis zsemlemorzsával, meglocsolom a tetejét egy kevés olajjal és közepes lángon addig sütöm amíg szépen megpirul, biztos ami biztos alapon tűpróbával ellenőrzöm.
2013. márc. 24. 09:03

Én ki szoktam bélelni a tepsit sütőpapírral. Az aldis sütőpapír szilikonos, semmi nem tapad rá.

Legutóbb libazsírral kenegettem a fasírt tetejét, alá nem tettem semmit.

2013. márc. 24. 09:01
Négyszögletes kenyérsütő formában szoktam sütni. Kizsírozom és zsemlemorzsával beszórom, mielőtt a fasírtot beleteszem. 30-40 percig sütöm 175 fokon.
2013. márc. 24. 08:56
Én amikor belerakom a tepsibe,2-3 evőkanál olajjal szoktam bekenni a tetején.Addig sütöm közepes lángon,amig szép piros lesz a tetje!
2013. márc. 24. 08:55
Teflon tepsiben sütve csak meg kell kenni a tepsi alját, én amikor a formáját véglegesítem a tepsiben kicsit megkenem kézzel a fasírtot is. 180 fokos sütőben 60-70 perc alatt kész, de látni fogod, mert addigra szép barnás-pirosra sül a külseje.
2013. márc. 24. 08:51
*kell
2013. márc. 24. 08:51
Tojással töltött rúdfasírtot szeretnék csinálni.Meddig kekk sütni, kell alá valamilyen zsiradékot tenni?Köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook