Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babatervezés 2013 tavasz/nyár fórum

Babatervezés 2013 tavasz/nyár (beszélgetős fórum)


1 2
50. nő1979 (válaszként erre: 40. - B1266b8c26)
2013. aug. 12. 15:05
Azóta van újabb fejlemény, jutottatok valamire a dokival?
49. nő1979 (válaszként erre: 38. - B1266b8c26)
2013. aug. 12. 15:00
sziasztok!jár még valaki ezen az oldalon?
2013. jún. 4. 10:24
Sziasztok!Mi mosz május végén határoztuk el magunkat h babócát szeretnénk,még nincs gyerekünk,eddig még nagyon ellenkeztem 25 éves vagyok és mostanában jött nálam ez az őrület...babát akarok szülni.A párom is vágyik rá,és mostmár én is.Eddig féltem tőle(még picit most is pedig már próbálkozunk)úgy vagyok vele hogy kell már valami új az életünkbe,egy picibaba akivel foglalkozok,mert így ahogy most megy az életünk már olyan unalmas,hiányzik a kis 3.emberke.Monoton snassz az életünk,szórakozni sem járunk,már "kiéltük"magunkat.Itt az idő baba kell!!!!!Remélem mihamarabb összejön:)
47. dtimes
2013. ápr. 26. 08:37
Sziasztok! Próbáltátok már a babaváró teát? Egyik nap regggel diótea, másik nap csalán, 6 hétig kell inni felváltva. Nekünk segített. Azért írom, hátha másnak is segít. Pedig már kezdtük feladni majdnem egy év próbálkozás után, ráadásul autoimmun betegségem is van és tavaly műtöttek pajzsmiriggyel. Először mértem a hőmérsékletet, de semmi siker, aztán godoltuk, még kipróbáljuk a teákat, és 5 hét ivá után sikerült! Most vagyok 9 hetes. Hasonló sikert kívánok mindnekinek! :)
46. b1266b8c26 (válaszként erre: 45. - Devonshire)
2013. márc. 28. 10:04
Köszi. :)
45. devonshire (válaszként erre: 44. - B1266b8c26)
2013. márc. 28. 09:58
Azok biztosan orvosolhatóak, drukkolok, és írd majd meg a fejleményeket mindenképpen.
44. b1266b8c26 (válaszként erre: 43. - Devonshire)
2013. márc. 28. 09:56

A prolaktinnal tavaly nem mondták, hogy baj lenne.

Viszont az arányokkal baj volt. Azok eléggé el voltak csúszva.

43. devonshire (válaszként erre: 42. - B1266b8c26)
2013. márc. 28. 09:53

POntosan ezért kérdeztem, mert a fogamzásgátló rossz megoldás, ha probléma van :S


Prolaktinod is jó volt? (akkor igazán jó, ha az alsó határértékhez van közel)


Ha ezek mind most is jók, akkor szerintem, nincs akadálya, hogy simán peteérést serkentő gyógyszert kapj.

42. b1266b8c26 (válaszként erre: 41. - Devonshire)
2013. márc. 28. 09:47

Igen, most majd máshova megyek.

Bár az endokrinológust kimondottan egy másik orvos ajánlotta.

Az inzulinomra azt mondták, hogy jó volt és a cukor is.

Néztek uh-gal. A PCOS-t tavaly a nődoki és az endokrinológus is kizárta.


Azért kellett volna fogigátló, mert igazából a ciklust szerettem volna rendezni. De ugye ez a legkönnyebb megoldás, de az csak elfedi a problémát. Meg nem oldja. Aztán ha abbahagyom kezdődik minden elölről.

41. devonshire (válaszként erre: 40. - B1266b8c26)
2013. márc. 28. 09:39

Remélem most másik orvoshoz mész .

És az inzulinod jó volt? Terheléses inzulin+cukor volt?


És miért kellett volna fogamzásgátló?

UH-n néztek? Nincsenek cisztáid?

40. b1266b8c26 (válaszként erre: 39. - Devonshire)
2013. márc. 28. 09:31

Párom még nem volt vizsgálva. Mivel úgy néz ki főleg velem van a baj.

Vizsgálták az összes nemi hormont, pajzsmirigyet, D-vitamint (ez alacsony volt és pótolták is), cortysolt, inzulint+cukrot.

Hát annyit állapítottak meg, hogy nincs peteérésem.

Az endokrinológus berágott a nődokimra, mert nem írt fel nekem fogamzásgátlót, és elzavart egy másik nődokihoz. Oda viszont már nem mentem, mert én is berágtam, hogy ennyi vizsgálat, orvoshoz járás és semmi eredmény. Utána hagytam a fenébe az egészet. Ez tavaly nyáron volt.

39. devonshire (válaszként erre: 38. - B1266b8c26)
2013. márc. 28. 09:01

Hogy hogy nem járt eredménnyel? Miket vizsgáltak?


Párodat is vizsgálták?

2013. márc. 28. 08:20

Sziasztok!

Mi is szeretnénk kisbabát. Már évek óta próbálkozunk. Nagyon rendszertelen a mensim. Tavaly voltam kivizsgáláson, de sajnos nem járt eredménnyel. Így nyáron kezdem elölről az egészet.

Én már próbáltam aviva tornát (hatásos), meg kipróbáltam a cickafark-palástfű tea párost. Elsőre jól hatott, de amikor elkezdtem a 2. kúrát abba kellett hagynom, mert a 10. napon jöttek a mensis görcsök, és elkezdtem barnázni.

Most éppen semmilyen praktikát nem vetek be.

37. fszabyna1987 (válaszként erre: 33. - 5239d91094)
2013. márc. 28. 07:57

A palástfüves teát még nem próbáltam, Orvosnál sem voltam még. Az elején elmentem mikor elkezdtük az egészet, akkor ő azt mondta, hogy csak folsavat szedjünk, ezt szedtük mindkettem a párommal, aztán amíg 1 évig nem sikerül, addig nincs baj. :S

Kérdeztem a magzatvédőt is azt mondta, hogy amíg nem vagyok várandós teljesen fölösleges, mert amennyi vitaminra szükségem van azt megkapom a multivitamintól+folsavtól, tehát hogy ez teljesen pénzkidobás. :S

Még aztakartam kérdezni, hogy szerintetek ha megvolt a pé, akkor ugye nem baj, ha ugyanúgy tornázom? Hülye a kérdés tudom, csak félek, hogy nehogy megerőltessem magam. Jajjj....tiszta zizzent vagyok. :S :S

36. Együd Anita (válaszként erre: 34. - Kisperec)
2013. márc. 27. 19:44
Szia amit tanácsolni tudok ezek mellett szedd az elevitet! De előtte menj el dokihoz. Mond el neki hogy babát szeretnétek és ő tudja a dolgát! Nem mész át sok felesleges idegeskedésen,és csalódáson ha kérdésed van nyugodtan irj,sajnos sok mindenen át mentem már!
35. Együd Anita (válaszként erre: 32. - Fszabyna1987)
2013. márc. 27. 19:41
Szia orvosnál voltál? Elevitet kezdj szedni :)
2013. márc. 27. 17:02

Hú,mennyi mindenről írtatok!

Mi még csak a "vágjunk bele"fázisban tartunk!:)

Annyi hogy pluszban c vitamint,és folsavat szedek,ha elfogy veszek valamilyen magzatvédőt és azt kezdem el szedni.

33. 5239d91094 (válaszként erre: 32. - Fszabyna1987)
2013. márc. 27. 13:52

Palàstfû- ès cickafark teàt pròbàltad màr?

Sokan esküsznek rà, èn nem mondom, hogy tuti ennek segìtsègèvel, de 3 hònap alatt teherbe estem. Elôtte màs kapcsolatbòl nem lettem terhes, nem is szedtem semmit...

Magzatvèdô vitamint szedsz?

2013. márc. 27. 11:06

Sziasztok! Mi tavaly szeptember óta tervezzük a babát, de eddig még nem ért ide. Nekem a menzim normális, peteérés megvan, ( Néztem hőmérővel és vutesztel is), de abbahagytam mert ez számomra megterhelő volt. :( Lelkileg....

Elkezdtük szedni a Maca vibe-t és remélem már nem kell sokáig várni a mi kis csodánkra!!

Mindketten rendszeresen sportolunk, és próbálunk egészségesen is élni. :)

2013. márc. 26. 20:32

Sziasztok! Mi 2 éve szeretnénk babát a Férjemmel,sajnos nem jött a gólya :(

Elmentem dokihoz: aki azt mondta hogy figyeljük meg a p.é-t amivel nincs is gondom csak lemaradtunk róla a múlt hónapban,de kaptam a dokimtól beútalót a páromnal urologiára sperma vizsgálatra: semmi gond nincsen láttam uszni a kis katonákat teljesen jó értékeink voltak, tetszettek nagyon! Minden hónapban középidőben jelentkeznem kell a dokimnál ez volt múlthét csütörtök azt mondta hogy 1-2 napon belül lesz a p.é és a hétvége nagyon alkalmas lesz, Ügyesek legyünk és mindent bele! Hát mi mindent megtettünk sőt! De ha mégsem esem most teherbe akkor a következő mensi útán a 2.napon elkell kezdenem szedni a Clostilbegytet 5 napon át 2*1 szemet ( ez peteérést serkentő tabletta) tpasztalatok? Válaszotok előre is köszönöm

30. 5239d91094 (válaszként erre: 29. - Kisperec)
2013. márc. 26. 19:46
Bár nem védekezünk, de igazából kb. augusztustól tervezzük. Mivel a fiam a férjem szülinapi ajándéka volt, jövőre én szeretnék ilyen szép ajándékot :)
29. Kisperec (válaszként erre: 28. - 5239d91094)
2013. márc. 26. 18:09
Köszi!Te most babás vagy,vagy még csak tervezitek?
28. 5239d91094 (válaszként erre: 26. - Kisperec)
2013. márc. 26. 18:07
Sok sikert, biztosan hamarosan összejön! :)
27. 5239d91094 (válaszként erre: 25. - Alina25)
2013. márc. 26. 18:07

Szia! Mi most kislányt szeretnénk, de ilyen praktikákban nem hiszek. Te!

A fiamnál megérkeztem, hogy fiú lesz :)

2013. márc. 26. 18:03

Sziasztok!

mi az első babánkat tervezzük egyelőre,januártól kezdtük a próbálkozást,remélem hamar összejön a bébikénk!

2013. márc. 26. 17:15
Sziasztok! Van valaki, aki bevetett valamilyen praktikát/számolgatást annak érdekében, h kislány vagy kisfiú legyen a baba? Ti megéreztétek már a pocakban, milyen nemű lesz?
24. dili78 (válaszként erre: 22. - Zsuliett5)
2013. márc. 26. 09:27
Szia.Nekem 2 fiam és 1 kislányom van.A két fiúnál az égvilágon semmi bajom sem volt.-A kiscsajnál hánytam 20 hétig.Utána meg azért,mert hiperaktív volt már a hasamban is,és szétrúgta mindenemet.Most 7 hetesen ismét hányok+nagyon szarul vagyok.Lehet bejön a kislány tervem!Szóval tényleg igaz,hogy minden terhességet másképp viselsz!
23. devonshire (válaszként erre: 22. - Zsuliett5)
2013. márc. 26. 09:22
Minden terhesség más és más szerintem, könnyen előfordulhat, hogy most jobban viseli a szervezeted.
2013. márc. 26. 08:36
sziasztok jó reggelt :) volna egy kérdésem ! Van már 3 fiam mindegyikkel olyan hányingerem volt hogy szinte nem maradt meg bennem semmi hozzá tartozik az hogy akkor még 20on éves voltam ! Most 36 évesen ezzel a picivel abszolúte semmi émejgés sem hányinger nincs , ez normális ? :(
2013. márc. 25. 12:04

Nem szeretnék ítélkezni, én 6 éven keresztül napi 1 dobozzal szívtam, és a férjem is.

Amikor felmerült, hogy akkor babásodjunk, 2 hét múlva mindketten letettük, és azóta, most már több mint két éve semmi. Egyetlen szál sem. Pedig előtte akkor sem tudtam lerakni, has tüdőgyulladásom volt.

Úgyhogy számomra kicsit elfogadhatatlan, ha ennek teszünk ki egy magzatot, egy kisbabát. És ha megszületik? Állandóan bagószagúan pelenkázod majd? Ás hogyan szoptatod? Adagolod neki a tejjel a nikotint? Kívánom, hogy a gyermeked iránti elkötelezettséged erősebbé váljon a függőségnél.


Egyébként mi 2 éve próbálkozunk, PCOS és prolaktinémia miatt nem jött össze. 3 hónapja derült ki, remélem lassan már sínen vagyunk. A részletes storym a naplóm első bejegyzéseiben.


Valakinek hasonló problémák?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook