Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan mentsünk meg egy házasságot? fórum

Hogyan mentsünk meg egy házasságot? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
101. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 1. - Cucomuco)
2013. márc. 25. 17:37

Szex nélkül nincs házasság. Aki otthon nem kap enni az elkóborol. Legalábbis ha férfi az illető.

A szex egy egészséges férfi számára alapvető fiziológiai szükséglet.

Ebből kell kiindulni, s megnézni hogy lehetne-e valamit jobban csinálni.

100. ittmost (válaszként erre: 96. - Juci1979)
2013. márc. 25. 08:18

Én is azt mondom,mint a többiek: szerintem ebbe a kapcsolatba nem szabad gyereket szülni.

Ha sírni fog a pici,akkor meg azért nem fog tudni otthon kikapcsolódni..magatokra maradtok.

Biztosan idegesítő ez a babáért-orvoshoz-járás,de nem volna szabad erről szólnia minden napnak.Találj ki te programot estére,legalább heti 2szer,és oylat,amit ő is szeret.Mondd neki,hogy ezen a 2 estén nem fogtok babáról,meg betegségről beszélni,hanem kikapcsolódás lesz,és tegyetek is így.

99. ittmost (válaszként erre: 88. - Cucomuco)
2013. márc. 25. 08:14

Igen,itt nem a háztartás a gond,és még csak nem is az,amire én gondoltam először,:hogy a gyerekekkel nemigen foglalkozik.

Ha van kedved,írj példákat,h miféle problémákat generál. Illetve hogy mik azok a dolgok,amit a leggyakrabban kritizál benned,amire"ugrik".

98. vacsa (válaszként erre: 96. - Juci1979)
2013. márc. 24. 20:59
Ne haragudj, de szerintem a lehető legrosszabb döntés gyereket szülni ebbe a kapcsolatba. Nem lesz jobb semmi. Rosszabb lesz. Te pedig beragadsz egy rossz kapcsoltba, vagy egyedülálló anyuka leszel... Sajnálom.
97. b8103f009a (válaszként erre: 96. - Juci1979)
2013. márc. 24. 20:31
Miért nem tud otthon kikapcsolódni? Egész napi munka után nem arra vágyik az ember, h végre otthon lehessen a kedvesével, a családjával? Hogy az Ő társaságukat élvezhesse? Nem akarlak elkeseríteni, de ez csal rosszabb lesz valószínű, ha baba is lesz, és akkor is így viselkedik. Ezt mindenképpen meg kell beszélni pedig, ha nem akarjátok, h tönkremenjen a kapcsolatotok. Nem érti mi a bajod? Hát ha meg sem hallgatja, meg sem próbál megérteni, mert nincs otthon, úgy nem csoda, ha nem érti. Ültesd le, és beszélj vele szerintem. Sok sikert a babaprojekthez.
2013. márc. 24. 17:28
Dolgozok én is. Csak én hamarabb hazaérek. Nincs még gyerekünk, most járunk orvosokhoz ,mert bajok vannak mindkettonkkel. Én tegnap is szerettem volna megbeszélni,de nem érti hogy mi a bajom. Ő nem tud itthon kikapcsolódni, én meg nem akarok minden estét egyedül tölteni.
95. b8103f009a (válaszként erre: 94. - Juci1979)
2013. márc. 24. 14:58
Miért nem ültök le beszélgetni? Neki ennyire nincs igénye rá? Babával vagy otthon? Tenni kellene valamit, mert ennek így jó vége nem lesz.
2013. márc. 24. 14:47
Az én párom állandóan dolgozik, reggel 5.30-19 ig. Hazajön elmegy futni vagy focizni, leül a gép elé. És nem érti hogy mi a bajom. Egyszerűen nem tudja felfogni, hogy én egyedül vagyok itthon. Most két napja elmentem itthonról és a szüleimnel aludtam. Tegnap este beszéltünk azóta egy szót sem. Akkor is azt mondta én duzzogok. Ez nem igaz. Én csak azt szeretném hogy törödjön velem is. Nagy kérés?
93. b8103f009a (válaszként erre: 87. - A2571c53fb)
2013. márc. 24. 13:26

Nagyon igazad van. Én úgy látom egyébként, h a pasi nagy részére jellemző, h nem akarnak kommunikálni, megbeszélni a problémákat, lelkizni.

Pedig a megfelelő kommunikáció, alap dolog a házasságban. Néma gyereknek, apja....

Aztán csodálkoznak, hova jut a kapcsolatuk az évek alatt, nem is értik, mik miért, hogyan történhettek.

92. 130454e42d (válaszként erre: 90. - A2571c53fb)
2013. márc. 24. 11:08

Pedig szeretek szerelni :)

Kertrendezésnél elkunyiztam a bontót, én is bontottam a falat, élveztem. Testedzésnek se volt rossz :D Mondjuk nekem a kerti meló nem mindennapos, így inkább szórakozás. Majd ha lesz saját kertem lehet másképp lesz.

91. a2571c53fb (válaszként erre: 90. - A2571c53fb)
2013. márc. 24. 11:02
Itt nem első sorban a tény esett jól, hanem azt hogy ezt észrevette és magától kérés nélkül megtette, mivel számára ez volt a természetes!:-))
90. a2571c53fb (válaszként erre: 89. - 130454e42d)
2013. márc. 24. 10:58

Csapot mellettem biztos, hogy nem szerelnél, de vasalásra rá tudnál beszélni!:-)))


Az egyik legkedvesebb élményem volt, hogy amikor hazajöttem itthon vasalta az ingeimet!:-)) Meg is kérdeztem, hogy mit csinálsz: válasz vasalok!:-)) Egy idő után elszokik az ember a legegyszerűbb dolgoktól, és már azt is megszoktam, hogy mindent magam csinálok, de nagyon jól esett!


Időnként megkérdezik, hogy másiknak mivel lehet örömöt okozni...hát nem csak a szex létezik, vannak apró hétköznapi örömök is!:-))

89. 130454e42d (válaszként erre: 87. - A2571c53fb)
2013. márc. 24. 10:50

Egyetértek, meg kell beszélni mindent. Én pl. utálok vasalni, csak azt vasalom amit muszáj, ruhavásárlásnál is szempont. Viszont egy csöpögő csapot simán megcsinálok, vagy eldugult lefolyót.

Vásárláshoz lista van, aki megy az viszi magával. Ha valakinél kmifogy valami, vagy kevés van az felírja, de így is maradnak el dolgok :D

2013. márc. 24. 10:44

Atyaég miket hoztatok ki ebből a témából...nem mondtam egy szóval sem, hogy csináljon bármit is a háztartásból, olvastatok ilyet? nem hiszem...de a gyerek az ő gyereke is és foglalkoznia kellene vele, a gyerek meg nem a háztartás része.

azoknak is megköszönöm akik nagyon okosan olyanokat írnak pár mondatból ítélve, hogy amit meg akarok menteni az menthetetlen...ha a halálos beteg így állna a betegségéhez tényleg nem élné túl...nemde?

Nem az a problémám, hogy nem süt-mos-takarít, nincs is ezzel semmi bajom, hogy nem csinálja meg, hanem az, hogy olyan problémákat generál amik lehet hogy nincsenek is, azt mondja hogy én csinálom a vitát, pedig nem én szólok hozzá úgy ahogy, nem én mondom neki, hogy mit nem csinál jól, pedig mondhatnám, ha meg mondom, akkor meg tuti nincs igazam. Áhhh...na mindegy, vitázzatok tovább nélkülem. :-D

87. a2571c53fb (válaszként erre: 86. - 130454e42d)
2013. márc. 24. 10:32

Legtöbb házassággal az a legnagyobb gond, hogy a legalapvetőbb dolgokat nem beszélik meg, ami a hétköznapokhoz tartozik. Ezeknek csak az következménye, hogy nem tudja a másik, hogy az ő dolga lenne és egy idő után, mindkettő úgy gondolja, hogy megtesz mindent, de mégis baj van!


Én tudom magamról, hogy szétszórt vagyok, így elfelejtek sokszor sok mindent, így fogalmam sincs, hogy mi van otthon vagy mi nem, így ha nekem nem mondják meg, hogy mit vegyek, akkor biztos nem fogom megvenni. Tehát az én igényem, hogy nő tartsa ezt nyilván, mivel én ezt nem tudom, de nem jelenti, hogy neki kell vásárolni és főzni is! Szeretek én is főzni, mind azt a tíz dolgot, amit el tudok készíteni, ( benne zsíros kenyérrel:-))) azonban imádok ablakot pucolni, portalanítani és nem esek kétségbe, ha ezt én teszem meg. Vannak dolgok, amiket szinte kötelezően ffinak kell elvégezni, ami bármilyen műszaki dologhoz kapcsolódik! Nem tudnám elképzelni, hogyha valami otthon elromlik, akkor azt egy nő intézze, tehát valahol megoszlanak a szerepek, de ezeket meg kell beszélni legalább egyszer és akkor már nem lesz ebből probléma! Ha feltenném a legegyszerűbb kérdést, hogy ezt hányan tették meg szerintem nem sok válasz lenne igen, pedig ez is a házasság megtartásához tartozik, hogy legegyszerűbb dolgokat beszéljük meg, és ne gondoljuk azt hogy minden természetes.


Eltelik nem kevés idő, mikor azt látjuk, hogy másik csak panaszból áll, és unja a banánt. Másik pedig nem érti, hogy mi a baja, de azért mert kezdet kezdetén így vezették be és ez vált természetessé ....sajnos!

86. 130454e42d (válaszként erre: 75. - C96ca9280e)
2013. márc. 24. 09:10
A pasi pedig férj és apa lesz, nem? A feleség nem egyenló házvezetőnő.
85. 130454e42d (válaszként erre: 70. - C96ca9280e)
2013. márc. 24. 09:09

Arra nem gondolsz, hogy nem mindenki körmöt reszel munkaidő alatt? Vagy csak a pasik dolgoznak?

Közös háztartás közös feladatokat jelent szerintem.

84. Bcicus
2013. márc. 23. 23:30
Ha egy kapcsolatot már megmenteni akarsz akkor annak már rég vége.
83. 9678a02221 (válaszként erre: 82. - Mazsinka)
2013. márc. 23. 23:17
Inkabb eljek egy 'ugromajommal' aki szeret es tiszteli a noi mivoltomat (akit en EZERT IS szeretek es viszont tisztelek)es nem a cseledjenek tart,mint egy taploval aki elvarja hogy korbeugraljak mert o a 'ferfi a haznal'..
82. Mazsinka (válaszként erre: 81. - 9678a02221)
2013. márc. 23. 23:09

Majd mindjárt megkapjátok, mekkora ugrómajom a párotok, na meg papucs-most idéztem... :)

Na, szerintem is két ember feladata lenne a háztartás vezetése, amennyiben a nő is dolgozik, ha nem, akkor nyilván a nő csinálja a háztartást, de a gyereknevelés az már megint egy közös ügy kellene, hogy legyen.


Aki szerint a pasi dolga az, hogy elmenjen melózni, hazaérve belapátolja a kaját, majd a tv előtt dögöljön, miközben a feleség valami oknál fogva majd szétszakad a teendői közepette, az minimum nagyanyám korabeli, ugyanis ő még így gondolja. Szerencsére apám már nem, ugyanis nagyon jól főz, szokott porszívózni is, és minden mást, és akkor még a páromról nem ejtettem szót.

81. 9678a02221 (válaszként erre: 79. - C96ca9280e)
2013. márc. 23. 22:57
Ha neked ugy a jo hogy a ferjed cseledje vagy akkor egeszsegedre..De engedd mar meg azert nekunk akiknek van egy kis noi onerzetunk is,hogy kifejthessuk az allaspontunkat,esetleg 'panaszkodjunk'..
80. 9678a02221 (válaszként erre: 77. - C96ca9280e)
2013. márc. 23. 22:55
Mar megbocsass de az ilyen esetek nagyreszeben NEM a felesegek a lustak hanem a ferfiak taplok,akik elvarjak a notol hogy egyedul vegezzen el minden hazimunkat es a gyereknevelest is ra haritjak..
79. c96ca9280e (válaszként erre: 76. - 9678a02221)
2013. márc. 23. 22:54
Nem.Az a normális,hogy idejövök egész napra panaszkodni,hogy a férjem nem tesz rendet,és nem csinál semmit helyettem. Azt hiszem ez nem az én fórumom lesz.
78. 9678a02221 (válaszként erre: 75. - C96ca9280e)
2013. márc. 23. 22:54
Ez ugyanugy vonatkozik a ferfiakra is..Egy haztartas vezetese es a gyerekneveles KOZOS feladata a parnak..Ha ti nem igy gondoljatok es elvezitek a 'vissza a kozepkorba' feelinget akkor hajra..
77. c96ca9280e (válaszként erre: 74. - 9678a02221)
2013. márc. 23. 22:52

Mi? Az a kibacott nagy lustaság,ami azokban emberekben benne van,akik ilyet tudnak írni,és kívánni.:)

Az észt azt nagyon tudjátok osztani mit,hogy kéne, de ha az problémát okoz egy házasságban,hogy ellásd a családanya teendőket, akkor ott már baj van.Szerintem nem kell ezen vitázni.Valaki így csinálja,valaki máshogy. Ennyi!

76. 9678a02221 (válaszként erre: 72. - C96ca9280e)
2013. márc. 23. 22:52
Nalatok az a normalis hogy te a napi melo utan elvegzel meg egy muszakot a kedves ferjurad meg a sorocskevel ul a tv elott mert faradt?Hat gratulalok..
75. c96ca9280e (válaszként erre: 71. - 9678a02221)
2013. márc. 23. 22:50
Egyébként azzal,hogy feleség és anya leszel igenis feladataid is lesznek.Nem kéjutazás az egész annak,aki nem szívből csinálja.Aki erre alkalmatlan, jobb,ha nem is vág bele.:(
74. 9678a02221 (válaszként erre: 72. - C96ca9280e)
2013. márc. 23. 22:49
Mi volt ebben olyan nagyon megbotrankoztato szamodra??
73. 9678a02221 (válaszként erre: 69. - Spinneli)
2013. márc. 23. 22:48

Azt hiszem az enyem sem..De legyunk oszintek:milyen lehet az a ferfi aki ennyit var el csupan egy notol??

Es hol tart az a no aki erre buszke???Onbecsules onkiteljesedes nulla...

72. c96ca9280e (válaszként erre: 71. - 9678a02221)
2013. márc. 23. 22:48

Akinek a tisztaság,főzés, gyereknevelés és a rendrakás nem tartozik családanyai státuszhoz, azt csak sajnálni tudom,ne haragudj.

Egyébként nekem ez ütötte meg nagyon a szemem:


És miért nem veszi ki a részét ebből, ha te is dolgozol?! (mert nem segít, a kötelességét teljesíti ha teszi a dolgát otthon)

Bízz rá néha pár napot, vagy osszátok el az otthoni teendőket, időtöknek beosztásotoknak megfelelően. Vigye a gyereket, hozza is néha, meleg vacsora is legyen, meg mosott vasalt ruha is, rend otthon, tisztaság, gyerekkel foglalkozzon, és lássa is el...stb. Majd megtudja, mitől vagy fáradt. Bírom az ilyen pasikat... Gusztustalan!!!!!


Most idéztem.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook