Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pattanásos bőrrel hová forduljak először? fórum

Pattanásos bőrrel hová forduljak először? (tudásbázis kérdés)


2013. márc. 22. 09:19
Én a rendszeres mélytisztítás miatt egy jó kozmetikust ajánlanék, valamint tényleg fontos a táplálkozás: olajos magvak, zsíros ételek, édességek (csokik) kimondottan károsak.
2013. márc. 22. 07:06

Nincs esetleg pajzsmirigy problémád? Sokszor ez is állhat a háttérben, esetleg PCO-d? Keress egy jó szakembert, és derítsd ki! Unokahugom is hasonló helyzetben volt mint te, és kiderült, hogy alulműködik a pajzsmirigye, plusz az inzulinja nem jó.


Egyébként nemrégiben volt egy hasonló fórum, hogy mi jó mitesszeres orra? Ott ajánlotta valaki, hogy sós vízzel arcot mosni. Sima sóval átdörzsölni a nedves arcot, majd sima vízzel lemosni. Csak ezzel tisztítani reggel este, semmi krém, kence. Hát mit mondjak! Nem hittem benne, kipróbáltam, most már lassan másfél-2 hete. Az eredmény magáért beszél!! Gyönyörű a bőröm tőle (bár nekem nem volt ennyi gondom vele. Egy két pattanás néha, mitesszer), viszont amióta ezzel mosom egyszerűen nem szárad ki. Nem kell krémeznem sem. Egy próbát megér, ha gondolod!

25. 4b6a2525df (válaszként erre: 1. - Anndii)
2013. márc. 22. 06:48

Nagyon jól gondolod. Belgyógyász és endokrinológus.

Addig is próbáld meg "belülről" tisztán tartani magad, azaz az étkezésed legxen sok zöldség és zsirtalan hús, ez alatt értem azt is, hogy réntott hús ne. Párolt és grillezett husokat egyél, nyers, vagy wok-ban készült zöldségekkel


Próbáld ki, hogy reggel 1 dl langyos vizbe tegyél fél citrom levét, azt éhgyomorra idd meg, és fél órát ne egyél utánna, Ez a gyomorfalra lerakódott nyákot oldja, ami aztán hamar átmegy e beleken. Persze kell fél év, mire hatása lesz, De azt is vedd számításba, hogy lassan sütni fog a nap, ami kivülről jó hatással lesz,


Kerüld (az egyébként egészséges) diót, mandulát.


Ja a chips-ek kizárva, gyorséttermi kaja kizárva (a rengeteg felszívott olaj miatt)

A sót minimalizáld, viszont igyál napi 2 liter zöld teát.


Reggelire próbálj meg rizstejben főtt zabkását enni.


Aprópó, tej-tejtermékek kizárva:( ezért ajánlottam a rizstejet. Ha sajtos vagy, esetleg az óvári sovány sajtot ajánlanám (elég iztelen)


Szóval, gyógyszer, ide vagy oda, az is csak addig tud hatni, amig normálisan étkezel, ezért nem gyógyszer kell, hanem belgyógyász, aki kivizsgál, hogy milyenfajta gombaszaporulatok uralkodtak el benned, arra esetleg gyógyszer, de az is csak akkor fog használni, ha elmondják, hogy milyen ételek okozzták, és azt el kell hagynod.


De addig is, amig az orvosokat járod, fogadd meg a citromos viz, a grillezett húsok,zöldségek, és a zöld tea tanácsom.


Még talán annyit, hogy a kamillatea is nagyon jó hatású kivul belül:)

2013. márc. 22. 05:12

A Dermahelpet én nem ajánlom. Kisebb vagyont elkérnek, és - bár nagyon hangzatosak a terápiás terveik - csak elvesznek a bőrtől/bőrből, vissza viszont nem táplálnak semmit. Arról nem is szólva, hogy indokolatlanul sok alkalommal használják a lézert. Bőrgyógyásztól tudom, hogy a lézeres kezelés - amit hozzáértő alkalmaz és megfelelő erősségű - max. 5 alkalommal hatásos, utána fabatkát sem ér...


Profi kozmetikust kellene találnod, és sajnos gyógyszeres kezelés is kell, ha ilyen nagy a probléma. Valamit valamiért. De abszolút átérzem a helyzeted, én is jártam hasonló cipőben.

Kitartás.

2013. márc. 21. 23:25
Szia, teljesen átérzem. Én 22 éves vagyok és olyan az arcom, mint a térkép, tág pórusok mindenhol (van ahol szinte lyukas a bőröm), rengeteg mitesszer, és a havim előtt nagy gyulladt dögök.. Biztos vagyok benne, hogy hormonális a dolog. Használok rá krémet, pórustisztító tapaszt, ami annyira nem is rossz, de sosem szűnik meg végleg. Én eddig nem voltam hajlandó szedni komoly gyógyszereket, pl roacuttan és társai, csak fogamzásgátlóm volt, de attól se lett sokkal jobb. Félek, hogy csak kemény szerekkel lehetne megszüntetni, még nem szántam rá magam.. talán majd most. El kell mennem nekem is kivizsgálásra, csak mire bekerülök, az egy örökkévalóság.
22. anndii
2013. márc. 21. 23:08
Köszönöm, Szia, Jó éjt!
21. anndii
2013. márc. 21. 23:07
Volt igen, mindent rendben talált.
2013. márc. 21. 23:06
na megyek.sok sikert .jó éjt és ne add fel.mondom a Mens Mentis honlapját nézd át.szia
19. anndii
2013. márc. 21. 23:05

Hogy megyek a Pestre? Nem tervezem, bár olvastam egy Dermahelp nevű helyről, akik kimondottan pattanásos bőrrel foglalkoznak.

Persze, ha máshol nem találok megoldást, akkor irány Pest.

Most már tényleg elég volt..

18. 35b1fcdad2 (válaszként erre: 16. - Anndii)
2013. márc. 21. 23:03
próbáld meg, de a legtöbb levakar.hüvelyi uh- n nézett?
17. 35b1fcdad2 (válaszként erre: 15. - Anndii)
2013. márc. 21. 23:03
általában ilyenkor hormonprobléma van.ha azt rendezik helyrejön a bőröd.Pest?
16. anndii
2013. márc. 21. 23:03
Teljesen megbízható orvosnál voltam, magánúton. Fiatal, kedves, abszolút segítőkész. Vissza is megyek hozzá, ha hazaértem. Szerintem ő lesz az első, s talán ős tud ajánlani endokrinológust is. (?)
15. anndii
2013. márc. 21. 23:01
Fogamzásgátlót is írattattam fel, én naiv azt várva, hogy majd talán az segít. Persze semmi javulás nem volt, azt is abba hagytam..
14. 35b1fcdad2 (válaszként erre: 12. - Anndii)
2013. márc. 21. 23:00
mert sok nődoki tojik rá.hogy tudd mit nézz.lh fsh 1:1 arányban kell kb , hogy álljanak.tesztoszteron alacsony kell, hogy legyen.
13. 35b1fcdad2 (válaszként erre: 11. - Anndii)
2013. márc. 21. 22:59
a legjobb ha olyat találsz, hogy nőgyógyász és endokrinilógus
12. anndii
2013. márc. 21. 22:58
Nincs nálam a leletem. Sajnos csak májusban megyek haza, addig szeretnék rákeresni az orvosokra, akikhez el szeretnék menni.
11. anndii
2013. márc. 21. 22:57

Egyébként a belgyógyász és az endokrinológus ugyanaz?

Keresgélek.. és néhány orvosnál nem látom, h ki lenne írva, csak az, h belgyógyász, holott a fórumokon azt írják, h endokrinológus.

10. 35b1fcdad2 (válaszként erre: 8. - Anndii)
2013. márc. 21. 22:56

megkérdezhetem milyenek voltak a hormoneredményeid?elsősorban LH, FSH, tesztoszteron- 3. napi



és 21. napi progit kérdezem

egy jó endódoki tuti segíthet

2013. márc. 21. 22:53
Valami nagyon nem stimmel velem.. és félek, hogy sehol se tudnak segíteni
2013. márc. 21. 22:51
Nőgyógyásznál minden rendben volt. 3-4 hónapja voltam.
7. 35b1fcdad2 (válaszként erre: 6. - Anndii)
2013. márc. 21. 22:49
ott sajnos nem tudok.Pestre hajlandó vagy felmenni?Akkor MM.de először is néztek hormonokat?nőgyógy uh- d volt?
2013. márc. 21. 22:47
Vas megye. Magán úton szeretnék mindenképpen menni, és egy teljesen segítőkész emberhez.
5. 35b1fcdad2 (válaszként erre: 4. - Anndii)
2013. márc. 21. 22:45
igen van.merre laksz?
2013. márc. 21. 22:45
Endokrinológus van magán úton is?
2013. márc. 21. 22:43
A kenőcs max. a tüneteket szünteti meg, az okot nem. Endokrinológus kell neked.
2. 35b1fcdad2 (válaszként erre: 1. - Anndii)
2013. márc. 21. 22:39
Endokrinológushoz menj.Ő esélyesebb, hogy tud segíteni.
2013. márc. 21. 22:37

24 éves vagyok, és ahogyan az arcom kinéz, valami borzasztó. Évről-évre egyre rosszabb. Ha belenézek a tükörbe, eltudnám sírni magam. Semmi önbizalmam nincs miatta, nem merek az emberekhez közel menni. Csak alapozóval tudom elindítani a napot, amit gyűlölök.

Voltam már nem is egy bőrgyógyásznál, felírtak ilyen-olyan kencéket, de egyik sem használt különösebben. Felírtak már erős gyógyszert is, de az abba hagytam, túl sok volt a mellékhatás..

Nem tudom mit csináljak!!!

Menjek el ismét bőrgyógyászhoz, és teszteljek le mindenféle kenőcsöt, amik alapján talán 1 év múlva találunk megoldást? Vagy először keressek fel egy belgyógyász ill. endokrinológust??

Annyira unom már. Nem bírom tovább.

Legszívesebben ki se bújnék egész nap a szobámból..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook