Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A férjem munkanélküli, semmilyen jövedelme nincs, az APEH egészségügyi járulék fizetésére kötelez. Mit tehetünk? fórum

A férjem munkanélküli, semmilyen jövedelme nincs, az APEH egészségügyi járulék fizetésére kötelez. Mit tehetünk? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. okt. 7. 15:07
mivan ha beteg lesz? a tb azert van. ki kell fizetni. en is dolgoztam feketen, mer nem volt mas. en is kifizettem magam utan....
2011. júl. 19. 09:33

[link]


itt van ugyanez a kérdéskör, alaposan körbejárva

44. f8db0709b8 (válaszként erre: 43. - Plimpi)
2011. júl. 19. 09:28

Ne haragudj,de a fiadnak együtt kellett volna működnie a munkaügyi központtal.

Önkormányzat talán segít,fél évre átvállalják a tb fizetést,de a tartozást nektek kell kifizetni!

43. plimpi
2011. júl. 19. 00:14
Mi most szembesültünk ezzel az egésszel. A fiam után 2009 óta nem fizettük a TB- t, amióta abbahagyta a sulit. Munkanélkülinek jelentkezett, de nem ment rendszeresen be a kiskönyvével, ezért kiregisztrálták. (Munkanélküli járadékot nem kapott.) Így vehették észre, hogy nem szerepel a TB- t fizetők között. Most, visszamenőleg 160 ezer foritot kéne befizetni! (Szerencsére közben nem volt beteg.) Ráadásul most bocsátottak el engem is 30 évnyi munkaviszony után. Egykeresős családból munkanélküli család lettünk, tele adóssággal. Mi van, ha nem fizetünk, mert nem tudunk?
2010. aug. 3. 16:55

Remélem már nem aktuális a téma.

Ha mégis: Többen írták az önkormányzat szociális osztályát, ahol néhány pepír beadása után 1 évre általában meadják a TB mentességet. Ezt tegyed, ez igaz!!!!

Ha OEP-hez, vagy Apehhez mész persze, hogy azt mondják, hogy visszamenőleg is ki kell fizetni.

Én már intéztem ilyet a férjemnek 2008-ban. A fiamnak meg most, mert munkanélküli volt, lejárt és nem talált még állást.


Tehát önkormányzat!!!!

2010. jún. 17. 07:51
mindenki él valamiből.mindenki elvárja hogy gyógyitsák.
40. andi.b (válaszként erre: 39. - Öregmilán)
2010. jún. 17. 06:15
Minden kerületnek van Apeh kirendeltsége. Oda menj be ! És mielőbb,mert az én férjem sem fizetett 2009 január óta és tegnapelőtt megjött az idézés az Apehtől,hogy menjen be adóellenőrzésre. Vagyis be kell bizonyítania ,hogy miből élünk. Az adótanácsadó azt mondta,hogy valószínű,hogy a nem fizetett TB miatt van. A barátnőm férje karambolozott a motorjával és nem volt neki sem fizetve a tb. Bementek a kerületi Apeh-ba és ott elintézték. Visszamenőleg 3 hónapot kellett kifizetni.
2010. jún. 14. 16:53

Sziasztok!

Mi a teendője annak a személynek, aki kb 8-10 éve nem fizeti a tb-t? TAj-kártyája van, de nem érvényes. Az APEHnál kell jelentkeznie? Visszamenőleg sem fogja tudni fizetni, mivel nincs munkája. Lehet, h személyi igazolványa sincs. Ha most szeretne érvényes TAJ-kártyát, m kórházba kellene mennie, hol kezdje az ügyintézést?

38. Lili74 (válaszként erre: 37. - Bambi23)
2010. jún. 7. 22:08
Az eü szolg járulék is naptári napra van, tehát 06.06-ig kell fizetni. A kijelentkezésnél zathiszem nem kell tenni semmit, mert abban a pilanatban, h a munkáltató bejelent, az apeh a bejelentést regisztrálja az adójeled alapján, így rögtön látja, h nem kell fizetned.
2010. jún. 7. 16:31

sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne,hogy én eddig rendesen fizettem az egészségbiztosítást minden hónapban de holnaptól van már bejelentett állásom.. szóval akkor az e havit már nem kell befizetnem ugye? és ezen kívül van még valami teendőm?

36. 7c79ff1565 (válaszként erre: 28. - Cb82b220ce)
2010. febr. 16. 13:38
ezért is kell; ha valami eltér, lehet feljelenteni őket. Mert akkor ez már hamisítás, úgy tudom a bérpapíron hivatalos pecsét és aláírás is van, nemde? Beviheted a TB-hez, ha valami eltér, akkor tedd meg a lépéseket, munkaügyi peren te nyernél.. Remélem minden jóvá fordul, és nem lesz gondod a TB-vel.
2010. febr. 16. 12:00
épp elég hogy ezentúl mennyit kell
2010. febr. 16. 12:00
én nem fizettem utólag
2010. febr. 16. 11:22
én se fizettem jó sokáig.. aztán apám addig rágta a fülem,hogy végül bementem az apeh-ba, és mondtam,hogy akkor fizetném...és kérdezték,hogy mikortól.. hát mondtam, hogy e-hónaptól. Akkor kérdezték hogy a hátramenőt nem akarom kifizetni?( kb.8 hónap) visszakérdeztem,hogy választási lehetőségem van, hogy vagy kifizetem a hátramenőt, vagy nem?? Erre azt mondták,hogy persze, csak ha ez kiderül,akkor büntetés lesz.. hát mondtam,hogy ok, akkor inkább kifizetem. De már én se fizitem megint jó régóta :8
2010. febr. 16. 10:21
Polgármesteri hivatalban a jegyzőnél is érdeklődj igazolásért, úgy tudom akkor egy időre mentesülhetsz a 4350,-Ft fizetése alól !
2010. febr. 16. 10:13
Megnéztem ezeket de csak úgy tudok regisztrálni ha bemegyek az okmányirodába,de nem igen tudok mostanába.Lehet úgy is regisztrálni hogy digitális aláírással.Azt hogy kell?
30. sajert (válaszként erre: 28. - Cb82b220ce)
2010. febr. 16. 10:03

Az apehnál is tudsz már regisztrálni ún. ügyfélkapura. Ez a magyarorszag.hu-ra belépést biztosít. Az OEP oldalán (www.oep.hu) meg tudod nézni, hogy mikor hova voltál, mennyi ideig bejelentve - úgy emlékszem 95 vagy 96-ig visszamenőleg. Ha az ott közlött adatokkal nem értesz egyet, lehet reklamálni írásban.

Orvosi ellátást mindenféleképpen kapsz, INGYEN. DE az OEP átküldi az adatokat az APEH-oz,és ők visszamenőleg behajtják rajtad az elmaradt járulékot. Gázosabb esetben vagyonosodási vizsgálat is indulhat ellened.

29. era06
2010. febr. 16. 09:53

[link]


regisztrálni kell, mindig megtudod nézni hogy be vagy-e jelentve

Sokan kaptak bérpapírt, Mikor megszünt a munkahely pedig kiderűlt, hogy nem kapnak semmit, és még a nyugdíba sem számít bele.

Ezért találták ki, hogy a melós is megtudja nézni.

28. cb82b220ce (válaszként erre: 27. - 7c79ff1565)
2010. febr. 16. 08:56
Minden hónapba kapok bérpapírt dehát azt nyomtatnak ki amit akarnak...
27. 7c79ff1565 (válaszként erre: 26. - Cb82b220ce)
2010. febr. 16. 08:45
kérj egy igazolást a TB-nél, hogy valóban ki lettél jelentve. A munkáltatótól meg kérj bérpapírt, ha nem kaptál eddig. Ott rajta kell lennie, hogy mennyit utal az egészségügyi járulékokhoz. Ha ilyen tétel nincs, valóban ki vagy jelentve. Onnantól meg pofon egyszerűen elmész a munkaügyi bíróságra, és feljelented a munkáltatódat. Ezzel nem lehet szórakozni, mert ha valami komoly bajod esik - de ez véletlenül se legyen - fizethetsz egy csomót. (kivéve ha saját magad fizeted a TB-járulékot, de ha vmunkaviszonyod van, köteles a munkáltatónak fizetnie) Én így tudom, remélem segítettem. Amennyiben meg maradni akarsz a helyeden, akkor szóld el magad a munkáltatódnak egy esetleges munkaügyi perről, ha nem tesz valamit. (az én volt munkáltatómnál is voltak érdekes ügyek, és mikor bérpapírt se kaptunk, ment a sürgönyzés, a telefonok össe vissza, talán akkor lettem bejelentve, nem tudom.. akkor elnyögtük neki, h jó ha ennyire tiszta minden, akor lehet megemelni a seggét és eljönni a TB-hez, h igazolja állítását. mindenesetre egy hivatalos munkáltatói igazolásod legyen!!! )
2010. febr. 16. 08:04

Sziasztok.Bár ez a fórum nem ezzel foglalkozik sajnos még nem tudok újjat nyitni ezért hozzátok fordulok.Kiderült amikor múlthéten orvosnál voltam hogy érvénytelen a tb-m.Tegnap voltam bent a tb-nél ahol azt mondták hogy a munkáltató október 29-én kijelentett.Én most akkor nem vagyok bejelentve vagy nem értem.Persze rákérdeztem a főnöknél,azt mondta ők nem jelentettek ki,miért tették volna?Majd a mai nap rágom még a fülét de nekem itt valami nagyon gyanús....

Tavaly január óta dolgozom itt.

Most az is kérdéses ha monjduk felmondanék akkor nem kapnék munkanélkülit mert nincs 1 éves munkaviszonyom?

Előre is köszönöm a segítséget.

2010. febr. 16. 05:54
Polgármesteri hivatalban papirt kell kérni és egy ideig ha megadják ök fizetik!
2010. febr. 16. 00:27

ha reg. munkanélküli és kap valami segélyt akkor nem kell fizetni, ha nem kap akkor kell fizetni, kivéve ha az egy főre eső jövedelem nem haéadja meg a 27 ezer valahányszáz forintot

de ezt az önkormányzatnál kell intézni

viszont be kell fizetni vagy el kelll intézni mindenképp, mert ne edja isten műteni kell, akkor gondok lehetnek

sokba fog kerülni

és sajnos előbb utóbb ki kell fizetni

2010. febr. 16. 00:12
Épp ma voltam intézni.Reg.munkanélküli vagyok,nem kapok már ellátást júl.25-e óta,de jövedelmem sincs.Pár napja beteg lettem,amit muszáj orvosnak látnia,ezért elmentem a TB-hez,mi a teendő.Kaptam egy nyomtatványt:töltsem ki,vigyem be az APEH-hez,majd kapok csekket,befizetem és kész.Igen ám,de visszamentek az elmúlt évre.Nincs folyamatos jogviszonyom(júl.25-e óta),ezért,ha nem rendezem visszamenőleg az elmaradt TB-met,nem hogy orvosi ellátást nem kapok,de még bírságot is kiszabnak rám!!!Ennyit a magyar államról...
22. xti_ (válaszként erre: 18. - 92ba3c78f9)
2010. jan. 8. 16:13
sajnos nem csak a jövedelemtől függ. akinek vagyona van (pl. ingatlan van a nevén, vagy a házastársa nevén) az eleve nem lehet rászorult.
2010. jan. 8. 16:11
ha reg. munkanélküli, abból levonják, nem!?!?őrűlet, és mi van a hajléktalanokkal!?!? ők sem fizetnek, mégsem hagyják kint őket, ha gond van. Mi többször hivtunk már mentőt és minden további nélkül kijönnek, ellátják, beviszik őket. alapellátás mindenkinek alanyi jogon jár. A plsuz szolg-ért pedig mindenki fizet!!! Most hallottam, hogy csak tavaly 56 milliárd ft-ot fizettek ki betegek az orvosoknak zsebbe!!! Miről beszélünk, hogy nincs pénz egészségre!?!?hurrá, én ebből tavaly is kimaradtam!!!
2010. jan. 8. 16:05
Az eü.járulékot be kell fizetnie kivéve ha munknélkülit kap,különben az elvégzett eü,.beavatkozások árát fizettethetik ki vele.
19. vuno (válaszként erre: 10. - LoLiNa)
2010. jan. 8. 16:03
..nekem azt mondtak, hogy fizessek havonta 4950 Ft jarulekot. Nem erdekelte oket, hogy nincs munkam , es regisztralt munkanelkuli vagyok. (8 honapot evente kulfoldon dolgozom), sajnos nem Eu-s orszagban.
18. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 3. - Lily3)
2008. dec. 17. 22:11

Be kell menni a helyi önkormányzathoz. Ott kérni kell az ezzel kapcsolatos nyomtatványt, majd a család jövedelemigazolásait is benyújtva a polgármester kiállítja a család egy főre jutó jövedelméről a hatósági bizonyítványt. Nincs semmiféle bizottság, aki erről döntene! Egyedül a jövedelmen múlik, hogy ki melyik kategóriába tartozik. Pontosan nem tudom az összeghatárokat, de ha úgy esik, akkor egyáltalán nem kell fizetni!

Ha egyenesen az APEh-hez fordultok, akkor mindenképp kell fizetni, ezért érdemes előbb az önkormányzatnál érdeklődni!

2008. dec. 17. 18:24
Gondolom annyi ledolgozott munka van a háta mögött, h munkanélkülit kapjon, nem? Akkor viszont az állam állja a tb-t. Sajna én pályakezdő vagyok, nekem semmi segély nem jár, így fizetem havonta a 4350 ft-ot..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook