Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek mit adjak az 1 éves kisfiamnak anyatej helyett: tápszert vagy tehéntejet? fórum

Szerintetek mit adjak az 1 éves kisfiamnak anyatej helyett: tápszert vagy tehéntejet? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
105. Sheene
2010. okt. 8. 20:57
Én még egy jópár hónapig azért tápszert adtam.az anyatejről szokott le 14hónaposan,ezért jobbnak láttam még egy ideig a tápszert,illetve junior italokat.Nem tudom mennyire egészséges hirtelen az immunrendszerüknek a tehéntej.Izre nekünk a Nestlé Beba vált be,ebből csináltam neki még sokáig a gyümiturmixokat is,amikor már ivott néha tejet is.
2008. okt. 15. 07:23

Sziasztok

Mindenképp tehéntejet adj, én is 1 éves korától adom a kislányomnak, a szopizásról is így szokott le fokozatosan. Azóta sem volt beteg. Semmiképp ne adj neki bolti tejet, mert az már semmi olyat nem tartalmaz, ami a mi kis gyerekeinknek jó.

2008. okt. 15. 04:49
Tehéntejet szerintem is.
102. dus
2008. szept. 10. 21:59

Sziasztok!


Én is tehéntejet adtam nekik, amikor nem akartak már szopizni. Akkor volt a nagy 7, a kicsi 8.5 hónapos! Először a 2,5 decihez 1 deci tej+1,5 deci forralt víz volt, majd az idő teltével egyre változtattam az arányt a tej javára. Kb. 3 hónap után kapott tiszta tejet, előtte csak kizárólag hígítva. Nekünk azt mondta a gyerekorvosunk, hogy a házi tej sokkal jobb, mint a dobozos/tasakos tej, mert azon csak annyi van rajta: "Tej", de semmi összetevő, ami annyit jelent: nem tudom, mit itatok a gyerekkel. Attól állítólag hamarabb lesz allergiás, de ebben szerencsére nincs tapasztalatom. Minden esetre nálunk mindkét fiúnál bevált a hagyományos boci-tej, semmi bajuk nem volt tőle. Felforraltam, pelenkán vagy sűrű szűrőn átszűrtem és úgy adtam/adom nekik a mai napig!

Én 1 éves babának tápszert semmi esetre sem adnék, hisz már van sok-sok fogacskája, mindent meg tud rágni, talán már mindenevő is, így a tej csak kiegészítés a szilárd étel mellé.

De mindenkinek más a tapasztalata. Érvek és ellenérvek vannak a házi tejjel szemben/mellett, így mindenki maga tapasztalja, dönti el, mi jó a gyermekének. De a tápszer ennyi idősen már nem biztos, hogy jó dolog.

101. rasza
2008. szept. 10. 16:29
Ne hülyéskedj!!Tehéntejet.
100. norahhh
2008. szept. 5. 09:49

Sziasztok!

A második gyermekemnél ez nekem is gondot jelentett, csak nekem 10 hónaposan apadt el a tejem. A régi szemlélet szerint egy éves kortól adhatunk tehéntejet ugyebár, ezért azt a két hónapot tápszerel helyettesítettük. Nem volt három éves, amikor kiderül, hogy tejallergiás. Ettől kezdve megtanultunk tejet helyettesíteni. Most a harmadik gyermekem 16 hónapos és a tehéntej hatására Nála is kijött a tejallergia. Én már nem is gondolkodnék ezen a témán soha többet, hogy mit adjak neki. Ha már nincs anyatej, akkor csakis rizstejet. Egészséges, finom, nem allergizál és még szereti is. Mi ezzel vészeljük át ezt az időszakot, nekünk beált.

2008. márc. 29. 16:32
Ha meg tudod oldani, inkább még tápszert egy ideig. A tejben ott van ugyanis egy kazein nevű óriásmolekula, amit a kisboci gyomra simán fel tud dolgozni, de a babáé nem minden esetben.
2008. márc. 29. 15:30
A mi kicsikénk egyáltalán nem ette a tápszert, muszáj volt a bolti tejet adni.Igaz a gyerekorvos nem igen dicsérgetett, de nem tehettem mást mivel elhajitotta a cumisüveget.Igy maradt a tej.Később a 3 számozásu tápszernél ilyen gondunk nem volt mert azt szerette.Ekkor azt kapta igaz nem sokáig és azt is mindig izesitettet kapott.A bolti tejet mi 7-8 ho-tól kapta addig szopott.Megkell próbálni előssször a tejet, és ha kiütések lesznek rajta akkor viszont tápszerre térni.
97. fe1fe85329 (válaszként erre: 96. - Fe1fe85329)
2008. márc. 2. 12:38
Jaa SZIASZTOK!
2008. márc. 2. 12:37

azért emészthetőbb a tápi mert a tejfehérjét úgymondd szétszúzzák benne ezt úgy képzeljétek hogy a fehérje egy nagy gömbb alakú és azt kell a bélboholynak felvennie...ezt ugye nehezebben tudja feldolgozni mert egy nagy rakás valami....de a tápiban meg ez sok kis apró gömböcskére van szétpasszírozva és a bélboholynak nem kell megszakadnia...egy éves kor után van olyn fejlettségű már a bélrendszer hogy rendesen bontsa a tejfehérjét...szerintem a tápgyárak promóciója is benne van elég rendesen hogy 2-3 éves korig ne adjunk tejet....


A tejet ugye a tejüzemben elöször is lefölözik ugye ebből lesz a tejföl tejszín és társai ami visszamarad azt pasztörözik asszem 57C on valamennyi ideig(Ezt nem tudom pontosan)..meg még plusszban kivonnak belőle ezt azt...háát azt viszont nem tudom de gyanítom hogy a tehenészetben nyomják ám az állatokat rendesen antibiotikummal...Nálunk akitől kapjuk a tejet ha begyullad a tehéncici abból a tejből nem kapunk egész addig míg az antibiotikum hatása tart...ez fix...


Háát igen a tehéntőgy sem egy steril valami...de apám tejüzemben dolgozott..és hááát ott is voltak ám dolgok rendesen...elég gyomorforgatóak ellenörzés ide vagy oda....


tej nélkül is fel lehet nőni én is itt vagyok épen egészségesen pedig ha bottal ütnének sem innék tejet útálom a joghurtot, nagyon néha eszem egy kis túrót de nem a kedvencem az sem...és a sajtokért sem ugrálok...gyerekkoromban meg sem ettem....emlékszem anya mennyire ki volt tőlem..



Virág viszont szereti a tejet megissza most már mindenféle ízesítés nélkül...a nagyok is tejfüggők, Lacusnak már le is kell korlátoznom a tejfogyasztást mert képes 2l-tmeginni egy nap....

2008. febr. 29. 14:58
tejet
94. virgilius (válaszként erre: 88. - Mandy)
2008. febr. 29. 08:19

A tejpor ugyancsak igazi tejből készül, nem szemetet kevernek bele.

Nem tudom, Ti hogyan és mennyi ideig forraljátok a bocitejet, de sima pár perces forralással nem lehet rendesen csírátlanítani.

Szerintem ha már muszáj valamit adni az 1 éves gyereknek anyatej helyett, akkor tápszer. De egyáltalán tej nélkül is fel fog nőni, egyen sajtot vagy joghurtot inkább. Nem létszükséglet az emberi szervezet számára a tehéntej és származékai. Az anyatej annál inkább.

93. win (válaszként erre: 90. - Benvik)
2008. febr. 29. 08:05
Pedig vidám színfolt lenne! ;-DDD
92. kostyi79 (válaszként erre: 86. - Kataanya)
2008. febr. 28. 20:10
A férjem tehenészetet vezet, és azt mondja, hogy a tej átlagos zsírtartalma 3,5%.
91. kostyi79 (válaszként erre: 75. - Pitypang)
2008. febr. 28. 20:05
Sajnos az első gyerekemnél tápszert kellett adnom, különben anyatejjel kevertem volna a tehéntejet. Ezt azért javasolták nekem, hogy könnyebben elfogadja, mert így benne van a megszokott íz.
90. benvik (válaszként erre: 89. - Annika21)
2008. febr. 28. 16:46
Na a kecske elfér az erkélyemen:-))) Hogy örülnének a szomszédok:-)))
2008. febr. 28. 14:56
én ugy tudom az anyatejet legjobban a kecsketej összetétele közelíti meg.ilyet kapnak azok az anyák akiknek nincs elég tejük
88. mandy
2008. febr. 28. 08:10

Hát persze, finom a bolti tej is (amelyiket Pitypang is írja, a kockadobozos, vagy zacskós), mert legalább nincs olyan mű-íze, mint a tartósnak. De sajnos tényleg még az is fel van *zva tejporral és ki tudja mi mindennel.....

Persze ahogy írtam is, úgyse tudjuk Őket mindentől megóvni.

Arról nem is beszélve, hogy pár év múlva ott ülnek az osztálytársakkal a mekiben ;-)

87. win
2008. febr. 28. 07:56

Hát, nem tudom...


Igazatok van, hogy a bolti tej messze elmarad az az igazitól, de...

Mi elég sokáig vettük a házi tejet úgy, hogy azon mód melegen, ahogy kifejték, töltötték nekünk edénybe. Na, ott aztán nem volt semmiféle sterilizálás, pasztörizálás, meg egyebek! Mi több, a legyek tömkelege csücsükélt a tejes edény szélén, a tehén tőgyén, és még sorolhatnám, hol nem... :SSS A lefejt tejet -mielőtt megkaptuk-, átöntötték szűrőn (egy bizonyos anyagon), és azon ami fennakadt...??? Az előtte mind a "fincsi" friss házitejben úszott...

Ezt a tejet én így semmi pénzért nem voltam hajlandó (most sem vagyok) meginni. Forralás után -ami ugye megöli a bacikat, és aggodalmaim megszűnhetnének- pedig, szerintem, végtelenül undorító íze van a tejnek.

Úgyhogy falusi gyerek ide (az vagyok), igazi házi tej oda, én bizony jobban szeretem a bolti tejet. Igaz, abból csak a zacskósat, pontosabban szólva egyetlen gyártóét. A tartós tejnek megint csak ocsmány íze és szaga van. Szerintem. Azt akkor sem vennék és adnék a gyereknek, ha agyonütnének...

2008. febr. 28. 07:23

Néha tévedek csak ide, és csak néha szólok bele, bocsi... :)

Szóval az a különbség a bolti tej és az igazi tej között, hogy a bolti tejbe ami ténylegesen tej, kb a negyede. Mindennel fel van *zva. Természetes, hogy jó a pasztörizálás, csakhogy az minden táplálót, vitamint, mindent kiszed belőle. A bolti tej max zsírtartalma...most nem tudom pontosan, de 3,5% talán a legerősebb? Az igazi tehéntejé 4% fölött van. Lehet, hogy közvetlenül a tehén tőgyéből jön, és nincs hőkezelve, meg egyebek, de egy forralással a bacik elpusztulnak benne, és kész.

Nagyon jó példát tudok mondani. Ha iszom egy kapuccsínót bolti másfeles tejből, akkor megittam és kész. Nem lakok jól, nem telek el. Ha ugyanezt emgiszom igazi tehéntejből, akkor fél órát mozdulni sem tudok, annyira tele leszek tőle.

Ki kell próbálni. Igyatok meg egy pohár boltit és egy pohár igazit. Rögtön érezhető a különbség.

Befogtam...

85. benvik (válaszként erre: 83. - Pitypang)
2008. febr. 28. 07:01
Na nekem azt mondták az okosok, hogy nem csak pasztőrözve vannak, még a zacskósok sem, hanem először készítik a többi tejterméket, ami marad belőle, azt fel*zzák egy kis tejporral, és egyéb adalékkal, és zacskóba töltik. Legalábbis anyósom édesanyja mondta, ő régen gazdálkodott. Hogy ebből mi igaz nem tudom. Egyszer vettem régebben igazi tejet Újpesten. Ott kérdeztem, hogy ez hogy működik. Ők is hőkezelik, csak úgy árulhatják, napi kétszer ellenőrzi a tej minőségét az ÁNTSZ. Ő is igazi parasztgyerek volt, és ugyanezt mondta a boltokban kapható tejről. Bár lehet, hogy csak azért, hogy tőle vegyek:-)
84. direne
2008. febr. 27. 23:21

Első védőnénim szerint tápszer.

Ha mégis tej, akkor inkább savanyított tejtermék. Az könnyebben emészthető, mint a tej.

83. Pitypang (válaszként erre: 82. - Vandancsi)
2008. febr. 27. 22:29

Én is falun éltem, a nagymamám most is ott él, de attól még nem tartottunk teheneket. :D Szóval ez nem ciki kérdés. Talán Rose tudna válaszolni, ő a gazdasszony. ;)


Szerintem amikor "bolti tejeznek", nem a zacskósra gondolnak, aminek azért valóban tej íze van, hanem tégladobozos, szupertartósra. Csak mivel nem bocsátkoznak részeltekbe, hogy te kislányom, konkrétan erre meg arra a tejre gondolok ám, ezért azt mondják, bolti tej... Főleg, mert az emberek túlnyomó többsége ezt a tejhez nem hasonlító, ezer évig elálló tejet veszi, mert hogy milyen sokáig jó. Bevallom, én is azt vettem régebben. Azóta veszem a zacskós vagy a hosszúdobozos féltartós tejet, amióta Leni is fogyasztja ilyen-olyan formában.


Nem tudom én sem, miért baj, ha pasztőrözve van a tej. Szegény "Pasztőr Bácsi" meg lenne botránkozva, hogy az ő betegségektől védő találmánya már majdnem a bűn fogalmával egyenlő.


Azt meg nem fogom elhinni, hogy egy tejnek nem kell átmennie semmilyen ellenőrzésen, pláne a mai szigorú, perelgetős világban.


Annyit mégis tanultam kb. 10 éves koromban a mamámnál, hogy a tehenészeti telepen, ahol azok a tehenek vannak, akiknek a tejét isszuk, ellenőrizve vannak ám. Van egy úgynevezett tőgynegyed vizsgálat, ahol kiszűrik, hogy ha a tehénnek valami betegsége van vagy mondjuk ha nincs rendesen teje (csak ez most a témánkhoz nem érdekes). A teheneknek van a fülében az a kis biléta, számmal ellátva, ezzel azonosítják be a vizsgálatkor is. Nem tud elkeveredni a tömegben a beteg tehén, mert a vizsgálat amint kimutatja, hogy baj van, nem viszik a megszokott reggeli és esti fejésre.


Ennyit tudok én. A többi tényleg Rose-é vagy aki ilyesmivel foglalkozik és valóban tud róla konkrétumokat. :)

2008. febr. 27. 21:57

Lányok, egyet nem értek. Ne nevessetek ki, tényleg nem. (Pedig nagyszüleim falun élnek, jaj, szegények, ha hallanák a kérdésem...szégyenkeznének)


szal. Mi a baj a bolti tejekkel? Mert azt pasztőrözik, tehát jóval biztonságosabb szerintem, mint a házi tej. Nem? Mi egy időben vettünk házi tejet, ami színre, szagra (bocsi, én útálom a tejet és nem tudom illatnak nevezni) teljesen más, mint a bolti, gondolom "tökösebb" tej. De akkor ez jobban meg is viselné a baba szervezetét, nem? Meg ez nincs pasztőrözve, vagyis kevésbé biztonságos.

Nem vitázni akarok én, esküszöm, csak gondolkodom, kérdezek, mert nem tudom.

81. benvik (válaszként erre: 80. - Mandy)
2008. febr. 27. 21:38
Na ez az. Döntsük el, hogy melyik mű kaját válasszuk. Valaki szerint jobb a tej, valaki szerint meg a tápszer akkor inkább, mert azt szigorúbban ellenőrzik. Régen mennyivel könnyebb volt, amikor kimentek megfejni az udvarra a bocit, leszedték a gyümölcsöt a fáról permet nélkül, levágták a kukoricán nevelt pipit. Én egy dolgot tudok. Vettem anyóséknál igazi tejet. Hát nem sok a hasonlóság a bolti tej között. Azóta nem iszom meg én sem a boltit. Bár amúgy sem szeretem a tejet.
80. mandy (válaszként erre: 79. - Benvik)
2008. febr. 27. 21:31

Én is mindig megfogadom, hogy eldugulok, de nem megy :DDDDD

Szóval én is így vagyok ám vele. Ha ez a mai tej igazi tej lenne.......de sajnos nem az. Szerintem nem kevésbé mű, mint a tápszer. De mi nem mű egyáltalán manapság? A vaj/joghurt is az, hiszen nem házilag köpüljük/csináljuk.

Gondolom ezért javasolják egy évig az anyatejet. Hogy legalább addig ne mű-dolgot egyen a gyerek.


Ja és még valamit bevallok. Volt az a Rossmannos csomag. Volt benne egy kis műanyag flakonos babatej. Hát én abból bizony banánturmixot csináltam Bálintnak, és szépen megette. Ahogy a tejpépet is. Szóval nincs baja a mű-dolgokkal :)

79. benvik (válaszként erre: 78. - Pitypang)
2008. febr. 27. 21:09
Az enyém nagyon szídja a bolti tejeket, hogy nem is tej, és akkor már inkább tápiszer. De erről beszéltem a nődokimmal is, amikor Kriszti tápis lett, és ő is azt mondta, hogy inkább tápi, mint bolti tej, ameddig csak lehet. Na ezért akarok rendes bocitejet szerezni. Anyóséknál lehet kapni, de oda ugyebár nem mehetek két naponta. Megnézem majd itt a piacon, állítólag van.
78. Pitypang (válaszként erre: 76. - Benvik)
2008. febr. 27. 20:45
Hát ez az! Ki érti? Azt mondják, az anyatej az elsődleges, ha egy mód van rá, szoptassunk. 1 éves korig mondjuk. OK, ez megvan. Miért is szoptassunk? Hát mert az a természetes táplálék, ne adjunk tápszert, mesterségeset, ha van valódi anyatej. Jó. Nos, akkor 1 éves korig ha szopik a baba, utána ihat tejet, de aztán mégis kapjon tápszert? Akkor már bocs, de a mi túróért szoptassunk 1 évig is, ha utána pár doki szerint így is, úgy is KELL a tápszer?
77. benvik (válaszként erre: 76. - Benvik)
2008. febr. 27. 19:19
Ja és ugyebár a tejjel habartfőzeléket is túlélte, bár zabszem volt a fenekemben rendesen, mivel a doki szerint az is tiltólistás még. Azt bezzeg kétpofira zabálta.
76. benvik (válaszként erre: 75. - Pitypang)
2008. febr. 27. 19:17
Ki tudja mi a jó. Nekem a doki egyből közölte, hogy 1 évesen tejet még nem. A másik doki mást mond. Bár azt nem értem, hogy miért nem ihat tejet, ha mondjuk ehet tejterméket. Szóval 1 éves oltáson kérdeztem, mondta, hogy ő 3 éves korig fölírja a tápit. Aztán megegyeztünk másfél évben. Ő azoknak is tápit ír, akik 1 évesen elválasztanak. Ugyanakkor 10 hótól mondja a tejterméket. Ki érti ezt már? Bár hozzáteszem, ha Kriszti kérne mondjuk a tejemből, vagy a kakaómból, adnék neki szemrebbenés nélkül.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook