Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A vaj vagy a margarin egészségesebb? fórum

A vaj vagy a margarin egészségesebb? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
2007. jan. 18. 16:24
Szerintem sütéshez mindenképpen margarin, szendvicshez, piritóshoz vaj. Az már más kérdés, hogy milyen márka a legjobb?
2007. jan. 18. 16:22
margari,de legjobban a teavajat szeretem
2007. jan. 18. 16:10
Attól függ, mire?:)
20. kft
2007. jan. 18. 16:08
mi a jobb:margarin vagy vaj?
19. time
2006. okt. 19. 08:29
Mi a vajat, maragarint tökmagolajra váltottuk fel egy ideig. Nagyon finom!
18. 4726e582cf (válaszként erre: 17. - Rekus)
2006. jún. 17. 10:21

OK, akkor extraszűz Olivaolaj lesz minden egyéb helyett. :)

Köszi Rekus :)).

17. Rekus (válaszként erre: 15. - Talentum)
2006. jún. 16. 17:25

Az extra szűz olivaolaj csak préselt. Persze ez látszik az árán...


A sansa-nál már rásegítenek egy kis kémiával. Állítólag a sansa-ra már nem igaz az a sok szép és jó, amit az olivaolajakról mondanak.


Amin nincs rajta, hogy extraszűz, vagy hogy sansa az álltalában a kettőnek valamilyen keveréke, ezt a hátán apró kisbetükkel szokták ráírni. A neves olivaolajok között sok az ilyen kutyult.

2006. jún. 16. 16:59
A barátom azt mondta, hogy akkor mindent zsírral csináljak, azt legalább tudja, hogy a szülei készítették, meg nevelték, mármint a disznót. Az ellenőrzött, igaz, a növényi egészségesebb lenne..lenne.
15. Talentum (válaszként erre: 14. - 4726e582cf)
2006. jún. 16. 16:58

Az olívaolajat nagyüzemben először kipréselik, és ahhoz is adnak hasonló anyagokat, hogy még a szárazanyagból is kinyerjék az utolsó cseppeket. A rádió még azt mondta, hogy az Oliva Salsa már semennyire sem igazi oliva olaj. Meg annak is a színe sötétebb kellene, hogy legyen. Persze van sötét olivabogyóból is olaj, én még nem nagyon figyeltem ezt meg.

A benzinszármazék meg hexán, ha jól tudom.


Azt ajánlják, hogy ha külföldön vagyunk, akkor kisüzemet érdemes felkeresni esetleg családtól érdemes venni, akik ezzel foglalkoznak. Itthon nagyüzemek vannak, de fel kellene esetleg kutatni azokat a termelőket, akik kisüzemi termelésben ezzel foglalkoznak.

14. 4726e582cf (válaszként erre: 11. - Talentum)
2006. jún. 16. 09:45

Juuuuj, benzinszármazéééék?


Nyaaaj, és akkor mit lehet használni, hogy ezekkel ne legyen kapcsolatban az ember?


Olivaolaj? Erről nincs infód?

13. Courage (válaszként erre: 11. - Talentum)
2006. jún. 15. 16:33

Benzinszármazékot??? Fúúúúúúúúúj!

Most elképzeltem:D

2006. jún. 15. 15:05
Én is úgy hallottam, hogy a margarin az egészségesebb, bár én a vajat részesítem előnyben, valahogy nekem az jobban ízlik.
2006. jún. 15. 13:50

A vaj, az is csak akkor, ha ellenőrizhető gazdaságból van. Semmi esetre sem szlovák ócsó.

A margarinokat hőkezelik, elmegy belőle minden vitamin, ami hőre érzékeny, meg állagjavítózzák, hogy ne legyen büdös, és kenhető állagú legyen. Egyébként a növényi zsiradékokkal is ezt csinálják, az olajról nem is beszélve, hogy azért olyan szép a színe, mert benzinszármazékot adnak hozzá. Most volt a rádióban róla szó. Az igazi napraforgó vitaminos olaj sötét színű és büdös. Ez a nagy büdös igazság. Kérdezzétek meg a vegyiparunkat, nagyon fejlett:-)))

10. Courage (válaszként erre: 6. - 4726e582cf)
2006. jún. 14. 17:45

A teflon az egy jó dolog:) Bár én égettem már le abban is:D Persze nem a serpenyő hibája volt:)

Nekem most spec bertolli olivám van, én nem érzem, hogy mellékize lenne. Mondjuk nem olcsó, de olyan kevés kell, hogy szerintem simán megéri.

Gondolom amennyi olajat használsz Te is, annyi simán belefér szerintem.

9. Courage (válaszként erre: 5. - 549be03e80)
2006. jún. 14. 17:41

A szezám olaj is finom:)

Meg van ezer féle más is ami jó. Most kaptam pl lenmagolajat meg dióolajat. Még nem probáltam, de a bioboltos barátnőm szerint mindkettő nagyon finom:)

Elméletileg napi két evőkanál hidegen sajtolt olaj az egészséges.

2006. jún. 14. 17:11
Csak megkell nézni az összetevöti, televan E-kel és különbözö adalékokkal. Na és nem beszélve ipariszír az alpja
2006. jún. 14. 15:54

egyertelmu, hogy a vaj az egeszsegesebb..., a margarin nagyon rossz a szervezetnek, ratapad a verfalakra es nagyon csunya dolgokat kepes okozni, tudomanyosan bizonyitott, hogy a vaj nem artalmas kis mennyisegben! Lehet hogy ezek az uj divat margarinok azt mondjak hogy csokkentik a koleszterin szintet, de kozben mas nagy bajokat is kepesek okozni!

(en igy latom)

6. 4726e582cf (válaszként erre: 5. - 549be03e80)
2006. jún. 14. 09:33

Ebben van valami, én is kerülöm, csak ha muszáj, akkor használom :). Pl hagyma alá valamihez és többnyire inkább olajat, bár az oliva olajat nem szereti senki, még én sem ettem olyat, aminek ne lett volna mellékíze. Szóval inkább napraforgó olaj.


De szerencsére manapság már vannak teflon serpenyők, így elkerülhető a zsírozás, némi vízzel :).

5. 549be03e80 (válaszként erre: 3. - Courage)
2006. jún. 14. 08:49
en is az extra virgin olive oil-t hasznalom, vagy a sesame olajat,es margarinbol csakis az un colesterol csokkento margarinokat, ami draga de hatasos.Amennyire lehet elkerulom a zsirokat az en dietamban ez nem engedelyezett, a shakek miatt.
4. zoja
2006. jún. 14. 00:35
Mindenképp a vajat részesíteném előnyben,a margarinnal szemben.Semmi adalékanyagot nem tartalmaz.Persze csak atiszta vaj nem avajkészítmények.Vajból nem eszünk szerintem olyan mennyiséget aminek a koleszterin tartalma vészes lenne.a hozzánk járó ANTSZ ellenör (gondolom tudja miért)kijelentette,hogy soha nem használ margarint csak vajat és oliva olajat.
3. Courage (válaszként erre: 2. - 4726e582cf)
2006. jún. 13. 21:52

Nem mondtál hülyeséget, úgymond hidrogénnel szintetizálják a növényből ki a "zsiradékot". Szal nem hangzik valami jól...

Én személy szerint az olivaolajra esküszöm. Én rászoktam arra, hogy a piritósra is azt teszem, ezt a volt exolasz pasimtól szoktam el:) Náluk ez tök természetes pl.

2006. jún. 13. 21:46

Általában azt mondják, hogy a margarin, mert kevesebb benne a koleszterin, DE mivel növényi eredetű OLAJ, így hidrogénnel (azt hiszem, de javítson ki valaki, ha hülyeséget beszélek) kezelik és így lesz kenhető margarin.

A vaj ugye állati eredetű, Atkins diétában inkább ezt javasolják, igaz magas a koleszterinje.


Személy szerint én egyiket sem eszem, ugyanis leszoktam a kenyérről. Nagy ritkán vajjal készítek párolt zöldséget, de ez elenyésző mennyiségű.

2006. jún. 13. 21:41
A vaj vagy a margarin egészségesebb?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook