Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kesergő: más is unja már a telet? fórum

Kesergő: más is unja már a telet? (beszélgetős fórum)


2015. febr. 20. 02:12
en nem unom ugyanis nalunk nyar van.
19. Kukacc
2013. ápr. 6. 21:02
Kitartás, jövőhét vége felé már 20 fok is lehet ;)
2013. márc. 22. 17:21
Viharos szél, reggel hóval, egész nap áramkimaradás, igaz, egész nap aggregátor adja az áramot, nem az erőmű. Jelentem egy Bodrogközi faluból.
2013. márc. 22. 09:12
Nalunk viharos szel tombol:((( es most mta a meterologus,hgy 2 napja mar a csillagaszati tavasz is elkezdodott...
2013. márc. 22. 08:12
na tessék! Itt már megint szakad a hó...és nem is kicsit...(szeged)
15. n.diamond (válaszként erre: 11. - Gurulyka)
2013. márc. 21. 18:48
Én is nyavajgok. Várom a tavaszt ! És örülök Gurulyka, hogy összefutottunk:)))
2013. márc. 21. 18:39
Dehá' most már tavasz van :D
2013. márc. 21. 18:35

Remény van! A hétvégén áramunk sem volt három napig, Bodrogközben élünk, de mondhatják a rossz időt, mától nem érdekel! Tuti, hogy közel van a tavasz! Ma láttam egy gólyát, egy öreg hím, ma ért haza! Ők jobbak az előrejelzésben az összes időjósnál!

Ebben bízok, mert gyűlölöm a telet, a hideget, a havat, a fűtést...

2013. márc. 21. 14:24
Én a legjobb indulattal sem tudnám az elmúlt hónapok időjárását télnek nevezni. Alig volt fagy, hó meg szinte semmi. De hogy ezzel az esős, sáros, szeles hülye idővel torkig vagyok, az tutti... Még életemben nem viselt meg annyira az időjárás, mint most...
2013. márc. 21. 14:00

Most csak jól esik nyavajogni egy kicsit.

Mint írtam: ezen kívül sokat nem tudunk tenni.


Várom a jóidőt, a tavaszt, meg felbosszantom magam az időjárásjelentésen.

Megbízható egy sincs.


Sajnos hiába látom "papíron" folyamatosan azt, hogy napok kérdése, és elkezdődik a melegedés...

Lassan a meteorológusok is olyanok lesznek, mint a politikusok... Áltatják az embereket, hogy már csak kicsit kell kibírni a rosszat, aztán sokkal jobb lesz. De nem.


Ráadásul tényleg egyre többet kell fűteni minden évben.


Merthogy globális felmelegedés van! Csak nem tudom, hol.

Mindenesetre keresek egy kis freont, és kiengedem a légkörbe. Biztos, ami biztos...

10. Pasionella (válaszként erre: 8. - Gurulyka)
2013. márc. 21. 13:43

Azért kérdeztem miért nincs fa mert írtad, hogy méregdrága brikettel fűtötök, ezért nem gondoltam, hogy a pénz az akadálya.

Sajnálom! :-(

Majd csak jobb lesz lassan.

Úgy sem jobb hogy napközben annyira nem fűtötök hanem inkább akkor estére hagyjátok?

Bár ez csak akkor kivitelezhető ha napközben nem vagytok otthon.

2013. márc. 21. 12:45
Én már NAGYON-NAGYON!!!!
8. Gurulyka (válaszként erre: 5. - Pasionella)
2013. márc. 21. 12:42

Mert ELFOGYOTT!

Nekem meg van 10 ezer forintom fizetésig.


Mindig reménykedünk, hogy most már csak nem lesz olyan hideg, hogy egész nap fűteni kelljen...

És még mindig kéne.


Kétszer annyi fát eltüzeltünk így is, mint tavaly. Rettentően sokáig kell fűteni minden évben. Gyakorlatilag szeptembertől április végéig tart a fűtési szezon.


Tudom, tudom, nevetségesen hangzik, de nem tudok annyi pénzt félrerakni egész évben, ami elég 9 hónapi fűtésre.


Úgyhogy nincs fa.


A hétvégi -15 fokos hideg elvitte...


A minimum, amit ingyen házhoz hoznak, az durván 60 ezer forint. Ennyim meg most pont nincs.


Lopni meg elvből nem járok.

Inkább várom a tavaszt a hidegben.

7. Kukacc (válaszként erre: 5. - Pasionella)
2013. márc. 21. 12:24

Mert lehet, nagyon vizes. vagy lehet, náluk nagytételben lehet venni, amire nincsen pénzük...

Őszintén szólva mi tudtunk venni, de alig lehet vele fűteni, annyira vizes.

És mi sem készültünk ennyire hosszantartó szar dőre... A napos időkben elég volt délután begyújtani, de most ismét egész nap tüzelni kell.

2013. márc. 21. 12:23

:(

sajnálom :(

nekünk vegyestüzelés van, nem akarunk áttérni a gázra, de borzasztó vizes a fa, 2 hete rendeltük :(

Amennyi elfér a kazánházban, azt levittük, de elfogyott, az utánpótlás meg nem száradt még ki :(

5. Pasionella (válaszként erre: 1. - Gurulyka)
2013. márc. 21. 12:17
Nem értem miért nincs fa...
2013. márc. 21. 12:14
Szerintem,mindenki...:(
3. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Gurulyka)
2013. márc. 21. 12:12

Nagyoooooon! Nyari lany vok,ez egy szenvedes!

Hiaba probalom megszokni,amibe szulettem,eddig nem sikerult:( es itt most vihar tombol...

2013. márc. 21. 12:03
Sajnos én is néztem! :(
2013. márc. 21. 12:02

Ránéztem az időkép hosszú távú előrejelzésére. Pont az látom, amit egy hónapja: hideg, hó, eső, szél, és két hét múlva itt a tavasz.

Csak kár, hogy sosem tudják eltalálni.


A fűtési szezon végét várom. Fa nincs, gallyakkal, méregdrága brikettel, meg papírral fűtünk. A lakás hideg, a falkat ellepte a penész, az ablakokon csorog a víz.

Annyit melegítünk a szobákon, hogy el lehessen viselni. Elvileg. Gyakorlatilag egész nap két pulóverben, két nadrágban vagyok itthon.


Munkahelyemen is "remek" a helyzet. A bejárati ajtó nyitva szinte folyamatosan, ahogy jönnek-mennek az emberek. Hivatalosan blúzban-blézerben kéne lennem, de őszintén szólva kötött pulóverben és vastag mellényben is ráz a hideg.


Gyakorlatilag egy hónapja fázok szünet nélkül.


Egyetlen reményem, hogy végre jön a tavasz, melegszik az idő, és megszűnik ez az áldatlan állapot!


Ja, természetesen mosni se tudok!!! Tegnap három adag ruhát lógattam ki száradni, az utolsó most bent lóg a lakásban. Ennyire volt elég egy nap napsütés.

Most megint kimosok, kiteregetek, és három nap, mire a hideg, penészes, párás lakásban kiszikkad, bebüdösödik, és természetesen ez alatt két mosásnyi ruha kerül a szennyesbe. Szégyenszemre a fürdőben lépni nem lehet, mert túlcsordul a mosnivaló.


Panaszkodjunk!

Mást úgy sem tudunk tenni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook