Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha júliusba lejár a gyes és a kisfiam csak szeptemberbe kezdi az ovit, mikor kell visszamenni dolgozni? Maradhatok vele addig? fórum

Ha júliusba lejár a gyes és a kisfiam csak szeptemberbe kezdi az ovit, mikor kell visszamenni dolgozni? Maradhatok vele addig? (tudásbázis kérdés)


8. Matyimama (válaszként erre: 7. - Gömbi.)
2013. márc. 25. 10:15
Igazad van, majd meg is kérdezem persze, csak még messze van. Kíváncsi lennék mi a szokás.
7. Gömbi. (válaszként erre: 6. - Matyimama)
2013. márc. 25. 08:09
Az egyetlen biztos megoldás,találgatások helyett, hogy megkérdezed a munkaadódat :) Én is erre készülök éppen a napokban :) Nekünk most szeptemberben lesz aktuális...
2013. márc. 25. 06:50

Mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat. Sajnos nem volt internethozzáférhetőségem az elmúlt pár napba, így még csak most tudtam megnézni. Remélem jár még erre valaki.

Tudtommal nem jár a három év összegyűlt szabadsága. Mivel én 2011 augusztus után kezdtem meg a gyedet, nekem csak a gyed után mindössze fél év szabi jár, plussz a tgyás után jár még fél év. Még a gyerek után járó pótszabival együtt is összesen így 28 nap a végeredmény. Kisfiam július harmadikán született, 2011-ben, így igazából csak 2014 szeptembertől járhat oviba, addig van még idő, de a kérdés az kérdés. Mi a szokás ilyenkor?

2013. márc. 20. 20:24
Mennyit voltál gyes-en? 2 vagy 3 évet, mert ha hármat, akkor biztos hogy elég a szabadság, mert nem tudom hány éves vagy, de ha csak 20 nap jár 1 évre, az akkor is 60 nap, tehát majdnem 3 hónap + a gyerekre jár évente 2 nap pótszabadság.
4. kitrákotty (válaszként erre: 3. - Matyimama)
2013. márc. 20. 19:23

de akkor mit csinálsz júliustól szeptemberig??


szvsz megteheted, de a munkáltató nem biztos, hogy díjazni fogja, nehogy megszűnjön a munkaviszonyod kközben!

2013. márc. 20. 14:33
Ha júliusban visszamennék,mikor lejárt a gyes és szabadságokkal kezdenék, nem lenne elég a szabadság az ovikezdésig, ráadásul akkor a beszoktatásra már apszolút nem jutna szabi, ami igencsak kellene. Vagy megtehetem hogy csak szeptemberbe kezdek a szabadságokkal?
2013. márc. 20. 14:29
Ha kiveszed a 3év alatt összegyűlt szabadságodat akkor maradhatsz vele, persze:)
2013. márc. 20. 14:27
Ha júliusba lejár a gyes, és a kisfiam csak szeptemberbe kezdi az ovit, mikor kell visszamenni dolgozni? Maradhatok vele addig?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook