Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Finita la commedia. Eldöntöttem, válok fórum

Finita la commedia. Eldöntöttem, válok (beszélgetős fórum)


1 2 3
41. de Luca (válaszként erre: 40. - D71ef05a8e)
2013. márc. 20. 15:56
Nem foglalok állást egyik fél mellett sem, de itt a hoxán a nők szeretik a történeteket egyoldalúan mesélni. Egy nő már attól is szenved, ha magányosnak érzi magát a kalitkájában, pedig megvan mindene, és akkor is a férj a hibás. Viszont ha egy férj szeretne kilépni a kapcsolatából, akkor az egy mocskos szarházi, akinek kapuzárási pánikja van. Pedig csak lehet, hogy elege van a neje örökös csesztetéséből, vagy slamposságából, vagy szimplán csak nem szereti már.
40. d71ef05a8e (válaszként erre: 39. - De Luca)
2013. márc. 20. 15:51

Nem lehet mindezt innen megítélni. Ha a férjnek eleve cápája van, és nagyon az ellenkező állásponton mindenben, akkor csak egy másik cápa a méltó ellenfele, hogy labdába is tudjon rúgni.


Azt sem tudhatja senki, hogy az átlagon felüli nívó milyen százalékban származik az egyik és milyenben a másik féltől. Ha vannak ebben vitás kérdések, akkor szintén nem árt egy ügyvéd a legjobbak közül, hiszen gondolom, sok pénzről van szó.


Kicsit úgy tűnt a hozzászólásodból, mintha eleve az lenne a kiindulási pont, hogy az asszony a férje rengeteg pénzéből akar minél többet magának, erre kell az ügyvéd, pedig fogalmunk sincs az igazi okról, másrészt nem biztos, hogy a férj tette be a több vagyont a közösbe.

2013. márc. 20. 15:48

Nekem ez a történet valahol sántít. Nincs szinkronban, hogy egy 4 gyermekes családanya, aki szereti a férjét, és nívon felüli életet él, miért akar válni, és ehhez miért kell egy "cápa" ügyvéd. Az emberek személyisége felnőtt korban alapvetően már nem változik, csak formálódik, csiszolódik, fejlődik. Ezért gondolom, hogy a párod alapvetően mindig is ilyen volt, Te választottad őt.

Egy esetben kell csak egy "cápa", ha új életet szeretnél egy combos bankszámlával. De ami amúgyis járna, az ügyvéd nélkül is jár.

38. d71ef05a8e (válaszként erre: 21. - Freed)
2013. márc. 20. 15:16

Ne haragudj, ezen véletlenül átsiklottam eddig. Hát, akkor majdnem úgy éltetek más így is, mintha elváltatok volna, nem?


Nagyon sajnálom, mert ez nagyon nem lehetett könnyű, és abszolút megértem így már, hogy miért léptél. Azonban egy 4 gyerekes anya maga a csoda. Olyan hihetetlen tisztánlátással é sösztönökkel tud megoldani váratlan helyzeteket és problémákat, amelyekkel egy szakember sem rendelkezik. Szóval biztos vagyok benne, hogy képes leszel végigvinni ezt az egészet! Sajnos úyg tűnik, nem leszel jobban egyedül, mint eddig, tehát veszíteni érzelmi szinten talán nem fogsz olyan sokat, és ez számít a legtöbbet.


A gyerekek egyébként azon kívül, hogy nem értik, miért kellett eljönnötök, hogyan állnának hozzá a váláshoz? Mennyit érzékeltek eddig abból, hogy nem vagytok közel egymáshoz érzelmileg?

2013. márc. 20. 15:14
A fórum címed nagyon frappáns.Elismerésem!
36. 204b0f6e6a (válaszként erre: 5. - Freed)
2013. márc. 20. 15:13
Az nem kevés.Gondolom megfelelően mérlegeltél.Ilyenkor nagyon nehéz tanácsot adni.De ennyi idő után úgy gondolom,hogy győzzön az ész.
35. d71ef05a8e (válaszként erre: 7. - Freed)
2013. márc. 20. 15:09

Jééé, nagyon fura nekem, hogy ha semmi nem működik, akkor a sezx hogyan tud... mármint nem kamaszoknál, hanem érett felnőtteknél... nálunk biztos az lenne az első jele, ha eltávolodnánk lelkileg egymástól, hogy nem menne a szex...


De persze it tmost nem ez a kérdés.... biztos vagy benne, hogy kemény munkával nem lehetne lépésről lépésre, problémáról problémára megoldani a dolgokat? Mondjuk ugyanannyi időt szánva erre, mint amennyi idő alatt elromlott az a sok minden? Vagy egészen biztos, hogy ha lehetne is, nem éri meg ezt a nagy munkát belefektetni a dologba? Azért 15 év akkor is komoly közös történet már, ha tényleg túl fiatalon, túl meggondolatlanl ugrottatok bele anno....

34. Sötét_hercegnő (válaszként erre: 9. - Freed)
2013. márc. 20. 15:06
Lehet 35 évesen új életet kezdeni. Ismerősöm két kamasz gyerekkel vált el az iszákos és erőszakos férjétől (szóbeli erőszak), aki teljesen kifordult magából. A nő sokáig próbálta menteni a házasságot, de a pasas nem mutatott semmi hajlandóságot rá. Elváltak és az ismerősöm talált magának egy férfit, aki szereti és aki elfogadja a gyerekeket is. Ennek már 3-4 éve.
33. Adlene (válaszként erre: 31. - Freed)
2013. márc. 20. 15:03

Hát ez tényleg jól meg van kavarva, nem lesz egyszerű menet. Idő, türelem. A gyerkőceid majd lekötnek, hidd el, kialakul majd minden.


Megkérdezhetem, hogy hogyan alakult ki ez a helyzet, hogy nem vállal fel titeket? Barátok felé, vagy hogy érted?

32. Freed (válaszként erre: 30. - Kicsirigo77)
2013. márc. 20. 14:49

Igen, terveket kell készítenem, csak nem tudom, hogyan, merre induljak. Olyan zavaros minden. Nyilván könnyebb lenne, ha már menne a válási procedúra.

Köszönöm csajok, olyan rendesek vagytok, annyira szükségem van most erre,rátok.

És biztosan nem én vagyok az egyedüli, aki most ebben a helyzetben van.

31. Freed (válaszként erre: 29. - .livia)
2013. márc. 20. 14:45

Köszönöm.:)


Biztos, hogy nagyon bonyolult lesz, mert ő svéd állampolgár, aki jórészt Californiában él, én amerikai-magyar kettős állampolgár,szintén California, a válást Svédországban kellene bonyolítani. Ott is töltünk kb. 1 hónapot minden évben. Ügyvédet még nem sikerült jót találnom, nekem egy cápa kell.

30. kicsirigo77 (válaszként erre: 24. - Freed)
2013. márc. 20. 14:12
Ami a legfontosabb hogy visszanyerd az önbizalmad és a lelki egyensúlyodat....nem kell új kapcsolat, elég ha az utcán valaki rádmosolyog vagy valaki megdicsér, rádfigyel :) Terveket kell készitened és új célkitűzésed kell legyen. És ami még nagyon fontos hogy sem a lelkedet de sem a testedet nem szabad elhanyagolnod.
29. .livia (válaszként erre: 28. - Freed)
2013. márc. 20. 14:05

Gratulálok a gyerekekhez, az tuti, hogy egy darabig nem leszel "egyedül"! :)))


A válás akkor sem könnyű, ha mindkét fél akarja. Nyilván a Ti esetetekben még bonyolódik is, de előbb-utóbb csak pont kerül a végére. Ha találsz egy megbízható, jó ügyvédet, az sokat levesz a válladról. De az fontos, hogy közben azért éld az életet, ne koncentrálj túlzottan a válásra, az majd halad, szépen, lassan, főleg, hogy gyerekek is vannak, így még lassabban. Ez sajna ilyen. Nézz előre, nemsokára ez már csak a múlt lesz, úgyhogy fel a fejjel! Sokat jelent a pozitív gondolkodás. :)

28. Freed (válaszként erre: 26. - 9d7907a17a)
2013. márc. 20. 13:56

Tudom, nem is az érdekel most. Először is a legfontosabb, hogy el tudjak válni tőle, ami egyáltalán nem ígérkezik könnyű menetnek.

Pláne, hogy ő ezt nem akarja. Nagyon nem.

27. Freed (válaszként erre: 25. - .livia)
2013. márc. 20. 13:53
Tudsz valamit,az biztos...:))Nekem 4 van.Fiam 15, lányom 11, az ikrek pedig 7 évesek. (Fiúk ők is)
26. 9d7907a17a (válaszként erre: 24. - Freed)
2013. márc. 20. 13:50

Nem is az új kapcsolat a legfontosabb, hanem hogy rendbe szedd magad lelkileg. Az új kapcsolat majd megjön, amikor annak lesz itt az ideje. A gyerekeiddel őszintén beszélj, hosszú távon az a legkifizetődőbb.

Azzal a gondolattal, hogy kellenél-e bárkinek csak óvatosan, mert a bőröd alá issza magát. Nekem az exem szajkózta folyamatosan, kishíján teljesen rámentem. Szerencsére egy céges tréningen észrevette a tréning vezetője, hogy valami nem stimmel velem és megadta a kezdő lökést, hogy változtatni tudjak.


Sok sikert!

25. .livia (válaszként erre: 24. - Freed)
2013. márc. 20. 13:49
Egyelőre még ne is foglalkozz egy új kapcsolat lehetőségével! Először heverd ki az előzőt, foglalkozz Magaddal/Magatokkal. Majd szépen kialakul a kis életetek és minden jön majd, amikor itt lesz az ideje. Gyerkőcök mellett amúgy sincs sok idő magunkba roskadni. ;)
24. Freed (válaszként erre: 20. - 9d7907a17a)
2013. márc. 20. 13:45

Hát nem tudom, nagyon elhasználtnak érzem magam. A gyerekek is nyaggatnak, miért kellett eljönni? Csak egy szusszanásnyi nyugalmat akartam, távol a mindennapos sz_rtól.

Nemigen tudom elképzelni, hogy képes leszek egy új kapcsolatra. Vagy hogy kellenék bárkinek...ennyi gyerekkel.

23. vanda24 (válaszként erre: 21. - Freed)
2013. márc. 20. 13:43
Értem, akkor viszont jól tetted ,, ennek így már tényleg semmi értelme sincs,,,
22. D1zsúlika (válaszként erre: 1. - Freed)
2013. márc. 20. 13:43

Négy éve (negyven év után!!!), elváltam.

Állítólag, kisimult az arcom, lerí rólam a nyugalom, a kiegyensúlyozottság.

Felnőtt fiaim mondják, "sokkal előbb kellett volna anyám!"

Te, úgy döntsél,mert fiatal!!! vagy, hogy ne bánd meg az időt, amit elvesztegeltél!!


"Jobb megbánni amit megtettél, mint megbánni azt, amit nem tettél meg"


Szívből kívánom, hogy döntésedet, soha ne bánd majd meg!

21. Freed (válaszként erre: 19. - Vanda24)
2013. márc. 20. 13:42

Ó, vagyunk mi eleget külön. Fenntart magának egy saját házat, és éli az életét. Minket kicsit távolabb tart, hogy ne zavarjuk a képet.

De most összepakoltam a kölyköket, és hazajöttem velük Magyarországra, otthagytam egy szó nélkül.

20. 9d7907a17a (válaszként erre: 9. - Freed)
2013. márc. 20. 13:40
35 évesen is van esélyed a boldogságra és az újrakezdésre! Egyébként szerintem sosem késő. Egyébként a férjed mit szól a válás gondolatához?
19. vanda24 (válaszként erre: 18. - Freed)
2013. márc. 20. 13:35
Hát ez tényleg elég rosszul hangzik,,, próbáltál már pár napot vagy hetet külön tölteni tőlle hogy észrevegye magát??
18. Freed (válaszként erre: 14. - Vanda24)
2013. márc. 20. 13:32

Katolikus a pápa???

Hát persze, állandó téma. Nem hajlandó változtatni, de válni nem akar. Olyan, mintha agglegény lenne, akinek ha kedve és igénye van rá, csatlakozik a családhoz. Ha meg nincs, éli az életét.

17. Freed (válaszként erre: 13. - .livia)
2013. márc. 20. 13:30
Csodállak! És persze örülök neked.
16. Freed (válaszként erre: 11. - Gitta19)
2013. márc. 20. 13:29
Nem, anyagilag átlagon felüli az életszínvonalunk. A legfőbb probléma az, hogy évek óta egyre ritkábban vagyunk együtt, mint család és hogy nem vállal fel minket.
15. .livia (válaszként erre: 13. - .livia)
2013. márc. 20. 13:27
Ja, és 35 vagyok :)
14. vanda24 (válaszként erre: 12. - Freed)
2013. márc. 20. 13:27
Próbáltál már beszélni vele?? hogy nem érzed így jól magad,, meg ilyesmik?
13. .livia (válaszként erre: 9. - Freed)
2013. márc. 20. 13:27

Én két éve váltam el, két kisgyerekkel. Már új párom van és minden happy!

Persze, mikor még ott tartottam, ahol most Te, akkor totál kilátástalannak láttam mindent.

12. Freed (válaszként erre: 8. - Vanda24)
2013. márc. 20. 13:25
Én még mindig nagyon szeretem. De azt nem, ahogy élünk.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook