Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Diclac nevű gyógyszert hány napig lehet szedni? fórum

Diclac nevű gyógyszert hány napig lehet szedni? (tudásbázis kérdés)


2013. márc. 20. 11:38

Mindenkinek nagyon köszönöm a tanácsát!

Már sokkal jobb, bár még egy kicsit most is érzem a derekam, de reggel végre nyüszítés nélkül tudtam felvenni a zoknimat.

23. szika
2013. márc. 20. 10:47

Érdemes figyelni a gyógyszer szedése közben. Én egy térdsérülés után szedtem. 2 dobozzal kellett beszednem, és igazából különösebb mellékhatása nem volt.

Édesanyámnak viszont már a második szem után gyomorvérzése volt, és bizonyíthatóan ettől a gyógyszertől.


Mindenki másképp reagál rá, de ahogy már írták itt a fórumon, gyomorvédőt nem árt szedni mellé, és figyelni a mellékhatásokat.

22. kisj
2013. márc. 20. 09:05
Ha már egyáltalán nem fájsz, akkor nyugodtan abbahagyhatod.
21. katkaaa86 (válaszként erre: 18. - Csipke50)
2013. márc. 19. 22:37
Ennek a hatóanyaga egy nem szteroid gyulladáscsökkentő,míg az antibiotikumok azokat a bakteriális fertőzésekben írják fel.
20. katkaaa86 (válaszként erre: 19. - Katkaaa86)
2013. márc. 19. 22:34
de 1-2 hétig ha szeded attól nem lesz semmi bajod. :)
19. katkaaa86 (válaszként erre: 18. - Csipke50)
2013. márc. 19. 22:33
Azok az antibiotikumok szedésénél fontosak,mivel ott a normál bélflórát is tönkre teszi,miközben a kórokozókat pusztítja.Itt nem erről van szó.Egészen más az oka. Ha akarod leírom,de sztem az már elég bonyolult lesz :) .
18. Csipke50 (válaszként erre: 17. - Katkaaa86)
2013. márc. 19. 22:19
Szedjek mellé probiotikumot, vagy egyek joghurtot?
17. katkaaa86 (válaszként erre: 14. - Csipke50)
2013. márc. 19. 22:14

A betegtájékoztatóba mindden mellékhatást le kell írni a gyártónak még akkor is ha 1 miilió az egyhez az esélye,hogy előfordul,mivel ha véletlen vmi van beperelhetik őket.De hidd el nekem,ettől semmi bajod nem lesz. Azok a nem szteroidoknál ennek nagyobb jelentősége, melyeknél ki akarták küszöbölni a gyomorfekélyt okozó hatást,az ún. "-coxib"-oknál pl celecoxib stb. nevű gyulladásgátlóknál,de ennél nincs.

A Flectornak ugyanaz a hatóanyaga,tehát ha beválna talán jobb lenne. Kevergetni mondjuk nem kevergetném őket.Akkor inkább reggel az egyikkel,este a másikkal kenném be.

Azt,hogy meddig kell szedned rendszeresen szedni a tablettát az orvosnak mondania kellett volna,ha gyulladás van akkor lehet tovább,de ha nincs,akkor elég lenne fájdalom esetén is. :S

16. Csipke50 (válaszként erre: 15. - Minerva223)
2013. márc. 19. 22:10

Köszönöm a válaszod, megnyugtattál.

Még élj is nagyon sokáig!

2013. márc. 19. 22:07

Legalább 5 éve, he nem több szedem a Diclacot,igaz,gyomorvédő (Ranitidin)

kíséretében,másik 17 gyógyszer mellett. Ami a használati utasításban ellenjavallat van az nélam mind előfordul.Cukros vagyok,magas a vérnyomásom és allergiás is vagyok.

Még élek!

Többször rákérdeztem a kezelő orvosomnál,nem mondta,hogy hagyjuk el.

14. Csipke50 (válaszként erre: 12. - Katkaaa86)
2013. márc. 19. 21:56
"A Diclachoz hasonló készítmények alkalmazása során kis mértékben fokozódhat a szívinfarktus („miokardiális infarktus”) vagy sztrók („agyi érkatasztrófa”) kialakulásának kockázata, különösen nagyobb adagok hosszabb ideig történő alkalmazása esetén. Ne lépje túl a javasolt adagot és kezelési időtartamot!"
13. Csipke50 (válaszként erre: 10. - Katkaaa86)
2013. márc. 19. 21:52

Köszi a választ, de pont az lenne a kérdésem, hogy mennyig ebből egy kúra.

Nem tudom ,hogy jól teszem-e, de vagy négy féle kenőccsel is kenem. Pakolást is csináltam már belőlük.

Flector,lóbalzsam, Rheudol forte, és az anyósomtól kapott viperamérges krém.

12. katkaaa86 (válaszként erre: 7. - Csipke50)
2013. márc. 19. 21:47
Ez butaság. A nemszteroidoknak van egy csoportja,ami növelheti a kockázatát,de nem ide tartozik a Diclac hatóanyaga.
11. Csipke50 (válaszként erre: 5. - 5bcf1b7c01)
2013. márc. 19. 21:45
Na itt pont nem írják, hogy hány napig kell szedni!
2013. márc. 19. 21:45
diclofenakot tartalmaz,ez egy nem szteroid gyulladáscsökkentőé.Ezt tartalmaznak a Voltaren nevű készítmények,de akár a Cataflam is. Akkor kell nagyon vigyázni,ha gyomorfekélyed van.Illetve épp ezért nem szabad nagyon hosszú ideig sokáig szedni,de annyira félni sem kell tőle. Most csinálhatsz egy kúrát,de aztán csak akkor vedd be ha érzed,hogy el kezd fájni.Lehet érdemes lenne egy krémet/kenőcsöt is kipróbálni rá,hátha vmelyik beválna és helyileg kezelnéd a problémát.
9. Csipke50 (válaszként erre: 4. - 5bcf1b7c01)
2013. márc. 19. 21:44
Nem mondta, és a tapasztalatoknak jobban hiszek, mint az orvosnak. Az én orvosom legszívesebben beszedetné velem az egész gyógyszertárat.:)
8. Csipke50 (válaszként erre: 6. - Arrival)
2013. márc. 19. 21:42

És nem jött elő semmilyen mellékhatás?

Én meg már ettől a pár napi szedéstől is félek.

7. Csipke50 (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2013. márc. 19. 21:41

Ez komoly?

Pont egy olyan cikket olvastam tegnap itt a neten ,

amelyben egy orvos azt ecsetelte, hogy ez a gyógyszer nagyban megnöveli a szívinfarktus kockázatát.

6. arrival (válaszként erre: 2. - Csipke50)
2013. márc. 19. 21:35
Nekem egyszer egy honapon keresztul kellett szednem.
2013. márc. 19. 21:26
2013. márc. 19. 21:25

Az orvos nem mondta???

A 2 doboztól többet biztos nem.

2013. márc. 19. 21:24

A férjemmel évekig szedették ízületi fájdalmai miatt. A Diclofenac nevű változatot.

Később csak azért cserélte le kérésünkre a háziorvos, mert már nem volt elegendő, és a férjem többet nem akart szedni belőle a napi 1-2 db-nál. Nagyon ritkán vette be a harmadikat.

Nem néztem utána, hogy az érszűkületet melyik gyógyszere mennyire és miben befolyásolta. Sajnos szívrohamban meghalt.

2013. márc. 19. 20:55

Sziasztok! Kezdő derékfájós vagyok.Már 3 hete szenvedek. Vasárnap tetőzött a fájás.

Ügyelet.Diclac és Mydeton.

Kérdésem az lenne, hogy meddig lehet szedni a Diclacot, mert nekem napi kettőt írt az orvos a 75 mg-osból.Nagyon sok rosszat olvastam erről a gyógyszerről. Félek tőle.

Szóval hány napig szedjem, hogy azért vissza ne jöjjön az éles fájdalom, mert mára végre jobb.

Köszi a válaszokat!

2013. márc. 19. 20:53
Diclac nevű gyógyszert hány napig lehet szedni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook