Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Amikor elsavasodik a szervezet... fórum

Amikor elsavasodik a szervezet... (beszélgetős fórum)


2009. márc. 26. 11:03
Meglepő módon a szervezetben lévő nátrium is nagyban felelős az elsavasodásért. Kevesebb sót kellene enni és mindenképpen homeopátiával kezelni.
2009. márc. 26. 10:32
Ja! Ezt még kifelejtettem: a cola és különböző cukrozott és szénsavas italok helyett,friss gyümölcs levet,savanyú káposzta levet és répa levet kell iszogatni :)
2009. márc. 26. 10:29

Sziasztok!

A legjobb lugosítók:cékla,spenót,citrom,a rózsaburgonya leve nyersen,paradicsom,és minden sötétzöld színü zöldség,lehetőleg nyersen fogyasztva.A hüvelyeseket és a

húsokat ki kell iktatni az étrendből,különösen a vörös húsokat,meg a dióféléket.Viszont nagyon jók a teljes kiörlésü lisztből készült dolgok,a barna rizs,barna cukor a fehér helyett.

A páromat nekem is ilyen étrendre kellett fognom az utóbbi időkben :D

Rendszeresen kell mérni a vizelet ph-ját, reggel és este.Ha reggel 6,2-6,8 és este 7-7,5 között van az eredmény ekkor jó. Lehet kapni a gyógyszertárakban lakmusz papírt amivel lehet ellenőrízni a ph-t.

Ja és nagyon jó a szódabikarbónás fürdő.

2009. márc. 26. 10:11
Nálunk a család aloe gélt iszik.ez kellőképpen lúgosító hatású,ezenkívül megerősíti az immunrendszert,sejtszinten kiméregtelenít,és feltölt a benne lévő 240 hatóanyagával,ami nélkül nem is tunánk létezni.Sokmindent próbáltunk már,de eddig ez a legjobb,ennél maradunk.
2008. nov. 8. 04:20
A savasodást fokozza a sóbevitel is. Van, aki mértéktelenül sok sót fogyaszt.Ez nemcsak a vérnyomást emeli, hanem a veséket is megterheli. Az oxidánsok, a sok gyümölcs, zöldség fogyasztás lúgosítja a vért és az egész szervezetet
2008. szept. 14. 00:15

Sziasztok!

Én úgy tudom, hogy a gyümölcsök, zöldségek, természetes táplálékok lúgosítanak legjobban. Akkor mi kell még? Én biztos nem innám meg azt a löttyöt... És igen, az is fontos, hogy minél kevesebb úgymond "vegyszerrel" találkozzunk pl a kozmetikumok túlzott használata nem hiszem hogy jót tesz.

19. 9854c8384b (válaszként erre: 11. - Moksa)
2008. júl. 21. 18:57
az micsoda pontosan? hol lehet kapni? érdekelne!
18. 9854c8384b (válaszként erre: 17. - Talentum)
2008. júl. 21. 18:56
miben változtattál, étrendben miket nem eszel pl, és szedsz vmi táplálékkiegészítőt? én is ilyen hajat akarok!! :))
17. Talentum (válaszként erre: 11. - Moksa)
2008. júl. 21. 14:43
és azt folyamatosan lehet inni? bár az alga az növény. én meg életmódot változtattam, és nekem folyamatosan tisztul és épül a szervezetem. a fodrász meg is jegyezte, hogy a hajam nagyon szép és selymes, és akinek ilyen, annak a szervezete is rendben van:-))
2008. júl. 20. 22:02

Sziasztok,

a lucerna is lúgosít, bioboltban lehet kapni kapszulát, sok és nem is drága!

meg lehet venni kifejezetten lúgos vizet is, de ezt fogyasztani drágább....

2008. júl. 20. 18:53
honnan tudod, h savas-e a szervezeted?
14. levendula75 (válaszként erre: 11. - Moksa)
2008. júl. 16. 22:34
Tudnál róla bővebben írni, akár priviben is? Érdekelne (hol kapható, ára)!
2008. júl. 16. 22:33

Sziasztok!

Engem is érdekelne a téma.

Hallottam a zöld löttyről, de nekem húzós az ára, meg ha vmit ennyire dícsérnek....


Viszont valahol olvastam a zöldárpa porról, ami szintén lúgosít. Egy havi adagja (egy dobozzal)1380 Ft. Egy próbár megér, én most elkezdtem, ui. évek óta ekcémával küzdök, hátha segít ebben is. Én is kíváncsi volnék további javaslatokra. Ja, és egyébként sok zöldséget, gyümit fogysztok, bár a citromos vizet még nem próbáltam. Az még súlyvesztés/szintentartás céljából sem rossz!

2008. júl. 15. 20:32

Sziasztok!


Az életmódváltással lehet a szervezetünket megfelelően lúgosítani. El kell haygni a fehér lisztes dolgokat, a finomított termékeket. Rengeteg zöldséget, gyümölcsöt kell fogyasztani. NA és persze nem elhanyagolható szempont a tisztálkodási szereink megfelelő ph értéke sem. MErt ugyebár a reklámaink mit zúdítanak ránk? Szerintem mindenki tudja;-) Johnsons bácsi megmondta a frankót...brrrr.....

11. moksa
2008. júl. 10. 15:15
Mi a férjemmel mikroalgát iszunk, rendbe tette a szervezetünk savasságát.
10. Talentum (válaszként erre: 7. - Suesue)
2008. júl. 10. 13:16
csak nem a zöldlötty, amit reklámoznak. ? és kúraszerűen kell inni? semmit sem fog érni, utána ugyanolyan rossz lesz majd a szervezetnek. kb. kell neki egy négy hónap és ugyanott lesz, mint azelőtt.
9. Talentum (válaszként erre: 8. - Renianya77)
2008. júl. 10. 13:15
ez igaz. tényleg lúgosít a citrom. és még tudod mi? az összes gyümi, amit éhgyomorra megeszel.
2008. márc. 4. 15:07
Sziasztok!a citrom nagyon jó lúgosító.Vízbe kell belecsavarni,és azt hiszem étkezések előtt kell inni.Ezennkívül még a görögdinnyét tudom erre a problémára.
7. Suesue (válaszként erre: 6. - Gyopárka)
2008. márc. 4. 14:47
Priviben válaszoltam, mert ez itt nem a reklám helye.
6. gyopárka (válaszként erre: 5. - Suesue)
2008. febr. 28. 21:32
Mit iszol?
2008. febr. 28. 15:51

Én most kezdtem el a lúgosító kúrámat, igaz még csak 3-napja iszom, de az tény, hogy változtatott a korábbi szokásaimon.

Állítólag a kimondhatatlan nevű műsorvezető is ettől fogyott le annyit.

Majd még írok a tapasztalatkról eredményekről, ha lesznek.

4. gyopárka (válaszként erre: 1. - Lolinno)
2008. febr. 24. 18:24
Nekem most hívták fel a figyelmemet a sav-bázis egyensúly fontosságára a szervezetben,úgyhogy most tanulmányozom a témát.Egészségügyi okok miatt sűrgős.Milyen lugosító ételeket eszel?A www.phcsoda.hu weboldalt láttad már? Én sem tudom még mit tartalmaz pontosan, mert most akarom megnézni,de ezzel kapcsolatos.
3. gyopárka (válaszként erre: 2. - Jeannie)
2008. febr. 24. 18:11
A februári Természetgyógyász ujságban pontosan leírja a tüneteket.
2008. febr. 24. 16:21
Honnan lehet tudni hogy savas a szervezet?
2008. febr. 24. 15:58

helló!

én 23 éves vagyok, diabos. sajnos ebből adódóan elsavasodott a szervezetem. sok gyógyteát iszok, próbálok lúgosító kajákat enni, de mégsem jön vissza az egyensúly, évek óta szenvedek vele. ti hogy élitek meg? mit tesztek az ellen h ne legyentúl savas a szervezetetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook