Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az élet virága szimbólum, hogyan jelenhetett meg más helyeken, területeken is, melyek nem álltak egymással kapcsolatban? fórum

Az élet virága szimbólum, hogyan jelenhetett meg más helyeken, területeken is, melyek nem álltak egymással kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


14. 6b006fc769 (válaszként erre: 12. - Rescue)
2013. márc. 19. 18:05
Volt párezer évük rá, hogy kifejlesszék.
13. Rescue
2013. márc. 19. 18:03

A Szfinx kora körül dúl a tudományos háború. Mivel tudni vélték, hogy Kephrén fáraó arca látható az oroszlán testén, a hivatalos történetírás csak 4.500 évesnek tartja. Azóta modern számítógépes technikával bűnügyi szakértők elemezték az arcvonásait, és megállapították, hogy nem a nevezett fáraót ábrázolja!


Az arab történetírók is jóval idősebbnek tudták. Ők Abu el-Hol, vagyis a „Rettenet Atyja” névvel illették. Mi rettenetes történhetett, amire a Szfinxnek kellene felhívnia a figyelmünket?


Schwaller de Lubitz egyiptológusnak tűntek fel először a Szfinx hátsó részénél található rongálódások. Megállapította, hogy víz mosta ki, de ő még valamiféle áradásra gondolt.


Elméletére az 1970-es években figyelt fel John Anthony West, aki többször is vizsgálta ezeket a hosszanti mélyedéseket a Szfinx testén. 1990-ben Robert Schock személyében szakértőt is vitt magával, aki alátámasztotta West gyanúját, miszerint valóban víz mosta ki a mély árkokat a szobor testén, de ez csakis esővíz lehetett! Mégpedig hosszú ideig tartó, rendszeres, felhőszakadásszerű esőzések! És itt kezdődtek a bonyodalmak: ilyen esők több ezer éve nem voltak Egyiptom földjén. Számítógépes program segítségével i.e. 10.000 körülre sikerült tenni azt az időszakot, amikor ilyen mennyiségű csapadék hullhatott. Természetesen az akadémikus történetírás hallani sem akar erről! Szerintük abban az időben tudatlan vadászó-gyűjtögető hordák vándoroltak a szavannákon. (Bár ennek az állításuknak abszolút hiányzanak a régészeti bizonyítékai!)

12. Rescue (válaszként erre: 11. - Bd55e3f068)
2013. márc. 19. 17:59

A fejlettség is csak a semmiből pattant elő? Honnan vették az információt? A másik, hogyan tudták ekkora pontossággal elkészíteni?

[link]

11. bd55e3f068 (válaszként erre: 5. - Rescue)
2013. márc. 19. 17:01
Szokták volt mondani, hogy az ókori egyiptomiaknak fejlett matematikai ismereteik voltak, az építészetben élen jártak, csillagászati ismeretek és a többi... Egész hegyeket hurcoltak el a legegyszerűbb eszközökkel. Ugye nem gondolod komolyan, hogy arra nem jöttek rá, hogyha egy pontba lebökünk egy darab zsinórt, akkor szép, szabályos kört lehet rajzolni?
10. kisj
2013. márc. 19. 16:32

Érdekes,de pont egy kukkot sem tudok hozzászólni.

A fórumindító is csak ollózgatott a netről.

Azt hiszem, hogy viszonylag csekély az esély rá, hogy itt és most választ kapjon.

9. 9f98008a3b (válaszként erre: 4. - Hannababa13)
2013. márc. 19. 16:07
Lyaly"!
8. 6b006fc769 (válaszként erre: 6. - Rescue)
2013. márc. 19. 16:06

Biztos van itt pár ember, akit nagyon érdekel a paleoasztronautika.

Érdekes dolgokat állít, de túl földhözragadt vagyok én ehhez:)

7. 6b006fc769 (válaszként erre: 5. - Rescue)
2013. márc. 19. 16:04
Persze, és az a nő a műtehénben teherbe esett a bikától és megszületett Minotaurus.
2013. márc. 19. 15:55
Több kutató is vizsgálta az Ozireion (Ozirisz templomának) falán található Élet Virágának nevezett jeleket és arra a következtetésre jutottak, hogy azokat vagy belesütötték, vagy lézerrel beleégették a falba. Ma sem tudnánk egykönnyen, ilyen precízen belevésni ezt az összetett szimbólumot a falba, mivel anyaga vörös gránit, amely a világ egyik legkeményebb természetes kőzete.
5. Rescue (válaszként erre: 3. - 6b006fc769)
2013. márc. 19. 15:51

Az régi egyiptomban nem ismerték a körzőt. És a mintát vésték.

Perdixnek a fia, Talósz találta fel a fazekaskorongot, a fűrészt és a körzőt....

4. hannababa13 (válaszként erre: 2. - 9f98008a3b)
2013. márc. 19. 15:50

Hát mit nem értesz rajta!

az élet virága,ami egy szimbólum ,miért található meg más-más kulturákban?

na ez a kérdés!

nem tudtam mi hiányzik az életemből,meg van ,hát az élet virága! most már Én is jobban érzem magam,hogy nem halt meg senki!

:))

2013. márc. 19. 15:43

Hátőőő. Tudod, amint körzőhöz jut egy gyerek, meg tudja csinálni ezt a formát.

Én is csináltam egy csomószor gyerekként is, és a lányom szobájának falára is felrajzoltam, mert tetszik.

Minden miszticizmus nélkül.

Mert egyszerű és szép.

2013. márc. 19. 15:37
Ki halt meg?
2013. márc. 19. 15:37

Az élet virága szimbólum, hogyan jelenhetett más más helyeken, olyan területeken is melyek nem állatak egymással kapcsolatban? Szkeptikusok válaszaira is kíváncsi vagyok!

[link]

[link]


A világ számos pontján fellelhető ősi szent ábrázolás. Megtalálható az egyiptomi Ozirisz (Abydos) templomban, Izraelben, Masada-ban, a Sina-i hegyen, illetve kínai és japán templomokban. Megtalálták még Indiában, és Ausztriában, Dániában és Spanyolországban is.


Élet magja Többek között a következő helyeken találták meg: Asszíria - Assur-bán-apli templomában Egyiptom - Ozirisz templomában Abüdoszban, valamint a Sínai-hegynél Magyarország - a Kárpátoknál Izrael - Maszadában; ezenkívül az Izrael Múzeumban egy freskón (Heródes király egyik palotájábaól származik a mű) Kína - Pekingben, a Tiltott Városban és jónéhány templomban Japán - jónéhány templomban India - a Harmandir Sahibnál (Arany-templom); Hampiban és Adzsantá templomainál Törökország - jónéhány régi római telephelynél; Epheszoszban; Iznikben Spanyolország - a Monasterio De La Olivánál; Iglesia de San Martínnál (Izco, Navarra); Córdobában Ausztria - Weitrában; Pfarrkirchében (Bad Deutsch-Altenburg) Norvégia - Osloban, a Norsk Folkemuseumban; a Hordamuseetben Olaszország - Erbannoban Örményország - a Tatev Monostornál; Ahtamar-szigeten, egy templom falán Írország - Clonmacnoise-ben Dánia - Brædstrupban, a Tønning Templomban Bulgária - Kabilében (Jambol); a Demir Baba Teke mauzóleumban; Plovdivban, az Etnográfiai Múzeumban Észak-Afrika - Marokkóban Közel-Kelet - Libanonban és jónéhány iszlám mecsetnél; Szíriában, Ruweiha ősi templomainál Dél-Amerika - Peruban Észak-Amerika - Mexikóban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook