Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vatera vásárlástól visszaléphetek? fórum

Vatera vásárlástól visszaléphetek? (tudásbázis kérdés)


30. szafaripók (válaszként erre: 29. - 9b10f3d7ff)
2013. márc. 20. 08:20

A szabályokat nem én hozom!

Csak gondoltam belinkelem a törvényi szabályozást...:)

29. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 26. - Szafaripók)
2013. márc. 19. 23:33

Ez használt árukat hirdető, aukciós oldalakra is érvényes?


Mert, ha igen és ezt érvényesítenék sokan, hogy meggondolják magukat és visszaküldik az árut, perek sokasága lenne...szerintem, hogy ki milyen állapotban küldte,és milyen állapotban kapta. Most komolyan,, egy használt gyapjú pulcsit ha elküldök, a vevő kimossa 60 fokos vízben, majd 8 nap múlva reklamál, hogy fele akkora a pulcsi, meg egyébként sem ilyen állapotban volt a képen, ki tudja eldönteni kinek volt igaza?


Egy új terméknél már ilyen nem fordulhat elő.

28. szafaripók (válaszként erre: 26. - Szafaripók)
2013. márc. 19. 21:54
Tehát 8 napon belül csak az átvétel után lehet meggondolni magad!!
2013. márc. 19. 21:53
2013. márc. 19. 21:53

Megrendelése során Ön élhet a 213/2008. (VIII. 29.) és a 17/1999. (II. 5.) kormányrendeletben részletesen rögzített feltétel nélküli elállási jogával.

Internetes vásárlások esetén Ön a szerződéstől az áru átvételét követő 8 (nyolc) munkanapon belül indoklás nélkül elállhat, ezt az említett határidőn belüli írásos nyilatkozatának elküldésével jelezheti. A vásárló Az átvétel dátumát bizonyítja a postai csomagjegyzék, illetve a futárszolgálat szállítójegyzéke. Elállásnál az Eladó köteles a Vevő által kifizetett teljes összeget (vételár és szállítási költség) haladéktalanul, de legkésőbb az elállást és az áru visszaszolgáltatását követő 30 (harminc) napon belül visszatéríteni. Ezúton felhívjuk szíves figyelmüket, hogy a vevő viseli az elállás esetén, az áru visszaszolgáltatásával kapcsoltban felmerült összes költséget. Az Eladó követelheti az áru nem rendeltetésszerű használatából eredő kárának megtérítését. Az Internetes vásárlásoknál is érvényesek a szavatossági jogok, ha a termék gyári hibás, akkor forduljon hozzánk minőségi kifogásukkal.

25. 5847448901 (válaszként erre: 21. - Pahet a vadász)
2013. márc. 19. 14:59
Ha ilyenre vetemedek én nem utalok előre hanem utánvéttel vásárolok ha jó jó, ha nem nem :)
2013. márc. 19. 14:58
Köszönöm szépen a gyors válaszokat!
23. Pahet a vadász (válaszként erre: 22. - Timicicaanyuka)
2013. márc. 19. 14:49
Ok, akkor nem görcsölünk rajta.. telefonon már elnézést kért a férjem, és mondta, hogy vissza akar lépni.. mást ezzel akkor nem kell tenni..
2013. márc. 19. 14:47
Amúgy egyszer én sem vettem meg valamit, amit leütöttem váratlan anyagi okok miatt. Kaptam egy negatívot, más következménye nem volt.
21. Pahet a vadász (válaszként erre: 6. - 5847448901)
2013. márc. 19. 14:46
az az igazság, hogy egy webáruházban, új terméket ha veszek, akkor utalok előre, nem csinálok belőle problémát.. bár az is igaz, hogy ezek cégek.. de ez használt termék, magánszemély, és mindenképpen meg akartuk volna nézni, mielőtt fizetünk. Nem pedig fizetünk, elmegyünk érte Győrbe, és ott meg kiderül, hogy valami nem ok.. akkor se pénz, se bojler, + útiköltség.. az már egy új ára.. na mindegy..
20. Timicicaanyuka (válaszként erre: 15. - Pzm3)
2013. márc. 19. 14:45
Nem kell neki kifizetni a jutalékot, ha nem jön létre az üzlet. Csak a termék feltöltésért pár forintot. Nekem így volt.
19. dixem
2013. márc. 19. 14:44
Nem kell megvenni, a negatívon kívül semmi más következménye nincs.
18. Pahet a vadász (válaszként erre: 9. - Esőcsepp)
2013. márc. 19. 14:42
igen, én is olvastam most olyat, hogy nem jött létre az adás vétel.. és hogy közös megegyezéssel vagy mi :)
2013. márc. 19. 14:41
Nem érdekel, ha negatívat kapunk, csak azért regisztrált a férjem, hogy ezt a bojlert megvegye. Azt hogy meg kell vennünk, az eladó mondta a telefonba.
16. szafaripók (válaszként erre: 13. - Szafaripók)
2013. márc. 19. 14:37
Itt is azt írják, hogy ELMÉLETILEG köteles vagy. Gyakorlatban ugye nem jellemző, hogy ezért polgári pert indítanak az emberek...
15. pzm3 (válaszként erre: 1. - Pahet a vadász)
2013. márc. 19. 14:37
Legfeljebb kaptok egy negatívot..De azért legközelebb jobban gondoljátok meg,mert az eladónak attól ki kell fizetnie a jutalékot a Vaterának.Mivel ti leütöttétek.
2013. márc. 19. 14:37
Én már semmit nem veszek a vatyeráról mert sok a gané! :)
13. szafaripók (válaszként erre: 11. - 5847448901)
2013. márc. 19. 14:36

Elolvastam a vatera szabályzatát, sőt, be is linkeltem.

Ezekkel a feltételekkel regisztrál az ember...


[link] _ha_vasaroltam_egy_termeket_de_most_megsem_szeretnem_megvenn i/29/92

2013. márc. 19. 14:35

A nyolc napos dolog meg tudtommal nem egészen erről szól: 8 napon belül visszaadhatod, ugyanolyan állapotban, mint megkaptad, és kötelesek visszavenni.

Ez MINDENNEL így van: ha boltban vásárolsz, ha interneten.

11. 5847448901 (válaszként erre: 10. - Szafaripók)
2013. márc. 19. 14:35
Egyáltalán nem vagy köteles! Honnan veted ezt a hülyeséget?
2013. márc. 19. 14:33

Szóval elvileg köteles vagy megvenni, de csak polgári peres eljárással lehet ténylegesen kötelezni rá.

Ha le volt írva, hogy milyen fizetési módok lehetségesek, de utólag a másik fél kitalálja, hogy mégse, te is hivatkozhatsz szerződésszegésre!:)

2013. márc. 19. 14:33
Szerintem valami nem stimmel, ha ennyire csak azt akarja, hogy utaljátok el a pénzt. Valami vatera "főnököt" keressetek fel, hogy meggondoltátok magatokat, és nem szeretnétek megvásárolni a leütött terméket, mert nem bíztok az eladóban, és találtatok közben közelebb is. Szoktam olyan értékeléseket olvasni, hogy a vevő meggondolta magát.
2013. márc. 19. 14:33

E-mailt írnék, hogy írásban is legyen nyoma, hogy nem ment bele abba, hogy személyesen fizessetek, s a mailben közölném, hogy emiatt elállok a vásárlási szándéktól.

Lehet negatívan értékel, ha nagyon zavar, akkor jelezheted a vatera felé, mi volt a gond, lehet törlik az értékelését.

7. redi71 (válaszként erre: 5. - Redi71)
2013. márc. 19. 14:32
mármint a vevő gondolhatja meg magát...
6. 5847448901 (válaszként erre: 1. - Pahet a vadász)
2013. márc. 19. 14:32
Nem kell megvenni! Én is voltam hasonló cipőben ,legfeljebb ad egy negatív vagy egy semleges értékelést és punktum!Ne is foglalkozz vele!Biztos valami szarság van a portékával ha nem jó neki a helyszíni fizetés.
5. redi71 (válaszként erre: 1. - Pahet a vadász)
2013. márc. 19. 14:32
a lányom nagy Vaterás, ezt válaszolta: nem, 8 napig meggondolhatja magát. benne van a szabályzatban.
2013. márc. 19. 14:32
2013. márc. 19. 14:31
Ha az eladó miatt nem jön létre - ilyen például, ha nem adja azon a módon, amit megjelölt, jelen esetben személyesen -, akkor vissza lehet lépni. Javaslom, írjatok neki egy üzenetet, hogy személyesen szeretnétek átvenni, és a levelet egyben küldjátek el a biztonsag@allegroup.hu címre. Ezzel tudjátok majd bizonyítani, hogy ti megpróbáltátok. Ha belemegy a személyes átvételbe, de visszaléptek, akkor lehet, hogy negatívot kaptok rá.
2. *MysticMyra* (válaszként erre: 1. - Pahet a vadász)
2013. márc. 19. 14:30
Nem kell megvenni. Maximum negatív véleményt ad, de bármikor hivatkozhatsz arra, hogy nem ment bele abba, hogy személyesen fizessetek.
2013. márc. 19. 14:28

A férjem reggel egy bojlert "vett" a Vaterán,

telefonon beszélt az eladóval, aki csak az előreutalást szeretné.. mi meg a helyszínen kp-t, mikor elhozzuk. Azt is jelölte meg, hogy személyes átvétel és fizetés.. de ez nem jó neki...

Közben találtunk olyat, ami közelebb van, nem kell 600km-t utaztatni. Visszahívta az eladót, hogy szeretne elállni a vásárlástól, ne haragudjon.. erre ő azt mondta, hogy ilyen nincs, amit leütött, azt meg kell venni. szerintem ilyen nem létezik. Ok, mi is elrontottuk, abból a szempontból, hogy hamarabb ütöttük le, mint hogy végiggondoljuk, hogy az ország másik végén van, de az sem szimpatikus, hogy nem jó az eladónak a kp, személyesen. Ráadásul nyilván szeretnénk megnézni milyen állapotban van, használt és azért nem két forint..

Szóval, ilyenkor mi van?

Mert én nem hiszem el, hogy mindenképpen meg kell vennünk, ha nem akarjuk mégsem.

Előre is köszönöm a választ.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook