Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Házilag elkészíthető arcpakolások, szépészeti- és ápolószerek fórum

Házilag elkészíthető arcpakolások, szépészeti- és ápolószerek (beszélgetős fórum)


1 2
2008. ápr. 10. 16:21

Tonik zsíros bőrre: 3 napig alkoholban áztatni a

citrom héját, vízzel higítani,

és kész is.


Arcradír: 1 evőkanál túró, pár csepp citromlé és

2 káv.kan. méz. (10 naponta használni)

2008. márc. 18. 18:55

Ha valakinek karikás a szeme,akkor nyers krumplikarikákat kell a szemre rakni,ami eltünteti azokat.

A nyers uborka leve pedig a szeplőt halványítja.

2008. márc. 18. 18:53
Ha valaki nem szeretne vegyszertartalmú hajfestéket használni,akkor természetes módszert,a hennát is választhatja,amitől vöröses árnyalatú lesz a haj.
2008. márc. 18. 18:51
A szőke hajat átszűrt kamillafőzettel,a barna hajat pedig zöld dióhéj főzettel kell öblíteni,ettől úgymond "felfrissül" a haj színe és fényes is lesz tőle.A korpásodásra,zsírosodásra hajlamos hajat csalánfőzettel lehet kezelni.
2008. febr. 24. 16:33
Én a hajamat,ha ecettel öblítem le,nagyon szép fényes,selymes lesz tőle,feles arányban használom.
4. 8d3f1e2b86 (válaszként erre: 2. - PIROS35)
2008. febr. 24. 16:14
Ez a vitaminpakolás nagyon jól hangzik! Kipróbálom! :)
2008. febr. 24. 16:05

A körömvirág szép sárga szirmait napsütésben szedjük le,majd jól zúzzuk össze,keverjük össze (nem vicc!)disznózsírral.Nem valami jó az illata,viszont annál inkább hatásos.Bőrgombásodásra,gyulladásra lehet használni.

Egyszer egy szomszéd néni adott az általa így elkészített krémből,mivel épp elfogyott a Canesten nevű krémem,amivel az akkor kicsi fiamnak a popsiját akartam bekenni.Nagyon ódzkodtam a használatától,de végülis rábeszélt a néni.Nagyon meglepődtem,mert valóban használt.

2008. febr. 24. 15:56

Nekem van néhány ötletem:

SZÁRAZ,ÖREGEDŐ BŐRRE: 2 ek.főtt,áttört krumplit tejjel vagy tejszínnelés pár csepp étolajjal pépessé kell keverni,majd egyenletesen az arcra kenni.Kb.20 perc után le kell mosni.A bőr megtelik színnel és élettel,a ráncocskák kisimulnak,a mély vonalak tompulnak.


VALAMENNYI BŐRTÍPUSRA: 1/2 banánt péppé törünk,ehhez kevés tejet,3 csepp friss citrom levét kell keverni.20 perc után bő,langyos vízzel jól le kell mosni.Vitaminnal,tápanyaggal és nedvességgel telt,szép,egyenletes,sima bőr lesz az alkalmazás eredménye.


ZSÍROS ARCBŐRRE: Élesztőt tejjel híg péppé kell keverni,majd finom szőrecsettel felvinni a bőrre és eloszlatni.Száradás után bő,langyos vízzel le kell mosni.Tisztítja és szárítja a bőrt.


KISZÁRADT SAROK- ÉS KÖNYÖK KEZELÉSE: Aludttejet vagy natúr joghurtot kell rákenni,amit 20 perc elteltével langyos vízzel le kell mosni.Az aludttejes kezelés eredménye a bőrradíréhoz hasonló.A bőr elszarusodott részét oldja,emellett pórusösszehúzó és fertőtlenítő hatású is.

2008. febr. 24. 15:49

A szeles,hideg levegő rendkívül igénybeveszi bőrünket.Kiszárítja arcbőrünket,de még kezeinket is.

Sokan nem szívesen használnak mindenféle vegyi anyagokat tartalmazó kence-ficéket.Tudtok,ismertek olyan nagyi-féle "csodaszereket",amiket otthon is elkészíthetünk könnyen,természetes alapanyagokból,ráadásul nem kerül sokba?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook