Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Házilag elkészíthető arcpakolások, szépészeti- és ápolószerek fórum

Házilag elkészíthető arcpakolások, szépészeti- és ápolószerek (beszélgetős fórum)


1 2
39. hpkati
2014. dec. 5. 18:20
Nagyon jó ötleteket adtatok, köszönöm!!:)
2014. nov. 28. 10:53
Én a kávézacc+méz kombót használom az arcomra, és imádom, nagyon puha lesz tőle az arcom, és nem csak az arcnak, de a fejbőrnek is tök fontos a radírozás, azt pedig sima cukorral szoktam átdörzsölni, és imádom.
37. grizus
2013. ápr. 18. 10:13

Kávézacc+méz+tengeri só+olivaolaj, barackmagolaj is jó, mindez arcradírnak, mehet bele szódabikarbóna is vagy barnacukor.

Ne zavarjon ha nem tudod teljesen lemosni az olajat, beszívódik a bőrödbe és az is táplálja.

2013. jan. 13. 19:54

Sziasztok!

Kipróbáltam az olivaolajos+cukros bőrradírt >> még várom a hatását, holnap meglátjuk, hogy alakul a bőröm. :) De az volt vele a bajom, hogy az olivaolajat csak nehezen tudtam letakarítani az arcomról. Minha egy plusz réteg lenne rajta.

Ti, hogy oldjátok meg?

Előre is köszi!

35. Nikike1988 (válaszként erre: 34. - Nedina82)
2012. jan. 31. 22:33

szia

az orromon kipróbáltam a tengeri só+tej arcradirt..de először csak az orromon.eléggé marta bár nem vörösödött ki..Neked nem volt ilyen gond?

34. nedina82 (válaszként erre: 33. - Nikike1988)
2012. jan. 31. 19:29

Szia!

Én már próbáltam a tengeri sós arcradírt, és a cukrosat is!

Mindenképpen keverd bele egy kis arckrémbe, vagy ha gondolod egy kis olivaolajjal használd!

2011. dec. 8. 23:18

sziasztok..

Próbálta valaki a tengeri sót mint arcradírt?

zsíros,problémás bőröm van..

kell valamit hozzá keverni? nem próbáltam házilag készült pakolást még sosem

vagy esetleg kristálycukor?

2011. aug. 9. 13:29

Sziasztok!

Ma úgy gondoltam, hogy az délelőttöt magamra fordítom..

először is kezdtem a:

Hajammal- méz+tojás+ olíva olaj-25 perc (pont egy szex és New York rész) az eredmény fantasztikus lett most olyan a tapintása a hajamnak, mint a selyem, hihetetlen lágy puha!:-)

Utána az:

Arcomat- leradíroztam cukor+víz keverékével

Majd

Kigőzöltem kamillatea felett 10 perc,

Ezt követően élesztőt és mézet összekevertem és 10 percig (kb ennyi idő alatt szárad meg) rajtahagytam majd lemostam..

Persze miközben száradt az arcom elolvastam a postát és olvasgatás közben rájöttem, hogy a lábaim kimaradtak, csináltam hát egy natúr joghurtos+ tengeri sós+ olíva olajas keveréket, jól megdörzsöltem vele a lábszáram és a lábfejem !sarkamat is! Mikor lemostam a kezemről pihe puha volt így hát a bekentem vele a combomat és a karomat is.. és az eredmény? húh hát az valami csodás! Próbáljatok ki bátran Ti is nem vesz sok időt igénybe!

Sok sikert és jó szépülést mindenkinek

:-)

2011. jún. 21. 16:50
Sziasztok! Egy élesztős - mézes arcpakolás receptjét szeretném megosztani veletek. :) 2 dkg élesztőt és egy cseppnyi mézet ( tényleg nagyon keveset ) keverjetek össze, majd kenjétek az arcotokra. 10 perc után bő, langyos vízzel öblítsétek le. Ezután kenjétek be arcotokat, a már jól bevált arckrémetekkel. A hatás nem marad el. :) Alkalmazzátok hetente egyszer. :)
2010. jún. 23. 12:16
sziasztok! én is szeretném kipróbálni valamelyik házi készítésű krémet. Az arcom típusa vegyes, nem tudom erre milyen összetevőket ajánlanátok. a mostani krémem kb 2000 ft-ba került, azt írjátok a házilag készítettek olcsóbbak. tudnátok segíteni h mlyik összetevők milyen körülbelüli áron tudnám beszerezni?
29. d0860dee94 (válaszként erre: 27. - Zildiki)
2010. ápr. 27. 14:34

szió!


tök igazad van!

írtam privit.

csácsá

28. gerb (válaszként erre: 27. - Zildiki)
2010. ápr. 26. 20:06

Sziasztok!

Már egy ideje olvasgatlak Titeket!

Teljesen igazad van. Mi magunk csináltunk szappant és azzal fürdünk. A leghatásosabb a körömvirágból készített. Én azzal mosom az arcom is és szuper:-)))

2010. ápr. 23. 02:32

Zuhanyozáshoz felejtsétek el a tusfürdőket, mindegyik kész vegyi raktár. Természetes, natúr szappanok a jók, olívaszappan, stb.

Sajnos konkrétumot nem írhatok, mert reklám.

Az utóbbi hónapokban nagyon beleástam magam abba a témába, hogy kozmetikumok és háztartási termékek címén mennyi mérgező anyagot vásárolunk meg.


És mielőtt vád érne, azért mert valami természetes, nem biztos, hogy jó. Nem vagyok elvakult, nem ennék pl. gyilkosgalócát csak azért, mert az természetes :) A természetben is rengeteg mérgező anyag van, mindent ésszel kell csinálni.

2010. ápr. 23. 02:13

Én házilag készített krémet használok arcra, testre is.

1 dl shea vaj

0,25 dl mangó vaj

0,25 dl kókusz olaj

2-3 teáskanál szőlőmag és búzacsíraolaj.


A shea és mangó vajat gőz fölött felolvasztom, belerakom a kókuszolajat (ami a nevével ellentétben szilárd, de könnyen olvad), majd belekeverem a többit.

Gyakori kevergetés mellett hagyom kihülni. Nem kell hűtőben tárolni.


A bőr számára ideális, de nappali használat esetén időben fel kell kenni, majd a felesleget fél óra múlva szétkenni a dekoltázson (hogy ne vesszen kárba), mert fénylik.

Testápolónak este ajánlom, sarokra is nagyon jó.

Már nagyon régóta nem vásárolok arckrémet és testáplót boltban.


A shea vaj télen nagyon jó, megakadályozza, hogy az arc és a kéz kipiruljon a hidegtől, nyáron pedig enyhe fényvédő hatás van.


Ha időm van rá, akkor hajmosás előtt pár órával a hajvégekre is rákenem.


Nem mondom, hogy ingyen van, de a bolti készítményeknél olcsóbb, és természetes anyagokból áll.


Arc- és testradír:

A bőrt bekenem a fenti krémmel, esetleg olívaolajjal, és cukorral vagy sóval alaposan átmasszírozom.


Nekem tökéletes, rengeteg fajta bolti arcradírt kipróbáltam, kozmetikusnál a mikrodermabráziót is (5000 Ft/alkalom), de nem lett szebb a bőrőm, mint ettől a házilagos módszertől.

A radírozás intenzításától függően heti 1-2 alkalommal ajánlom.


(Akit érdekel a krém hozzávalóinak olcsó beszerzése, privát üzenetben megírom. Nem vagyok benne üzletileg érdekelt, csak már régóta én is tőlük vásárolok, mert szeretnék minden vegyszert fokozatosan kitiltani a lakásomból.)


Ha netán egy kis plusszt szeretnél, a dermarollos kezelést nagyon hatásos, sajnos ezt nem lehet helyettesíteni sem otthoni praktikákkal, sem boltban kapható készítményekkel.

2010. ápr. 14. 20:31

Lilla nagyon köszönöm a tippet, nekem bejött.

Két hete haszánlom minden haj mosás elött, mindent ugy ahogy leírtad, és télleg láthatóan megváltozott a hajam. végre nem száraz:)

nagyon köszönöm a segítséget!! :)))

2010. márc. 1. 11:03

Én a hajamra szoktam alkalmazni olyan otthon elkészíthető pakolást, ami nekem nagyon bevált a töredezés ellen. Kiemelném, hogy meglévőt NEM szünteti meg, ahol töredezés van, ott vágni kell, az többet egészséges már nem lesz, de utána, ha alkalmazzuk, láthatóan kevésbé fog töredezni. Nálam legalábbis működik. :)

Szóval: méz + tojás + olaj. Egyszerűen összekeverem, felkenem a (száraz) hajamra, teszek rá fóliát, rá egy törülközőt, majd rajta hagyom min. fél órát. Aztán szokásos módon megmosom, ápolom, szárítom.

Ritkábban szoktam majonézes pakolást is alkalmazni, nekem az is bejött! :)

+ Mióta figyelek, hogy ne úgy szárítsak hajat, hogy gyorsan, forró levegőn, hanem hagyok rá több időt, így távolabbról, alacsonyabb hőfogon, tényleg sokkal szebb, ápoltabb a hajam. :) Illetve kerülöm a hajvasalót, sütőt, amennyire csak lehet!

23. nila (válaszként erre: 19. - Rukmini)
2010. jan. 8. 08:12

És ezt is kipróbálom valamelyik nap !

Megírom a hatást :))

22. nila
2010. jan. 8. 08:11

Sziasztok .

Lehet,nem ide tartozik a téma , tegnap este leradíroztam a testem,oliva olajat és sót kevertem kenhető állagúra. Mindenkinek ajánlom , a bőröm olyan puha és szép lett ! Annyira jó érzés .

A könyökömön elég kemény volt a bőr,hiába kentem bármivel,de most olyan puha fincsi :)

Megéri a macera :))

21. Annaaa (válaszként erre: 18. - Annaaa)
2009. jún. 4. 12:51
Összevonták a két fórumot!
2009. máj. 25. 11:15
Hidegebb időben adagoljunk több olívaolajat a keverékhez. A combokon kialakult narancsbőrre is jó hatású ez a testápoló. Ha tejfölös-mézes pakolással kenegetjük a problémás helyeken a bőrünket – hetente legalább kétszer húsz percig hagyjuk rajta a masszát – combunk, fenekünk feszesebb lesz.
2009. máj. 25. 11:14

Testápoló:

1 pohár natúr joghurt, 1 kanál méz, pár csepp olivaolaj.

Kenjük be vele a testünket, majd 20 perc után mossuk le! Használjátok bátran!

18. Annaaa
2009. máj. 25. 11:09

Bizonyára sokan próbálkoztak már pl.gyógynövényekkel helyettesíteni kozmetikumokat, illetve gyógynövényekkel orvosolni valamilyen egészségügyi problémát!

Ezzel a témával foglalkozik ez a fórum! Írjatok mindenféle tippet, praktikát, amit bárki egyszerűen kipróbálhat!


Néhány egyszerű tipp, amit otthon olcsón elkészíthetsz!

(Gyakran alkalmazom ezeket! Garantáltan hatásos!)


1.) Kamilla főzet!

Pár kanál (mennyiségnek megfelelően) kamillát forrázzunk le forró vízzel, majd hagyjuk 5-10 percig állni...


Alkalmazás:

-Vattát mártsunk bele a főzetbe, majd a megtísztított arcbőrt kenjük át vele! (reggel, este)

Pattanásokra, gyulladásokra kitűnő! (1 nap után észrevehető a változás!

-Frissen epillált, vagy gyantázott láb gyakran kipirosodik... Epillálás vagy gyantázás után, a felületet azonnal kenjük le a kamilla főzettel, és a kipirosodás azonnal eltűnik! (Szükség esetén ismételjük meg a műveletet, amint beszívta az 1. adag kamillát a láb)



2.) Otthon elkészíthető, olcsó arcradír!


Kristálycukrot, kevés vízzel keverjünk össze! Ne follyon, csak pépes, kenhető legyen!

Ezzel a masszával radírozzuk át az arcbőrt, majd bő vízzel mossuk le!

Garantáltan hatásos! Olcsó, és nem tartalmaz illatanyagokat és egyéb bőrrel irritációt okozható anyagot.



3.) Citrom a körmökre!


Sok nőnek problémát jelent, hogy a sok körömfestéstől megsárgul, elgyengül a körmük.

Erre a problémára a leghatásosabb módszer, ha a lakktól megtisztított körmöt a cítrom héjával átdörzsöljük! (lehámozott citrom belső felével)

Egy hétig kíméljük meg a körmünket a körömlakktól, és amilyen gyakran csak lehet, dörzsöljük át a citromhéjjal!

1 hét múlva erős körmeink lesznek!



4.) Ásványok és olaj a körömágyra!


Egy kis tálkába keverjünk össze étolajat, ásványvizet, sót és citromlevelet (a facsart citromlé az igazi)..

Ebbe az elegybe áztassuk a körmünket legalább 15 percig!

(körömlakktól és egyéb szennyeződésektől megtisztított körmön, kézen alkalmazza mindenki!)



5.) Felfázás enyhítésére!


Mezei zsurlófű-ből készített teát igyon az, aki vizelési panaszokkal küszköd!

(napi 2-3x, 2dl)

Vizelethajtó hatású, amelynek során a hugyhólyagból és a hugycsőből kimosódnak a baktériumok!



Egyelőre ennyi!

Aki kipróbálta ls megvolt elégedve vele írjon!

Valamint egyéb praktikákat is várok!

Sok sikert!


Annaaa

17. 8da8a563b7 (válaszként erre: 15. - Katácskák)
2008. nov. 5. 11:23
igen, améz csodálatos. és nagyon szeretem is, úgyhogy heti 2 alkalommal magamra kenem (méregtelenít is) és minden nap fogyasztom.
16. 8da8a563b7 (válaszként erre: 14. - Ndia)
2008. nov. 5. 11:22
tele van a kert vele :DDDD
2008. nov. 5. 00:55
Arcunkra túrót és mézet szoktunk kenni, kis idQ után beszivódik.Majd langyos vizzel leöblítjük. Felfrissül a bQrünk tQle. Nekünk bevált.:)
14. Ndia (válaszként erre: 3. - PIROS35)
2008. okt. 15. 21:44
szia ! Hol szedsz körömvirágot ? :)
13. mh07
2008. máj. 15. 11:58

Gyors segítség esti jelenés előtt:


Tojásfehérjét pár csepp citrommal kemény habbá verünk, majd a megtisztított arcbőrre kenjük. Hagyjuk, hogy megszáradjon, majd nedves szivaccsal letöröljük.

Szépen kisimítja a ráncokat.

2008. ápr. 10. 16:35

Fogfehérítő és ínyápoló:

tengeri sóval, vagy tengeri só és olíva olaj keverékével hetente egyszer át kell dörzsölni a fogakat és az ínyt.


Sarokbőr-puhítása:

1 ek. olívaolaj, egy tk.só és pár csepp eukaliptusz illóolaj elkeverve puhítja a sarok megkeményedett

bőrét.


Bőrpuhító testradír:

2 ek. tejszín és 1 ek. jódozott só keverékkel.



Bár a leírtak nem mind arcpakolások, de mindegyik olcsó, házilag könnyen és gyorsan elkészíthető szépészeti szer.

2008. ápr. 10. 16:31

Zsíros haj és fejbőr: Citromleves bedörzsölés.

1 citrom levét kifacsarva

bedörzsöljük a fejbőrbe.



Fertőtlenítéshez:

Kisgyerekeknél, kiütéses betegségeknél, főleg kanyaró esetén megállíthatjuk a pöttyök terjedését, ha naponta egyszer lemossuk a kicsi teljes testét negyed liter langyos vízből és egy teáskanál sóból készült oldattal.


Öblögetés:

Megfázás és melléküreg-gyulladásnál, enyhe sós-vizes oldattal öblítsük ki a torkot és inhaláláshoz is használjunk sós vizet.

2008. ápr. 10. 16:27

Érett bőr fiatalítója: a tej. Arcápolásra, lemosásra

használjuk, majd öblítsük le

hideg vízzel. (kb.3 evő-

kanálnyi elég)


A túró arcpakolás ugyanúgy készül, mint a túró arcradír (vagyis szintén 1 ek.túró, pár csepp citromlé és 2 káv.kan.méz szükséges hozzá).

De itt fél órán át pihentetni kell a maszkot, arcpakolást az arcunkon, majd mossuk le és hidratáljuk.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook