Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan kell intézni, hogy kapjon valaki Tgyás-t? fórum

Hogyan kell intézni, hogy kapjon valaki Tgyás-t? (tudásbázis kérdés)


8. Arer
2013. márc. 19. 13:19

Köszönöm szépen a segítségeket. Igen az lett volna a kérdés, hogy a táppénzes papírt le kell-e záratni a tgyás igénybevétele előtti nappal. Ezek szerint igen.

És mi az a terhesállomnyba vételi igazolás, amit csatolni kell az igényléshez az OEP-hez? Háziorvos, vagy a nőgyógyász adja azt ki? Köszi

2013. márc. 19. 11:43

A munkáltatónak kell intézni a TGYÁS-t. Neki kell kitölteni egy foglalkoztatói igazolást, amelyen mindenféle adatot kell szerepeltetni. Valamint van egy TGYÁS igénylő, amit viszont a kismamának kell kitölteni. Ebben gyakorlatilag személyes adatok vannak, és ezt neki is kell aláírni. Illetve majd még egy csomó mindent kell csatolni: TAJ kártya, adókártya, személyigazolvány, lakcím kártya másolata, ha szülés előtt igényli a TGYÁS-t, akkor orvosi igazolást a szülés várható időpontjáról, kismama könyv másolatát, ha már megszületett, akkor a gyermek születési anyakönyvi kivonatát, TAJ kártyájának a másolatát, illetve a szülési tényéről igazolást a kórháztól. Szóval szép kis paksamétát kell az OEP-nek eljuttatni.


Amúgy mindenképpen majd a munkáltatónak kell elindítani. Most már nem fogadnak el kézzel kitöltött foglalkoztatói igazolást, be is szüntették. Nyomtatvány kitöltő programmal kell kitölteni (általában a könyvelő intézi).

2013. márc. 19. 11:22

A munkáltató csak akkor intéz, ha kifizetőhely, ha nem az, akkor Neked kell.

Bemész a terhesgondozóba, ott szólsz, hogy etől és ettől a naptól szüntessék meg a táppénzt, és tgyást kérsz.

Töltesz le bejelentőlapot netről, vagy bemész a legközelebbi Egészségbiztosítási Pénztárhoz, és ott is adnak.

Kitöltöd, és beadod. Ha gyorsan akarsz pénzt akkor személyesen.


Nekem 6 éve nem volt munkáltatóm, ez volt a menete.

A munkahely akkor intézi, ha kifizetőhely, én úgy tudom.

2013. márc. 19. 11:16
Nekem semmit nem intézett a munkáltatóm!!!
4. noozimanoo (válaszként erre: 2. - Arer)
2013. márc. 19. 11:13

Ki kell tölteni az igénylőlapot, azon meg kell jelölni a dátumot, amikortól a Tgyás-t szeretné. Beviszi a munkáltatóhoz, a táppénzt meg a megjelölt dátum előtti napon lezáratja, és annak a papírját meg majd akkor viszi be.

Az igénylőlappal viszont haladjon, mert 3-4 hét is eltelik, mire elintézik az 'okosok'.

2013. márc. 19. 10:55
A tgyást a munkáltató intézi. :)
2. Arer
2013. márc. 19. 10:51

Sziasztok!

Barátnőm április végére van kiírva. Veszélyeztetett terhességgel táppénzen van októbertől. Szeretné igénybe venni a tgyást március végétől. Ilyenkor mi a teendő. Táppénzt a háziorvosnak le kell zárnia és terhesállományba venni? Vagy hogy is van ez? Köszi

1. Arer
2013. márc. 19. 10:46
Tgyás igénylés. Segítenétek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook