Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 2013.03.15 - nem az ünnepről szólt, hanem az összefogásról. Szerintetek is így volt helyes? fórum

2013.03.15 - nem az ünnepről szólt, hanem az összefogásról. Szerintetek is így volt helyes? (beszélgetős fórum)


1 2
34. 425031217d (válaszként erre: 33. - Szepike.17)
2013. ápr. 25. 15:16
Majd 2014-ben!
2013. márc. 21. 10:03
?? még valaki véleményt nyilvánitanii:))
2013. márc. 20. 07:50

"Jó reggelt! Kezdődik a Mokka a TV2-n! Ki akarja vizsgáltatni a katasztrófahelyzetet az MSZP – a témával kapcsolatban Kunhalmi Ágnes, elnökségi taggal beszélgetünk."



Jóreggelt ezt a mokka oldalárol másoltam be nektek,namost ez mire jó ?? :S felháborító komolyan mondom. minek kivizsgáltatni mikor senki sem tehet róla?? !!

2013. márc. 19. 18:59

Nem tudom ki mire emlékszik a régebbi telekből, de mostanában azt sem lehet mondani, hogy igazából nagy hó esne.

Nekem eszembe jutott 1999 nov. 19, akkor sokkal nagyobb hó esett és elég komoly hófúvás is volt, a vonatok az igaz 1,5 órát késtek, de mentek. Nem maradt az ország x része napokra áram nélkül, és másnapra az utakon lehetett közlekedni.


Emlékszem arra is, amikor leesett a hó és akinek volt a traktorjához tolólap, már pattant is és túrta, reggel már mehettünk is suliba gond nélkül. Aztán leköltöztek páran Pestről, és avval köszönték meg a parasztnak, hogy bementek a hivatalba reklamálni, hogy mit is képzelnek ezek, hogy a öncélúan túrogatják itt a havat. Azóta várnak arra, hogy hátha délutánig valaki arra jár.

30. szepike.17 (válaszként erre: 29. - Kamillka)
2013. márc. 19. 18:01
Hát igen ez igy van. mások ezt nem tudják átélni akik ott voltak és átélték ezt a borzalmas 48 orát! nehéz lehetett nekiik. és ha nem lenne internet,illetve nem lehetne kommunikálni egymással szegénykék belese merek gondolni mi is történhetett volna!! és ez is oldalakon mult hogy eljusson minnél hamarabb az emberekhez az információ másképp nem sült volna el az egész ilyen szépen!!
29. Kamillka (válaszként erre: 26. - Fisica)
2013. márc. 19. 15:27

Itt csak az a kerdes, hogy mi tortent volna, ha az egesz telunk ilyen? Ulunk a sotetben aram, futes es viz nelkul honapokon at, mig masok az ut szelen fagynak meg? Nem volt jol lekommunikalva, ill ami meg nagyobb baj itthon az erre szakosodott szervek megbenulnak, ha valoban cselekedniuk kellene. Varjak a jo szerencsejuket, vagy nem is tudom. Penteken- miutan egesz ejjel havazott- az M3-ason deleott 10kor talalkoztunk az elso hokotrokkal( reggel 7kor indultunk). Addig amit a kocsik lejartak- autopalyan!! Azert szerintem sms kuldes helyett masra kellett volna koncentralniuk az illetekeseknek, meg gyorsabban nekiallni az utak takaritasanak ugy altalaban. Ebben az orszagban ugy meglepodnek, mikor esik egy kis ho mintha csak max 100 evente egyszer tortenne ilyesmi...


Hat igen- az jol lathato, hogy csak egymasra, ill a lakossagra szamithattak a bajba jutottak meg az olvadasban bizhattak maximum.

2013. márc. 19. 15:02
Ez nem lehet kérdés!Hát persze,hogy így volt helyes!Csak ennek így is kéne maradnia!
2013. márc. 19. 14:59
Ez nem kérdés. Lehet, több ilyen eseménynek kellene bekövetkeznie ahhoz, hogy összetartsanak, segítsenek az emberek (ha mindenkin nem is sikerült...) egymáson? Igenis, van az országban sok jószándékú, segíteni akaró-tudó ember!
26. Fisica (válaszként erre: 3. - Kattyus)
2013. márc. 19. 14:45

Pontosan.

Mi is kirándulást szerveztünk a hétvégére, de már 1 héttel előtte lemondtuk, mert tudtuk, hogy milyen idő lesz. Aki ennyire nem hallgatott a médiára, ahol többször elmondták csak az induljon el akinek muszáj, az meg is érdemli. Láthatták, hogy nyugaton milyen az idő és felénk tart.

Természetesen azokat sajnálom akiknek tényleg muszáj volt elindulni munka vagy egyebek miatt. De az összefogás nagy volt, és ennek köszönhetően jobban át lehetett vészelni ezt a pár napot. Látszik, hogy ha baj van, lehet számítani az emberekre.

2013. márc. 19. 13:19
figyelj én nem azt mondtam vagy irtam.hogy nem lehet véleményeket nyilvánitanu hanem pont ezt szerettem volna elkerülni. a VITÁT. evvel nem azt mondtam hogy ne nyilvánitsd ki a véleményed hanem hogy akkkor "azoknak irj" akiknek meglehet köszönni a segítséget ennyi lenne az egész. és neharagudj nem azért hoztam létre ezt a forumot hogy veled vitatkozzak.
24. Taste
2013. márc. 19. 13:03
A fórumindító hozzászólásodban szerepelt ez a mondat: "miben keleett volnamásképo csinálni?", de a 10. hozzászólásodban már más a megfogalmazás.Vagyis csak később körvanalazódhatott benned, hogy valójában te nem véleményeket szeretnél hallani, hanem szeretnéd, ha veled együtt örülnénk annak, hogy milyen segítőkészek és korrektek voltak 15 -én a magyar emberek. Egyéb háttérinfóra és tapasztalatokra gyakorlatilag nem voltál/vagy kíváncsi. Majd az "ezzel" szó helyett az "evvel" szót írtad, ami szerintem nem épp megfelelő szóhasználat, de ez csak kukacoskodás a részemről, a lényeg ugyanaz. Szóval összességében tisztáztad a fórum témáját és, hogy mire vagy kíváncsi. Ez az, amit értek.
2013. márc. 19. 12:52
és ha szabad kérdeznem mit értessz ezen? szeretném negtudni :) ne értsd félre nincs szándékom haragudni senkire!
22. Taste (válaszként erre: 21. - Szepike.17)
2013. márc. 19. 12:12
"Evvel" már mindent értek, köszönöm!
21. szepike.17 (válaszként erre: 18. - Taste)
2013. márc. 19. 12:03
perste elmondhatod a véleményed,tapasztalataid miért ne mondhatnád el??!! szerintem ha nincs véleményed ne akarj vitatkozni mert ezeken a forumokon mást nem látok mint vitatkoznak egymással az emberek hergelik egymást na ezen a forumon ezt szeretném elkerülni nem csesztetni akarlak csak aki ide ir az tudja miért ir ide!! a témát evvel le is zàrnám!
20. 425031217d (válaszként erre: 19. - D71ef05a8e)
2013. márc. 19. 12:02
És nem kellett a politikai- ünnepi beszédeket hallgatni!
2013. márc. 19. 11:54
Persze. Mert maga az ünnep szól arról. Többet ér aktuálisan megélni egy közösségi érzést, mint megállni ott, hogy elszavaljuk a Nemzeti dalt.
18. Taste (válaszként erre: 16. - Szepike.17)
2013. márc. 19. 11:52
Te most azt várod, hogy ezen a fórumon mindenki hálálkodjon és csupa szépet és jót írjon, vagy azért a véleményünket és a tapasztalatainkat is megoszthatjuk?
2013. márc. 19. 11:50
De hát mint megszokhattuk ez a média nem tud ellene senki semmit tenni. És ez így id fog maradni.
2013. márc. 19. 11:49
hát igen sajnos most azon vitatkoznak ki is a 'felelős ezért az egészért viszont ezek katasztrófák ahogy a földrengések és egyéb dolgok is nem fogható senkire!
2013. márc. 19. 11:43

Igen az emberek segítettek egymásnak.

Viszont az, hogy nem vágták át az autópálya szallag korlátját, csak a nagy kutyáknak az szánalmas volt.

Megtudták volna oldani a helyzetet, ha akarták volna, de nem tették csak dumálnak a tévében, és a meteorológusokat akarják felelösségre vonni.

2013. márc. 19. 11:40
igen ígyvan teljes mértékben!! ilyenkor kerülnek az emberek közelebb egymáshoz,és akik eddig ellenszevesnek bizonyultak segítettek ugyhogy a föld forog vele eggyütt mi is:)
2013. márc. 19. 11:01

Így volt helyes!

Bajban ismerszik meg az ember.

12. Taste (válaszként erre: 1. - Szepike.17)
2013. márc. 19. 10:29
Igen, az összefogásról szólt és így volt helyes! Mi is elszállásoltunk 2 kollégát, akik nem értek haza sajnos. Viszont! Miért nem értek haza? Mert a feletteseik nem engedték el őket időben a munkából és nem tudtak nekik szállást biztosítani. Ez több száz gyári munkással megesett abban a városban, ahol én lakom. Továbbá valóban túl sokan indultak el "feleslegesen" otthonról és ragadtak az utakon annak ellenére, hogy napokkal előre lehetett tudni, h baj lesz, viszont szerintem az is tetézte a problémát, hogy nem zárták le időben az utakat és az autópályákat.Összességében az a véleményem, hogy az összefogás megvolt, de a megelőzésre kellett volna inkább a nagyobb hangsúlyt fektetni.
11. acuko
2013. márc. 19. 10:17
Geszti Péter is a hó fogságába került a családjával együtt és egy ott a közelben lakó embreke, Józsi mentette ki őket, és szállásoota el a saját házában. Geszti elmesélte az "élményeit" és látszott rajta, illetve mondta is hogy milyen hálás a Józsinak és családjának. Másokat a helyi iskola tornatermében helyeztek el. Persze lehet, hog az ismertség ebben az esetben közbeszólt.. :)
2013. márc. 19. 08:41
ez a forum nem azért lett létrehozva hogy vitatkozzunk,és ocsmároljuk egymást,hanem hálábol,és köszönetből azoknak lett létrehozva akik köszönetet szeretnének mondani azoknak akik segitettek és összefogtak március 15-én.
2013. márc. 19. 08:38
szerintem eddigis érthetted volnaa:)
8. kisj (válaszként erre: 5. - Szepike.17)
2013. márc. 19. 08:32
látom javítottak a fórum címén...így már világosabb
7. szepike.17 (válaszként erre: 6. - Basset)
2013. márc. 19. 08:29
igen ez teljes mértékben így van. :)
2013. márc. 19. 08:07
Szerintem példamutató volt az emberek összefogása, a segítők munkája, a boltok, szállodák viselkedése. Az emberek alapvetően JÓK! Ha nagy a baj, mindenki megmozdul - és hiszem, hogy ezek az emberek kis bajban is megmozdulnak, csak olyankor nem veszi őket a tévé. És milyen furcsa, hogy éppen március 15-én a NEMZETI ünnepen. :)
5. szepike.17 (válaszként erre: 2. - Kisj)
2013. márc. 19. 07:53
semmit csak köszönetet mondani és hálával tartozunk mindenkinek. ha téged ez nem érint illetve ha nem erdekel nem kell ide irni köszi:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook