Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik a legjobb terhesvitamin szerintetek? fórum

Melyik a legjobb terhesvitamin szerintetek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2016. jan. 8. 20:26

Találtam egy friss, részletes terhesvitamin összehasonlító oldalt, így egyszerűbb dönteni:

www.terhesvitamin.eu

2015. márc. 17. 04:23
folate
2015. márc. 10. 10:13
Én Elevitet szerdtem és 4,30 lett a fiam, ráadásul idő előtt született.
2015. márc. 9. 20:12

Sziasztok!

Van egy doboz bontatlan GRAVIDA 30db-os terhesvitaminom eladó.Sajnos én a jód tartalma miatt nem szedhetem, így szívesen eladnám másnak.

(Kecskemét)

2013. márc. 21. 11:16
Sziasztok! Mi május végén szeretnénk elkezdeni a próbálkozást a férjemmel, és pár napja szedem az Elevitet. Egy dolgot figyeltem meg: kívánom az édességet, pedig sosem voltam oda érte :o) Ezen kívül nem dohányzom 2 éve, elhagytam a kávét, nem iszom alkoholt. Igyekszem sok zöldséget enni, és rendszeresen mozogni!
33. DorkaMoncsi (válaszként erre: 29. - Pico13)
2013. márc. 19. 19:14
Én is akkor hagytam abba a dohányzást, amikor pozitívat teszteltem, nem lett semmi baj. Nyugi :)
2013. márc. 19. 17:01
Femibion.
31. Pico13
2013. márc. 19. 16:21

Persze,köszönöm!

Te mit szedtél-javasoltak cigizés miatt?

30. szafaripók (válaszként erre: 29. - Pico13)
2013. márc. 19. 12:50

Ha cigiztél, szerintem mindenképpen szedj valamit - az nagyon sokat árthat, jobb elejét venni.

Az első 12 hétben (is) nagyon fontos fejlődésen megy keresztül az a baba, nekem a dokim azt mondta, hogy ha valamikor, akkor van értelme szedni ezeket. (Én csak a 10. nek hitt héten találkoztam vele, ami már a 13. volt, szóval nálam nem nagyon osztott-szorzott ilyen szempontból).

29. Pico13
2013. márc. 19. 12:41

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Ezt sem tudtam,hogy a mg jó szorulásra!Vasat szerintem nekem is szednem kéne,de talán az lenne a legjobb ha vérképet nézetnék előtte!

Egyébként ti is szenvedtetek az erős görcsöktől?

Ez normális?

Lehet,hogy az is elég lenne ha a meglévő vitaminjaimat pótolnám ki?

Már hét hetes vagyok, eddig még semmit sem szedtem és pár nappal ezelőttig dohányoztam is,mivel nem tudtam róla...:(

Remélem minden rendben lesz!!!

2013. márc. 19. 11:40
Én Elevitet szedtem végig és a szülés után is még 2 hónapig. Étvágyam az volt, meg kell hagyni, de ezt se lehet teljesen a vitaminra fogni. Mindenesetre a vérképem végig tökéletes volt, még vasat se kellett szednem plusszban, pedig azelőtt mindig is vashiányos voltam. Magnéziumot a 20. héttől folyamatosan szedtem a keményedések miatt. Szerintem kutyafülét se használt, mert nem lett kevesebb keményedésem, viszont hasmenést csinált. Lehet mondjuk, hogy ezzel jobban jártam, mert legalább nem kínlódtam szorulással, aranyérrel, stb.
2013. márc. 19. 08:48

Nekem a dokim azt mondta, felesleges szednem, mert a vérképem tökéletes. Csak vasat kellett szednem az utolós hónapban, mert az volt kevesebb.

Egy fél doboz elevitet "örököltem" barátnőmtől, az ki is tartott a 9 hónap alatt - csak olyankor vettem be egyet, amikor nem nagyon volt étvágyam, és nem tudtam enni.

Szoptatás alatt viszont gravidát kezdtem szedni, úgy viszketett tőle a bőröm, hogy azt hittem, levakarom.

2013. márc. 19. 08:30

Én végig Elevitet szedtem,nekem nagyon jó volt.3100 grammos babát szültem:)

Egyik vitamin sem csinál nagy súlyú,nagy fejű óriásbébiket,ez egy nagy baromság.Normálisan kell enni,nem kettő helyett,hanem normális adagokat,de legyen benne minden ami kell.Sokszor alkat kérdése ki mekkora babát szül.

Szerintem bármelyik vitamin szedése jó:)

Ja,magnéziumot én is szedtem vádligörcsök ellen.

2013. márc. 19. 08:29
Én Femibiont szedtem végig, az ikrekkel míg terhes voltam. A kisfiam 3010 gr és 52 cm, a kislányom pedig 3130 gr és 57 cm volt mikor megszületett. Én azért szedtem, mert 2 babám volt a pocakban és kevésnek éreztem amit meg tudok enni rendes mennyiséget, zöldségből gyümölcsből. A nagyobbik lányomnál Gravidát szedtem, ő 3640 gr és 51 cm volt, de nála folyamatosan a 12. hétig vettem be. Utána csak kétnaponta. Lombikos voltam mindkét terhességnél és ott már a stimuláció megkezdésekor el kell kezdeni valamilyen terhesvitamint.
24. *MysticMyra* (válaszként erre: 17. - 24bf9f9fb0)
2013. márc. 19. 08:26
Én végig Gravidát szedtem 3440 grammos 51 centis kisfiam lett.
23. *MysticMyra* (válaszként erre: 9. - Spiritus)
2013. márc. 19. 08:24
Most szültem egy hónapja. Végig mg-t szedtem, keményedés miatt, de étvágyam sem volt. :)
2013. márc. 19. 08:18

PREGNAVIT :)


Minden benne van ami kell-és az ára verhetetlen, mert nincs agyonreklámozva.


Nekem a terhesség elején minden vitamin kijött, mert ahogy a számba vettem elkezdett háborogni a gyomrom a szagától.

A Pregnavit kemény kapszula, könnyen lecsúszik, nincs szaga.


A patikák nem tartják (na ugyan miért nem? :) de ha kéred meg lehet rendelni és másnap már használhatod is :)

2013. márc. 19. 08:17
Én az elején femibiont szedtem, erős dohányos voltam baba előtt (azóta a dohányosokat is kerülöm, míg szívják),abban volt a legmagasabb vminek az aránya, amit a dohányosok állítólag jobban elhasználnak. 12. héttől Matruellt szedtem, kb. a 20-25. héttől már csak heti 2-3 szemet, mert kicsit túl magas lett a vitaminok szintje nálam.(egyik alkalommal védőnőm mondta,ha valaki ennyi vitamint szedne, mint amit én kipisilek, már jó lenne)A férjem megfázott a télen, kért vmi jó multivitamint a patikustól,hogy ne hozzon nekem haza folyton vmi hasonlót.Akkor összehasonlítottuk az ő multivitaminjának az összetevőit több kismamavitaminnal, háááát, majdnem ugyanazok alapvető eltérés a folsavm :)
2013. márc. 19. 08:12
5 gyerekem van, de összesen nem szedtem be egy doboz terhesvitamint sem a terhességeim alatt. Az elsőknél megpróbálkoztam vele, de egyből kijött, vagy rosszul lettem tőle, úgyhogy hagytam. Volt, hogy vasat viszont kellett szednem, amikor nagyon vérszegény voltam a terhesség vége felé. 2700-3700gr közötti súllyal szültem mindet, és teljesen egészségesek
19. dorry (válaszként erre: 14. - Szuszi79)
2013. márc. 19. 08:11
:)))))
18. Kukacc
2013. márc. 19. 08:01

Én nem szedek semmit, előző terhességemnél sem szedtem.

Ha megfelelő mennyiségű zöldséget, gyümölcsöt eszel, akkor minden plusz bevitel felesleges.

Minden laboreredményem jó most is és tökéletes volt a kisfiamnál is.

Valóban inkább a marketingről szólnak a terhesvitaminok :)

17. 24bf9f9fb0 (válaszként erre: 1. - Pico13)
2013. márc. 19. 07:39
Én nem szedtem de az ismerőseim a Gravidát ajánlották. De nekik 4 kilón felüli nagyon nagy babájuk született. Mi is teljesen egészségesek voltunk, csak 51cm és 3680gr-osak. Én nem akartam nagyon óriási bébit, ezért nem szedtem.
16. kisj
2013. márc. 19. 07:38

Szerintem a terhes vitaminok semmi mást,csak a pénzszerzést szolgálják.

A gyógyszergyártó cégek jól megélnek ebből (is)

2013. márc. 19. 07:25
Az enyém 3680g és 50 cm :)
14. Szuszi79 (válaszként erre: 12. - Dorry)
2013. márc. 19. 07:24
Az én kislányom is 3140g és 48 cm-vel született :-)))
13. DorkaMoncsi (válaszként erre: 9. - Spiritus)
2013. márc. 19. 07:19
én egész terhesség alatt egy szem magnéziumot sem szedtem :)
12. dorry
2013. márc. 19. 07:18
Én elevitet szedtem mindkettő terhességem előtt-alatt-után. Nem növelte meg az étvágyat, és egyáltalán nem lettek nagyok a babáim( 3140g-48 cm,és 3130 g-47 cm). Csak a végén szedtem kétnaponta, és szülés után újra szedtem, hogy a szoptatáshoz is legyen elég a vitamin. Mindkettő egészséges! Most már 3 és 1 évesek. :))
2013. márc. 19. 07:17
Az meg hülyeség h ezektől lesz/lehet óriásbébi. Az én dokim azt vallja h ha vkinek óriásbébije születik, akkor egyből ráfogják a terhesvitaminra. Csak h legyen rá egy indok. Ha az ilyen vitaminok ezt okozhatnák, akkor a minimum h a papírjára rá kellene írniuk. De szerintem nem is forgalmazhatnák. Egy szó mint száz, nincs arra bizonyíték, h azt okozna. Sőt a mai világban a kismamák nagy hányada valamilyet szed, mégsem születnek az óriásbébik egymás után.
2013. márc. 19. 07:15
Én elevitet szedtem végig.És időben született egy egészséges normál súlyú hosszúságú lányom :)
9. Spiritus (válaszként erre: 6. - *MysticMyra*)
2013. márc. 19. 07:11

A régiek miért?


Az étvágyat a B vitaminok fokozzák... és mivel magneb6-ot szedni kell, enni fogsz! :D

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook