Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az MPL üzleti csomag, az értékbiztosított, ajánlott? fórum

Az MPL üzleti csomag, az értékbiztosított, ajánlott? (tudásbázis kérdés)

2013. márc. 18. 21:34
ok! :) Köszi!
6. kristo_f (válaszként erre: 5. - Málnabogyó)
2013. márc. 18. 21:30

Nem a te sarad és nem fog eltünni

Ott a feladóvevényed, igazolhatod a vevő elött hogy feladtad és ahogy kérte

Ha mégis, de nem :), akkor a postátol visszakapod az értékét, az 5,500Ft-ot+pk.költség.

2013. márc. 18. 21:24

Köszönöm a válaszokat!

Az MPL üzleti csomag van be x-elve a szelvényen.

5500Ft értékű a csomi, ami nekem sok! Főleg, ha bukom a posta díjat is. Az én saram, ha nem kapja meg.

4. kristo_f (válaszként erre: 1. - Málnabogyó)
2013. márc. 18. 21:16

Csomag nem ajánlottan megy, hanem csomagszállitóval.

Ha a 2kg sulyhatárba belefért, akkor az csak ajánlottan lett feladvaú

de ha az értéke is rajta van akkor értékbiztositással

Az emlitett MPL csomagot a neten nyomon tudod követni és semmiesetre sem hagyják az ajtó elött átvétel nélkül, mint egy ajánlottat esetleg


Itt kiválasztod a "Címiratnintát" és ha olyat kaptál , akkor MPL csomag, ha nem , nem


[link]

3. bóbita2003 (válaszként erre: 1. - Málnabogyó)
2013. márc. 18. 21:00

Sima ajánlottként, ha eltűnik, akkor max. a postaköltség 20x-osát kaphatod vissza. Szóval ha ennél nagyobb értéket küldtél, akkor bukta. Viszont mivel ajánlott, elvileg a postahivatalig nyomon követhető. De ha nem fér bele a postaládába, és át kell vetetni, akkor az átvevőig.

(Sajnos, tapasztalatból tudom, kétszer is ellopták a barátnőm által a gyerekeimnek küldött karácsonyi ajándékot...)

2013. márc. 18. 20:59
Valaki adott már fel ilyet?
2013. márc. 18. 20:44

Az MPL üzleti csomag, az értékbiztosított, ajánlott? Mi van ha elveszik.

Röviden: vettek tőlem nagy értékben, külön kérte a vevő, hogy ajánlottan, Párom ment be a postára, új gyakornok kislány. Párom csak azt kérte, hogy ajánlott legyen! A többi mindegy, csak ne legyen plusz költség. Én már előtte lemérettem, akkor is ezt az összeget mondták. De szerintem ez nem ajánló szelvény amit kaptam. Az érték rá van írva, de nem említ értékbiztosítást, ilyesmit.

Fő kérdésem: mi lesz, ha elveszik a csomag? Visszaigényelhetem a pénzt, értéket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook