Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról fórum

Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról (beszélgetős fórum)


2013. szept. 26. 22:31

Ibrahim amikor még Szulejmán csak herceg volt akkor volt Sah szultánával majd Hatidzével és Nigerrel.


Báki Bégbe Mihrimah 10éves korától szerelmes és hozzá szeretne menni.Báli Bég nem viszonoza az érzelmeit.Mihrimah könyörög hogy hozzá mehesen de hozá adják Rüsztem pasához.

Ibrahim halála ùtán Báli Bég lép a helyébe és a 4-dik évadban is szerepel.

1297. Ficánka5 (válaszként erre: 1296. - Mafalda)
2013. szept. 26. 20:35
Az a turbán már önmagában egy alkotás. Szuli fekete turbánja is nagyon jó. Talán az összes jelmeze közül az a legjobb.
1296. mafalda (válaszként erre: 1294. - Ficánka5)
2013. szept. 26. 19:30
Ne is mondd!!!Naggyon tetszik nekem is,öröm nézni egy ilyen férfit:)))De turbán nálkül biztos nem ennyire jó:)
1295. mafalda (válaszként erre: 1289. - Cippora)
2013. szept. 26. 19:29

Tényleg?De ezt honnan lehet tudni?Ismered a könyvet?A történelemből tudni ezt?

Na most még jobban utálom!Szegény Hatice mit epekedett érte,ő meg csak a szultán hugát látta benne?

1294. Ficánka5
2013. szept. 26. 18:14

Az a szerelés ahogy áll rajta, na meg az a fizimiska!!!

Még az én vén kemós fantáziám is megmozgatja!!

1293. Cippora (válaszként erre: 1292. - Ficánka5)
2013. szept. 26. 14:52

Megérne egy kis ajtócsapkodást az tuti :D


Talán Mihrimah is szerelmes lesz bele,vagy rosszul tudom? Lipe?

1292. Ficánka5
2013. szept. 26. 13:44

Az a bég tényleg egy szépfiú!! Elrontanátok vele egy éjszakát, ugye lányok??..:DDD


Egyébként belenéztem török részekbe előre, elég sokáig fog szerepelni, még erkélyt is mászik szép lányokért..

1291. Cippora (válaszként erre: 1290. - 46f2f563a1)
2013. szept. 26. 12:11
De ő még Hatice előtt jóval,nem?
1290. 46f2f563a1 (válaszként erre: 1288. - 1bb2e952a6)
2013. szept. 26. 12:05
Ráadásùl Hatidze és Niger mellett ott volt neki még Sah szuktána is.
1289. Cippora (válaszként erre: 1288. - 1bb2e952a6)
2013. szept. 26. 10:43
A valóságban egyébként nem szerette soha Haticét,csak érdekházasság volt.Nigarba volt szerelmes.
1288. 1bb2e952a6 (válaszként erre: 1287. - Mafalda)
2013. szept. 26. 10:16
és még szemétebb lesz,főleg h megcsalja majd Hatizét Nigarral... pedig olyan jó volt mikor végre összeházasodtok,bár azért nem kedveltem sosem.
1287. mafalda (válaszként erre: 1286. - Cippora)
2013. szept. 25. 22:50

Igen.Nekem is furcsa,hogy csak úgy eltünt.Sajnálom:(

De az Ibrahimot egyre jobban utálom!Piszok ellenszenves!

1286. Cippora (válaszként erre: 1283. - Mafalda)
2013. szept. 25. 22:30
Gülnihallal? Azt mondta Gülsah az előző részben,hogy kiházasítják,de nekem nagyon fura,hogy csak így kiírták.Legalább egy búcsúzós jelenete lehetett volna Hüremmel.Csak úgy eltűnt,mintha nem is lett volna.
1285. Cippora
2013. szept. 25. 22:29
Bali bég basszus,nem gyenge :D Messze a legjobb pasi a sorozatban.
1284. mafalda
2013. szept. 25. 22:04
Ali bég,..most hallottam a nevét.Ő róla kérdeztem.
1283. mafalda
2013. szept. 25. 22:01

Sziasztok!

Nézem a mai részt és nem tudom ki az az aga,aki megmentette Szulejmánékat?Nem volt még eddig,ugye?Nagyon csinos!!!Mi lesz vele később?


És.Mi lett Hürrem régi szolgálójával,akit leszúrt Gül...Ezeket mindig összekeverem.Mariann volt a régi neve.Itt nem volt arról szó,h kiházasítják,pedig ezt olvastam.Vagy csak én nem figyeltem oda?

2013. szept. 24. 17:19

A 4-dik évad 2-dik részéhez kapcsolódó videók,a szöveg már fenn van:


[link]


[link]

2013. szept. 24. 17:05

4-dik évad 2-dik rész,azaz a török 105-dik rész:


Dzsihangir ceremóniája széppen lezajlik,de nagyon kellemetlenül érzi magát.Amint vége a ceremóniának azzonal vissza vonùl a lakosztályába és gyógyszert vesz be a hátfájdalmaira.A nagy diván másnapra van kitűzve.

Másnap a diván előtt Hürrem elrejtőzik a titkos ajtó mögé majd megkezdődik a diván.

A szultán rendkivül gondterhelt és szomorù.Bejelenti hogy Szelim kapja Maniszát,ìgy ő a legesélyesebb a trónra.

Nem értenek vele egyet de nem tehetnek semmit.

Bajazid rendkivül feldùlt és nem érti apjuk hogy adhata Maniszát Szelimnek mikor ő sokkal jobban bánik a fegyverekel és jobbak a hadi tervei is.

Hürrem amint meghalja a döntést vissza siet saját lakrészébe.A divának vége.

Musztafa Barbarossának mondja:Apám kidobott engem ebből a mennyországbòl.Már nem kedvel engem. Barbarossa:Ha így is van hercegem ne keseredj el.Felépìtheted Ameysába a saját mennyországod.

Bajazid anyához rohhan,temperamentuma mint Hürremé.

Bajazidd: Validém... Mi történik? Amíg én élek, apánk hogy választhatta Szelimet?!Hürrem: Nyugodj meg... gyere ide.Bajazid:Nem bírok ülni, nem hallottál?!

Eközben a háremben Cecilia csinál jelenetett.

Szelim: Azonnal kezdjék meg az előkészületeket. Manisába megyünk.

Cecilia: Mivel nincs menekvés és senki nem fog megmenteni erről a helyről... fel kell emelkednem... a legmagasabb pontig!Cecilia: Vagy adj parancsot a kívégzésemre, vagy engedj a hercegek közelébe...Hürrem: Ebben az esetben a hercegek palotájába mész...Szelim: Ha gondolod gyere velem... együtt sétálunk végig Maniszán.

Bajazid: Légy biztos benne, hogy egy napon eljövök majd Manisába Szelim... hogy elfoglaljam a vezető pozíciót, Allahnak hála!

Dzsihangir: Isten hozot Nagyuram, bátyám Szelim lova, lovas nélkül érkezett vissza. Mindenhol keresik, de sehol sem találják. Beyazid Bátyám szintén eltűnt... elmentek, hogy versenyezzenek.Hürrem: A nyíl elhagyta helyét Rüsztem. Már nincs visszaút!

Igen szultánnám megindùl a harc a trónért.

Rüsztem most kell lépnünk,Musztafa sosem lesz mégegyszer ilyen sebezhető mint a viszaùton Ameysába.

Máhidevrán elvette tőlem Mehmet fiamat én elveszem tőle Musztafát! A szultánnál megúszta de nálam nem fogja!

Rüsztem: Én inkább várnék. Hürrem: Nem fogunk várni. Nem lesz adandóbb alkalom a mostaninál. Nem lesz ennél védtelenebb. 

Ameysába hosszù az ùt így megállnak az erdőben éjjelre.Nem Musztafa miatt hanem Musztafa lánya,a terhes Rumeysa és Máhidevrán miatt kell piheniük.

Hajnalban Hürrem és Rüsztem emberei megérkeznek és megtámadják a tábort.

Yahya: Mindenki ébredjen! Meg kell védenünk a herceget!

Egymást kaszabolják miközben Musztafa is kilép a sátorból.Egy ìjásznak sikerül célba venni és rálőni!

(Nem mutatja hogy eltalálja vagy meghalna)

Hír érkezik a palotába,Rüsztem a szultánal a kertben sétál.

Rüsztem:Szultánom,kedvenc hercegedet Musztafát támadás érte a vissza ùton Ameysába!

Szulejmán: Meghalt?! Ki merte? Válaszolj nekem Rüsztem! Mindenki fejét vétetem, ki figyelmetlen volt! Nagyvezir a tieddel fogom kezdeni!

Hürrem is megkapja a hírt és hivja Szümbült.Hürrem:A vihar hamarossan megrengeti a földet Szümbül.Nagy vihar lesz ez ami nem akar majd csitulni,fel kell készülnünk rá!

1280. Ficánka5
2013. szept. 24. 15:35

Megnéztem, az RTLmost-on is fenn van a 49. rész. Ide valóban kell regisztrálni.

www.rtlklub.hu/most/

1279. Ficánka5 (válaszként erre: 1278. - Edit&Ocsi)
2013. szept. 24. 15:27
A sorozatbarat oldalon nem kell regizned. Én is ott nézek mindent utólag. De az RTLmost-on is fenn kell már lennie.
1278. Edit&Ocsi (válaszként erre: 1276. - Muci5)
2013. szept. 24. 14:26
sorozatbarat.hu kell regisztrald magad, ami ingyenes
1277. muci5
2013. szept. 24. 14:12
azt hiszem ez a 49-ik magyar resz
1276. muci5
2013. szept. 24. 14:12

sziasztok Szulejman nezok!

anyukam mult heten elaludt es nem latta a szeptember 18-i reszt! tudnatok segiteni hol talalom meg online? az on li ne so rozatok. hu -n nincs meg fennt...

1275. 46f2f563a1 (válaszként erre: 1274. - Cippora)
2013. szept. 24. 12:15
Ezzel kezdődik Hürrem bosszùja Leòjért,a jósláson kivül mást is fog csinálni Jakub efendi de az már a török 27-es ben van.
1274. Cippora (válaszként erre: 1273. - 46f2f563a1)
2013. szept. 24. 11:07
Miért akarja hogy rosszat jósoljon neki?
2013. szept. 23. 23:02

2013.szeptember 25. szerda 21:35 - 22:45,50-dik magyar rész,26-dik török rész első fele:


Szulejmán folytatja hadjáratát Buda ellen ám komoly akadályba ütköznek.A Dráva folyó állja ùtjùkat melyen képtelenség áttkelni.Ekkor egy mester lép elő hogy ő gyorsan és massziv hídat tudna épiteni.Így belefognak a híd épìtésébe.A palotában Hatidze elpanaszolja Hürremnek hogy nagyon aggódik Ibrahimért és a terheségéjért.Gül aga is jelen van aki azt javasolja tudd egy jó jövendőmondòt és hivják a palotába.Àm amikor Hatidze meghalja hogy Jakub efendiről van szó ellenzi mivel egyszer rosszat jósolt és kitiltoták a palotából de ennek ellenére belemegy.Hürrem azt mondja Gül agának hogy fizesse le a jóst hogy Hatidzének rosszat jósoljon.

(A jóslás a 26-dik rész második felében lesz)

2013. szept. 23. 16:04
A magyar részt holnap hozzom.A negyedik évad eslő pár része nagyon hosszù két òra hosszás ezért hosszù a szöveg is.A blogban még bővebben van.
1271. 46f2f563a1 (válaszként erre: 1269. - Mafalda)
2013. szept. 23. 16:02

4-dik évad 1-rész avagy 104-dik török rész:

Hürrem egy jósnőt hivatt.A jósnő ezt mondja: Vért látok szultánám...eljön a nap,amikor a palota kupolái alatt vér fog csöpögni.. Hürrem:Nem az én vérem lesz,asszony,az ellenségeim vére fog folyni!A nevem Hürrem!Én nem bocsátok meg! Hürrem előzetese: Hürrem vagyok. Az ellenségeimnek félniük kell engem. Félniük kell haragomat. Úgy hatolok majd át szívükön, akár egy nyíl, hogy örökké éghessenek! Ki kerül a trónra asszony? Nem mondhatom meg szultánám de azt igen hogy a döntés már megszületett és neked kedvezz.

A szultán kinevezte Rüsztemet Nagy Vezírré és mindenkit összehív egy nagy dívánra(tárgyalásra).Minden hercegnek,pasának,szultánának meg kell jelenie.

Szümbülel Hürrem kialakitatt egy titkos helyet ahonan ő és a hercegei is mindent halhatnak,láthatnak a dívánokról.

Barbarossa(4-dik évadban Kapudan pasa) megérkezik a palotába és Rüsztemel beszél.Barbarossa:Miért hivatott mindenkit a szultán? Rüsztem: Mint tudod Mehmet halála òta Manisza tartományban nincs senki.Már peddig aki Maniszába kerül annak egyenes az ùt a trónra.A szultán be akarja jelenteni hogy ki megy Maniszába.Ne kérdezz ki mert én semm tudom.Dzsihangir peddig elég idős hogy átvegye kardját és beavasák a janicsárok közé.Ezt a ceremóniát is megejtik.

Mátrákcsi a palotába indùl a piacon keresztül amikor valaki háturòl elkapja és ki akarja rabolni.Azt mondja hogy vén kecske és kést szorít a torkához.Mátrákcsi mérgesen viszaszól:Ki a vén kecske? Ekkor elengedi a támadó és amikor megfordùl Bajazidott pillantja meg.Bajazid állruhában megviccelte.Ő is a palotába tart így együtt mennek.Mátrákcsi megjegyzi hogy a szultán nem örülne ha tudná hogy egyedül járkál a hetcege a piacon.

Hürrem a szultánhoz megy.Szümbült elküldi a varrókhoz hogy nézze meg készek e Dzsihangir ruhái és ha igen vigye is el neki.Szümbül elmegy a ruhákért és Dzsihangirhoz viszi aki megkérdezi mondett viselnie kell e? Szümbül nagyott nevet majd mondja természetesen mindett viselnie kell.

Szulejmán Hürremmel áll a tükör előtt.

Hürrem: Ne aggódj Szulejmán. Az oroszlánjaim kényelme érdekében mindent elkövettem.

Szulejmán: Mustafa és Mahidevran is hamarosan megérkeznek, rájuk is felkészültetek, ugye?

Hürrem: Természetesen! Allahnak hála ez a nap is eljött, hogy a családunk ismét eggyé válik.

Szulejmán: Hogy van Dzsihangir? Beszéltél már vele?

Hürrem: Igen, előző este vele voltam. Próbálja nem mutatni, de egyértelműen ideges. Szerintem kicsit fél is.

Szulejmán gondterheltebbnek tűnik, mint valaha.

Szulejmán: Nincsenek szavak, melyek el tudnák mondani, hogyan égeti szívem a fájdalom állapota miatt. Mintha a világ égne körülöttem. Egy ilyen teher a négy hercegem után... nagy teher volt nekem. Egyszer életemben... Elértem erre a hálátlan pontra... Hogyan engedhettem egy ilyen bűnnek?

Hürrem: Sohasem beszéltél nekem erről...

Szulejmán: Hogyan beszélhettem volna Hürrem? Szégyen, egyáltalán csak gondolni rá. Csak magamra gondoltam, hogy a Szultán fia nem lehet ilyen... Nem tudtam elfogadni... Ezért akartam, hogy kezeljék őt. Még ha az orvosság fájdalmat okozott gyermekemnek...

Hürrem: Nem Szulejmán... Ne merd magadat okolni. A szereteted tartotta Cihangirt talpon. Sosem kezelted másképpen, mint a többi gyermekünket.

Szulejmán: Nem ő volt beteg, Hürrem... Az ő púpja az én hátamon van. Amint ezt megértettem, meggondoltam magam és úgy szerettem, amilyen. És nagyon is! De ettől eltekintve, Allah nem bocsátott meg nekem. És megbüntetett, elvette tőlem Mehmetet!

Hürrem: Nem Szulejmán... Ha Allah büntet is minket, biztos lehetsz benne, hogy nem miattad! Nem te okoztad!

Szelim egy ágyassal van.Mihrimah tudja ha ő nem kelti fel még lekési a dívánt.Mihrimah bemegy Szelimhez:

Mihrimah: Jó reggelt testvérem!

Szelim megkéri, hogy hagyja magára.

Mihrimah: Ez nem a te tartományod. Ez atyánk palotája, ahol neked szabályokat kell követned. Nem szabad ennek eljutnia hozzá.

Szelim: Úgy is mindent elmondasz nővérem. És még hozzá is adsz.

Mihrimah: Tévedsz öcsém. Épp, hogy eltusolni próbáljuk. Most kelj és öltözz fel. Kint megvárlak.

Szelim megkérdi, hogy érkezett-e meg még valaki, mire Mihrimah elmondja, hogy Beyazid még nem érkezett meg.

Szelim: Legalább időben itt vagyok...

Mihrimah: És ha el is jöttél? Ha nem ébresztelek fel időben, estig aludtál volna!

Musztafa és kísérete is lassan a palotába tart.Vele megy Máhidevrán és egy ùjabb hölgy aki Musztafától terhes.Megállnak egy helyen mert több ezer janicsár várja Musztafát.Szeretnének a fővárosig velük menetelni.Musztafa mondja Yahyának hogy ez nem jó ötlet de ha nemet mond a janicsárok ellene fordulhatnak ìgy együtt indulnak tovább.

Szelim üdvözli anyját. Elmondja neki, hogy Hürrem mindig frissesség az ő szemében. Közli, hogy elfáradt az út során és álmos, Hürrem szerint pedig ez teljesen normális. Megkérdi tőle, hogy találkozott-e már az apjával, de Szelim nemleges választ ad, egyszerre akar majd mindünkkel találkozni.

Szelim: Mi történik Validém? Miért hívattál minket? Elbúcsúzunk Beyazidtól, megy Manisába?

Hürrem: Honnan veszed ezeket a szavakat? Cihangir ceremóniájáról van szó, ahogyan Manisa a te jogodat is képezi. Talán téged választanak ki, sosem tudhatod.

Szelim: Boldog vagyok a saját tartományommal. Akárhogy is legyen, a Szultánunk már meghozta a döntést, nem igaz?

Hürrem: Nincsen semmilyen információm a Szultán döntéséről. Azt sem tudom, hogy meghozta-e már. Egyetlen vágyam, hogy valamelyikőtök kerüljön a trónra. Biztos vagyok benne, hogy mindegyik gyermekem érett már ekkora felelősségre. Szelim: De talán Mustafa bátyám lesz kiválasztva. Őt is hívatták.

Hürrem: Ha Mustafa herceg méltó lenne erre a pozícióra, most is ott lenne. Manisa nem a sikertelenek tartománya, hanem út a trónhoz!

A janicsárok mondtak valamit Taslicalinak, aki visszamegy Mustafához. A janicsárok vezetője szerint megtisztelő Mustafát ismét Isztambulban látni. Fidan eközben elmondja Mahidevrannak, hogy a janicsárok eljöttek, hogy lássák Mustafát. Mahidevrant elönti a büszkeség. A janicsárok engedélyt kérnek, hogy csatlakozzanak Mustafához az útján. Mustafa megtisztelésnek érezné.

Ahogyan elsétálnak Mustafa elmondja Yahya-nak, hogy ez nem jó dolog és reméli, nem jut majd a Szultán fülébe a dolog. Yahya megkérdezi, hogy akkor miért egyezett bele.

Mustafa: Ezrek jöttek el csupán szeretetből... hogyan törhetném össze a szívüket?

Az ágyasok susmorognak a háremben vannak, amikor egyikük megpillantja Beyazidot fent az erkélyen, ahogy Hürrem szobája felé sétál. Szól a többieknek, mire mind odasietnek kuncogni. Beyazid sokkal tartózkodóbb testvérénél és egyszerűen hidegen hagyja az egész.

Beyazid üdvözli anyját.

Hürrem: Beyazid, én bátor hercegem. Merre jártál?! Sokat aggódtam érted!

Beyazid: Dolgom volt a piacon... ajándékot kellett, hogy hozzak neked.

Mihrimah: Ugyan ahhoz a zsidó ékszerészhez mentél, ugye?

Beyazid: Ne aggódj nővérem, neked is hoztam valamit! Anyám, ezt csak neked csináltattam. Ez az egyetlen darab van a világon, így különleges, akárcsak te.

Szelim: Számítottam rá, hogy egy olyan nem kívánt ékszert adsz majd ajándékként, mint ez.

Beyazid: Üdvözöllek Szelim!

Nevetnek, majd ölelkeznek.

Mihrimah: Kíváncsi vagyok, hol van akkor az én ajándékom?

Beyazid: El akartam hozni, de persze Szümbül (itt eljátsza Beyazid az agát): "Ámen Hercegem, azt nem viheted be a palotába!"

Mihrimah: Micsoda? Csak nem...

Beyazid: De igen! Amikor eljöttél Kutahya-ba (Beyazid tartománya), az a csikó, amit úgy szerettél, most már a tiéd!

Mihrimah megöleli Beyazidot, aki erre megpörgeti és mindannyian jót nevetnek.

Megérkezik Musztafa is.

Később a háremben egy aga bejelenti Mahidevran érkezését. Gülfem üdvözli és elmondja neki, mennyire örül, hogy viszont láthatja. Mahidevran üdvöli Afife-t is, majd érdeklődik, hogy el tud-e menni fürdeni, hogy utána aludhasson. Gülfem megnézi Rumeysát és a babáról beszél. Mahidevran reméli, hogy majd fiú lesz.

Mahidevran: Hogy van a Valide?

Gülfem: Ne is kérdezd. Meg sem engedi, hogy kinyissuk a szemünket. Ha csak levegőt tudsz venni, már az csodálatos!

Eközben Mihrimah és Rüstem beszélgetnek:

Mihrimah: Ha tudsz valamit és eltitkolod előlem...

Rüstem: Higgy nekem, nincs rejtegetni valóm. Szerintem a Szultán még mindig gondolkodik rajta. Talán Mustafa herceget választja majd.

Mihrimah: Valahogy Beyazidnak kellene Manisába mennie. Senki másnak... Pont Mustafa? Soha! Nem tudom elfelejteni amit az a nő tett az anyámmal!

Rüstem: Ennyi reményünk van csak Mihrimah. Mindent megtettünk, ami hatalmunkban állt. Egy valamit biztosíthatok. Szinte lehetetlen, hogy Mustafa herceg menjen a királyi tartományba!

Mihrimah: Hogy lehetsz benne biztos? Őt választották először... Nem! Semmi rossz ne történjen a bátyámmal!

Rüstem: Soha! Ki merné? Soha eszembe sem jutna.

Mihrimah: És nem is fog, mert bárki bántani akarja, engem talál majd útban.

Rüstem: Mihrimah... én napom és holdam, szerelmem, ne aggódj! Sosem fogom hagyni, hogy bármi történjen, ami téged szomorúvá tesz.

Valaki kopog az ajtón, pont a rossz pillanatban. Aziz érkezik és elmondja Rüstemnek, hogy Mustafa megérkezett.... több ezer janicsár társaságában. Rüstem visszakérdez, hogy biztos-e ebben...

Mahidevran: Hürrem most maga az ördög. Tűzbe dobtuk, még sem égett el, vízbe dobtuk, még sem fulladt meg, szétmarcangoltuk, még is visszatért... Bárcsak a fiam épségben visszatérhetne Manisába...

Gülfem: Mind ebben reménykedünk.

A hercegek a szultán szobája előtt várakoznak.

Eközben a hercegek már beléptek a Szultán szobájába és egy vonalban állnak előtte. Szulejmán végignéz mindükön. Mustafa lép elé először, megcsókolja a kezét, mire Szulejmán üdvözli és megkérdi tőle, hogy van.

Mustafa: Egy tető alatt lehetek a testvéreimmel és veled. Nem kell ennél nagyobb boldogság nekem.

Szelim üdvözli őt és közli, megtiszteltetés, hogy láthatja és a lábai elé borulhat. Őt Beyazid követi.

Szulejmán: Anyád nagyon aggódott érted.

Beyazid elmondja apjának, hogy hozott ajándékot édesanyjának.

Beyazid: Látni téged olyan, mintha a világot adták volna nekem, hogy az enyém legyen.

Szulejmán elmosolyodik, majd Dzsihangirhoz fordul, hogy elmondhassa, mennyire izgatott a ceremónia miatt.

Dzsihangir: Mind túloztok. Az egyetlen ellenvetésem, hogy ezeket a ruhákat kell viseljem!

Szulejmán boldog.

Szulejmán: Allahnak hála, hogy csupa jó hírt hoztatok a tartományokból.

Szelim elmondja neki, hogy nincsenek problémák, amíg egy olyan ember vigyázza lépteiket, mint az apjuk. Mustafa szerint mivel tartományokról beszélnek, vannak problémák és gondok, melyek megoldásra várnak, de erős marad mindazon támogatástól, melyet apjuktól kap, illetve attól is, hogy hisz Allahban. Szulejmán örül a híreknek, majd Beyazidhoz fordul.

Beyazid: Minden tőlem telhetőt megteszek, hogy érdemesnek tarts fiadnak nevezni, Szultánom.

Szulejmán: Hercegeim... hogy láthatlak titeket így együtt, nagyon boldoggá tesz engem.

Eközben Hürrem megérkezik, hogy beszéljen Rüstemmel az irodájában.

Hürrem: Allah adja, hogy nem rossz híreket hoztál.

Rüstem: A janicsárok vezetője találkozott Mustafa hercegekkel, több ezer katona kíséretében.

Hürrem: Mi volt a szándék? Talán lázadni akarnak?

Rüstem: Nem. Ha visszaemlékszel, figyelmezettem a vezetőt, hogy ne tegyen ilyesmit. Egyértelmű, hogy nyílt terepen akar ellenünk indulni.

Hürrem: Ki is ez a vezető?

Rüstem: Ali aga, Szultánám. Megteszem a szükséges lépéseket, azon nyomban. Megszegte a szabályokat azzal, amit tett. Le fogom őt váltani egy hűséges janicsárra.

Hürrem: Ha leváltod Ali agát ezzel az indokkal, az összes janicsárral fogod szembe találni magad. Hagyd őket békén.

Rüstem: Ha valaki ilyen szabadon kinyílvánítja ellenszenvét irányunkban, nem maradhatunk némák Szultánám! Csak erősebbek lesznek! Hürrem: Csendben maradunk Rüstem! Óvatosan kell úsznunk ezekben a vizekben! Nem fogok mindent elpusztítani egy Janicsár aga miatt!

Rüstem: Nem tudjuk mi fog holnap történni... Talán Mustafa herceg megy majd a királyi tartományba...

Hürrem: Mustafa egyetlen helyre fog menni Rüstem... az pedig a pokol!

Az előkészületeket csinálják Cihangir ceremóniájára, Mustafa pedig Barbarossával beszél, aki azt mondja, hogy ha Mustafának lesz egy kis ideje, szeretne vele beszélni. Mustafa megkérdi, van-e valami probléma.

Barbarossa: Úgy gondolom, hogy a jelenlegi események indokolnak némi konzultációt.

Ezzel Rüstemre utal.

Barbarossa: A Pasha arroganciája nem fogy. Óvatosnak kell lennünk.

Mustafa: Biztosíthatlak, uralkodása nem lesz hosszú életű!

Máhidevrán és Gülfem Musztafa lányával és a terhes Rumeysával vannak és ígyekeznek távol tartani őket Hürrem gyermekeitől,különösen Mihrimahtól.

Dzsihangir egyedül marad és ezt mondja:

Dzsihangir vagyok.Mindenkinek van valami hibája.Van akinek a vállán mint nekem,de van akinek a szívében!

Elkezdődik a ceremónia.

1270. Cippora (válaszként erre: 1269. - Mafalda)
2013. szept. 23. 10:55
Sehogy.Hürrem a tengerbe dobatja.
1269. mafalda (válaszként erre: 1259. - 46f2f563a1)
2013. szept. 23. 10:24
Ezek szerint Izabella is szeretője lesz Szulajmánnak.Mennyi ideig?És hogy megy vissza Spo.-ba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook