Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról fórum

Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... ❯❯
2013. okt. 9. 21:50

Nem birom nézni, nagyon unszimpi Mohács óta a Szulejmán.

Érez hasonlóan vki ? ( történelmet tanultam, talán azért , nem ismerem a storyt tovább, de már teljesen hidegen hagy, mi lesz a filmben a Szulival. Semmi jót nem kivánok neki .

1357. Ardilla (válaszként erre: 1356. - Starstar77)
2013. okt. 9. 20:51
Cccc... Hát nem olvastad? Elkapta a banyakór. :-)
2013. okt. 9. 20:24
Amúgy Hürremnek miért nem lehet több gyermeke? Mi történik vele? :o
2013. okt. 9. 19:36

4-dik évad 107-dik török rész:


Dzsihangir egyre rosszabùl érzi magát.Sokszor van légzési gondja amiatt hogy a görbe háta miatt bal oldalon nyomódik a tüdeje.Nagy fájdalmai vannak,letargikus,depresziós.A szultán saját magát hibáztatja.Ùgy gondolja ha Dzsihangirt kicsi korábban nem veti alá a nyújtásnak nem lenne ilyen rosszùl.Hürrem sincs jól,küzd a menopauza tüneteivel.Hőhullámok gyötrik,nem tudd sokat aludni,ingerült.

Eljött az ideje Dzsihangir divánba beiktatásának bár ő ennek nem örül.Erre az eseményre a palotába érkezik Bajazid is.

Musztafa is eljön de nem Dzsihangir miatt.A szultának igen komoly gondot vázol fel melyet dokumentumokal is alátámaszt.

Fatma szultána és Hürrem nyíltan háborùznak.Fatma ismét beküldi a háremhölgyet a szultánhoz.Hürrem is tudd róla de ùgy gondolja hogy a szultán ismét elutasítja majd.Àm nem ez történik,a szultán ezzùtal elfogadja.

Fatma mikor értesül róla elégedett.Hürrem kétségbe esik és Mihrimahoz rohan megnyúgtatásért.Mihrimah próbálja megnyugtatni de nem sikerül.

Hürrem amikor visza fekszik rémálmot látt.Àlmában a nő a teraszon áll,a szobában egy bölcső benne egy gyermek.Felveszi a gyermeket és a nő felé indul,ekkor felriad.

Szelim Ceciliával egyre több időt tölt.Cecilia kijelenti muzulmán szeretne lenni.Szelim a Nurbahar nevet adja neki.

A háremben Szelimnél zugolódás tör ki mert Cecilia(Nurbahar) kijelenti:"Felesége leszek Szelim hercegnek és gyermekei anya.Szultána leszek és senki semm állithat meg,még maga Hürrem szultána sem."

" Nurbanu előzetese: Nurbanu vagyok, ki saját kezeivel írta meg végzetét. Én vagyok az első Ottomán nő, ki egyszerű szolgából Validévé lesz." (Cecilia sorsa mint Hürremé)

A topkapi palotába Fidan kalfa is megérkezik.Máhidevrán küldte hogy segitsen Fatma szultánának.

A szultánhoz Bajazid kér bebocsátást majd beszélgetnek:

Bajazid azt mondja,hogy egyre távolabb érzi magát a tróntól és a testvéreitől is. A szultán ìgy válaszol:

Èn is voltam herceg,nekem is voltak testvéreim.Ha valaki akkor én pontossan tudom mit érzel.Apám mindegyik testvérem megölte még majdnem engem is.Remélem te nem várod el tőlem hogy megöljem a testvéreid,fiaimat.Nem vagyok olyan mint az apám és nem is leszek véres kezű szultán. Bajazid: Nem így értettem apám.

Este a szultán és Hürrem együtt vacsoráznak.Fatma szultána ùjabb ágyast küld de nem engedik be.Fatma nem érti miért és maga viszi be az ágyast a szultánhoz.Hürrem meglepődik Fatma merészségén.A szultán természetesen Hürremel folytatja a vacsorát.A vacsora útán a szultán egyedül szeretne maradni.Hürrem amint viszatér kiadja parancsba hogy Fatma ùjabb ágyasát öljék meg,ezzel figyelmeztetve Fatma szultánát.Egy aga félre csalja megfolytja majd a tengerbe dobja.Fatma érti az üzenetett.

Másnap a folyósón Dzsihangir és Bajazid szembe találkozik Huridzsihannal.Bajazid nem ismeri fel,de nagyon megtetszik neki.Később a kertben egy csók is elcsattan köztük.Mind ekközben fogalmuk sincs arról hogy unokatestvérek.

Musztafa háremébe a lánya Nargissah szultána csinál felfordùlást.Féltékeny Mihrüniszára mert apja Musztafa mostanában miatt elhanyagolta.

1354. bnedora (válaszként erre: 1353. - 46f2f563a1)
2013. okt. 8. 22:24
Köszi szépen!
1353. 46f2f563a1 (válaszként erre: 1351. - 46f2f563a1)
2013. okt. 8. 21:09
Fent vannak a 107-es rész képei és holnap jönn a leirás is.
2013. okt. 8. 20:45

2013.október.09. 21:35-22:40h, 52-dik magyar rész,27-dik török rész első fele:


Szulejmán serege folytatja ùtját amikor megtudják,hogy Lajos király nem Budán tartózkodik hanem Mohácson.Ekkor Mohács felé veszik az irányt ahol igen fondorlatos módon megütköznek a magyarokkal.Megtörténik a híres Mohácsi csata és Lajos kiráj oda vész.Egy híres könyvtárból haza szálitanak sok könyvet és a szobrokat is.

Hazatér a szultán,Ibrahim boldog Hatidze terhesége miatt.Nigert elintézi Hürrem hogy Hatidze palotájába kerüljön szolgálónak.Niger figyelmezteti Ibrahimot hogy Hürrem biztos hogy bosszút áll Leó miatt.

A török kalózok elfognak néhány hajòt.Az egyiket Kasztiliai Izabella spanyol hercegnő utazik.A kalózok el akarják adni a szultának.

(izgalmas és látványos rész)

2013. okt. 8. 20:09
A 4-dik évad 107-dik török rész elég bonyolùlt emiatt a forditást csak holnap tudom hozni.A 107-dik rész képeit mindjárt felrakom és hozzom a következő magyar részt is.
1350. Ficánka5
2013. okt. 8. 19:07

Az RTLMost-on megnézheted, de utólag és reklám nélkül. Előre csak törökül van, és olyantól kérsz hozzá segítséget, ahol már adták Pl.a Vajdaságban, vagy Romániában.


Ezen a fórumon is ha visszaolvasol, láthatod, hogy már a.4 évad részeinek(103-104. török rész) tartalmát írja le Lipe.

1349. tothnekb
2013. okt. 8. 18:56
Tényleg nem lehet sehol megnézni előre magyarul, vagy magyar felirrattal a Szulejmánt? Ki hol nézi a sorozatot?A youtubon kezdtem el nézni törökül, de olyan rossz, hogy nem értem.
2013. okt. 5. 17:30

Ez is még a 4-dik évad 2-dik részhez,107-dik török részhez:


Hürrem felébred lázasnak érzi magát,majd elájul.

Hürrem szobájában. Hürrem felül, az orvos menni készül.

Fahriye a doktorhoz: „Asszony! Tartsd rajta a szemed! Senki sem tudhatja meg a Szultána állapotát (menopauza)! Ha eljár a szád, kitépem a nyelved!”

A doktor távozik.

Sümbül: „Szultánám! Nagyon megijesztettél bennünket!”

Hürrem: „Feltételezem, ez a vég kezdete… Habár már vártam… annyi orvosság és gyógynövény után … biztos így kell, történjen”

Sümbül: „Ne légy szomorú, Szultánám! Ott vannak az oroszlánjaid, a Hercegek! Allahnak hála! Ezek után már nem lehet több gyermeked.”

Hürrem: „Milyen gyorsan múlik az idő! Emlékszem, mintha tegnap lett volna, mikor Mehmetet a karjaimban tartottam … aztán Mihrimaht, Selimet, Beyazitot, Cihangirt.

2013. okt. 4. 20:12
Hoztam 6 képet,ma másra nem volt időm.
1346. ancsika72 (válaszként erre: 1345. - Hilda57)
2013. okt. 4. 19:01
"Szerdán csatlakozik majd a sorozathoz 2013.10.09....A sorozat egyik kitalált karaktere lesz:Isabella spanyol hercegnő".
1345. Hilda57 (válaszként erre: 1340. - L.luiselotte)
2013. okt. 4. 18:04
Lajos király húsz évesen halt meg. Egy bizottság intézte az ügyeit. Gondolom a török filmben Szulejmánnak megfelelő karakterű emberrel kell küzdeni és legyőzni. Lajos királyt ezért közép korú,bátor, nagy harcosnak állítják be.Időnként a történelmi tényeket saját szemszögükből látják. Nem láttam a török részeket, itt azt írtátok aregóniai Izabella is a kedvese volt Szulejmánnak.Ezt még sosem olvastam, de attól még lehet. Ha tudtok rá forrást, örülnék neki.
1344. iscret
2013. okt. 3. 22:50
Csak nyári szünetben adtak két részt, de miután visszazért az "Őszi menetrend"-ben a "Házon kívül" , azóta sajnos már csak egy részt adnak. Elvette a második rész idejét, amit szerintem nagyon sokan sajnálunk. Persze ez a csatornát cseppet sem érdekli.
1343. megi04 (válaszként erre: 1337. - Dorka12345)
2013. okt. 3. 22:23
Háát...valószínűleg,ezért adtak le 2 részt,hogy 1-1 rész ne legyen unalmas...De sajnos vissza álltak az egy részre...:(
1342. whitelily (válaszként erre: 1340. - L.luiselotte)
2013. okt. 3. 17:12

Ibrahimot sose kedveltem, de talán akkor volt a legkevésbé ellenszenves, amikor még titkos volt a szerelem közte és a szultána közt.

Annak örülök, hogy Bali bég színre lépett végre nálunk is, nekem ő a kedvencem :D

1341. whitelily (válaszként erre: 1339. - Bnedora)
2013. okt. 3. 17:08
Nem a monológgal volt bajom, hanem a csatával. Ott volt nagyon ellenszenves.
1340. l.luiselotte (válaszként erre: 1338. - Whitelily)
2013. okt. 3. 09:18

Szerintem is kvesebb reklám volt. A csatalajelentet nem is néztem, arra gondoltam hogy őseim a magyarok között lehettek és ... - így jártak.

Tegnap nagyon ellenszenves volt a Szuli, ellenben Ibrahim jól nézett ki - vagy csak én látom igy ?


Egy ok nélküli támadó hadjárat már eleve nem lehet rokonszenves, a XVI szd normái szerint sem.

Viszont rendezők dicsérete a csata utáni jelenet, akármilyen szörnyű is.

Azért a 26 évbes Lajos király kicsitt érettebbnek tünt.

1339. bnedora (válaszként erre: 1338. - Whitelily)
2013. okt. 3. 07:26

Szerintem pedig Szulejmán monológja sok mindenben pozitív volt.


Reklám valóban kevesebb volt, mint korábban.

1338. whitelily
2013. okt. 3. 07:02

Csak én érzékeltem, hogy a tegnapi részben kevesebb reklám volt?

Szeretem ezt a sorozatot, de a tegnapi rész végén, a mohácsi csata után kicsit össze szorult a szívem és valahogy most nem volt szimpatikus a szultán. Tudom, hogy történelmi tény, hogy abban a csatában vesztettünk, de mégsem volt jó végignézni Lajos király halálát...

2013. okt. 2. 22:42
Hat nekem ez a rész nagyon unalmas volt!!!!:((( mostanában igazából nem is tetszik...elején sokkal izgibb volt:( remelem változni fog
2013. okt. 2. 22:37
Annyira sajnálom szegény Tuncelt. Tehetséges színész volt. Jobb lenne ha kiírnák szerintem. De biztos vagyok benne, hogy jól megoldják.
2013. okt. 2. 21:51
Még egy hír a 4-dik évaddal.Ebbu suud effendi a főbíró meghalt.Ezt a Facebook-on is olvashatatok.A gond az hogy a 4-dik évadban halt volna meg de azt a részt még nem késziteték el.Most kénytelenek más megoldást keresni,vagy kiirják valahogy vagy helyetesitik valakivel mint Hürremet.
1334. 46f2f563a1 (válaszként erre: 1333. - Cukormókus01)
2013. okt. 2. 20:57

A 4-dik évadban Niger lányát Nasuf effendi (Matrakcsi) neveli amig meg nem hall,ekkor kerül be a hárembe.

Eddig a 4-dik évad nekem is nagyon zavaros.

2013. okt. 2. 20:41

ez a 106.rész ez totál zavaros. Most nézem, de nem értem én se hogy honnan került elő ez a csaj...

Meg amit még nem értek, hogy nem úgy volt, hogy Nigar lánya visszakerül a sorozatba? De legalábbis jó lenne tudni hogy mi lett vele. Nem tudsz valamit?

2013. okt. 1. 22:50
A 4-dik évad 2-dik részéhez,106-dik török részhez hoztam 8 képet a naplóba.
2013. okt. 1. 16:41

2013.október.02. 21:35-22:45h 51-dik magyar rész,26-dik török rész második fele:


Szulejmán serege átkell a folyón és megindùl Mohács felé.Megtörténik a Mohácsi csata.Hürrem megírja a szultának,hogy Hatidze terhes.Hatidze kiakad ezen,hogy ő megakarta lepni Ibrahimot és a szultánt is erre Hürrem megírta a hírt.Szümbül és Gül állandóan marakodnak.

Esma panaszkodik,hogy egyedül nem győzi a gyerekek felügyeletét.Kellene valaki Gülnihal helyére.Hürrem nem bízík senkiben ezért megkéri Gül agát keresen valakit.A háremben ùj lányok érkeznek.Hürrem megpillant egy igen fiatal butuskának tűnő lányt,megtetszik neki.Ő lesz Nilufer az ùj dada a gyerekek mellé.

1330. 46f2f563a1 (válaszként erre: 1324. - 46f2f563a1)
2013. okt. 1. 15:23

Folytatás......

Musztafa egy skorpiót küld Fatma szultánával,hogy tegyék Hürrem ágyába.Ezt Melec aga meg is teszi és Hürrem amikor felébred rémülten veszi észre de nem csípi meg.

Hürrem és Fatma nyíltan háborùznak egymásal.

A palotában egy fiatal lány érkezik nevetgélve.Afife semm érti.Amikor megkérdezi ki ő és hogy jutott be,ledöbben.

Huridzsihan az,Hatidze lánya.A szultánhoz indùl.

Belép a szultánhoz és mosolyog.A szultán nem ismeri fel.

Huridzsihan:Nem ismersz meg,úgye? Én vagyok Huridzsihan a te testvéred Hatidze lánya! Jöttem,hogy elfoglaljam jogos helyem a palotában.

Szulejmán: Te-te meghaltál és Oszmán is! Ez hogy lehet?

Huridzsihan:Anyám arra gondolt,hogy annyira fogsz haragudni rá hogy még a gyermekeit is bántanád.

Elrejtett,felnőttem és visza térmet.

Szulejmán vissza emlékszik arra amikor Hatidze végzett magával és a karjaiban halt meg.

Elfogja a szomorúság és kéri Huridzsihant hagyja magára.Hürremet is rosszùl érinti mindez.

A szultán egész nap nyugtalan és éjjel rémálma van.

Az ágyán ül amikor Musztafa letérdel elé és egy véres nyilat ad a kezébe melyen Allah neve áll.

A szultán másnap felkeresi a bírót.A bíró azt mondja ez az álom azt jelenti hogy Allah a kezébe adta Musztafa sorsát.

Huridzsihant peddig megileti Hatidze helye ne ùtasitsa el.

A hölgy kit Fatma szultána bejutatott a szultánhoz nem jár sikerel a szultán elútasítja.

2013. okt. 1. 15:06
Nem tudom mit kavartak össze ennyire a sorozat készitői a 4-dik évadban.Átviték Musztafát,aztán megjelent Mihrinisza aki nem is létezett és most Hatidze ikrei akik elvileg meghaltak,a lány Huridzsihan felbukan.Nemtom itt most mi akar lenni,hogy átverték a szultánt hogy meghaltak az ikrek vagy mi? Most hogy bukant fel? À nem értem.
❮❮ ... 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook