Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról fórum

Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... ❯❯
2013. okt. 26. 16:54

akárhogy is kritizáljuk, de szerdán azért hiányzott...



Persze azért még nem fogom a Szulit szeretni ...

2013. okt. 19. 23:00
Feltettem pár képet!
1386. Bibbi75
2013. okt. 17. 22:15
Jó köszike ))) :-)
1385. 46f2f563a1 (válaszként erre: 1382. - Bibbi75)
2013. okt. 17. 21:00

Szia ! A 4-dik évad a 104-dik résztől van,ebben főleg bemutatkozások vannak.A 103-dik a 3-dik évad befejező része,azt még valamikor agusztusban írtam.

Ha gyorsan meg akarod találni a teljes részeket ne itt keresd tùl sok a hozzászólás.A blogban könnyeben megtalálod és sorendben vannak.

nodola.blogspot.hu

1384. megi04
2013. okt. 17. 18:27
Magvizslattam a Szümbül agát játszó színészt...Hát tényleg nem semmi a pasi!!:D:D
1383. bnedora
2013. okt. 17. 18:18
Kezd valóban unalmas lenni. Ez a Szulejmán pedig egy bamba hapsi, legalábbis az utolsóban nagyon az volt:-)
1382. Bibbi75
2013. okt. 17. 18:09
Lipe, nézem, hogy írod a részeket 107 106 105 stb.A 103 -as hol vam , vagy milyen szisztéma szerint van az időrend?Segíts kérlek megtalálni, ködzi szépen :-)
1381. Noarashi
2013. okt. 17. 17:24
Én mostanában unom...
1380. l.luiselotte (válaszként erre: 1379. - Megi04)
2013. okt. 17. 17:20
Az esti részben is csak az utolsó mondat ért valamit, és a reklám után jött a másik műsor ...
1379. megi04 (válaszként erre: 1378. - Dió5)
2013. okt. 17. 15:20
Igen,ez tényleg nagyon rosz..:( Gondolom,azzal akarják izgalmasabbá tenni,hogy pontosan akkor van vége,amikor valami éppen történne...De szerintem,ennek akkor vona értelme,ha egy héten legalább 2szer leadnák..Így kissé valóban..valahogy.."ellaposodik" az egész...:(
1378. Dió5
2013. okt. 16. 23:00
Szeretem a sorozatot, de az RTL Klub teljesen tönkreteszi ezekkel a fél részekkel, mert az eredetiekhez képest ezek azok ugyebár, így egy leadott részben nem történik semmi, úgyhogy már nem is várom annyira :(
1377. megi04 (válaszként erre: 1365. - Grizus)
2013. okt. 16. 21:15
Én Szapolyairól azt is olvastam már,hogy Ő hívta be a törököket..a németek ellen..De vitatkozni nem tudnék,mert nem tudom,így van-e? :( A történelemhez,amúgy is úgy állok,hogy csak feltételezésekből áll...Egyikünk sem volt ott...És hogy mit írtak..Hát..politika akkor is volt,így gondolom,azt írták,amit írniuk KELLETT..:) Remélve,hogy az utókor elhiszi...:)Ünnepeltek mi-írásokban is- a nagy felszabadító szovjet csapatokat is...:)Aztán kiderült,hogy mégsem minden arany,ami fénylik...:)
1376. melír (válaszként erre: 1375. - Grizus)
2013. okt. 16. 07:21
Igen, igazad van! Azért ne felejtsük el, ez nem dokumentum film kategória, tehát megengedett, hogy egy kicsit eltérjen a valóságtól.
1375. grizus (válaszként erre: 1373. - Melír)
2013. okt. 16. 05:58
Tehát a szerepe elég vitatott, de azt állítani egyértelműen, hogy áruló volt, igen erős állítás. A sorozat pedig ezt tette.
2013. okt. 15. 17:49

Nem tudom ki olvasta a Facebook-on Szilvi bejegyzését? Én is most olvastam.

A törököknél most a 108-dik rész nem lesz leadva,mert valami nagy ünnep van és a magyaroknál az október 23-dikára eső rész semm lesz szintén ünnep miatt.

1373. melír (válaszként erre: 1368. - Grizus)
2013. okt. 15. 14:39

Vikipédia:Szapolyai életrajzból:

1526-ban I. Szulejmán közeledésének hírére elindult csapataival Mohács felé, de a csatatérre nem érkezett meg. Serege amely egyes túlzó becslések szerint 40 ezer főt számlált, de valójában csak 10-15 ezer katonát, Szegednél vesztegelt. Egyesek szerint máig nem tisztázott szerepe a mohácsi csatában. Mások szerint megvolt benne a jóindulat, de a király ellentmondásos parancsai miatt "lekéste" a mohácsi csatát. Vannak olyanok akik szerint szándékosan késett a csatából, hideg számításból hagyta cserben uralkodóját veszni a mohácsi csatamezőn, ezzel is egyengetve a királyi címhez vezető útját. Valójában mivel seregét nem vezényelhette Mohácsra, egymaga indult el, hogy ő is részt vehessen a csata vezénylésében Tomori Pállal.

2013. okt. 15. 13:15

Ide is kiirom mert többen kérték privátban.

KÉPEK

Rámentek az adatlapomra,ott az interaktivitásra és megtaláljátok vagy beirjátok a keresőbe Szulejmán ,az enyém az egyetlen napló amit kidobb!


Így érhető el a napló a Szulejmán szereplőivel.Az elejében van az első évad majd a második,harmadik és a legvégén a legfrissebb képek a negyedik évad.

2013. okt. 15. 12:59

2013.október.16. 53-dik magyar rész,27-dik török rész második fele, 21:35-22:50h:


Miútán a kalózok elfogták Kasztiliai Izabellát el akarják adni a szultának.Mindenkinél előbb szerez tudomást erről Sinor Gritti és megpróbálja kivásárolni de a kalózok nem adják.Gritti értesiti Ibrahimot és Izabella jegyesét Ferdinánd herceget.A szultán parancsára Szümbül megveszi Izabellát és az Edirni vadász kastélyba viszik.Ott Ibrahim várja és rá lesz bizva viselje gondját.Hürrem sikeresen eléri hogy Válhidem Nigert Hatidze palotájába küldje.Niger egyre nehezebben leplezi szerelmét Ibrahim iránt.(Innentől történek a dolgok Ibrahim-Niger közt).Hürrem ismét találkozik Jakob effendivel a jósal és arra kéri készitsen olyan mérget amit senki semm ismer és lassan öli meg az embert.(Ibrahimnak szánja)

2013. okt. 15. 12:34
A star tv is csak szerdánként ad le ùjabban egy teljes török rész,így a 108-dikra még várni kell.
1369. l.luiselotte (válaszként erre: 1368. - Grizus)
2013. okt. 14. 22:28
Hogy SZ J gyáva volt ill. manipulált, az egy vélemény, de hogy áruló let volna, azt én sem hallottam.
1368. grizus (válaszként erre: 1366. - Grizus)
2013. okt. 14. 10:23
Szerintem sem, de tudomásom szerint Szapolyai nem volt áruló és a Szádika-féle történet is tök kitaláció. Még hogy emiatt támadta meg Magyarországot! Most anyukámr úgy döntött, hogy ír egy levelet a Rubiconnak, mert járatja a lapot és megkérdezi tölük, hogy mi az igazság.
2013. okt. 12. 12:23

4-dik évad 107-dik részhez párbeszédek:


Barbarossa beszél Atcamaval:

Barbarossa: Kiderült már ki Rüsztem pasa embere?

Atmaca: Igen ki,olyan ember akire sose gondoltunk volna.A janicsárok vezetője az.

Barbarossa: Hogyan rendelkezett a hercegünk?

Atmaca: Egyenlőre nem akarja elfogni,úgy véli ha megfigyeljük mást is megtudhatunk.

Barbarossa: Allah akaratával ùgy lesz.


Hürrem beszél Szümbülel:

Hürrem: Szümbül úgye az orvosok megtetek minden hogy az a lány ne szülhesen gyereket? Nem szülhet,nem lehet terhes!

Szümbül: Igen szultánám.Egész biztos nem lesz terhes.Az orvos elvégezte a beavatkozást.Fatma szultána viszont biztos hogy fel akarja majd használni ellenünk Valériát.


Fatma szultána beszél Valériával az ágyassal:

Fatma: Mi a neved? Mikor mész ismét a szultánhoz?

Valéria: Valéria vagyok.Hürrem szultána azt mondta soha többet nem mehetek.Ezt felejcsem el.Egyetlen éjszaka és ennyi.

Fatma: Nem igaz hogy nem mehetsz.Becsaptak.Ha maga a szultán hivat senki semm tilthatja meg.A háremhölgyek azért vannak hogy gyermeket szüljenek,nem azért hogy csak itt diszelegjenek.Először is a neved legyen Nazenin.Ez az ami kell.Muzulmán leszel,így a szultánhoz közelebb kerülhetsz.

Valéria: Mindent megteszek szultánám.


Rüsztem levelet kap a janicsárok vezetőjétől!

"Az életed veszélyben.Lelepleztek és állandóan követnek.Légy óvatos és gondolj a családodra is."

Rüsztem megkettőzi az őrséget és mindent megtesz hogy biztonságba legyenek.


Musztafa,Mahidevrán és Mihrünissa:

Mihrünissa: Lassan ideje mennem.De nem megyek vissza a hajóra.Találtam egy villát itt a közelben itt maradok Ameysába.

Mahidevrán: Ez veszélyes.Nagyobb biztonságban lennél apád Barbarossa kapitány mellett.

Musztafa: Anyámnak igaza van.

Mihrünissa:Itt maradok hercegem hogy téged segitselek.

Musztafa: Ez esetben enged meg hogy őröket adjak melléd.

Mihrünissa:Rendben van ha ettől megnyugodtok.


Nurbanu egy szolgálóval:

Nurbanu: „Most már kedvenc vagyok. Fürdőkádat akarok.”

Szolga: „Miről beszélsz? Nekünk nincsenek ilyen dolgaink itt!”

Nurbanu: „Tudod, egy kisebb kád, amiben elmerülhetsz egy kis szappannal, ahol megmosakodhatsz.”

Szolga: „Miféle berendezés ez? Még nem hallottál arról, hogy állóvízzel mosakodj? A piszok nem fog lejönni rólad.”

Nurbanu: „Velencében, rengeteg palotában van fürdőkád. Csak fekszel a forró vízben, és pihensz.”

Szolga: „Ha csak ezt akarod, feküdj a márványkagylóba!”

Canfeda érkezik meg, kérdi, mi történt. 

Nurbanu: „Felejtsd el. Sikerült kiderítened, mi a Herceg gondja?”

Canfeda: „Nehéz volt, de megtudtam.”

1366. grizus (válaszként erre: 1365. - Grizus)
2013. okt. 12. 05:04
Szerintem nem.
1365. grizus
2013. okt. 12. 05:04
Nos, anyám eléggé otthon van a történelemben, de soha nem olvasott arról, hogy Szapolyai áruló lett volna. A történészek nem tartják annak. Ez már nem az első olyan állítás a sorozatban, ami finoman szólva is csúsztatásnak tűnik. Szerintetek egy ilyen népszerű sorozat megengedheti magának az egyértelmű hazugságot?
2013. okt. 11. 21:23
Hoztam még 8 képet a 4-dik évad 107-dik részhez és holnap hozok párbeszédeket is.
1363. 9bbecc13db (válaszként erre: 1362. - Megi04)
2013. okt. 10. 19:43
Akármilyen fájó pont ez nekünk magyaroknak,be kell látni így van,ahogy írod :(
1362. megi04
2013. okt. 10. 17:37
Én nem érzek semmi ellenszenvet..A hun Attila,ugyanilyen kegyetlenül rabolta-gyilkolta végig a "világot"...Ott is maradt elég özvegy,árva,gyermektelen.Azoknak ugyan úgy fájt a veszteség,mint nekünk.Szulejmán hódító volt.Attila is,Nagy Sándor is.Szulejmán okos volt.A Magyarok meg...óvatosan mondom-hülyék.Mindig is a vesztes oldalra álltunk,és a mai napig az egyetlen nemzet vagyunk,akik az helyett,hogy segítenénk,egy kanál vízben megfojtanánk a saját "véreinket".Szulejmánt pedig nem dokumentum filmként nézem.:):)A múlt,az pedig a múlt.Így jártunk.:) Viszont érdekes,hogy a töltött káposztát,töltött paprikát,rizseshúst,stb.mindenki szereti..:D:D Pedig azt is ezektől a "mocsodékoktól"tanultuk:D:D
1361. Cippora (válaszként erre: 1358. - L.luiselotte)
2013. okt. 10. 17:23
Nekem ő a kezdetektől ellenszenves volt...
1360. l.luiselotte (válaszként erre: 1359. - Grizus)
2013. okt. 10. 07:55
Többször voltam Isztambulban, akkor nem éreztem a törököket ellenségnek, de a film hatására sajnos igen. Ahogy öregszik a Szuli, egyre ijesztőbb.
1359. grizus (válaszként erre: 1358. - L.luiselotte)
2013. okt. 10. 07:26
A Mohácsos résznél én is megutáltam. Ahogy ott ment a hullák közt és moralizált... menjen a... oda. Meglátjuk, hogy el tudok-e ettől vonatkoztatni.
❮❮ ... 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook