Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról fórum

Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... ❯❯
2013. nov. 12. 19:39

2013.november.13. 56-dik magyar rész,29-dik török rész első fele, 21:25-22:55h:


Izabella hercegnő jegyese Federiko is tudomást szerez kedvese fogságáról.Az osztrákoktól kér hajóhadat hogy kiszabaditsa kedvesét.De mivel ez háborúhoz vezetne nem segitenek neki.Ekkor Grittit kéri meg segítsen neki Izabellához jutni,mert nem hiszi hogy diplomáciai ùton bármit is elérnek.Hatidze gyermeke megszületik,de nem lélegzik.Ibrahim is berohan de Hürrem az aki megmenti a kicsi életét.Nagyon hálásak lesznek érte.Egy szőke kisfiùt szül ahogy Jakob effendi megjósolta.

(Figyelem terhes,kismama és kisgyermekesek Hatidze szülése nagyon rémisztő jelenet)

2013. nov. 12. 19:30
Holnapi rész?Kíváncsian várom :)
2013. nov. 7. 20:08
10 kép a 109-es részhez a naplóban!
2013. nov. 5. 17:28

2013.november.06. 21:35-22:55h 55-dik magyar rész,28-dik török rész második fele:


Válhidem borzasztóan a szobrok ellen van.Számon kéri fián,de a szultán védelmébe veszi.Ibrahim fülébe is eljutt a pletyka róla és a szobrokról.Ibrahim közé teszi hogy a szobrok a szultán ajándékai.Jakub effendi elkészül a mérgezett naplóval Ibrahim számára már csak vissza kell csempészni.Hürrem el is megy Hatidzéhez azzal a célal hogy a naplòt Nilufer visza csempészhese.Hatidzénél idő előtt megindùl a szülés,de sok baj adódik vele.

1414. Ardilla (válaszként erre: 1413. - L.luiselotte)
2013. nov. 3. 20:55
Mert ott nem ő a főszereplő, sőt még csak nem is a jó oldalon áll. Itt meg de. :-)
2013. nov. 3. 19:02

Most megy az Eghri csillagok a Film+ on. Aki akar Szulejmánt látni, ki ne hagyja !

( már az első jelenetekben is eléggé " aszalodott" volt :))

1412. 46f2f563a1 (válaszként erre: 1410. - Kinguss00)
2013. nov. 1. 15:17

Mehmet egy Ilyasz nevű ìjász miatt hal meg.Ilyasz-t Máhidevrán küldte azzal a célal,hogy barátkozon össze vele majd alkalom adtán ölje meg.A kardal fognak gyakorolni amikor véletlenül megvágja Mehmet karját.Ilyasz azt mondja hozz a sebre kenőcsött.Ez idő tájt ismét dùl a himlő.Ilyasz a kenőcsbe belekeveri egy himlős sebjeiből vett váladékot majd belekeni Mehmet sebébe.Mehmet meghal himlőben.

Máhidevrán tetette el lábalól.Ezért akarja később Hürrem Musztafát kinyirni.Ez Hürrem eltünésekor történik meg.

1411. Kinguss00
2013. nov. 1. 10:29
vagyis miért hal meg Mehmet?
1410. Kinguss00
2013. nov. 1. 10:28
köszönöm! És még azt szeretném kérdezni hogy Mehmet hogy hal meg?
1409. Mazsinka (válaszként erre: 1408. - Cippora)
2013. okt. 31. 20:50
Hát... nálam nem kéne kétszer kopogtatnia... :)Turbán ide vagy oda.
1408. Cippora (válaszként erre: 1404. - Mazsinka)
2013. okt. 31. 20:34
Nem csak te ;) de amúgy mennyivel jobban néz ki azzal a turbánnal,mint nélküle...
2013. okt. 31. 20:10
12 kép a 4-dik évad 109-es részéhez a naplóban.
1406. l.luiselotte (válaszként erre: 1405. - 9bbecc13db)
2013. okt. 31. 00:03
El is aludtam rajta.
1405. 9bbecc13db (válaszként erre: 1395. - 46f2f563a1)
2013. okt. 30. 23:17
Az volt.Kicsit unalmas :(
1404. Mazsinka
2013. okt. 30. 22:59
Hááát... én is beletúrtam volna Bali bég szőrös...mellkasába. :)
1403. 46f2f563a1 (válaszként erre: 1399. - Fb85cf2fe7)
2013. okt. 30. 14:19

Köszönöm,jól esnek a dicsérő szavaid ! :-)


Ha még bővebben szeretnéd olvasni a rèszeket és sorba rakva van egy blog.Ezt a blogot a facebook-os Szilvivel és még 3-om emberkével közössen készitjük.


nodola.blogspot.hu

1402. Cippora (válaszként erre: 1401. - 46f2f563a1)
2013. okt. 30. 14:18
Szerintem ez egy borzasztó hülye húzás.Oké,hogy új Hürrem lett,de 15 év???? Gázzzz.
1401. 46f2f563a1 (válaszként erre: 1400. - Cippora)
2013. okt. 30. 14:10
Igen ez egy szappanopera.15évvel később már az új Hürrem jelenik meg.
1400. Cippora (válaszként erre: 1397. - 46f2f563a1)
2013. okt. 30. 12:33
15 évvel később?????? :O Tiszta szappanopera lesz...
1399. fb85cf2fe7 (válaszként erre: 1395. - 46f2f563a1)
2013. okt. 30. 12:18

Nagyon édes tőled, hogy ide be írogatod, mert nekem sajnos néha ki esik egy-egy rész!

Tiszta rendes ember vagy, komolyan!

2013. okt. 30. 12:16
Imádom!
1397. 46f2f563a1 (válaszként erre: 1396. - Kinguss00)
2013. okt. 30. 11:51
Végső elkeseredetségében.Ibrahimon sose teszi tùl magát.Majd Maniszába küldi a szultán és úgy érzi az otthonából is kirakták.Ekkora egyértelmű hogy megbolondúlt.Végül elraboltatja Hürremet és amikor a szultán elmegy hozzá hogy kérdőre vonja inkább meghall minthogy előadja Hürremet.Hürrem 15ével később kerül elő,ez a 3-dik évad befejezése.
1396. Kinguss00
2013. okt. 29. 23:25
Hatice miért lesz öngyilkos?
2013. okt. 29. 22:38

2013.október.30. 54-dik magyar rész,28-dik török rész első fele,21:35-22:45h:


Szulejmán és Ibrahim visszatérnek a hadjáratból.Ibrahim a szultántól kapot szobrokat felállitja a kerzben.Hatidze fél a szobroktól,mindenki megrökönyödik és pletykák kezdenek terjengeni.Hürrem Niluferrel elopja Ibrahim naplóját majd átadja Jakub effendinek a jósnak hogy elkészitse a mérget Ibrahim számára.A szultán nagyon elégedett Musztafával,de Válhidem felhivja a figyelmét arra hogy Máhidevránt már rég meg semm látogatta.Megkéri adjon neki jutalmat.Máhidevrának a szultán pénzt ad jutalmul.Máhidevrán ívókutakat és fürdőket akar épitettni a pénzből.Hürrem féltékeny lesz.

(Egy kicsit unalmas rész lesz.)

2013. okt. 28. 20:31

4-dik évad 108-dik rész párbeszédek:


Miùtán Rüsztem tervét Barbarossa leleplezte Mihrimah és Rüsztem beszélget!

Mihrimah: "Pasám!" Rüstem: "Szultánám! Most elmehetsz, Aga." Mihrimah: "Ki ez?" Rüstem: "Ő az, aki Aziz Aga helyét fogja betölteni. Mostantól, ő mindig velünk lesz biztonsági okokból." Mihrimah: "Nem látom értelmét sietségednek. Van oka annak, hogy lépéseket teszel a biztonságunkért?" Rüstem: "Nem ... csak elővigyázatosságból ... Hogy vagy? Hol van Humasha?" Mihrimah: "Napok óta látom, hogy valami nincs rendben ... nem eszel, nem iszol ... éjszaka többször felébredsz ... Annyi őr van a palotában ... még a kertbe sem tudok kimenni. Mi történik itt, Rüstem? Mit rejtegetsz előlem?" Rüstem: "Megpróbálnak megölni, Mihrimah." Mihrimah: "Mit jelentsen ez? Ki merészelné?" Rüstem: "Az ellenségeim ... mindent megpróbálnak, hogy megszabaduljanak tőlem ... ha ez így folytatódik, még sikerül nekik." Mihrimah: "Ez lehetetlen ... Az anyám nem hagyná. Mindent megtenne, hogy ezt megakadályozza." Rüstem: "Bárcsak én is ilyen biztos lennék benne, mint te ..."


Máhidevrán és Fidán Mihrüniszáról-Barbarossa lányáról tanácskozik:

Mahidevran érdeklődik Fidannál, hogy követi-e Mihrünissát. Fidan igennel válaszol. Legutoljára a kertben látta, majd hozzáteszi, hogy már rég nem látta a lányt a Herceggel. Úgy véli, szándékosan kerülik egymást, mert talán gyanakodnak rá, hogy figyeli őket. Mahidevran: "Mihrünissa olyan, mint a tűz, az én Hercegem meg a puskapor ... Ha ők összejönnének, nem tudhatjuk, mi történne. Az biztos, hogy sok fejfájást okoznának! Mindenesetre,, aki megpróbálja megtámadni, biztos keres valamit. Amilyen gyorsan csak lehet, el kell a lányt küldenünk." Fidan: "A nő el akart menni, de te marasztaltad, Szultánám." Mahidevran: "Honnan tudhattam volna, hogy érez? Mindegy is. Az a hely, ahová menni akar, nincs olyan messze. Ott nehezen tudnánk követni. Ha itt marad, mindez könnyebbség számunkra."


Hürrem,Szümbül és Faihre Fatma szultánával kapcsolatban:

Fatma megérkezik a Hárembe, ahol Afiféhez szól: "Szólj a szolgáknak, hogy hozzanak édességet és serbetet." Afife: "Mi történt, Szultánám?" Fatma: "Szultánunk kedvence állapotos ... remélhetőleg egy hercegnek ad életet." Sümbül fentről hallja a hírt. Hürrem a szobájában, Fahriye valami innivalót ad neki. Sümbül érkezik: "Szultánám ... Fatma Szultána épp az imént jelentette be, hogy Nazenin (Valeria) muszlim lett." Hürrem: "Amikor odaküldték, ti ketten is ott voltatok! Fahriye? Mi történt az orvosnál? Azt mondtad, a nő nem lesz terhes!" Fahriye: "Esküszöm, megtették az előkészületeket ..." Hürrem: "Akkor, honnan ez a terhesség dolog? Vagy talán hazudnak? Igen? Mi más lehet???" Sümbül: "Sajnos, az igazat mondják ... Fatma Szultána többször is járt a Szultánnál ..." Fahriye: "Ez lehetetlen, Sümbül Aga. Lokman mondta volna nekünk." Sümbül: "Lokmannak fogalma sincs erről! Úgy tűnik, félrevezették! Szultánám! Most mi tévők legyünk?" Hürrem: "Meg kell szabadulnunk tőle." Sümbül: "Hogyan Szultánám ... végül is a Szultánunk gyermekét hordja a szíve alatt!" Hürrem: "Nem róla beszélek, Sümbül. Hanem Fatmáról. Figyelmeztettem, de nem hallgatott rám. Olyan nyelven kell vele beszélnünk, amit megért."


Ebből a párbeszédből derül ki hogy Bajazidnak van már két fia,ő ròluk eddig semmi sem volt.Bajazid Rana szultánával fiai anyával beszél:

Beyazit megérkezik Kutahyába, ahol fiaival, Orhannal és a még kisbaba Osmannal találkozik. Ágyasa, Rana elmondja, hogy fiaik gyorsan nőnek és ők is vitéz hercegekké fognak válni, akárcsak az apjuk. "Hogy vagy Rana?" A nő azt feleli, jól, viszont Beyazit fáradt, visszavonul. Beyazit Lalájával találkozik. "Amikor elmentél, teljesen másmilyen voltál, mint most. Teljesen megváltoztál." Beyazit: "Amikor elmentem, voltak reményeim. Amikor a Szultán Selimet választotta, utolsó reményem is elveszett." Lala: "Megkaptam a rossz híreket Hercegem. Azóta tulajdonképpen nem aludtam. Nem tudtam kipuhatolni, hogyan hozhatott ilyen döntést a Szultán. Hürrem Szultána, Mihrimah és Rüstem jelenléte ellenére ..." Beyazit: "Mihrimah és Rüstem megtették, amit tudtak. Ezt már az anyámról nem mondhatom el." Lala: "Mondott neked valamit ... nyíltan állította, hogy ő javasolta Selimet?" Beyazit: "Nem. A Szultán saját döntése volt." Lala: "Ebben az esetben, még mindig van remény." Beyazit: Milyen remény, Lala Mustafa? Selim Manisában van, én meg Kutahyában!" Lala: "Egy ideig Mustafa Herceg is volt Manisában ... de ő még mindig száműzve van Amasyában." Beyazit: "Mire gondolsz?" Lala: "Igazából a te gondolataid érdekelnek, Hercegem ... Mi az, amit te akarsz?" Beyazit: "Azt akarom, hogy Selim eljöjjön Manisából, mert nem érdemli meg. Keressünk egy megbízható, erős férfit, aki készen áll Manisába menni. Ő lesz a szemünk, és fülünk. Meg kell tudnunk, mit csinál a fivérem Manisában."

2013. okt. 28. 17:37

4-dik évad 108-dik rész:

Hürremet mélységesen lesùjtja,hogy Szulejmán hanyagolja és egyre több időt tölt Válériával(Nanezin) és állitòlagos terheséggel.Fatma szultána nagyon elégedett,hogy terve sikerült.Àm Gülfem aggódik Fatma terve miatt és kérdőre vonja mi lesz később hisz a nő nem terhes.Fatma háritja a kérdést.Huridzsihán esze Bajazidon jár.

Hürrem Szümbülel beszélget:Fatma szultána sokkal erősebb mint a többi testvére akivel harcba szállt eddig felséged.Igazából neki az egyetlen célja Musztafa herceget trónra emelni.Ezért bármire képes.

Igaz Szümbül de ő se sebezhetetlen még ha most annak is tünik.Rüsztem pasa ùtána nézett és érdekes dolgok derültek ki.Ha minden a tervek szerint halad hamarossan megszabadùlúnk Fatmától.

Hürrem kimegy az erkélyre.Azt látja hogy a szultán egy ékszert ad Válériának gyémántal diszitve és egy vörös rózsát majd megcsókolja a homlokát és megsimitja a hasát.

Ettől dühbe gúrúl,ráadásùl biztos benne hogy Váléria nem terhes hisz az orvosokkal minden elővigyázatoságott megtett.

Rüsztem titokban találkozik Hürremel.Elmondja hogy ùj terve Musztafa ellen meghiúsúlt méghozzá Barbarossa miatt.

Barbarossa kapitányról viszont megtudta hogy Fatma rokona és azt is hogy Fatmától elvállt a férje és megemlit még egy rokont.

Hürrem mérges hogy a tervük nem sikerült de ùj tervett eszel ki.Egy katonát megbiznak deritse ki mi van Musztafa és Barbarossa lánya Mührinisza között.A katona jelent miszerint szerelem.Hürrem megtámadtatja Mühriniszát.

Máhidevrán látja a kibontakozó szerelmet és mindent meg tesz hogy megakadályozza.

Mührinisza színt vall Musztafának hogy szerelmes belé.Musztafa semm közömbös de igyekszik elnyomni érzéseit és elküldi.Mühriniszát ekkor támadják meg az erdőben.

Mihrimah rosszúl lesz,elájùll és nehezen tér magáhozz.Terhes.

Bajazid azt követeli a tanácsostól segitsen valahogy Szelimet Maniszába jutatni.

Nurbanu tanulni szeretne hogy ezzel is elkápráztasa Szelimet.Kiszökik a palotából hogy tanulni mennyen ám Szelim állruhában a piacot járja.Megpillantja és elfogatja majd börtönbe vetti.Nem az a baj hogy tanulni akart hanem hogy kiszököt a palotából.

Felbukkan Fatma rég nemlátott rokona akit Hürrem hivott a palotába.Fatma nagyon felháborodik.Hürremnek e régi rokon jó szövetségesnek bizonyùl.

Hürremnek egyre többször jutt eszébe Mehmet ezért el megy a sírjához.Feketébe öltözik ùt közben elhaladnak az éppülő Hürrem mecsete mellett.

Megérkeznek a sírhoz.Hürrem Mehmetről beszél majd imátkozik.

Másnap Szümbül a piacon összefutt egy nővel.Szemmel láthatóan jó ismerőse akit rég nem látott.Együtt vacsoráznak.(Nem tudni ki a titokzatos hölgy).

2013. okt. 28. 17:37

4-dik évad 108-dik rész:

Hürremet mélységesen lesùjtja,hogy Szulejmán hanyagolja és egyre több időt tölt Válériával(Nanezin) és állitòlagos terheséggel.Fatma szultána nagyon elégedett,hogy terve sikerült.Àm Gülfem aggódik Fatma terve miatt és kérdőre vonja mi lesz később hisz a nő nem terhes.Fatma háritja a kérdést.Huridzsihán esze Bajazidon jár.

2013. okt. 28. 16:53

Ellnézést a távol maradásért.Jó okom volt rá,elkaptam egy virust plusz családi gondok.


Hoztam a 108-as részhez még 12 képet és hozzom a leírást is.

2013. okt. 27. 18:40
Ki az a nő, akivel Szümbül a 108. bölümben találkozik? Úgy látom szerelmes belé, de nem áll össze.
1389. grizus (válaszként erre: 1383. - Bnedora)
2013. okt. 27. 00:22
Igen, gyakran vág ilyen bánatos kutya-képet.(:
❮❮ ... 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook