Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról fórum

Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... ❯❯
1478. megi04
2013. dec. 5. 15:34
Ha még egyszer pofon vágja az a liba(Ayrin)azt a világszép embert,én komolyan mondom,hozzávágom a papucsomat!!!!
1477. grizus
2013. dec. 5. 06:53
Én szörnyen untam ezt a részt.
2013. dec. 5. 00:53
Az micsoda? :)
2013. dec. 4. 23:28
Segítsetek már lécci,mert megöl a kíváncsiság.Összefekszik a Szulejmán Izabella hercegnővel??????
1474. bnedora (válaszként erre: 1473. - 46f2f563a1)
2013. dec. 4. 22:19
Ez a rész nagyon unalmas, ott is hagytam. Elég, ha hallom, mint mondanak:-)
2013. dec. 3. 20:30

2013.december.04. 59-dik magyar rész,30-dik török rész második fele,21:45-23:05h:


Az aktuális rész ismertetője: Ibrahim útnak indul, hogy leszámoljon az anatóliai felkelőkkel. A lázadó Kalender sah azonban igen komoly sereget állított fel, így a pasa titkos tárgyalásokat kezdeményez a sah híveivel. Ők azonban hűségesek maradnak Kalenderhez. Hatdizse egyre nehezebben viseli Ibrahim távollétét, és dühét rendszeresen Nigaron vezeti le. A szolga arra kéri Daje asszonyt, helyeztesse vissza a palotába, mert fél a szultánától. Hürrem továbbra sem sejti, ki a titokzatos nő a vadászkastélyban, ezért váratlanul megjelenik ott. Épp, amikor a szultán is

tiszteletét teszi Izabella hercegnőnél. Izabella mindent megtenne, hogy jegyesét ne végezzék ki, ezért felajánlja Szulejmánnak a szolgálatait.


(Ezt a port.hu-ról másoltam ki,mert nagyon akadozik a netem és alig van már a mobilomon pénz,bocsi)

1472. 46f2f563a1 (válaszként erre: 1471. - Grizus)
2013. dec. 2. 12:45
Igen,Esmanur a neve.Hatidzse el fogja venni szüléskor és azt hazudja meghalt.Amikor kiderül hogy él Ibrahim elhelyezi amolyan gyerekotthon félébe és Niger is látogathasa.Niger megpróbálja megszöktetni ekkor ismét nem láthatja.Végül Ibrahim és Hatidzse valamint Niger halála ùtán Nasuf effendihez kerül aki felneveli és felnőttként a hárembe fog kerülni.
1471. grizus (válaszként erre: 1469. - 46f2f563a1)
2013. dec. 2. 04:16
És Niger lánya Ibrahimtól lesz? Pikáns.
2013. dec. 1. 14:59

Hoztam pár rövid videót a 4-dik évadhoz ami nekem nagyon tetszik:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

1469. 46f2f563a1 (válaszként erre: 1468. - Megi04)
2013. dec. 1. 14:29
Nem lesz egy idős,mert ez a gyerek meghall.Az ikrek peddig fiú és lány.Niger lánya Hatidze első gyermekének halála ùtán születik,de még az ikrek előtt.
1468. megi04 (válaszként erre: 1463. - 46f2f563a1)
2013. dec. 1. 12:18
És utána malackodni fognak...Tehát Nigar lánya voltaképpen egy idős lesz Hatize fiaival..?
2013. dec. 1. 12:11

A szerb Prva1 tv is adja már a 4-dik évadott a 109-es török rész első fele lesz hétfőn 21:10-22:10h.


Most hogy szerbül is látom néhány dolgot jobban értek és találtam félre fordítást is.Hiába a Facebook-os Viki,Henni semm tudják tökéletesen a törökről fordítani,én peddig tölük hoztam mert nem tudok törökül.Nembaj pici idő és beérik a szerbek a török részeket! :-)

1466. grizus (válaszként erre: 1463. - 46f2f563a1)
2013. dec. 1. 04:13
Ez izgi lesz, akkor nem hagyom ki.
1465. l.luiselotte (válaszként erre: 1462. - Grizus)
2013. nov. 30. 13:18
Igen, a Bali bég amilyen szép fiú, egy kicsit öltözhetne változatosabban is ...
2013. nov. 30. 09:38

4-dik évad 113-as török rész:

Szelim Nurbanuval alszik.Ùgyanolyan rémálma van mint az előző részben a szultának csak picit másként.

Bajazid és Musztafa az erdőben egy tisztáson fehér ruhában,össze kötött kézzel térdelnek.Szelim oda megy és lefejezni készül őket de ekkor Dzsihangir hátba szúrja egy tőrel.Szelim rémülten néz miközben a többiek kinevetik.

Másnap Mihrimah vacsorája katasztrofálisra sikerül.A vacsorán mindenki időben megjelenik csak Szelim hiányzik.Nurbanu alig tudta rávenni hogy elmenyen.Szelim megérkezik de nem egyedül Nurbanu is vele van.Mihrimah dühös,mert külön kérte hogy csak a testvérei jöjönek.Ezt szóvá is teszi.Mihrimah még Rüsztemet is elküldte.

A vacsorán eleinte jól menek a dolgok de ùtána Szelim elkezdi piszkálni Bajazidot.Bajazid persze nem hagya magát.Musztafa próbálja lenyugtatni őket sikertelenül.Majd amikor mindanyian kijelentik nem méltó Maniszára,Szelim neki esik Bajazidnak.Verekednek,közben elökik Dzsihangirt is.Bajazid felül kerekedik és kicsit megfojtogatja Szelimet.Ekkor szedi szét őket Musztafa majd távoznak.

Nurbanu még aznap beszélni akar Hürremel de Faihre nem engedi be.Másnap is próbálkozik de Hürremnél Mihrimah van.Nurbanu beront a szobába.Hürrem le akarja cseszni de Nurbanu kiabálva közli hogy Szelim épp a szultánhoz tart hogy lemondjon Manisza kormányzásáról.

Hürrem még beéri Szelimet de megállitani nem tudja.

Szelim a szultánál azt mondja hogy tùl nagy falat neki Manisza.A testvérei peddig rá dühösek amiért őt nevezte ki Maniszába.Féltékenyek rá és folyton piszkálják.Elmeséli a vacsorán történteket persze a javára forditva.Majd kéri helyeze másik tartományba Manisza helyet A szultán dühös.Mindegyik herceget oda rendeli és kiosztja őket.Ő a szultán,ő küldte Szelimet Maniszába mert megfelelőnek tartotta erre a pozicióra.Nem akar még egy ilyen esetről hallani mint a tegnapi vacsora! Szelim méltó szultának.

Ezùtán mindenki felbojdùl hisz a szultán Szelimet gyakorlatilag megnevezte a trón várományosának.

Ezùtán Bajazid,Dzsihangir,Musztafa a kertben beszélik meg a történteket.Bajazid azt mondja ha volt is benne még egy hajszálnyi remény most az is elszált.Musztafa azt mondja hogy ő már rég elvesztett minden reményt.Dzsihangir nem érti hogy lehet apja ennyire vak? Hogy nem látja Szelim igazi arcát? Majd búcsút vesznek ideje viszatérniük a tartományokba. Yavuzz meglátogatta Cevher asszonyt és most Hürrem titkos szobájáról a hírt eljutatja Fatmának,Barbarossának és Piri Reis-nek.

Fatmának eszibe jutt hogy látta Szümbült egy helyen ahol semmi sincs de csak van ott valami.Fatma egy gyertyával keresi mert ott ahol titkos ajtó van hùzatnak kell lennie.Melek kalfa addig vigyáz senki meg ne lássa.Fatma megtalálja az ajtòt de nem sikerül kinyitni aztán meglátja a fáklyát elkezdi hùzogatni és kinyilik az ajtó.Fatma örül hisz Hürremnek ezzel vége.El is mondja Musztafának.

Musztafa nem akar azzonal reagálni.Elindùl Mühriniszáért.Atmaca Mühriniszát az erdőbe csalja hogy végre hajtsa Piri Reis parancsát és megölje.Mührinisza az erdőbe kapcsol és azt mondja ez esetben nem használhat gőrt csak kötelet.Mert felségi vér törvényileg nem fojhat.Ezért kapot Ibrahim is kötelet.Atmaca azt kérdezi miről beszél ő nem a szultána.Mihrünisza azt feleli ha megölsz megölöd a herceget is akit a szivem allatt hordok.Ő peddig felség.

Ekkor Atmaca össze zavarodik és mégsem öli meg.Még épp időben viszaérnek Musztafa érkezésére.Musztafa elmondja hogy olyan dologra bukantak ami miatt tovább kell maradnia a palotában.Mihrünisza nem bízik tovább az őrökben.Atmaca Piri Reisnek számol be.Piri Reis azonban kételkedik a terheségben és ùgy gondolja ìgy is meg kellett volna ölni Mihrüniszát.Cevher asszonynak rémálma van hogy Yavuzz a titkos szoba miatt megöli Szümbült ekkor felriad.

Fatma beszél Rüsztemel hogy Hürrem kihallgata a Divánokat.Ezen még Rüsztem is kiakad.

Fatma persze értesiti a szultánt is,aki nem hisz a szemének amikor meglátja Hürremet a titkos ajtón kijönni.Ő is bemegy és meghalja a csövön keresztül Rüsztem hangját a divánról.Ledöbben nem tudja mit tegyen.

Nurbanu megszül Maniszában,immár szultána lett.

Szümbül kapcsol hogy csak Cevhernél beszélhetett részegen a szobáról.El is megy hozzá.Meg akarja folytani amikor a nő beismeri hogy egy kém.Felbérelték pénzt kapot a munkáért.Szümbül ordìt ki bérelt fel ? Musztafa?

Cevher elmondja hogy egy Yavuzz nevű fickó volt.Szümbül azzonal tudja hogy ő az elhunyt Barbarossa embere.

Fatma,Máhidevrán és Gülfem örvendeznek Hürrem bukásán.

Bajazid Kutanyába Ránával van akitől van ké fia is.Orhan és Osman.Àm az esze Huridzsihánon jár.

1463. 46f2f563a1 (válaszként erre: 1462. - Grizus)
2013. nov. 30. 08:42
Most,Hatidze féltékenységi jelenete löki Niger karjaiba.Amikor viszatér Anadóliából beteg lesz a méreg miatt.Niger sűrűn ránéz,köpölyözést végez.... közben elcsatan az első rendes csók.
1462. grizus
2013. nov. 30. 03:12

Érdekes, hogy Bali bég is mindig ugyanabban a ruhában van, miközben Szulejmán, Ibrahim és családtagjaik mindennap másik csodálato ruhakölteményben pompáznak. Ő is szolgának számít? Nála Szümbülnek és Nigarnak is több ruhája van.

Mikor jön az, hogy Ibrahim összejön Nigarral?

2013. nov. 29. 19:09
A 4-dik évad 113-as részéhez 18 kép a naplóba,holnap hozzom a leírást!
1460. 46f2f563a1 (válaszként erre: 1459. - L.luiselotte)
2013. nov. 29. 12:09
Jól mondod Allahot mondanak.Már több ilyen nagy hibát csináltak a magyar szinkronanal.Példáúl lehagyták a kalfa,aga,effendi..... megszólitások és így az elején nagy volt a keveredés itt.
1459. l.luiselotte (válaszként erre: 1458. - 46f2f563a1)
2013. nov. 27. 22:55

Ez nagyon jó rész volt, nem volt vontatott vagy unalmas.

Én kicsit furcsának tartom, amikor a szereplők azt mondjáék " Hála Istennek pld Hürrem az elején vagy istennek hála " a mohamedáon egyáltalán kiejtik az isten szót, nem Allahnak hálálkodnak ?

2013. nov. 26. 20:41

2013.november.27. 58-as magyar rész,30-dik török rész első fele,21:45-23:05h :

Frederik herceg is fogságba esik,ám érte sokkal több aranyat hajlandók adni.Ezt Szulejmán el is mondja Izabellának aki kétségbe esik.Hatidze kéri Válhidemet beszéljen a fiával hogy Ibrahimnak ne keljen elmenie.Válhidem nem jár sikerel és Ibrahim kénytelen lesz menni.Hürrem megbiza Gül agát deritse ki ki az a nő a vadász kastélyban.Gül aga azt mondja Szümbül biztos tudja.De Szümbül nem árulhat el semmit.

(kicsit unalmas rész lesz ez)

2013. nov. 25. 20:43

4-dik évad 112-dik török rész:

A szultánhoz Hürrem érkezik és rábeszéli bocsáson meg Bajazidnak.Hiszen ők is voltak szerelmesek.

Megbocsájt neki így nem kell elmenie Kutanyából de megtiltja hogy valaha is ùjbòl találkozon Huridzsihannal.Huridzsihannak peddig vissza kell térnie Bejhanhoz.

Elérkezik Barbarossa temetése,mindenki a palotába megy.A hszultán elrendeli,hogy mindenki imátkozon a palotán kivül és belül is egyaránt.

A háremben a szultánák együtt imádkoznak a lányokkal.Odakint a hercegek és a pasák is ezt teszik a hétköznapi emberekel együtt.

A távolban a hajókról az ágyúkkal sortűzet adnak le ezzel is tisztelegve Barbarossa előtt.

A temetés ùtán a hercegek össze ülnek beszélgetni kivéve Szelimet aki később csatlakozik.

Szulejmán a hercegeket a teraszról figyeli.A hercegek Szelimről beszélnek,hogy mennyire nem méltó Maniszára és a miatta megölt kereskedő ügyéről.Érkezik Szelim mindenki ellhalgat.Szelim feldùltan ròlam beszéltetek igaz?

Bajazid:Ki másról lehetne szó mint egy iszákos,nőcsábászról aki eltúsolja a hibáit! Ekkor egymásnak esnek.Szulejmán miùtán végig nézte ezt elszomorodik.

Fatma és Máhidevrán arról beszélnek ki lesz Barbarossa ùtódja.Fatma próbálja megnyugtatni Máhidevránt hogy a pasa mögött rengeteg Reis áll biztos közülük választanak.Máhidevrán korán semm ilyen biztos ebben.

Rüsztem felkeresi a pasa ùtódlásával kapcsolatban a szultánt.A szultánTurgut Reis-re gondolt de Rüsztem beajálja Sokollu Mehmet agát.A szultán megkéri mindkettőjüket hivja a palotába beszélni akar velük.

Hürrem Nurbanu-val beszél mi a helyzet Szelim körül.Nurbanu beszámol majd Hürrem figyelmezteti hogy most hogy a terhesége vége felé jár legyen óvatos.

Ha fiùt szűl mindenki az ellensége lesz!

Huridzsihan a kertben sétál amikor Bajazid előugrik egy fa mögül.Huridzsihan figyelmezteti hogy bajba kerülhet ha meglátja valaki.Bajazidot ez nem érdekli.Még egyszer ùtoljára látni akarta Huridzsihant és megcsókolja.

Este amikor Szulejmán aludni tér a hetcegek veszekedésén jár az esze,rémálma lesz.Azt látja hogy Szelim lefejezi Bajazidot és Musztafát majd elfoglalja a trónt.

Mührinisza elmegy apja holmijaijért.Atmaca elkiséri és találkozik Musztafa titokzatos támogatójával a kapucnisal.Ő nem más mint Piri Reis egy nagy hajós vezér.Elmondja hogy Mührinisza és Musztafa házasága továbra is veszélyt jelent és elrendeli a lány megölését.Atmaca a hajón előveszi tőrét hogy megölje Mühriniszát de nincs rá alkalma.

Mührinisza amikor össze szedte a holmikat egy fegyvert ad Atmacának hálája jeléül amiért hüséges volt apjához.

Mihrimah anyához Hürremhez megy és elmondja hogy itt az ùtolsó lehetőség hogy kibékitsék Bajazidot és Szelimet.Mihrimah egy vacsorát szervezz csak a testvérei számára hogy kibékitsék őket.Hürrem visza emlékszik és Mihrimahnak mondja:Amig kicsik voltak értete a nyelvüket ha össze vesztek kibékitette őket.Akkor még hallgatak rá.De most semm Szelimel sem Bajazidal nem lehet beszélni.

Megérkeznek Turgut Reis és Sokollu.Szulejmán mindketőjüknek úgyanazt a kérdést teszi fel:"Követni kivánod Kapudan pasa ùtját ?

Turgut Reis:"Én mindenképp szeretném követni a pasa ùtját! Ùgy vélem az az egyetlen ùt ami győzelemre vihet minket.Követni fogom a te ùtadat is szultánom."

Sokollu:"Nem nem fogom követni sem a pasa ùtját sem másét.Én a te ùtad részese szeretnék lenni szultánom."

A szultán ezùtán meghozza döntését és össze hivja a Divánt.Hürrem a titkos ajtón keresztül a divánhoz megy és kihalgatja.Szümbül vigyáza az ajtót amikor Fatma és Máhidevrán meglátja.Kérdezik mit csinál.Szümbül azt hazudja elszakadt a nyaklánca és a gyöngyöket szedi össze.

A Divánon Sokollut nevezik meg Barbarossa ùtódjának.Ez mindenkit meglepet.

Szümbül a sok izgalom ùtán Cevher asszonyhoz megy.Cevher leitstja és Szümbül kimeséli Hürrem titkos átjáróját amin keresztül kihalgatja a divánokat.

Nurbanu(Szeszilia) és Nazenin(Valéria) is találkoznak és beszélgetnek hogy egyikük a szultán ágyasa lett a másikuk a fiájé.Ki gondolta volna hogy ez így lesz.

1456. Cippora
2013. nov. 24. 17:19

Ezt most találtam véletlenül :


"Gyakran előfordult, hogy az eunuchok szerelmesek lettek a háremhölgyekbe, hiszen, ha felnőtt korban kasztrálták őket, akkor jól ismerték a nemi vágyakat és megőrizték férfias külsejüket, ezért aztán gyakran fel is lángolt a vágy, bár részükről beteljesedni nem tudott. "

2013. nov. 23. 18:51
20 kép a következő 4-dik évad 112-es részhez,tartalom holnap.
2013. nov. 23. 16:17

Valamit le kell írnom ahhoz hogy érthető legyen Bajazid viselkedése a 3-dik és 4-dik évadban,különösen a mostani 110,111,112-es részekben.Mivel nem nagyon írtam a párbeszédeket és igyekeztem röviditeni a hosszú részeket néhány fontos dolog kimaradt.

Bajazid : Bajazid már kábé 10éves kora óta háttérbe szorúl.Folyton megallázódik Szelim miatt.Szelim állandóan Bajazidot teszi meg felelősé a vitáik miatt.Nagyrészt Szelim provokálja.Ha ez nem lenne elég Szulejmán és Hürrem is mindig őt tartja hibásnak és Szelimet isteniti.Bajazid emiatt folyton megpróbál kitüni de ezzel csak magának árt.Ráadásùl egyik alkalomal megmenti Szelim életét de Szelim ezt letagadja,apja a szultán peddig meg semm halgatja csak kimondja hogy ő Bajazid a hibás.Bajazid ekkor sokkal be.

Ùgy érzi apja és anya nem szereti,hogy ő csak teher és ekkor indit testvérháborùt Szelim ellen.


Személyes véleményem: Sajnos tùl ismerős ez a helyzet nekem,mert bár màs okból én is ìgy élek.Bajazid emiatt jobban megérintett mint a töbiek,a 4-dik évadban ő lett a kedvencem.

1453. Cippora (válaszként erre: 1445. - L.luiselotte)
2013. nov. 22. 19:12
Értem...de nem az volt a cél,hogy nehogy elcsábítsák vagy megerőszakolják a hárem lányait? Én úgy gondoltam csak olyan férfiak lehetnek a háremben akik nemi aktusra képtelenek,így nem jelentenek veszélyt a nőkre.
2013. nov. 22. 15:40

4-dik évad 111-es török rész:


Musztafa továbbra is azt mondja mindenkinek,hogy Mührinisza csak a tanácsadòja ezért van még a palotában.Máhidevrán ezt nem hiszi el és megparancsolja,hogy figyeljék őket nem akarja hogy kettesben maradjonak.Musztafa levelett ír Barbarossának amelyben megkéri Mührinisza kezét.Barbarossa bele egyezik.Atmaca Barbarossa embere is szereti a lányt és megtudja hogy házaságott terveznek.Megpróbálja lebeszélni őket de hiába,ez a helyzet Taslidzsalival is.Máhidevrán később tudja meg nem örül neki de nem tehet semmit Musztafa hajthatatlan.Lezajlik a titkos eskűvő,Musztafa türelmetlenül várja Mühriniszát.Megkönyebül amikor látja anya Máhidevrán kiséretében érkezik.Lezajlik a nászéjszaka.

Huridzsihan és Dzsihangir Bajazidhoz mennek Kutanyába.Huridzsihan egyre jobban össze melegszik Bajazidal és elcsattan egy lopot csók.Dzsihangir meglátja de nem szól semmit.Nagyon elszomorodik mert ő is gyengéd érzelmeket táplált.Visza vonùl a szobájába előjönnek a fájdalmai.Fájdalmai vannak,nem kap levegőt,zihál....

Napokig ki semm mozdùl.Eközben Huridzsihan és Bajazid sokat vannak együtt és egyik este Bajazid szobájában alszanak el egymás kezét fogva.Huridzsihan felébred és gyorsan ébreszti Bajazidot majd azzonal távozik nehogy valaki meglássa.A folyósón Dzsihangirba fùt.Dzsihangir elmondja nem érzi jól magát és szeretne visza menni a palotába,marasztalják de hiába.Bajazid megigéri Huridzsihanak hogy hamarosan meglátogatja.Dzsihangir búcsùkor elmondja tudd a viszonyról de ne agódjonak ő nem mondja el senkinek.Amikor visza érnek Dzsihangir Hürremhez megy.Hürrem látja hogy valami bántja de nem tudja kiszedni belőle hogy mi a baj.

A háremben pénzt és édességet osztogatnak a kis szultána Raziya érkezésére.Hürrem átveszi Válériától a gyereket és bemutatja.Hürrem:"Allah óvja minden rossztòl."

Szelim ismét Dilsahhal tölt egy éjszakát de Nurbanu belopódzik és leteremti.Nurbanu:"Tegnap még nekem súgdostál a fülembe szerelmes szavakat.A gyermekedel én vagyok várandós és te Dilsahhal vagy!" Majd távozik.Másnap Szelimhez készül Nurbanu de közlik vele a fürdőben van.Odamegy de nem akarják beengednik.Beront és ott találja Szelimet Dilsahhal az ő fürdőkádjában.Csùnyán össze vesznek.Nurbanu: "Most öltél meg Szelim és velem együtt a gyermekedett is!" Majd távozik.Pár nap mùlva Gazanfer szól hogy fogja a cucait és kövese.Egy szép szobába vezeti és elmondja hogy maga Szelim rendezte be neki.Nurbanu elégedett de még nem bikilt meg.

Mivel Barbarossa még nem épült fel teljesen a szultán gyógyhatásù mézet küld neki hogy azt eszegese.Ezt Sokollu elviszi előbb Rüsztemhez.Rüsztem egy lassan ható mérget kever bele és elküldi Barbarossának.Nem kell sok idő és hatni kezd.Mátrákcsi visza tér a kémkedésből és beszámol a szultának:

"Allah ajándéka Musztafa fiad.A tartományban mindenki elégedett vele,jól teszi a dolgát.Egy tapra esett tapasztalt trónörökössé éret!"

Szulejmán:Semmi panasz?-Persze nagyùram mindig akad egy két kereskedő aki elégedetlenkedik,de ez minden.

Mührinisza a palotában van még?-Ùgy tudom visszatért Barbarossához.(Matrakcsi hazudik).

"Szelim herceg Maniszában megoldotta az ívóvíz ellátást nagyúram.Sajnos a rossz szokása még mindig megvan rengetegett iszik.Nincs az az alkohol mennyiség amit ne szálitotak volna a palotába.A hölgyek terén javùlt a helyzet,már nem olyan nőfaló.Sajnos egy kereskedőt megöltek miatta és a felesége feljelentete a herceget de az ügyet eltitkolták."

Szultán nagy haragra gerjed és kiadja parancsba egy agának járjon ùtána mi történt!

"Bajazid hercegünk olyan mint a tűzről pattant szikra.Ha valami gond adòdik azzonal megpróbálja megoldani.Nála minden rendben zajlik de még mindig forró fejű."

Szulejmán:"Bajazid olyan mint egy szalma láng ami bármikor fellobanhat.Benne nagy reménységem van csak le kellene higadni.Tùl forró fejű! Szelimel is állandóan vitázik"

Ha ez minden elmehetsz! Barbarossa érkezik megköszöni jött a mézet de nem érzi jól magát.

A szultán a közösen eltöltöt időről beszélget vele a teraszon amikor Barbarossa rosszùl lesz és meghal.(a méreg miatt)

Mindenkit lesùjt ez,csak Hürrem ès Rüsztem örül.

Másnap viszaèr az aga Szelim tartományábòl és beszámol:

"Szelim állruhában járta a piacot amikor a kereskedő nőfalónak és iszákosnak nevezte.Nem tudthata hogy a hercegel beszél.A kereskedőt felpofozta Szelim majd amikor hátat forditott az kést rántot.Ekkor az egyik testőr leszúrta a kereskedőtt.A felesège feljelentette a hetceget de mielőtt bíróságra került volna az ügy visza vonta a feljelentését.Nyilván való hogy másként simitotta el az ügyeket."

A szultán hivatja Hürremet! Hürremnek elmeséli mit halott és lecseszi hogy nevelte Szelimet.Szelim hogy tehetet ilyet,már az semm helyes hogy elhalgatta előttem a történteket de még rosszabb hogy eltùsolta az ügyet.Hogy szolgálja a tartományt egy olyan herceg aki fél az igazságtól és nem tartja be a törvényt Hürrem???

Hürrem nyugtatgatja de hiába majd viszatér a szobájába és gyorsan levelet küldett Szümbülel hogy értesitse Szelimet hogy apja megtudta az incidenst.

Bajazid levelett írt hogy a palotába jön Huridzsihanhoz és azt is megirta hogy szerelmes.Ezt a levelett Lokman aga előbb Hürremnek majd a szultának adja.Bajazid a palotában Huridzsihant várja ám Hürrem érkezik.

Hürrem:"Hoogy teheted ezt fiam? Benned van a legnagyobb reménységem,erre te ekkora hibát vétesz! Ráadásùl pont vele.Tudod hogy ő Hatidze és Ibrahim lánya,nem lehet köztetek soha semmi!

Bajazid:"Dzsihangir mondta el?(Hürrem innen tudja meg mi bántotta Dzsihangirt) Mindegy is anyám szeretem Huridzsihant és nem megyek sehová!

Fayhre a folyósón megállitja Huridzsihant és viszaküldi közli hogy lelepleződtek.Huridzsihan Fatmához rohan zokogva hogy a herceg miatt került óriási bajba.Fatma hiába nyugtatja,Huridzsihan a szultánhoz rohhan.Afife érkezik Hürremhez és Bajazidhoz hogy a szultán tud mindent és látni kivánja Bajazidott.Hürrem vége,mindenek vége !

Huridzsihán bemegy a szultánhoz és elmondja hogy szerelmes Bajazidba és az egész az ő hibája.A szultánt nem érdekli és megparancsolja azzonal térjen visza Bejhanhoz.Huridzsihán átadja apja Ibrahim egyik fűzetét a szultának és azt mondja ez esetben ennek nála a helye.Zokogva de elmegy.Bajazid is megérkezik a szultánhoz!

Ő is elmondja hogy szerelmes és nem akart rosszat.A szultánt nem érdekli és száműzi Kenefébe a birodalom legtávolabbi tartományába! Bajazid Hürremet kéri segitsen ne keljen elmenie Kutanyából.Hürrem megigéri hogy segit.Mihrimah is a palotába jönn,Huridzsihán azzonal hozzá siet.Huridzsihan:"Mihrimah te érted mi zajlik bennem.Te is voltál hasonló helyzetben Báli Béggel,segits!

Mihrimah:Nem segithetek mint látod Rüsztem felesége lettem.

Barbarossa temetési előkészületei megkezdődnek.

Mihrimah a sok izgalom ùtán meghivja Fatmát magához pár napra,ezzel segitve anyának hogy rendeze a helyzetett.

Fatma elcsodálkozik a gyönyörű szobán amit kap.Aztán cseverészik és megtudja hogy Mihrimah és Rüsztem külön alszanak mert állitólag a pasa horkol.

Este a vacsoránál Fatma fel is hozza ezt,majd elmondja hogy ide jövett találkozott Báli Béggel aki megnősült és gyerekei vannak.Rüsztem kimegy a szobából Mihrimah ùtána.Te emliteted neki Báli Béget? Dehogy Rüsztem nem tudom honan szedte!

A szultán Matrakcsival találkozik ismét.Letolja hogy elhalgata Szelim ügyleteit,Bajazid és Huridzsihán viszonyát és csak a jó ég tudja mit hallgat el Musztafával kapcsolatban!

Ùgy érzi már nem bizhat meg benne és elbocsájtja!

Este Szulejmán a teraszon áll és a történteken gondolkodik.

1451. megi04 (válaszként erre: 1450. - Tejbegriz25)
2013. nov. 22. 13:36
Köszönöm,így már értem.:)
1450. tejbegriz25 (válaszként erre: 1448. - Megi04)
2013. nov. 21. 15:14

A magyar tényleg nem, de a német igen.

[link]

illetve az angol oldalon felsorolva látszik, de nem említik. Gondolom forgatókönyvileg szegény nem illett bele a cselekménybe.

2013. nov. 21. 15:04
23 kép a 4-dik évad 111-es részhez,de a tartalmát csak holnap tudom hozni. :-)
❮❮ ... 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook