Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról fórum

Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... ❯❯
1538. 46f2f563a1 (válaszként erre: 1537. - Bnedora)
2014. jan. 9. 20:15
Szivesen,a blogba bőveben is fent vannak a részek. Itt tùl hosszù lenne. nodola.blogspot.hu
1537. bnedora
2014. jan. 9. 19:34

Sziasztok! Én már nem is nézem a sorozatot, nagyon unalmas.


Lipe! Köszi, hogy leírod a részeket, ebből legalább képben vagyok, többet ér, mint a film:-)

2014. jan. 9. 18:29
4-dik évad 118-as részhez 12kép a naplóba.
2014. jan. 7. 16:28

2014.január.08. 32-dik teljes török rész,62-dik magyar rész,

21:35-22:50h :


Hürrem egyre inkább ùgy érzi a szultán hanyagolja őt.Nigerrel figyelteti Izabellát és amikor megtudja hogy csókolóztak elhatározza hogy tennie kell valamit.Hürrem megfenyegeti Izabellát.Erre Izabella dacból ùgy dönt megkedvelteti magát ibrahimal és a szultánnal is.Ezt Hatidze sem türi.Anyához fordul hogy tegyen valamit.Válhidem beszél is a fiával és Izabella átkerül a szultán háremébe.A szultán közli vele ne reménykedjen tovább mert mindenki halotnak hiszi.Báli Bég megszökteti Àrmint és Mátrákcsinál bùjkálnak.Àrmin apja panaszt tesz Ibrahimnál.

1534. 46f2f563a1 (válaszként erre: 1533. - Starstar77)
2014. jan. 7. 16:09
Mindig kedden írom ! :-)
2014. jan. 6. 18:22

BUÉK MINDENKINEK! :)

Lipe! Bocsáss meg hogy ilyenekkel zavarlak, de megtudnád nekem mondani, hogy mostanában mikor írod ki az rtl - es részeket? Köszönöm! :)

1532. 46f2f563a1 (válaszként erre: 1531. - Helena855)
2014. jan. 5. 16:04
Mind a magyarok mind a törökök szerdán adják a következő részt.A 118-ad forditása kábé péntekre várható,képek előbb.
1531. Helena855
2014. jan. 1. 12:33

Kedves Lipe,

köszönöm a választ, így lett tiszta a kép.

Holnap remélem megjön a 118. rész is! Nem lesz kihagyás mint az RTL-en.

BUÉK Neked is.

2013. dec. 31. 14:18

Kellemes szilveszterezést és boldog ùj évet!

Ùjévi köszöntő


*B*ort, búzát és békességet,

*O*tthonokba fényességet.

*L*akomát az éhes szájnak.

*D*erék férjet minden lánynak.

*O*kos gyermeknek tanulást,

*G*ézengúznak gyors javulást.


*Ú*j világot, szebb éveket,

*J*obb és boldogabb életet!


*É*des csókot szerelmesnek,

*V*ágyat kihűlt szerelmeknek.

*E*lhagyottnak vigasztalót,

*T*árstalannak neki valót.


*K*reatívnak lapot - tisztát,

*Í*ró tollba örök tintát,

*V*ersíróknak szép rímeket.

*Á*lmokat - tarkát, színeset.

*N*emes, tiszta eszményeket,

*U*gyanannyi reményeket.

*N*a, jöjjetek, bontsunk pezsgőt,,

*K*öszöntsük az újesztendőt!

1529. 46f2f563a1 (válaszként erre: 1528. - Helena855)
2013. dec. 30. 15:25
Azért mert Dimitri nem hiszi el hogy Szelim és a neje közt nem történt semmi és a pénz ajánlat ellenére is be akarta perelni Szelimet.Abban az időben ha más asszonyát megrontotad akkor halál büntetés várt rád.Ráadásul ez a per nagyon nem jött volna jól Szelimnek.Ezért el kellett hallgatatnia őket.
1528. Helena855
2013. dec. 30. 12:32

Kedves Lipe,

Szelim miért ölte meg a homeopátiás nőt és férjét?

2013. dec. 29. 16:33

117-es rész folytatása,nem az én forditásom a facebookos Vikijé:


Mustafa teljes naivitásban édesanyjával és titkos feleségével a fiáért imádkozik: "Uram, adj fiamnak, Mehmetnek hosszú, egészséges életet! Szegény öcsém, Mehmet sorsa más volt. Milyen szomorú, hogy élete erejében, fiatalon kellett meghalnia. Isten nyugosztalja." Mahidevran nem érzi jól magát a névválasztás miatt. Azt mondja, hogy a Szultánt kellett volna megkérni, hogy agyjon a gyereknek nevet. És talán még személyesen is ellátogat hozzájuk, hogy ezt megtegye. Mustafa szerint, ezt biztos nem történik meg, mert most nagyon el vannak foglalva a háborúra való felkészülés miatt. Ráadásul megemlítette apjának, hogy ha fia születik, szeretné elhunyt testvéréről elnevezni. Mihrünissa: "Allah akaratával fiunk becses államférfi lesz és olyan lelkiismeretes, és inteligens Herceg, mint te." Mustafa: "Te vagy a fiam édesanyja... te fogod felnevelni... más mód nem is lehetséges! Remélem, hogy annyira fogom szeretni az én Mehmetemet, amennyire egy apa csak szeretheti fiát."


Mihrimah a kislánya haját fésüli, mikor Rüstem érkezik. A kislány odaszalad apjához, aki megdícséri, mennyire szép a haja. A kislány büszkén meséli, hogy az anyukája készítette épp neki. Rüstem megkéri Gülbahart, vigye ki a kislányt, majd azt mondja: "Hürrem Szultána szerint, vársz a bejelentéssel, amíg vissza nem térek a hadjáratból." Mihrimah: "Nem mondtam, hogy várok. Csak annyit mondtam, hogy meggondolom." Rüstem: "Az jó lesz, ha gondolkodsz rajta egy kicsit, mert rá fogsz jönni, hogy ez a hirtelen ötleted mekkora nagy hiba lenne." Mihrimah: "Gondolod, hirtelen döntés volt? Csak arra a belső hangra hallgattam, amelyik már évek óta motoszkál az agyamban." Rüstem: "Akkor miért vártál ilyen sokáig? Vagy az kellett, hogy meglássalak levelet írni? Magyarázatot vagy bocsánatkérést vártam volna, erre meg mit kaptam!" Mihrimah: "Nem így akartam. De te mindenkinél jobban ismered a helyzetünket. A házasságunk hiba volt." Rüstem: "Kit akarsz átejteni? Az a férfi áll e mögött, aki azt a levelet írta neked! Nem igaz?! Ki ő, Mihrimah?! Kivel csalsz meg?!" Mihrimah: "Utoljára mondom! Akár hiszel nekem, akár nem! Amióta feleségül mentem hozzád, ezt az incidenst is beleértve, soha nem tettem olyat, ami miatt szégyenkeznem kellene nekem, neked vagy a családomnak! Ha még egyszer ezt mondod, esküszöm soha többé nem látsz se engem, se a lányomat!"


Mustafa: "Megkezdtük az előkészületeket a fővárosi ottartózkodásunkhoz." Mihrünissa aggódik, mert ismét el kell válniuk, és egy ilyen háború akár évekig is eltarthat. Mustafa: "Te is jössz velem." Mihrünissa: "Nem lehet! A Szultán rá fog jönni!" Mustafa: "Belefáradtam, hogy állandóan titkolóznom kell. Magam mondom el apámnak! Tőlem fogja megtudni!" Kopognak, Taslicali az: "Megérkezett Atmaca és Yavuz a fővárosból. Akarod őket látni?" Kint a folyosón a két katona szembetalálkozik Mihrünissával. Gratulálnak neki a babához. Mihrünissa: "Atmaca, hogy érzed magad? Fáj még a sebed?" Atmaca: "Már sokkal jobban vagyok. Titkom kitudódott, viszont azt nem említettem, hogy te is tudtál róla." Mihrünissa: "Nekünk nem csak ez az egy titkunk van... A Herceg úgy döntött, hogy engem is magával visz a fővárosba. Így mindenki számára kiderül... Hercegünk már vár rátok." 

Atmaca és Yavuz belépnek Mustafa szobájába. Atmaca: "Készen állunk elfogadni parancsodat, akármi is legyen az: vagy kivégeztetsz bennünket, vagy megengeded, hogy folytassuk munkánkat, hogy védelmezünk téged." Mustafa: "Ismered Malkocoglou Bali Beyt. Ő az egyik legkítűnőbb katonánk. Megemlítettelekbenneteket levelemben és ő már válaszolt is." Yahya felolvassa: "Az ő neve Turgul Bey. Turanogullariról származik. Úgy is ismerik, hogy Atmaca. Egy kegyetlen harcos, akiben hezitálás nélkül megbízhatsz. Már rég nem láttam, és azt sem tudom, mi a feladata. Amikor utoljára láttam, éppen gyászolt. Borzasztó módon veszítette el feleségét és gyermekét." Atmaca: "Értem, mire gondolsz, Hercegem... Hogy egy olyan ember, aki nem tudta megvédeni a saját családját, hogy védhet engem?" Mustafa: "Pont az ellentétére gondoltam, Atmaca... Arra gondoltam, hogy csak egy olyan ember, aki ekkora fájdalmon ment keresztül és még mindig itt áll előttem, és azért harcol, amiben hisz, csak az az ember védhet meg engem... Atmaca, én most nem katonát keresek, hanem egy olyan embert, aki az oldalamon áll... Miért ne lehetnél te?" Atmaca: "Megtisztelnél vele, Hercegem..."


Cihangir Hürremhez nyit be: "Anyám, hallottad a hírt Mustafáról?" Hürrem: "Igen, hallottam. Egyértelmű, mit tett... Titokban feleségül vette Barbarossa lányát." Cihangir: "Ez biztos csak hazugság. Csak rágalmazás." Hürrem: "Ez igaz. Nyiltan ellenszegült a Szultánnak, ezért meg kell büntetni." Cihangir: "Amikor Beyazitról is kiderül az igazság, ugyanezt fogod mondani?" Hürrem: "Kinek az oldalán állsz, Cihangir? Amikor itt van Selim és Beyazit, miért szereted ennyire Mustafát?" Cihangir: "Talán azért, mert annyiszor ártottak neki..." Hürrem: "Amelyik oldalra fordítod figyelmed, a másik irányába megvakulsz... Bárcsak a többi testvéreddel is ennyit törődnél! Lefogadom, nem is hallottad, mi történt Mihrimahval?"


Elkas és Fatma a kertben találkoznak. Elkas megköszöni, hogy elfogadta meghívását. Fatma azt mondja, csak kíváncsi volt. Elkas: "Nem tudom, mikor láthatlak újra. Kérlek, bocsásd meg merészségemet... Szépséged, megőrít... Mióta megláttalak, csak rólad álmodom, állandóan te jársz az eszemben..." Fatma: "Vakmerőséged meglepő... De ha már szépségről beszélünk, Mihrimahval senki sem veheti fel a versenyt." Elkas: "Igazad van, ő valódi szépség, de házas... Senki sem merészelne arra az ösvényre rálépni, ami biztos a halálba vezet. És az is egyértelmű, hogy szerelmes Rüstem Pasába... Én egy erős, bátor nőt akarok, aki tudja, mit érdemel..." Fatma: "Mennem kell..."


Cihangir meglátogatja Mihrimaht: "Gyönyörű arcod szomorúnak tűnik... Nyilvánvalóan valaki elszomorított. Anyánk azt akarta, hogy próbáljalak lebeszélni a válás gondolatáról... De ne aggódj! Azért jöttem, hogy lássalak! Jól vagy?" Mihrimah: "Ez a házasság nagy teher számomra, ami napról napra egyre nehezebb. Mondd csak, ha megtehetnéd, hogy megszabadulsz a hátadon levő tehertől, megtennéd?" Cihangir: "Egy perc gondolkodás nélkül! Senki sem állíthat meg, nem kell senkire se hallgatnod, még az anyánkra sem!"


Zal Rüstemnek jelenti, hogy Atmaca és Yavuz visszatért Amasyába és hogy nincs más választásuk, mint megvárni a következő lépésüket. Rüstem: "Mihrimah Szultána egy levelet kapott. Nem tudom, mikor érkezett, de ez egy különösen fontos levél. Nem érdekel, hogy csinálod, de találd meg a feladóját! Hol van Elkas Mirza?" Zal: "A lakrészében." Rüstem: "Tartsd nyitva a szemed. Az az érzésem, neki is köze van ehhez."


Mustafa: "Megtettük az előkészületeket. Ha megkapjuk az engedélyt, indulhatunk is a fővárosba." Mahidevran: "Hallottam, Mihrünissa is megy... Miért másoktól kell megtudnom, és nem tőled? A tűzzel játszol. Miért kell eljátszanod apád bizalmát most, hogy rendbe jött a kapcsolatotok?" Egy levél érkezett a Szultántól, melyet átadnak Mustafának.


Süleymant látjuk, amint paripáján lovagol az erdőben. Visszaemlékszik arra a beszélgetésre, mikor Mustafa megígérte, hogy a kettejük levő bizalmat már semmi sem törheti meg. Süleyman levele: "A bizalom olyan, mint az üvegpalota, fiam... Csak egyszer kell megütni, hogy darabokra törjön. Minden egyes darabja az ember szívéig hatol. Tudomásomra jutott, hogy amíg a szemembe néztél és azt mondtad, nincs titkolnivalód, valójában volt... Ne feledd, a pokolba vezető út nem ég természeténél fogva. Mindenki magával viszi a tüzet. A köztünk levő szeretet és a bizalom, melyet a saját kezeddel építettél ki, most ugyanazzal a kézzel romboltál le. Oh, fiam! Egy különleges kapocs köt össze apát és fiát. És te ezt a kapcsot tépted el. Mostantól nem bízhatok meg benned, és te sem ígérhetsz nekem semmit. Ne merészelj a fővárosba jönni. Bebizonyítottad, hogy nem érdemled meg. Átadom a felelősséget az öcsédnek, Selimnek. Allah tartson meg téged, feleséged Mihrünissát és fiadat boldogságban mindörökké Amasyában." Mustafa: "Apám írta. Most már nincs titkom többé."


Manisában Selim olvassa apja levelét, hogy őt nevezi ki régensnek Isztambul élére, és hogy Mustafa valami nagyon rosszat művelt, és hogy az apja soha többé nem fogja visszavonni egy döntését sem. Közben Nurbanu a Hürremtől kapott levelét olvassa, melyben a Szultána instrukciókkal látja el a lányt: Selimnek nagyon óvatosnak kell lennie, hogy új lehetőséget kapott, és ki kell tartania amellett, hogy többé nem nyúl alkoholhoz. Nurbanu: "Édes kisfiam! Szerencsés vagy! Megyünk a fővárosba, Canfeda! Szultánunk Selimet jelölte ki védőjének. Azonnal ossz aranyat, és készíttess lokmát! Remélem, nem jött hír Eftalyától és a férjétől! Nem akarom, hogy fejfájást okozzanak, főleg nem most!" Canfeda: "Elvette a pénzt, amit ajánlottunk neki, azóta nem láttam."


Yahya: "Kaptál híreket a hadjáratról?" Mustafa: "Nem megyünk sehova! Sem a hadjáratba, sem a fővárosba! Sarokba lettünk szorítva! Még nem tudom, hogy tudták meg... Azt akarom, hogy a palotában kérdezzetek ki mindenkit!" Yahya: "Hercegem, van közöttünk valaki, aki ellenségeink kezében volt egy ideig... Még mindig úgy gondolod, nézzünk utána a dolognak?" Atmaca: "Yahya Bey! Életem során, senki nem vádolt meg árulással, de te ezt már másodszor teszed meg!" Yahya: "Napokig ellenségeink fogságában voltál... Honnan tudhatnánk, hogy semmit sem mondtál nekik???" Mustafa: "Taslicali! Atmaca! Nincs itt az ideje, hogy egymással vitatkozzatok! Lépj kapcsolatba Fatma Szultánával! Meg kell tudnia, honnan kapta a Szultán az információt."


Mahidevran: "Tudtuk, hogy előbb vagy utóbb kiderül... Számtalanszor figyelmeztettelek benneteket, de senki sem hallgatott rám!" Mihrünissa azt gyanítja, hogy az ő palotájukból származhat az információ. Mahidevran emlékezteti, hogy Beyazit és Hurichihan is tud a dologról...


Kutahyában Lala közli Beyazittal, hogy Selim kinevezése számára is hasznot hozhat. Beyazit: "Miről beszélsz??? Nyilvánvaló, hogy egy játéknak vagyunk a részesei, máskülönben, miért fordított hátat a Szultán Mustafa bátyámnak???" Lala: "Megvolt az oka rá..." Beyazit: "Meghalnék inkább, minthogy Selimet lássak Isztambul élén." Hurichihan: "Kérlek, ne mondd ezt... És aztán? Mit számít? Ők mindketten a te ellenfeleid..." Beyazit: "Hegyekben mérhető a különbség közöttük. Selim olyan, aki az én hibáimra vár... Míg Mustafa fivéremben mindig meg lehet bízni. Ő életem része, aki soha nem hagy cserben."


A következő jelenetben Sümbült látjuk, amint a piacon nézelődik. Kurdret Aga üdvözli, kérdi hol volt idáig? Sümbül: "Azt csináltam, amit csak akartam! Vettem egy hajót, és meglátogattam barátaimat Üsküdarban! Galatára is elmentem! De az unalom ellen nem találtam megoldást!" Kudret: "Nos, itt éltél több éven keresztül... Most, hogy szárnyakat kaptál, nem tudsz magaddal mit kezdeni..."

""

2013. dec. 29. 15:49
Az, hogy egy minősíthetetlen sz.r :D
1525. 46f2f563a1 (válaszként erre: 1524. - Helena855)
2013. dec. 29. 15:48
A névadási ceremónia a muszlim keresztelő,ezért használtam a keresztelő szót.
1524. Helena855
2013. dec. 29. 13:18

Kedves Lipe,

köszönet a fordításért, egy megjegyzést tennék azonban hozzá. Már más résznél is előfordult, hogy "keresztelés" szerepelt a fordításban. A keresztelés a keresztény vallásokban végzett rítus, a mohamedánok nem használnak keresztet, úgy tudom. Legfeljebb névadásról van szó.

2013. dec. 28. 23:23

4-dik évad 117-es török rész:


Taslidzsali kiszedi Atmacából hogy Piri Reis-nek dolgozik ő is és Yavuz is.Ezùtán ùgy dönt hogy jobb ha távol maradnak a hercegtől.Musztafa találkozni akkar Piri Reis-sel.Fogadja is a hajóján ám Musztafa nem ùgy reagáll ahogy várta.Musztafa lehordja Piri Reist hogy még ha segiteni is akart és csak meg akarta védeni akkor sem titokban a háta mögöt kell szervezkednie.Hogy gondolhata hogy valóban felázad apja ellen és ezért a bégeket a szultán ellen forditja.Kiadta a parancsot Mührinisza megölésére csak mert szereti? Nem neki ilyen segitség nem kell.Jobb ha mostantól távol marad ő is és Yavuz és Atmaca is.Odakint Taslidzsali várja és kérdezi mi volt.Musztafa csak annyit felel kár volt ide jönni csak ösze zavarodtam.Ameysába Musztafa megkereszteli a kicsi herceget.A Mehmet nevet kapja elhunyt öcse ùtán(Hürrem fia ùtán).Megérkezik a hír hogy a szultán oda tart ezért gyorsan felkészitik a háremhölgyet mint a kicsi anyát.A háremhölgyet Gülmisal-nak hivják és mivel fiù a gyerek ìgy ő szultána lesz.Mühriniszát elrejtik.

A szultán amikor oda ér ezt látja és megnyugszik majd visza tér a palotába.

Mihrimah vacsoráján a perzsa herceg egy verset mond amit Mihrimah fejezz be.Ez nem tetszik Rüsztemnek és állam ügyekre hivatkozva otthagya őket.A herceg nem üres kézel érkezett Mihrimah és Fatma is borostyán kővel diszitett ékszert kapnak ajándékba.

Másnap Mihrimah szerelmes levelet kap de őt ez nem érdekli csak Rüsztemtől akar elvállni.

Bajazid vadászni megy ìgy Huricihan egyedül marad.Lalla ùtasitást kapot Hürremtől hogy bármi áron de távolitsa el a szultánát.Huricihan épp Bajazid fiának mesél amikor az anya Rana szultána érte jönn.Huridzsihan kioktatja hogy hol a helye.Ekkor Lalla érkezik egy hamis levélel miszerint Bajazid a vadász táborhelyén várja.Elindulnak de Huridzsihan észre veszi hogy valami nem stimmel megállitja a kocsit.Lalla elmondja hogy visza viszik Bejhanhoz nem maradhat itt.Huridzsihan meggyőzi hogy fontos információi vannak Hürrem számára így mégsemm viszik el.

A divánon a szultán a bécs és a perzsia elleni háborùról kell hogy döntsön.Mivel az osztrákok hajlandók az adót fizetni ìgy perzsia ellen indul.Erről értesül a pápa is és örül hogy nem a keresztényeket támadja ezùttal.

Hürrem nem örül amikor megtudja hogy a szultán a távol léte idejére Musztafát tette meg Isztambul kormányzòjának.Rüsztemel is beszél mert ha Musztafa egyszer a trónra ül többet onan le nem szedik.

Másnap Mihrimah anya szobájában van amikor ùjabb szerelmes levelet kap de azonal elégeti.Megérkezik Hürrem is átmenek Rüsztem irodájába.Hürrem próbál mindenfélével hatni Mihrimahra hogy ne váljon el de hiába.Mihrimah Rüsztem felé fordùl és elkezdi mondani Elválok tőled!

Hürrem rákajbál:Mihrimah azt hiszed ez ilyen egyszerű! Előbb apádtól a szultántól kérj engedélyt! Különben is háborùban mennek két évre Rüsztem nem lesz itt nem is fogod látni addig lesz időd átgondolni valòban el akarsz e válni. Fatma is értesül az incidensről.

Titokban találkozik a perzsa hercegel de kiderül nem ő irta a leveleket.Fatmának megtetszik a herceg.

Este Mihrimah a szobájában van és a szerelmes leveleket iró akárkit leinti levelében hogy hagya őt békén.Rüsztem beront meglátja a levelet és ösze vesznek rajta hogy ki irogat Mihrimahnak.Másnap végképp elege van Mihrimahnak beszél a szultánnal a válásról de ő is megkéri gondolja át.

Szelim csalódott amiért apja Musztafát tette meg kormányzásra és tudja hogy ez annak a következménye hogy legutóbb nagyon részegen talált rá.Nurbanu borral érkezik próbálja vigasztalni amikor szólnak hogy a vadászaton megismert asszony férje van itt.Szelim előbb nem fogadja.Nurbanu gyorsan beszél Gazanferel hogy bánjonak jól a férjel majd ő rábeszéli Szelimet hogy fogadja.

Szelim Nurbanunak hála fogadja Dimitri-t aki nem érti mit akart a herceg a feleségétől Eftalya-tól.Szelim elmondja hogy csak beszélgetek és felajáll egy öszeget Dimitrinek hogy erről hallgadon senki ne tudja meg.

A szultán a szobájában van amikor hirtelen rosszùl lesz.

Közben Hürrem titokban találkozik Szümbülel.


(Nem volt időm mindenre,ehhez lesz még leírás és képek is)

2013. dec. 27. 22:32
A 4-dik évad 117-es részéhez fent vannak a képek és holnap hozom a tartalmat is.
2013. dec. 26. 15:10

Mivel nem érkeztek kérések képekre így magam válogatam össze a naplóba néhányak ! Remélem tetszeni fognak! :-)

Meg van jelölve két karácsonyi képel hogy honantól meddig vannak a képek a naplóba.

1520. Helena855
2013. dec. 26. 14:47
Ma 26-án a youtubra feltették a 117. török részt!!!!
2013. dec. 24. 14:46
Kellemes karácsonyi ünnepeket minden kedves rajongónak,fórumozónak! :-)
2013. dec. 23. 23:57
Mi az a Szulejmán ? :) Ha valami sorozat akkor olyan mijt a többi sorozat ami függővé teszi az embert egy nagy rakás kalap ..... :)
2013. dec. 23. 23:56

4-dik évad 116-dik török rész :


Musztafa és a szultán a lázadást követően lassan kibékülnek.A teraszon beszélgetnek a mérgezett kaftánról.A szultán elmeséli hogy amikor fiatal volt ő is kapot egy kaftánt.Musztafa eközben látja apja szemében a saját halálát.

Miùtán kibékülnek Musztafa részt vesz a divánon ami szemmel láthatóan nem tetszik Rüsztemnek.Elkas Mizra vissza szeretné szerezni Perzsia trónját és ebben támogatják is.Musztafa a diván ùtán apjával a hadjáratról szeretne beszélgetni.Váratlanùl Hürrem érkezik mögötte Mihrimah.Melek kalfa beszalad Fatma szultánához a hírrel.Fatma csodálkozik,vajon a szultán tudd erről?

Lokman nem meri bejelenteni Hürremet de ő bemegy.Ott találja Musztafát.Musztafa távozik Hürrem közelebb lépne de a szultán megállitja.Mijért jöttél? Hürrem elmondja hogy több levelet is írt de egyre sem kapot választ.Ezùtán Mihrimah ìrt ami felzaklatta és azzonal jönni akart.

Mihrimah pár nappal korábban anya szobájába találta a szultánt,Hürrem ùtán vágyakozva és Afife arról is értesítete hogy nem eszik rendesen nem alszik......

Mihrimah figyelmeztete a szultán hogy a külön vállásal nem csak anyát bünteti de saját magát is.Ezt irta meg Mihrimah.

Ezzért jöttem vissza.Tudom hogy haragszol rám.Ha nem akarsz ne szólj hozzám,rám se pillants,ne bocsáss meg csak arra kérlek ne küldj el.Erre a szultán:A bocsánatom a tiéd de nem tudok többé bizni bened Hürrem.Hürrem meg akarja csókolni a kezét de a szultán csak a ruháját engedi.

Dzsihangir nagyon örül anyának.Rüsztem titkos megállapodást kötött Elkas Mizrával,aki ezért drága könyveket ajándékoz neki.

Máhidevrának sürgősen találnia kellet egy háremhölgyet akire ráfoghatják hogy terhes mert Mührinisza az és ezt senki semm tudhatja.Musztafa visza tér Ameysába.Ùtközben ő Taslidzsali és Yavuz kiszabaditják Atmacát akit épp Rüsztem hallgat ki.Atmaca anyit elárult hogy egy asszonyt szolgál.Rüsztem kimagyaráza magát.Taslidzsali is ùgy gondolja Atmaca valakit szolgál ezért neki és Yavuznak mennie kell.Musztafa arra tér haza hogy Mührinisza megszült. Hürrem megkéri Mihrimaht hogy hivja meg vacsorára Elkas Mizra herceget.Rüsztemel is beszél róla és Musztafáról.Rüsztem elmondja hogy megtudta Musztafa és Mührinisza titkos eskűvőjét.Ezzel betehetnek neki.

Mihrimahnál van Fatma a hetceget várják.Fatma a létező összes dologba beleköt.Hogy Rüsztem mijért ùtazik anyit? Már nem csak az ágyukat nem osztják meg de a palotát se?..... Megérkezik a herceg Rüsztem mutatja be.Mihrimah ekkor dönt ùgy hogy el akar válni.Másnap ezt be is jelenti persze Hürremnek ez nem tetszik.

A mèrgezett kaftán ügyében nem sokra jutotak,a szabó inasa eltünt de nyomoznak tovább.

A szultán a kertben tartòzkodik amikor levelet kap.A levélben azt irják hogy Musztafa és Mührinisza házasok.Ez nagyony felmérgesiti és elhatározza maga jár ùtána.

Szelimet Dilsah masszirozza amikor Nurbanu beront és kizavarja.Hát igy igérted meg Szelim hogy nem lesz több nő.Később Dilsah veszekszik emiatt.

Szelim vadászni megy ahol a lezárt területen egy aszonyt pillant meg.Kérdezi mit keres ott.Az aszony ott él és amolyan homeopata féle.Behivja magához beszélgetnek.Erről tudomást szerez Nurbanu és a következő alkalomal kilesi Szelimet.Majd bemegy az asszonyhoz és letámadja.Hirtelen beállit az aszony férje kérdi kik ők.Az asszony azt hazudja eltévedtek.

A szultán elindul Musztafához tisztázni a dolgokat!

2013. dec. 20. 18:28

A 4-dik évad 116-os részéhez 14kép a naplóba,lesz még kép és holnap vagy vasárnap jön a leírás is.


A magyaroknál majd csak január 8-án lesz a következő rész.

1515. Helena855
2013. dec. 20. 18:01
A youtube-n már fent van a 115, 116. rész is!!! Az eredetileg Hürremet alakító színésznő jókor lépett ki, itt már nagyon meg kellett volna öregíteni, mint ahogy a Mahidevran szultanát is. Ráadásul annyira utálja mindenki, hogy nem csodálom, hogy elege lett Meriemnek. Sokszor a nézők kivetítik a szinészre a haragjukat, és ebben az esetben ő nagyon népszerűtlen lett volna. Hogy a szerződésszegéssel mi lesz, arról még nem tudni.
2013. dec. 18. 15:32

2013.december.18. 21:45-23:05h 31-dik török rész második fele,61-dik magyar rész:


Ibrahim hazatérve megdöbben hogy a szobrai le vannak takarva.Hatidzse azt feleli hogy a szobrok csak rosszat hoztak nem helyes hogy ott vannak.Ibrahim mérges lesz.Szulejmán megjutalmazza Ibrahimot ez Hürremnek nem tetszik.Máhidevrán és Hürrem Hatidzséhez megy ahol Hürrem írtó féltékeny lesz Izabellára.Meg is fenyegeti.

A szultán és Izabella közt elcsattan az első csók.Gül aga és Szümbül össze veszik.Szümbül kidobja igy Gül kénytelen a háremben aludni.Daje meghökken.

1513. Helena855
2013. dec. 15. 21:09

Kedves Lipe,

köszönöm a felvilágosítást. Megvan a nodola.blogspot. Elég figyelmetlen voltam, mert a Facebook-on is ott van ez a cím. Most ezerrel nézem, és visszamenőleg is elolvasom a szövegeket.

Mégegyszer köszi.

1512. 46f2f563a1 (válaszként erre: 1510. - Helena855)
2013. dec. 15. 20:13
A youtube is felrakja a részeket,ìgy írd be: Muhtesem Yüzyil 114 vagy amelyik részt épp keresed.A találatoknál nézd meg melyik másfél órás,az a teljes rész.
1511. 46f2f563a1 (válaszként erre: 1510. - Helena855)
2013. dec. 15. 20:10

Szia ! Köszöntelek nálam ! :-) Én szerbül nézem és törökül.A török részek fordítása nem csupán az én munkám.A Facebook-os Csodálatos Század című oldal szerkesztői Szilvi és Heni segitenek nekem.Ott találhatsz kisebb videókat feliratozva.Van egy blogunk is amiben minden rész le van írva az első évadtól a negyedikig.

nodola.blogspot.hu

Van egy naplóm is amiben a szereplőkről képeket találsz.Rá kell menni az adatlapomra,ott az interaktivitásra és ott megtalálod! :-)

Kérdésekre is válaszolok!

Üdv: lipe

1510. Helena855
2013. dec. 15. 14:02

Kedves Lipe,

most regisztráltam, csak azért, hogy megköszönjem Neked, hogy a török részek tartalmát leírod. A 113. részig megtaláltam és néztem, de a 114-115. már csak részletekben van fent. Neked köszönhetően tudtam követni a cselekményt. A jó színészi játéknak köszönhetően a nyelvi problémákat megkönnyíti a megértést. Jó lenne, ha a youtube is felrakná a teljes filmeket. Szívesen megnézném. Te milyen adón nézed?

1509. grizus (válaszként erre: 1504. - Megi04)
2013. dec. 15. 05:49
Ó, hát ez szomorú. Kár, mert drukkoltam nekik.
❮❮ ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook