Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról fórum

Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... ❯❯
1568. urbanszkyviki (válaszként erre: 1558. - Grizus)
2014. jan. 23. 11:16
Te be mernél szólni egy szultánnak? :D Hürrem egyelőre csak rabszolga, hiába kercegek a gyermekei.
1567. 46f2f563a1 (válaszként erre: 1565. - Helena855)
2014. jan. 22. 19:38

Tudtom szerint lesz !


Az obn televizijós szerb nyelven hétfőn este 9-10-ig indùl a 4-dik évad.

A szerb prva tv műsorváltozás,vasárnaponként este 8-10-ig egy teljes rész a 4-dik évadból.Èn itt nézem.A tévé emblémája : 1prva ha valaki meg akarná keresni

1566. Cippora (válaszként erre: 1565. - Helena855)
2014. jan. 22. 13:22
Mert miért ne lenne?
1565. Helena855
2014. jan. 22. 11:18
A jövő szerdán nem lesz az RTL-en Szulejmán?
2014. jan. 21. 16:27

2013.január.22. 64-dik magyar rész,33-dik török rész második fele,21:45-23:05h :


Gritti megüzeni Izabella jegyesének Frederiknek hogy Izabella él.Frederik ki akarja szabaditani de nem engedik neki.Izabella titkos szöktetését tervezik.

Izabella közeledik a szultánhoz az az szerelmes lesz belé.

A palotába Válhidem ünnepséget tart amire Hatidze és Máhidevrán tanácsára meghivja Izabellát is.Ez csak azért csinálják hogy Hürremet feldühitsék,sikkerel !

Izabellát hivja a szultán.Szümbül bevezeti az arany ùton ám hamarosan Hürrem is megérkezik.

1563. Ficánka5 (válaszként erre: 1558. - Grizus)
2014. jan. 20. 13:39
Kedveseim eszetekbe sem jut, hogy elvileg történelmi filmet nézünk(ha nézünk)! Miért várnátok, hogy úgy reagáljon, ahogy a mai korban csináljátok?
2014. jan. 20. 10:13
Semmi, sikeresen megúsztam a nézését:) eddig egy részt néztem végig többet nekem nem ér meg.
1561. Cippora (válaszként erre: 1558. - Grizus)
2014. jan. 18. 12:33

Ezt nem tehette volna.

Ő rabszolgaként került oda,és végül is még most is az.Sőt mikor már feleség lesz is,azt is a Szultán akármikor felbonthatja.Ott akkor az volt a szokás,hogy volt hárem,és a férfi uralkodók több nővel is voltak,sőt úgy tudom még egyenesen buzdították is rá őket.Ha Hürrem neki áll a Szultánnak,pláne most,hogy konkrétan leszarja,szerintem úgy dobja ki ahogy van.És akkor se Szultán,se jó lét,se a gyerekei,semmi...ott abban a korban egy nőnek nem volt szava,sem joga...

1560. Helena855
2014. jan. 18. 10:40

1558.Grizus:

Hürrem nem gyáva volt, hanem okos, raffinált. Ő tudta, hogy a szultánnak ilyen kérdést nem lehet feltenni. Indirekt módon megpróbált ellene tenni, mégpedig úgy, hogy azt mondta a szultánnak, hogy a hercegnő Ibrahimmal van bizalmas viszonyban.És szegény Hatidzse nem jó szemmel nézi. Ezzel elérte, hogy a szultán behozza a palotába a csajszit, ahol Hürrem jobban tudja ellenőrizni. No meg eltenni az útból.

1559. grizus (válaszként erre: 1552. - Bnedora)
2014. jan. 18. 01:12
Igen, mi is mindig elszörnyedünk anyámmal, amikor leveszik a tökfödőt.
1558. grizus
2014. jan. 18. 01:12
Ez a hülye Hürrem miért nem a szultánt vonja kérdőre, mit terrorizálja a hercegnőt? Azt bezzeg szekálja, a szultánnak meg hízeleg. Gyáva nő.
2014. jan. 17. 17:34

4-dik évad 119-es török rész:


Melek kalfa jönn az idegesen várakozó Fatmához a hírrel miszerint a szultán engedélyezte a házasságát Elkas perzsa herceggel.Fatma megkönyebbül.A folyósón Fatma és Mihrimah össze futnak.Fatma elkezdi piszkálni,hogy ő milyen boldog,újra rámosolygot a szerencse és olyanhoz fog férjhez menni akit szeret.Mihrimahot nagyon felboszantja.Mihrimah gratulál majd felajálja hogy segìt az előkészületekben.Fatma távozik,Mihrimah Gülbahart elküldi Zallért.

Mohrimah titokban találkozik Zallal Rüsztem kinzó verő emberével.Megparancsolja hogy ölje meg Elkast,nem térhet visza a háborúból élve de erről ne tudjon senki még Rüsztem pasa se.Mihrimah napról napra szomorúbb.

Hürrem miùtán nem tudta lebeszélni Dzsihangirt a hadjáratról mást eszel ki.Ha Dzsihangir elég nagy és erős hogy a háborúba menyen akkor ideje ágyast küldeni neki.

Beküldenek egy lányt de a lány nem tudja leveni a szemét a pùpjáról.Ekkor Dzsihangir ordítva kizavarja.Este Dzsihangirnak rémálma van.Azt álmodja hogy pùp nélkül mint a többi herceg végig vonul a háremen és mindenki csodálja de az ùtolsó lány az aki nála volt és kineveti erre felriad.Másnap Hürrem érdeklődik.Afife elmondja mi történt.

A szultánt ismét megvizsgálja az orvos indùlás előtt.Azt mondja javul de hazudik.Ekkor Hürrem érkezik.A szultán Afifét és az orvost a másik ajtón kiküldi.Az orbos elmondja Afifének hogy hazudott a szultán nem javul és abban sem biztos hogy meg lehet gyógyitani.

Hürrem és a szultán Dzsihangirról beszélget majd elbùcsùznak.A szultán Dzsihangirhoz megy és közli hogy másnap indulnak ekkor Dzsihangirnak ùjra jobb kedve lesz.

Szelim és Nurbanu a trónt nézegetik majd Szelim ráül.

Hürrem sokat foglalkozik Szelim kisfiával Muráddal.

Hürrem a búcsúkor megkinálja a szultánt kávéval amit Szümbültől kapott.Szümbül meg akarja venni egy kereskedő boltját kávézót akar nyitni.

A szultán elindùl a hadjáratra de előbb sétát tesz a piacon ahol egy derbís megrémiti,majd a sapkáját elé teszi.Ez azt jelenti hogy közeli hozátartozóját el fogja vesziteni.

A szultán és Dzsihangir csatlakozik Bajazidhoz hogy majd együtt menyenek tovább.Musztafa hivatlanul beállit bocsánatott kérni Mührinisza miatt.A szultán mérges de elfogadja csak ne hibázon többet.Musztafa visza tér Amaysába.Dzsihangir elpanaszolja Bajazidnak mi történt az ágyasal és nem találja a helyét a seregben semm.Bajazid megnyugtatja.Musztafa visza ér amikor Atmaca közli vele hogy Yusuf (kisfiù) apja perzsa kém volt és Elkas a fivérével csapdát állit a szultának.Meg akarják ölni.Most döntenie kell vagy azonal visza megy és megakadályoza vagy hagya megtörténi.Piri Reis parancsot ad Hürrem megölésére.

A szultán egészsége romlik.Egyik sátorban két perzsa a rejtet tőreiket próbálgatják.Elkas érkezik és jönn vele a két perzsa is.Azt mondja hogy leveleket hozott a bégektől és beszélni szeretne a szultánnal.Lefegyverzik őket majd beengedik.

Elkas arra kéri a szultánt had mutasa meg a térképen ki merre van az ő embereiből ezzel elvonva a szultán figyelmét.

Bajazid és Dzsihangir épp Huridzsihanról beszélnek.Bajazid meg akarja mondani apjának hogy feleségül vete.Ekkor Rüsztem lép be és leteremti hogy ezt nem közölheti.Lódobogásra lesznek figyelmesek.Musztafa érkezik és orditva kérdezi hol az apja.Kivont kardal indùl a sátor felé közben kiált apjának.Èpp ekkor akar lecsapni a perzsa katona a rejtet tőrel.A tőr a térképben végzi.Musutafa az egyik perzsát megöli a másikat elfogja Elkasal együtt.Ezt dermeten nézi végig a szultán és Dzsihangir is.Majd Musztafa elmondja a szultának milyen információkhoz jutott.

Eközben a palotában Nurbanu fenhangon és beképzelten beszél a háremben.Ekkor érkezik Fatma és azonnal beleköt.De Nurbanu ügyesen forgatja a szavakat.

Hürrem imádságot szervezz Mehmet fia halálának évfordúlójára.Afife és Fayhre kalfa kisérű.Szűmbül is figyel de Piri Reis emberei is.Kész a csapda.Egy szűk utcán egy ember megállitja őket panaszaival.Azon a helyen fejük felet elhelyeztek egy palót tele nagy kövekel.Yavuzz felenged egy fehér galambot ezzel elvonva a figyelmet egy másik ember elvágja a padlót tartó kötelet és a nehéz kövek Hürremre és kalfákra hullnak.Szümbül visza jutatja őket a palotába.Afifét sajnos a fején anyira megsebesitete egy kő hogy belehal.Fayhre is elégé megsebesült,Hürrem jól van.

Fatma ùjabb szerelmes levelett kap.Még nem tudja mi történt.A szultán miùtán megnyuhodott kilép a sátorból de alig tesz pár lépèst ösze esik.

A palotába Szelim levelet kap hogy Lengyel országból Anna Lehistan hetcegnő meg kivánja látogatni Hürremet.Sokollu figyelmezteti hogy biztos segitségért jönn ott épp éhinség dùl.Hürrem parancsot ad hogy a legjobban fogadják.A hercegnőnek éreznie kell a hatalmùkat.Szelim anyának egy koronát ad ajándékba majd a trónra tereli a szót.Hürrem kissé megharagszik.Levelet kapnak hogy a hercegnő hamarosan megérkezik.A seregnél mindenki azt találgatja hogyan tovább és ki fog parancsolni?

1556. bnedora (válaszként erre: 1555. - 46f2f563a1)
2014. jan. 16. 22:19
Köszi, megnéztem a képeket.
2014. jan. 16. 21:27
4-dik évad 119-es török részhez 18kép a naplóba.Fordítás már holnap,ez most könyebb és kevesebb párbeszèd van.
1554. bnedora (válaszként erre: 1553. - Cippora)
2014. jan. 16. 16:43
Meg Szümbül aga is. Lehet, hogy befülledt a fejük a viseléstől:-D
1553. Cippora (válaszként erre: 1552. - Bnedora)
2014. jan. 16. 16:38
Akkor nem csak nekem??? :) nekem is sokkal jobban tetszik Bali bég turbánnal,de a Matrakos is olyan fura volt nélküle :D
1552. bnedora
2014. jan. 16. 14:17
Nekem nagyon furcsák a férfiak turbán nélkül.
1551. maluka (válaszként erre: 1545. - 46f2f563a1)
2014. jan. 15. 19:26
Köszönöm! Nagyon profi vagy! :) Mostantól csak tőled kérdezek, ha valamit nem tudok...:)
1550. Helena855
2014. jan. 14. 14:26

Kedves Lipe,

hálás köszönet a 118.rész fordításaiért!!!

2014. jan. 14. 14:04

2014.január.15. 33-dik török rész első fele,63-dik magyar rész,21:45-23:05h :


Hürrem elhiteti a szultánnal,hogy Izabella és Ibrahim között van valami.Izabella arra kéri Ibrahimot vigye el templomba.Ibrahim megteszi és Izabella a papnak gyónás helyet elmondja hogy él és ezt üzenje meg Grittinek.

Izabellát ezùtán visza viszik a vadász villába.Hürrem megfogatja a kigyót Gül agával majd egy szép ruhával együtt elküldi ajándékba Izabellának.Hátha a kigyó megmarja és meghall.Ibrahim lebetegszik a naplóját átítató méregtől amit még Hürrem intézet el.Hürrem elmegy Izabellához de a hercegnő mérgesrn visza adja a nyakláncot.Niger ápolja Ibrahimot kezdenek közeledni.Hatidze észre veszi Nigert visza küldi a palotába.Izabella posta galambal üzenetett kap.

2014. jan. 13. 19:11

118-as rész további fordítása:


Fatma kinézett magának egy nyakláncott a piacon.Ezt később Elkas megveszi neki ajándékba.Elkas levelet ír a türkmen bégeknek hogy visza tér és ha átveszi jogos trónját a segítségüket meg fogja hálálni.Mihrimah és Rüsztem ismét ösze vesznek.Rüsztem Elkassal beszélget amikor szóba kerül Báli Bég.Elkas azt mondja hogy amikor ùtoljára látta mély gyászban volt.Ellenségei megölték feleségét Szilviát és gyermekeit is.Báli Bégtől sok katona is elpártolt.Többet nem tudd róla.

Hürrem belép Cihangir szobájába, kéri, ne keljen fel: „Remélem, nincsenek fájdalmaid…” Cihangir: „Jól vagyok. Beszéltem az orvosokkal, és azt mondták, hogy elég erős vagyok, hogy csatlakozhassak a háborúba.” Hürrem: „Miért vagy ennyire állhatatos? Nagyon képlékeny az állapotod… és nem akarok megválni tőled. Még, mikor Kutahyába mentél, akkor is hamar visszajöttél. Ne hajtsd magad ennyire.” Cihangir: „Te csak magadra gondolsz… Mihrimah és én olyan életet élünk, amit te választottál nekünk. Neked nem számít, mi tesz minket boldoggá, vagy hogy mi mit szeretnénk… Nem beszélhetek Mihrimah nevében, de én ezt nem folytatom többé.”

Bajazid levelet ír Musztafának hogy nem ő árulta el de majd ha személyesen találkoznak megmagyaráza.Musztafa hisz neki,Máhidevrán győzködi hogy ne higyen.

Mihrimah előkésziti Fatmának a csapdát. Fatma Szultánát látjuk belépni egy épületbe, ahol Elkas már várja. Utasítja Meleket, hogy küldje el az őröket, mert magukra vonják a figyelmet. 

A következő jelenetben Gülbahar informálja Mihrimaht, hogy Fatma elment meglátogatni Elkast. Mihrimah kérdi, hogy minden elkészült-e, és a szemtanúk készen állnak-e? Mihrimah: „Mondtad nekik, hogy ha valami balul sül el, fejüket vétetem?” Gülbahar bólint. Mihrimah: „Jó. Eljött az idő. A madárka besétált a kalitkába.”

Elkas: „Bárcsak a saját palotámban láthatnálak vendégül!” Fatma: „Így sokkal helyénvalóbb. Amint betenném oda a lábam, mindenki tudomást szerezne róla.” Elkas: „Már napok óta erről álmodtam… Végre itt vagy velem!” Elkas előveszi az ékszert: „Ezek az égkövek elhalványulnak szépséged mellett… Még a nap is féltékeny szépséged láttán!” Fatma: „Nem tudom, mi történik velem… Zavarba hoztál… Már el is felejtettem ezt az érzést, és nem is reméltem, hogy egyszer csak visszatér. A szerelem a távoli memóriámban volt… egészen érkezésedig.”

Elkas: „Ezek az utolsó napjaim Isztambulban. Ha lehetséges, szeretném minden percét veled tölteni.” Fatma: „Én is ezt szeretném… De az igazság az, hogy tűz vesz minket körül… tulajdonképpen közöttünk tombol. Nem fogok tudni hozzád menni, és te nem fogsz tudni hozzám jönni.” Elkas megfogja a kezét: „Ki állíthatja meg az esőt, hogy a földre hulljon, Szultánám? Ki állíthatja meg a napot, hogy süssön?” Fatma elhúzza a kezét: „Ne így… ne itt és ne ilyen módon. Ismered szokásainkat és törvényeinket…” Elkas perzsául mond verset… Aztán hirtelen zajt hallani, és egy vizsgálóbíró jelenik meg janicsárokkal az oldalán. Elkas kérdi, hogy kik ők, és mit akarnak? A bíró azt feleli, hogy paráznaságról kaptak panaszt. Fatma: „Paráznaság???”

Fatma: „Elvesztetted az eszed?! Nem látsz?! Úgy nézünk ki, mint akik paráznaságra készülünk?!” (Az iszlám törvények szerint, nem gyanúsíthatsz meg senkit paráznasággal, csak ha szemtanúk vannak rá. Ha a nő tagadja a vádakat, az mindent felülír, hiába vannak szemtanúk…) Bíró: „Majd a bíró előtt beszélhetsz! Nem egy véletlenszerű bejelentést kaptunk!” A janicsároknak: „Gyerünk! Vigyétek őket a tömlöcbe!” Fatma: „Ne merészeld! Fejedet vétetem! Hogy merészeled?! Egy Szultána áll előtted! Fatma Szultána vagyok!” A bíró kineveti: „Kit akarsz átejteni, Asszony? Mit keresne egy méltóságos Szultána egy ilyen helyen? Ráadásul egy idegen férfival kettesben az éjszaka közepén!” Fatma: „Hol van Melek Asszony?!” Vizsgálóbíró: „Ha arra a nőkre és férfiakra gondolsz, akik odakint vártak… őket is bevisszük házasságtörés miatt!” Fatma: „Te bolond! És mi van akkor, ha az igazat mondom?! Ha tényleg Fatma Szultána vagyok?! Tudod, hogy ebben az esetben mi fog veled történni?!” A vizsgálóbíró megáll egy percre, majd Elkashoz fordul: „És te ki vagy?” Elkas: „Én a perzsa sah, Tahmasp fivére vagyok. A nevem Elkas Mirza.” Fatma: „Hallanod kellett a Herceg nevét az üdvözlő ceremónián.” Vizsgálóbíró: „Honnan tudhatnám, hogy az igazat mondjátok? Van bizonyítékotok?” Fatma: „Engedd meg, hogy üzenjek a palotába, és a bizonyíték megérkezik. A fejeddel játszol. Épp ezért gondold át komolyan!”

Fatma elküldi Melek kalfát Afiféjért. Közben Fatma idegesen járkál: „Nyilvánvaló, hogy valaki követett! Csapdába csaltak! Hogy lehettem ennyire felelőtlen?!” Elkas: „Ne hibáztasd magad! Ez az egész hazugság az én hibám! Én voltam az, aki kész voltam tűzbe menni!” Fatma: „A fenébe! Most nézz ránk!” Elkas: „Nem is olyan nagyon rossz, Szultánám! A legrosszabb esetben, száműznek téged, nekem meg fejemet veszik. Végül azt fogják mondani, hogy a szerelem miatt volt.” Fatma: „Nem. Elküldtem Meleket Afife Asszonyhoz. Majd ő kihoz minket innen anélkül, hogy bárkinek is szólna. És a Szultán nem is fog hallani róla.” Elkas: „Hogy fogod elhallgattatni azokat, akik tudnak rólunk? Csak engedjenek ki innen, aztán majd letagadjuk. Mindketten le kell tagadnunk.” Nyílik az ajtó, és ki lép be? Na ki? Rüstem!!! Fatmát sokkolja… Rüstem: „Az egyik aga üzenetet próbált bejuttatni a palotába, mint egy janicsár parancsot… Szerencsére az ajtónálló értem küldetett…”

Rüstem az irodájában találja Hürremet: „Azt mondtad, hogy Elkas Mirza Fatma Szultána kérője?! Allah akaratával, tudsz magyarázattal szolgálni!” Rüstem: „Az az incidens, ami az éjszaka történt… én értesültem róla először. Azonnal odamentem. Olyan kétségbeesett helyzetben voltak, hogy bármit mondtam, mindent elfogadtak. Megegyeztem velük.” Hürrem: „Megegyeztél???” Rüstem visszaemlékszik: „Nem képzeltem, hogy valaha is ilyen helyzetben foglak látni benneteket!” Elkas: „Nem az van, amire gondolsz, méltóságos Pasa… Egy nagyon fontos dolog miatt hívtam ide a Szultánát, amit meg kellett vitatnunk.” Rüstem: „Szultánám?” Fatma: „Nem fogom neked elárulni, Rüstem Pasa!” Rüstem: „Amúgy sem kell magyarázkodnod ebben a szituációban, Szultánám… Ha az, ami itt történt eljut a Szultán fülébe… azt hiszem, mindannyian tudjuk, mi lesz.” Fatma: „Mondd, mit akarsz?!” Rüstem: „Hozzámész Elkas Mirzához feleségül!” Fatma: „Hogy merészeled, Rüstem Pasa! Viccelsz velünk?!” Rüstem: „Soha! Nem is merném! Csak felvázolom, hogyan menthetnétek ki magatokat ebből a balszerencséből. Először a Herceg szektát vált, a szokás kedvéért. Különben még elvesztheti a fejét... Aztán a Szultán engedélyével összeházasodtok.” 

Hürrem először nem érti miért jó ez.Rüsztem megmagyaráza hogy így Fatma elmegy a palotából jó meszire.Elkas visza kapja a trónt és egész Perzsia ottomán birodalom lesz.

Fatma vázolja a helyzetet a szultának.

Atmaca követi Cafer Agát az épületbe. Hirtelen kést érez a nyakán. Atmaca: „Mustafa Herceg küldött, hogy öljelek meg. De előtte tudnom kell, ki vagy, és mi a feladatod?” Cafer Aga: „Majd meglátjuk ki öl meg kit! Elvágom a torkodat!” A következő pillanatban Atmaca kiszabadítja magát, de a férfi jó harcosnak látszik. Atmaca: „Az a férfi, akivel láttalak, Elkas Herceg embere! Mi dolgod vele?!” Cafer: „Várj! Várj! Elmondom! De van egy feltételem.” Atmaca: „Milyen feltételed?! Meg fogsz halni!” Cafer: „A fiam… a fiam… Nincs senki más neki. Nem akarom, hogy így lásson. Ígérd meg, hogy nem hagyod itt. Vidd innen. Van egy barátom… Ali Efendi, szőnyeg kereskedő… vidd hozzá a fiam.” Atmaca: „Először válaszolj nekem!” Cafer: „Ígérd meg! Nem hagyod itt! Ígérd!” Atmaca: „Megígérem.” Cafer: „Hallani akarom… hogy kihez viszed…” Atmaca: „Ali Efendihez.” Cafer: „A szőnyegkereskedőhöz.” Atmaca: „A szőnyegkereskedőhöz. És most beszélj!” Miùtán megöli az agát a fiát el akarja vinni a szőnyeg kereskedőhöz de az épp aznap halt meg.Ìgy a fiù Atmaka nyakán marad.

2014. jan. 12. 20:50
13 kép a 118-as részhez,további fordításon dolgozom.
2014. jan. 11. 22:36

4-dik évad 118-as rész fordításának egy rész:

(nem volt az egészre időm,bocsi)


A levél ùtáni nyomozás amiből a szultán tudomást szerzett Musztafáról és Mühriniszáról eredményt hozott.Atmaca kiderìtette hogy a levél Kutanyából érkezet.Musztafa azt hiszi Bajazid árulta el,ezért levelet írt neki.Atmaca el is vitte a levelet Bajazidnak.Megírja hogy nem várta tőle hogy elárulja pont ő aki ùgyanazt érezi Huridzsihan iránt.

Bajazid ordìt Lallával hogy biztos ő írta a levelet.Lalla beísmeri de hozzá teszi parancsra tette.Bajazid kérdi kinek a parancsára az anyájéra vagy Fatmájéra? Lalla válaszol:Huridzsihán szultána parancsára.Bajazid nem akarja elhinni ezért hivatja Huridzsihánt.Huridzsihán elmondja hogy Hürrem visza akarta vinni Bejhánhoz de ezért a titokért cserébe maradhatott.Bajazid kiábrándùl Huridzsihánból és elküldi.Haragszik Musztafára is mert el kellett válniuk.

A szultánt rosszúl léte ùtán megvizsgálja az orvos.Gyùladt vörös foltokat talál a hátán amit valamivel beken.De nem tudja milyen betegség.A szultán megtiltja Afifének és az orvosnak hogy bárkinek is szóljonak betegségéről.

A szultán Musztafát akarta régensnek Isztambulba amig Perzsiában háborùzik de Mührinisza miatt megondolta.

Hürremnek sikerül meggyőznie hogy Szelimet neveze meg régensnek.Máhidevrán mit sem tudva erről közli fiával minden készen áll hogy a fővárosba menyenek.Musztafa leinti elmondja mi történ és hogy nem megy sehová.

Rüsztem kiderìti hogy Mihrimahnak a szerelmes levelet Fatma küldte nem elkasz.Oda vágja Mihrimahnak:"Ki gondolta volna hogy a nagy Mihrimah szultána egy hamis levél áldozata lesz!Nem az irta a levelet akire gondolsz,Fatma volt." Mihrimah figyeltetni kezdi Fatmát.Mihrimah kalfája látta Fatmát álruhában távozni ezért agákat küldött utána.Fatma titokban Elkassal a perzsa hercegel találkozgat szerelmesek egymásba.Mihrimah megjegyzi hogy még a nagy Fatma szultána a saját érzelmei áldozata lesz.Ő aki mások érzelmeivel játszadozik.A folyósón öszefut Fatma és Mihrimah.Fatma a vállásal piszkálja majd távozik.Ekkor megszólal Mihrimah kalfája:

Gülbahar: „Meddig vársz még, Szultánám? Mikor fogod leleplezni Fatma Szultánát?” Mihrimah: „Mindennek meg van a maga ideje. Hadd élvezze a szerelmét… hadd érjen… hadd érjen meg annyira, hogy mikor elveszem tőle, szíve darabokra szakad!”

Musztafa levelet ír apjának,de ùgy érzi már mindent elvesztett:

„Megértettem a hibámat. Megértettem, hogy hibákat követtem el. Azt is értem, hogy most szégyenkezel miattam. Megingott benned a bizalmad irántam. A lelkem most nagyon zaklatott. Amikor elindulsz a háborúba, egyetlen kívánságom, hogy kikísérjelek, hogy egy kicsit tisztázzam magam...”

Készülnek a hadjáratra.Dzsihángir egyáltalán nem örül Szelimnek.Mihrimahnak el is panaszolja ezt.

Szelim és Nurbanu megérkezik a palotába,bevonul a hárembe Hürrem fentről figyeli.

Hürrem figyelmezteti hogy most nincs helye hibáknak.

A szultán beszél Szelimmel:

Selim üdvözli apját, kezet csókol neki. Süleyman: „Üdvözöllek. Jól vagy?” Selim: „Igen, jól vagyok. Az, hogy láthatlak, és hogy te méltónak találsz magadhoz, boldogsággal tölt el. Köszönöm, hogy engem jelölték ki régensnek.” Süleyman: „Tudatában vagy mekkora érték ez? Rádbíztam a trónomat.” Selim: „Megteszek minden tőlem telhetőt, hogy méltó legyek a erre a felelősségre. Biztos lehetsz benne, hogy nem csalódsz bennem.”

Eközben Nurbanu Hürremhez megy a kisfiúkkal.Hürrem először megszeretgeti az unokát majd Nurbanuhoz fordúl.

Hürrem: „Hogy érzed magad?” Nurbanu: „Most, hogy látlak, sokkal jobban, Szultánám.” Hürrem: „Hogy mennek a dolgok Manisában?” Nurbanu: „Minden óhajod szerint alakul.” Hürrem: „Hogy van Selim? Tartja ígéretét?” Nurbanu: „Megnyugodhatsz, a Herceg már hónapok óta nem fogyaszt alkoholt.” Hürremet ez nem győzte meg, ezért folytatja: „Igaz, hogy néhány alkalommal elcsábult, de próbálkozik! És most, hogy a Szultán is itt van, most biztos nem fog inni!” Ez már kielégíti Hürremet: „Annyi elég is, hogy nem hoz bajt magára.”

Ezùtán megmutatják Nurbanu szobáját. Nurbanu körülnéz új szobájában: „Ez lesz az otthonom, Canfeda. Eljön az a nap, mikor nem kell visszamennünk (Manisába) és itt maradok ebben a csodálatos palotában.” Canfeda: „De ne feledd, minden nagyon törékeny…” Nurbanu: „Ez az ügy le van zárva. A Herceg tisztázta hibáját. Most tudja, mennyire nehéz elnyernie a trónt.” Canfeda: „Allah tudja, Szultánám.” Nurbanu: „Pakold ki a dolgaimat…

Szelim Dzsihangirhoz megy Mihrimah is ott van.Szelim és Dzsihangir kicsit ösze vesznek.

Cihangir Mihrimahval beszélget: „Nem fogok hazudni. Nem akarok Selimmel találkozni. Még mindig nem felejtettem el mi történt azon a vacsorán, amit te adtál a palotádban. Aztán meg ő panaszkodott ránk…” Mihrimah: „Az már a múlté, Cihangir. Mindegy, mi történt, ő a bátyád… ne feledd, kötelességed tisztelni őt. Vagy anyánkat nagyon elszomorítod.” Cihangir: „Ezért vontad vissza válási szándékodat? Hogy anyánk ne legyen szomorú?” Mihrimah: „Nem gondoltam meg magam… Amikor eljön az ideje, utunk szétválik.” Cihangir: „Hibát követtél el, Mihrimah. El kellett volna válnod Rüstemtől. Amíg meg volt rá a lehetőséged, meg kellett volna tenned. Biztos lehetsz benne, hogy egy neked tett ígéretét sem tartja be!” Közben csatlakozik hozzájuk Selim: „Mihrimah, hát itt vagy! Azt hittem, Cihangir beteg, mert nem jött elém üdvözölni.” Cihangir: „Láthatod, fivérem, jól vagyok. Üdvözöllek.” Selim: „Nem érzem az üdvözlést… vagy talán nem örülsz, hogy jöttem? Persze, te Mustafát vártad!” Süleyman: „Mustafa az egyetlen, aki a Szultán szívében van. De te milyen szerencsés Herceg vagy, hogy mindent megkapsz, amit nem érdemelsz meg! Először a manisai tartományt, most meg a régensi kinevezést!” Mihrimah: „Ne kezdjétek megint! Nem megfelelő sem az idő sem a helyszín!” Selim: „Nem érdemlem meg… De az, aki a Szultán háta mögött kullog, és titokban megnősül, az megérdemli, mi?!” Cihangir: „És te olyan ártatlan vagy?! Mindannyian tudjuk, mit műveltél Manisában!” Mihrimah: „Cihangir!” Cihangir: „Az, hogy régens leszel, nem változtat semmin! Ma ugyan rád bízzák a trónt, de holnap annak adják oda, aki a legjobban megérdemli! És ezért nem lesz a tied!” Selim: „Talán igen, talán nem… legalább nekem van esélyem… neked még ez sincs. Számos háborút fogunk vívni győzelmekkel, de te mindig itt maradsz… bezárva e palota falai közé! Anyánk parancsára!” Cihangir távozik. Mihrimah: „Muszáj volt ez? Tudod, mennyire érzékeny…” Selim: „Ő kezdte!”

Ezùtán Dzsihangir apjához megy.Arra kéri had tartson ő is vele a háborùba.Tudja hogy nem harcolhat.....

A szultán engedélyezi és azt mondja te az eszedel harcolsz fiam.Sokszor ez többet ér mint a kard!

(eddig jutottam,hamarosan fojtatom)

1545. 46f2f563a1 (válaszként erre: 1543. - Maluka)
2014. jan. 11. 15:32
Izabella átkerül a szultán háremébe.Ezt Hürrem nem bírja és először Niluferrel kilazitatja Izabella lovának a nyergét hátha leesik és kitöri a nyakát.Nem jönn be csak a lábai sérülnek meg.Ekkor kitör a himlő és egy himlős kötését akarják rátenni Izabella sebeire hogy majd elkapja és meghal.Ez Niger miatt nem sikerül.Végül mérgezett étel visznek neki de csak a szolgája eszik belőle.Ekkor Gül és Niger elkapják Izabellát a mosodába viszik Hürrem is oda megy és parancsba adja hogy élve dobják a tengerbe hogy megfuladjon.Niger és Gül aga ìgy tesz a szenyes ruhával kicsempészik és a tengerbe dobják.
1544. Mazsinka (válaszként erre: 1543. - Maluka)
2014. jan. 11. 12:53
Hürrem kinyírja, de kérdezd lipét.
1543. maluka
2014. jan. 11. 12:38

Sziasztok!

Látom itt elég sok infó van a sorozatról, és én is nagyon szeretem.

Nekem csak egy kérdésem lenne: Hogy fog végül kikerülni a képből, eltűnni Izabella???

Lehet már írtátok, de sajnos nincs időm visszaolvasni mindent, olyan sok minden van itt...

Köszönöm!

2014. jan. 10. 23:55
Holnap délùtán az az szombaton hozzom a 118-as fordítását és további képeket! :-)
1541. 46f2f563a1 (válaszként erre: 1540. - Helena855)
2014. jan. 10. 23:54
Az első szó fogalmam sincs mi lehet,a második jelentése valamit tudni vagy nem tudni-a mondattól függ.A harmadik a hajó flotta nagy része.
1540. Helena855
2014. jan. 10. 15:17

Kedves Lipe,


végre ma reggelre fent volt a 118.török rész!!!

Mivel egy árva szót sem tudok törökül, megnézem a szótárban a sokszor előforduló, jól érthető szavakat. Van azonban 3 szó, amit nem tudok a helyesen leírni, ezért nem tudom megnézni. Hallásom szerint: dzsekson, kabulett, magisztűr. Tudsz segíteni a fordításban?

1539. grizus
2014. jan. 10. 04:01
A hercegnő csipkeruhája volt eddig a legszebb ruha.
❮❮ ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook