Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról fórum

Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... ❯❯
1628. urbanszkyviki (válaszként erre: 1624. - Helena855)
2014. jan. 29. 19:42
Tényleg a szultán él tovább - de hülye vagyok!! :D Pedig tudom.....csak az eszem felejtem el használni néha.......:)
1627. Helena855
2014. jan. 29. 17:59
Szerintem: Azt hiszem Hürrem ötlete volt a jeges fürdő. A szultánnak nagy láza volt, ma is szokták alkalmazni a hidegvizes borogatást. Ha meggyógyult, akkor biztosan levitte a lázat a jeges víz.
2014. jan. 29. 15:48
Azért faja gyerek ez a szultán hogy beválalja a 121-dik részben hogy jeges fürdőbe merìtsék! Szerintetek?
1625. 46f2f563a1 (válaszként erre: 1623. - Urbanszkyviki)
2014. jan. 29. 15:47
A törököknél 121-dik rész,most hall meg Musztafa.A szultán felgyógyùl. Musztafát gyorsan követi Dzsihangir a sírba,majd Hürrem következik.Ezùtán Bajazid majd a szultán és legvégül Szelim trónra kerül.
1624. Helena855 (válaszként erre: 1623. - Urbanszkyviki)
2014. jan. 29. 14:53
Míg Lipe nem lép be a fórumba: a történelem szerint a szultán 8 évvel éli túl Hürremet, haláláig gyászolja. Lipe is megírta korábban, hogy a sorozatban is túléli őt a szultán . A 120.részben még mindketten élnek.
1623. urbanszkyviki (válaszként erre: 1600. - 46f2f563a1)
2014. jan. 29. 13:59

Sziasztok! :) Ne haragudjatok, nagyon ritkán jutok ide olvasni.....Én a magyar részeknél tartok, néha , ha van egy csepp időm belelesek törökül a következőkbe, de ennyire elől még nem járok, csak a történelmet ismerem kb.

Lipe, amikor olyan beteg a szultán, akkor meg is hal a sorozatban? A török részeknél hol járnak jelenleg, nagy vonalakban?

1622. 46f2f563a1 (válaszként erre: 1619. - 46f2f563a1)
2014. jan. 28. 19:56
Hopp elírtam a megjegyzésem.Hatidze a 66-dik magyar részben veszti el gyermekét és öngyilkoságott követ el.
1621. Helena855 (válaszként erre: 1620. - Ficánka5)
2014. jan. 28. 16:52

Köszönöm a választ.

Ez az első fórum, amiben résztveszek, ezért nem vagyok rutinos, ezért értetlenkedtem. Mivel ez a sorozat megfogott, gondoltam, hogy véleményt cserélnék a többi rajongóval és ha kérdéseim vannak, akkor választ kaphatok. De vitatkozni nem szeretnék.

1620. Ficánka5 (válaszként erre: 1617. - Helena855)
2014. jan. 28. 16:26
Szerintem Szilvire írta az 1601.sz. beszólása miatt.
2014. jan. 28. 15:51

2013.január.29. 65-dik magyar rész,34-dik török rész első fele,21:45-23:05h :


Hürrem és Validem nagyon össze vesznek Izabella miatt.Hürrem még meg is fenyegeti.Emiatt a Válidem kiköltözteti a lakosztályból és azt Máhidevrának adja.

Máhidevrán elégedett,ám este amikor meglátja hogy Hürrem és a szultán a teraszon ölelkezik már nem is akarja anyira azt a lakosztályt.Hürremet a szultán azzal nyugtatja hogy ne aggódjon a lakosztály miatt az ő helye ùgyis ott van mellette.

A szultán elmegy Izabellához,ahol Hürrem kigyója épp akkor marja meg Izabellát.A szultán kiszivja a mérget ezzel megmentve.Ibrahim ismét rosszùl lesz a divánon ezért haza viszik.Egyre roszabùl van,Hatidze ápolja de nagyon kimerült.


(következő részben tragédia Hatidze véletlenül megöli a gyerekét-aki nem birja az a 65-dik részt hagya ki).

1618. 46f2f563a1 (válaszként erre: 1615. - Helena855)
2014. jan. 28. 15:30
Így van.Mindez a 4-dik évad elején történik.
1617. Helena855 (válaszként erre: 1616. - Megi04)
2014. jan. 28. 15:30
Melyik csaj hibbant szerinted? Bővebben megmagyaráznád, hogy ki jár fórumról fórumra? Te találkozol valakivel minden fórumon? Akkor kinek ez a szórakozása?
1616. megi04 (válaszként erre: 1606. - Helena855)
2014. jan. 28. 14:31

Ne törődj vele!A csaj kissé hibbant:) Na jó,elnézést,nem kissé:) Unatkozik szegényke,és üres napjait azzal tölti,hogy fórumról,fórumra jár,és mindenkibe beleköt.@@@

Ne foglalkozzatok vele:)Ez is egyfajta szórakozás..@@@@@

1615. Helena855
2014. jan. 28. 14:27
És akkor ki volt az a csajszi, aki az erkélykorláton esett ki, miután Nurbanu letépte a nyakából a láncát? Úgy emlékeztem, hogy ő volt Valéria (Nazenin) a volt szolgálója Nurbanunak.
2014. jan. 27. 17:17

Nurbanu (Cecilia) Szelim ágyasa,később feleség.Sorsa akár Hürremé.

Valéria (Nazenin) Nurbanu szolgálòja volt,majd Fatma szultána segitségével terhes lett a szultántól.Lányt szült.

Később Nurbanu Hürrem parancsára lelökte a lépcső tetejéről ezzel megölve.

1613. Cippora (válaszként erre: 1612. - Helena855)
2014. jan. 27. 14:53
Igen valóban lesz még egy,Nazenin azt hiszem,vagy valami ilyesmi neve,tényleg nagyon szép nő.
1612. Helena855 (válaszként erre: 1610. - Cippora)
2014. jan. 27. 14:35
Bocsánat, nem jól emlékeztem a névre. De az én történetem is igaz, ez a csajszi is riválisa volt Hürremnek, csak más időben+egy gyermek.
2014. jan. 27. 13:59
Köszönöm szépen a gyors választ, Lipe, Cippora :)
1610. Cippora (válaszként erre: 1609. - Helena855)
2014. jan. 27. 13:03

Nem ott történik,teljesen összekevered.

Lipe már lentebb leírta.

Firuze Hatun még jóval Nurbanu megjelenése előtt lesz,mikor a gyerekek még kicsik.

1609. Helena855 (válaszként erre: 1604. - Tüündi1989)
2014. jan. 27. 12:35
A Hürremet alakító színésznő a 100. török részben lép ki a sorozatból. Nem emlékszem pontosan,hogy ez mikor történik, de a fiúk már felnőttek. Hiszen az említett Nurbána, aki egy gazdag családból származik Szelim herceg ágyasa lesz. Tehát valahol a 100. rész után történik ez az eset amit kérdeztél.
1608. 46f2f563a1 (válaszként erre: 1604. - Tüündi1989)
2014. jan. 27. 12:07
Firuze a 3-dik évadban jelenik meg.Ő nagy vetélytársa lesz Hürremnek.Hürrem töbször is megpróbálja kinyirni de nem dikerül.Végül Rüsztem felfedezz a nyakán egy tetóválást ami egy perzsa sah jelképe.Ekkor a szultán elküldi mert a perzsákkal már akkor is háborùztak.Hürrem ùgy intézi hogy ne csak a vadász villába menyen hanem egyenesen perzsiába.
1607. Helena855 (válaszként erre: 1604. - Tüündi1989)
2014. jan. 27. 11:54
Ha jól emlékszem ő az a lány, akit Nurbánával együtt raboltak el. Ő volt Nurbána komornája, nagyon szép, szerintem sokkal szebb mint Nurbána. Fatma szultána és baráti köre - hogy bosszantsák Hürremet - úgy intézték, hogy egyik este őt vezessék a szultán elé. Neki is megtetszett a szépség, és teherbe is ejtette. Nagyon büszkén mutogatta a hasikáját, felülkerekedett régi gazdáján, hiszen ő "csak" a herceg ágyasa volt. Arra nem emlékszem, hogy véletlen volt-e vagy megszervezték-e a halálát, de majd meglátod..... Érdekes lenne tudni a gyermeke sorsáról, de arról nem esik szó.
1606. Helena855 (válaszként erre: 1601. - Da54621ded)
2014. jan. 27. 11:42
Azért van a távirányító, hogy át lehessen kapcsolni. Ilyen kijelentéseket csak ostoba emberektől lehet hallani. Iskolázottság? Izlés? Ahány ember, annyi féle. Most mondjam, hogy az igénytelenség nem lehet mérvadó mindenkire.
1605. Ardilla (válaszként erre: 1603. - Grizus)
2014. jan. 27. 10:11

Nekem is a látvány miatt tetszik, de esküszöm, nem mondok rosszat arra, aki VV6-ot, Édes életet, meg Éjjel-nappal Budapestet.

Meg a biszex hajlamúakra sem. Akinek szól, tudni fogja, ezt miért írom. ;-)


És szerintem ezt a témát itt zárjuk is le! Irkáljunk csak a sorozatról, mi Szulejmán-rajongók, hiszen azért vagyunk itt. :-)

2014. jan. 27. 09:47
Sziasztok! Én a magyar részeket nézem, és egy olyan kérdéséem lenne hogy, mi most az Izabellás részeknél tartunk, de tudtommal és amiket itt nagyjából átfutottam, lesz Hürremnek egy nagyobb vetélytérsa, egy bizonyos Firuze. Ezek a részek kb mikor jönnek,mármint miután Hürrem elbánik Izabellával, mennyi idő( vagy rész múlva) lép színre és mennyire lesz komoly itt Szulejmán és Firuze kapcsolata? Ki is lesz pontosan ez a nő? Biztos vagyok benne hogy le van már írva valahol, de azért elég nehézkes lenne ennyi hozzászólás között megtalálni. :D Előre is köszi a választ!
1603. grizus
2014. jan. 27. 02:52
Bevallom, én elsősorban a ruhák miatt nézem.
1602. Ardilla (válaszként erre: 1601. - Da54621ded)
2014. jan. 27. 01:02
Mondd, mi késztetett arra, hogy ezt a mondatot ide beszúrd???
2014. jan. 26. 23:25
Aki nézi, az nem normális.
2014. jan. 26. 23:17

4-dik évad 120-dik török rész,(volt vele dolgunk bőven):


Dzsihangir visza tér a palotába és tőle értesül Hürrem a szultán állapotáról.Musztafa bent van a szultánál a sátorban.Az orvos azt mondja hogy sùlyos beteg de nem tudja pontosan mi a baja.Legjobb lenne visza térni a palotába.Musztafa elkiséri egy darabon és visza tér Ameysába.A szultán a fővárosban lóháton szeretne megérkezni majd a többi ùtat kocsival teszi meg.Alig érkezik meg a palotába ismét ösze esik.A szobájában tér magához nagy fájdalmai vannak de próbál lábra álni ekkor megint roszùl lesz lefektetik.Lokman agának megtiltja hogy bárkit beengedjen.Hürrem mégis bemegy,látja hogy a szultán csak hogy nem üvölt a fájdalomtól.A szultán mérges amiért bement és el akarja küldeni.Hürrem leül az ágya szélére és azt mondja nem megy el.Ha a fia Mehmet mellett nem lehetett ott legalább mellette had legyen.Nem akarja Mehmet ùtán őt is elveszteni.

Hürrem találkozik Rüsztemel és a trónról beszélnek.Ekkor Hürrem váratlanùl azt mondja hogy ha a szultán nem élné tùl Szelimet kell a trónra ültetniük.Rüsztem megrökönyödik.Ő is mint mindenki más azt hitte hogy Bajazidott szeretné a trónra.Hürrem dühösen azt feleli hogy Bajazidot soha sem tudná irányitani.Makacs és önfejű ráadásul megállapodott Musztafával.Nem lehet bizni benne,Szelimet viszont könyedén irányitja.Rüsztem nem ért egyet.

Bajazid és Dzsihangir értesitik Musztafát a szultán romló egészségéről.Musztafa a fővárosba akar menni de mindenki próbálja lebeszélni.Piri Reis úgy dönt szervezkedik Musztafa háta mögött és a hajóhadat elküldi Turgut Reis-szel az öbölbe.Sokollu is találkozik Turgut Reis-szel de nem tudja kinek az oldalán is áll.

Mihrimah találkozik Zallal és megtudja hogy hogyan intézték el Elkast.Nagyon elégedett.Bajazid és Dzsihangir épp apjukròl beszélnek mikor Fatma lép be.Érdeklődik hogy vannak? Értesiteték e Musztafát ? Majd távozik.

A háremben Mihrimah kiállt ûtána.Mihrimah elmondja mi történt Elkas-szal és felejtse el az eskűvőt a szerelmet.

Fatma azzal vág visza hogy ez nem igaz és inkább törődjön magával és a Rüsztemtől való elválásal.Mihrimah azt mondja ha nem hiszi járjon ùtána.Fatma elviharzik és Rüsztemhez megy.Rűsztem megerősìti amit Mihrimah mondott.Fatma sirva jönn ki tőle majd a szobájában siratja Elkast.

Hürrem össze hivja a családját de amikor Szelim belép persze megint ösze vesznek Bajazidal.Mihrimah ezt már nem birja és sirva kirohan,Hürrem ùtána.Mihrimah azt kérdezi hogy hogy tudd apja halálakor a trón öröklésről beszélni.Ùgye nem hal meg az apja? Hürrem megnyugtatja.

Este Rüsztem bebocsátást kér Mihrimahhoz.Fogadja és kérdi mit akar udvarolni.Rüsztem azt mondja ezùttal hivatalosan jött.Beszélt Hürrem szultánával és ő Szelimet akarja a trónra.Mihrimah felháborodva nem soha ,ő nem kerülhet a trónra majd beszél az anyával.Rüsztem;hasztalan nem halgat senkire.Majd azt mondja most olyan mint a régi Mihrimah.Erős,szenvedélyes emlékszik mikor megtudta hogy terhes.Hirtelen elcsattan egy csók,kibékülnek és lefekszenek egymàssal.Rüsztem reméli hogy Mihrimah ùjra terhes lesz mert akkor nem válhat el tőle.

Szümbül épp a kávézòja felé tart ès meglepődik mennyien vannak ott.Kérdezi mi történ.A segéd azt mondja amiòta hire ment hogy Hürrem szultána ezt isza azòta jönnek az emberek.

Szelim Hürremnek panaszkodik a testvérei miatt.Bajazid peddig Rüsztemnek Szelim és az anya miatt.

Misztafa a főváros felé tart az erdőn keresztül.Csapdába kerül amit Rüsztem és Sokollu szervezet.Ő megmenekül de Yavuzz meghal egy nyìlveszőtől.

Mührinisza mindenki háta mögött szervezkedik.

Szümbül és Hürrem találkoznak.Hürrem elmondja mi a helyzet.Sokollu és Piri Reis is találkozik a janicsárok vezetőjével.Mindkettő a maga oldalára akarja állitani.

Rüsztem és Hürrem a szultán erkélyén beszélnek ismét.Nem hiszik hogy a szultán felépül még.

A szultánál imádságot tartanak.Még mindig nem tért magához.

Később a szultán magához tér vizet kér.Az orvos ùjra megvizsgálja.Nem javult roszabb lett.A lába elkezdett rohadni.Az orvos közli hogy nem biztos hogy a lábait meg tudja menteni.

Fatma,Bajazid és Dzsihangir az erkélyről figyelik Turgut Reis-t a közeledő hajó haddal.Fatma elkezdi mondani.Nézétek Musztafa bátyátoknak milyen sokk támogatòja van.Ha egyszer ideér övé a trón.A hercegek ettől roszùl èrzik magukat.Lokman szòl a szultának hogy megjelent egy hajóhad az öbölben Turgut Reis vezetésével.A szultán hivatja Rüsztemet és Sokollut.Azt mondja hogy elkészült Mehmet fia dzsámiája és készitsék elő az imádság ceremóniát.Ő is részt fog venni rajta és ha látják az emberek akkor Turgut Reis is závozni fog.Próbálják lebeszélni de hiába.

Kikiálltják a ceremóniát.Mindenki a szultán várja.Àm induláskor Hürrem karjaiban ösze esik és kómába kerül.

A tömeg kint zùgolódik miért kell anyit várniuk.Szümbül azonal a palotába siet ahol megtudja menyire beteg a szultán.Musztafa is megérkezik.A janicsárok Rüsztemhez indulnak .Rüsztem tájékoztatja a vezetőt és azt mondja egyenlőre Szelim kormányoz tovább .Ez nem tetszik nekik.

Rüszzem beszámol Hürremnek a janicsárokról.

A szultán magához tér egy pillanatra megpillantja Musztafát elmosolyodik majd ismét kómába kerül.

Hürrem beszél Musztafával a trónról és testvéreiről.

Musztafa távozik.Hürrem észre veszi hogy a szultán nem lélegzik,orvosért kiállt.

Szelim beszélni akar a janicsárokkal de azok kardot rántanak.

2014. jan. 26. 22:21

Ne haragudjatok a késedelemért,de az ùtóbbi négy nap hóesésel,szélel,hòlapátolással,némi egészségügyi gondal és családi problémákkal volt tarkitva.Ráadásùl a 120-dik részt igen nehéz volt forditani és nagyon hosszù is lett.


119-dik részből lemaradt:

Elkas kimagyaráza magát a merényletből.A szultán kijelenti nem hajlandó többé segiteni neki.Rüsztem és Elkas a sátorban beszélnek.Elkas azt mondja levelett kapott a türkmén bégek is elálltak tőle segitsen neki! Ha nem segit beszél a szultának a titkos megállapodásukról.Zal ezt halva amikor Elkas távozik elmondja Rüsztemnek mire ùtasitotta Mihrimah.Rüsztem azt mondja hogy egyet ért de ezt másként kell elintézni nem keveredhetnek gyanùba.Rüsztem hivatja Elkast és azt mondja visza küldi a fővárosba Fatma szultánához ad mellé őrséget.Elkas bele egyezik.Valòjában a halálba tart.Elkast fivére kardjaiba küldi és megölik.Ezt ùgy agya elő mintha Elkas fivére intézte volna igy.

A palotában megérkezik Anna hercegnő.Találkozik Szelimel majd Hürremel.Elmondja hogy segitségért jött mert az országot éhinség sùjtja.Hürrem megigéri hogy segit.

Szümbül megnyitja a kávézòt de az embereknek nem izlik.Aztán egy aga érkezik hogy Hürrem szultána kér még kávét és ettől beindul az üzlet.Szelimtől bùcsùzik Anna hercegnő mikor Nurbanu féltékenyen beront.Majd Anna távozik.

❮❮ ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook