Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról fórum

Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯
2738. stokimagdi (válaszként erre: 2725. - 46f2f563a1)
2015. ápr. 18. 19:02

Már a felnőtt sem nagyon tud fennmaradni kedves Lipe

a mostanit már másnap néztem meg :D

2015. ápr. 16. 13:23
Én mondtam,hogy nem lesz tegnap koronázás...
2015. ápr. 15. 17:02

2015.április.15. 119-dik magyar rész,63-dik török rész második fele,22:10-23:20h:

(a magyar ajánló szerint most sem adják végig,ezt háromba vágták)


Hatidze rátámad Hürremre a levél miatt,ekkor Hürrem felfedi Gülsahot.Máhidevrán nem tudja fizetni a kölcsönt,erről Gülfem is tudomást szerezz.Gülfem épp a szultánhoz tart amikor megtámadják.Mindenki azt hiszi Máhidevrán akarta elhallgatatni Gülfemet,de ez Hürrem műve.Szulejmán elveszi a hárem irányitását Máhidevrántól.Hürrem segítségével Gülsah vissza tér a palotába az ő szolgája ként.Hürrem Ibrahim előtt is felfedi Gülsah kilétét.Ibrahim beismeri övé a gyerek,Hatidze válni akar.Hürrem megkapja a hárem irányítását.

2735. 46f2f563a1 (válaszként erre: 2733. - L.luiselotte)
2015. ápr. 15. 16:50
Ahogy láttam a mostani előzetest ez a befejező rész háromban van vágva,felteszem a tartalmat,de hogy mennyi lesz leadva nemtudom.
2734. 46f2f563a1 (válaszként erre: 2733. - L.luiselotte)
2015. ápr. 12. 18:45
Volt amikor leadták,volt amikor nem.
2015. ápr. 12. 18:31

Már régen szerettem volna kérdezni, hogy azt a részt, ami a magyar adásból lemarad, a legközelebbi részben levetitik-e, vagy minden résznek kimarad a vége, a magyar nézők nem is láthatják.( mindjuk elég zavaros volt néhány hete a történet )

Azt látom, hogy a Lipe általa leirt előzetesnek kb 3/4 részénél van vége egy-egy Rtl adásnak..

2732. Mirto (válaszként erre: 2731. - Tutukam)
2015. ápr. 9. 17:38
Hát tényleg jó lenne, mert most jön a java ! :-)
2731. Tutukam
2015. ápr. 9. 08:01
Igazad van Mirto. Inkább adják le később, minthogy kivegyék a sorozatot, csak akkor mi lesz a Házon kívüllel? Meg miért kell napi 2szer leadni az Éjjel neppapl budapestet? ayt a szart elég lenne ha csak délelőtt adnák le és akkor meg is van oldva a gond, hogy ne keljen olyan későre tenni a Szulejmánt. De reméllem ay összes évadot leadja az RTL.
2730. 99279bb06f (válaszként erre: 2729. - 20bd9c3196)
2015. ápr. 8. 23:53

Ne már! Megint későbbre teszik? :(

Az a baj, hogy sokan nézik? Lesz ebből még felzúdulás, és remélem hatni fog. Mégis kiért van a csatorna, nem értünk, nézőkért? :(

2015. ápr. 8. 23:15
Itt április 15.-én nem lesz meg a Hürrem koronázása szerintem,ma se adták le ami mára volt kiírva,jövő héttől meg a főzős műsor még későbbre tolták le,mert mindig kitalálnak valami f@st,hogy ne legyen egy normális sorozat sem. Pl Házon kívül se rossz,meg 21. század sem,bár ezeket ismétlik...mindegy én már meguntam az rtl-re várni,nézem max angol felirattal,de ez nem állapot.
2015. ápr. 8. 21:38

Nagyon, nagyon jó...:!:)

Köszi Lipe a meglepit, ezt a Mihrimah- monológot még nem ismertem. Közben nézem a végét is felirattal, nagyon brutál, de valamiért a késööbbi Hürrem hihetööbben játszik és több mélységet (mind örömöt, mind aljasságot) ad át, bár biztos a szinkron nélküli hangjátéka is nagy szerepet játszik ebben.

Egyébként nem is értem, hogy nem létezhet mégegy ehhez foghatóan lebilincselöö sorozat... nem tudom megfogalmazni, de olyan különleges...

2727. Mirto (válaszként erre: 2725. - 46f2f563a1)
2015. ápr. 8. 18:29
Igazad van, én is már végignéztem és hát nem lesz ilyen ligh-os, jönnek a komoly dolgok és hát hiába sajnálunk majd egy-két szereplőt, de hát ez történelem - én azt is a sorozat mell olvastam, hát lehet, hogy szörnyűbb volt, mint amit filmre vittek és hát mi szemszögünkből mégjobban az ! :-9 De jó a sorozat, és jó lenne ha végig láthatnánk :-)
2015. ápr. 7. 20:35

2015.április.08. 118-dik magyar rész,63-dik török rész első fele,2-dik évad befejező rèsz első fele,21:10-22:20h:


Hatidze nem tudd megnyugodni és elmegy a címre ami a levélben állt.Nigar miútán leütötte Gülsaht menekülni próbál de egyenesen Hatidze elé fút.Hatidze megdöbben Nigar terhességét látva,elfogatja és a palota börtönébe veti.Nigar tagadja hogy Ibrahimé a gyerek,de amikor Hatidze Matrakos kérdezi övé e Matrakos azt mondja nem.Máhidevrán örjöngve beront Hürremhez mert nem engedik beköltözni Válidé szobájába és úgy véli ez Hürrem műve.Máhidevrán Ibrahimtól kér segítséget hogy vissza fizethesse a kölcsönt Rakelnek.Ibrahim megöl egy vallási csoportott és úgy véli végzett ő exelenciája nevű emberrel is de téved.Hatidze Hürremhez tart és azt állitja hogy Nigar biztos az ő terve.Hürrem beísmeri hogy a levelet ő küldte majd felfedi Gülsahot aki mindent elmond Hatidzének.

Szulejmán Musztafával gyakorol de úgy megüti hogy maga is meghökken rajta.Hatidze a vállást fontolgatja.

2015. ápr. 7. 20:23

Április 15-dikétől azaz jövő hétől a Szulejmán egy órával később fog kezdődni 22:10-től,mert egy új sorozatot tesznek a 21:10-es időpontra.

Bár ez biztos hogy sokaknak nem fog tetszeni,de én ezt a lépést helyesnek tartom most hogy a 3-dik évad hamarossan infúl.Mint írtam korábban a 3-dik évad már brutál nem gyerekeknek való és a 3-dik évadban Hatidze ördögivé válik majd megkezdődik a kőkemény harc a hatalomért.Lesz ölés,öngyilkossàg,kivégzések,zendülés,betegség,csecsemő halál..... és még sorolhatnám.Ezek miatt gyerekeknek nem engedném nézni,de döntsön mindenki maga!

Üdv Hajni-lipe

2724. Cippora (válaszként erre: 2722. - 46f2f563a1)
2015. ápr. 7. 08:56
Én azt hallottam a 4.évadot is megvette az rtl :)
2723. 99279bb06f (válaszként erre: 2721. - 46f2f563a1)
2015. ápr. 7. 06:56
Köszi! :)
2015. ápr. 6. 23:46

Jó híreket hozzok! Már biztos,hogy O:-) ???


Indul a 3-dik évad április 22-dikén !!! :-)

2015. ápr. 4. 22:58

Húsvéti meglepik: :-)


Mihrimah monológja


Mihrimah vagyok ... a világ urának, a Szultánnak ... és Hürrem Szultána lánya. Apámtól ... királyi származásomat és erőmet ... míg anyámtól ... eszemet és éleslátásomat örököltem. Mihrimah Szultána vagyok a Nap és Hold hercegnője. Mihrimah vagyok. 1522 esztendejében születtem. Ezen a napon nem hoztam boldogságot a palotára. Épp ellenkezőleg! Csak bajt hoztam mindenkire ... legfőképp Hürrem Szultánára ... nem fiúnak születtem ... hercegnek! A törvények és a hagyományok olyan kemények a Háremben! Ha nem fiút szülsz ... nem te uralkodsz. Senki sem vesz komolyan. De ha fiút szülsz ... főleg, ha több herceget is ... akkor a visszatérésed soha sem lesz kétséges. ERŐ és HATALOM ... lesznek a szövetségeseid!!! Éppen ezért ... nem haragszom az anyámra ... megértem őt ... mint MOST IS !!! MIHRIMAH vagyok! Aki mindig megkapja, amit akar! Parancsai mindig azt tükrözik, amit Ő AKAR !!! A leghatalmasabb Szultána a térségben! Mihrimah vagyok!!! Az a csodálatos esemény, amiről annyit álmodoztam ... valami más lett ... a temetésem. A ruhám, melyet gyémántok és gyöngyök díszítenek, szemfedőm lett. 17 évesen hozzáadtak Rüstem Pasához. Anyám azt mondta, muszály elfogadnom ... mert a fivéreim sorsa függ tőlem. Milyen ... különös! Szomorú volt, mikor kiderült, hogy nem fiút szült, hanem ENGEM! És most? Most meg az ÉN SEGÍTSÉGEMRE van szüksége, hogy megvédjem őket!!!


Mihrimah vagyok. Süleyman Szultán lánya. Elvesztettem szerelmemet és fiatalságomat, amikor olyan fiatal voltam. Mintha egy pillanat alatt megöregedtem volna. Mihrimah vagyok. Soha nem érezhetem ... a szerelem tüzét ... mert én magam leszek a tűz !!!


*Szulejmán monológ*


"Ibrahim.Leghűbb barátom.Ki sólymászból lettél bizalmasom,fővezérem,beglerbégem,majd szeraszkerem.Nem hagyom,hogy a következő címed a halál legyen.A mi sorsunk még nem az Ibrahim.Vadászatunk,hódításaink útja még itt vár ránk a Földön és nem az örök mezőkön.Örömünk,bánatunk,

sikereink,kudarcaink,titkaink,szeretteink mind mind marasztalnak minket testvérem.Gondolj legdrágább kincsedre,kinek könnyét csak te apaszthatod.Vagy utódaidra akiknek első lépéseinél ott kell lenned,hogy aztán a másodikat is veled tehessék meg annak rendje szerint.Fohászkodom,hogy az élet megtartson téged,s ha lehetne sebedet is magamra venném.Megannyi csatában harcoltál mellettem váll vetve,és siettél segítségemre önzetlenül szívedet kitárva minden veszélynek,minden nyílnak amit csak irányomba lőttek.Ezúttal egy célba is ért.Téged talált el ugyan,de az én szívemen sokkal nagyobb sebet ejthet,ha elveszítelek.Elnyűhetetlen fájdalomba és örök életre szóló gyászba borítana." 


*Ibrahim monológja:Nevem Ibrahim.Ibrahim kit 10 évesen hoztak el Pargaból szolgák gyermekeként.17 évesen még Szulejmán herceg solymásza voltam.25 évesen már Szulejmán szultán Han őfelségének legfőbb bizalmasa lettem,mi mostanra 28 éves koromra az uralkodó nagyvezíri rangját viselhetem magamon.Az esztendők alatt megtapasztaltam mér mennyet és poklot is.Cimboráltam a bennem rejlő ördöggel,miként a lelkemet üdvözítő fénnyel is.De mindvégig egyedül az lebegett szemem előtt,hogy uramat és parancsolómat a legjobb tudásom szerint szolgálhassam.Szulejmán szultán jó ismerője,bizalmának mégis óvatos őrzője vagyok.Titkoknak tudója ,melyeknek kiadása egyet jelentene a halálommal.Asszonynak szerelmese,kiért-e halált vállalnám is."*

2015. ápr. 3. 23:18

2015.04.15., Szerda 22:05 - 119. rész


Ibrahim gyűjti a csapatokat, hogy Tahmasz pasa ellen vonulhasson. Ehhez számos béggel egyezkedik. Iszkender cselebi igyekszik ebben megakadályozni, és szövetkezik az azeri helytartóval, hogy Ibrahim hadjárata kudarcba fulladjon.


Hürrem el akarja foglalni a valide egykori lakosztályát, amit Hatidzse megvétóz ugyan, de mert Hürrem kitart ezen szándéka mellett, az uralkodót is magára haragítja. Szulejmán figyelmezteti, hogy elküldi a háremből is, ha nem tartja tiszteletben rendeletét, miszerint a szultánnagyasszony lakosztálya üresen marad. Hürrem nem habozik kihasználni vetélytársnője kilátástalan helyzetét, és készen áll arra, hogy gondosan felépített tervének utolsó, meglehetősen veszélyes lépését is megtegye

2719. stokimagdi (válaszként erre: 2708. - Fokhagyma)
2015. ápr. 3. 21:16

Jaj de borzasztó !!!!

Úgy sajnálom Nigart!!

2015. ápr. 3. 19:49

Húsvéti meglepetések :


Szulejmán : Fiam, ideje különválnunk. Hallgass meg figyelmesen mielőtt távozol.Musztafa: Hallgatlak apám!

Szulejmán: Drága Musztafám, a gazdagság mindig kecsegtető, a legnagyobb nyomor mindig ostoba, a legborzasztóbb aggodalom az arrogancia, a legjobb dolog, ha valami jót cselekedsz a családoddal. Ne legyél bolond barátja, mindent a feje tetejére állítana. Ne légy barátja zsugorinak, mert amikor a legnagyobb szükséged lenne rá, eladna valami olcsó dologért és elhagyna téged.


Hürrem meglátja Ibrahimot, emlékezteti arra a mondatra, amit még ő mondott neki: „Nagyot harapj, és nagy okod lesz, hogy ne mondd el.” 


Hürrem monológja :

" Nevem Hürrem.Ruténia szülötte,Szulejmán szultán Hannak asszonya.Mehmet hercegnek,Mihrimah Sultananak,s az őket követő uralkodói sarjaknak anyja.Szavammal és eskümmel fogadom,hogy mindazok,akik előtt ma itt fejet hajtottam,kiknek kaftánját csókoltam..egy nap előttem rogynak majd térdre,hogy viszonozzák ezt.Isten úgy segéljen.."

2015. ápr. 3. 19:40

Kellemes Húsvéti ünnepeket mindenkinek ! :-)


A 2-dik évad befejezéséhez érkeztünk,63-dik török rész első fele 8-dikán lesz,második fele 15-dikén.


Április 15-dike a befejezés,akkor veszi át a háremet Hürrem és Válidévé koronázák. :-)


A harmadik évad még mindig kérdőjel,hogy lesz-e.

2716. Cippora (válaszként erre: 2715. - 99279bb06f)
2015. ápr. 3. 11:44
Nem úgy tűnt.Sose bántok senkit,csak ha engem piszkálnak,és nekem a stílusod kifejezetten annak tűnt...
2715. 99279bb06f (válaszként erre: 2713. - Cippora)
2015. ápr. 3. 11:42

Volt 2 percem, ezért igyekeztem neked megkeresni, hátha neked kevesebb az időd!

Semmi rosszindulat nincs bennem - benned inkább. :(

2714. 99279bb06f (válaszként erre: 2712. - 99279bb06f)
2015. ápr. 3. 11:40
Ne a 31, hanem a 35. oldalt olvasd el.
2713. Cippora (válaszként erre: 2712. - 99279bb06f)
2015. ápr. 3. 11:40

Én meg téged sajnállak,hogy ennyire frusztrált vagy,hogy egy egyszerű kérdésbe képes vagy belekötni.Akadj le rólam,de nagyon gyorsan.Nem téged kérdeztelek!

Tudod ez csak egy sorozat...annyira nagyon nem vedd komolyan :)

2712. 99279bb06f (válaszként erre: 2711. - Cippora)
2015. ápr. 3. 11:15

Ha nem érdekel a teljes film, csak egy rész belőle, akkor tudlak sajnálni.

Nézd meg a 31. oldalt.

2711. Cippora (válaszként erre: 2707. - 99279bb06f)
2015. ápr. 3. 09:56
Kösz,megírod melyik oldalon van,visszaolvasom...
2710. ancsika688 (válaszként erre: 2709. - L.luiselotte)
2015. ápr. 2. 20:33

Jól láttad.

És még mindig nagyon jó pasi.:):)

2709. l.luiselotte (válaszként erre: 2708. - Fokhagyma)
2015. ápr. 2. 20:25
Megnéztem, ez rettenetes. Jól láttam, hogy a ceremónián részt vesz a Bali bég ?
❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook