FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról (28. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Egyéb témák » Csevegős témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1580. Ficánka52014-01-23 17:25
Nézte valaki az új török sorozatot a Viasaton? Igazgyöngy a címe, ma 17,30-kor lesz a 4. rész.
Valahol fenn van már 1-3-ig??

1579. megi042014-01-23 17:16
De Ibrahim miért akarja,hogy a hercegnő meghaljon/eltűnjön?

1578. lipe2014-01-23 16:11
37-es teljes török rész linkje,ebben rendezik meg Izabellát:

http://www.youtube.com/watch?v=JKT1RkzBs1g&feature=youtube_g..

38-as török rész linkje ebben tünik el végleg Izabella:

http://www.youtube.com/watch?v=EepVbPLt6Ds&feature=youtube_g..

1577. lipe2014-01-23 14:29
A hajóra el semm jutt,igen Ibrahim keze lesz benne.
(válasz Cippora 1575. hozzászólására)

1576. lipe2014-01-23 14:28
Ez helytelenül van leírva.
Már régeben hoztam arról videòt amikor Izabella meghal,kicsit később ha lesz időm megkeresem és ùjból elhozom a linket.
(válasz Fiatal nő 1573. hozzászólására)

1575. Cippora2014-01-23 13:45
Én úgy tudom,hogy hajóra rakják,hogy vissza vigyék Velencébe,de valamilyen úton-módon (talán Ibrahim keze lesz a dologban) vissza juttatják a palotába.És ezek után öleti meg Hürrem,hogy biztosra menjen,és beledobatja a tengerbe.
De most már kíváncsi vagyok,kinek lesz igaza...
(válasz Fiatal nő 1569. hozzászólására)

1574. gaby822014-01-23 12:53
Imádjuk a Szulejmán c. filmet..a 7 éves lányom már csütörtökön nézi vissza a neten,mert persze este elalszik jóval film kezdés előtt:)

1573. Fiatal nő2014-01-23 12:50
"Nigar beleteszi a mérget a Hercegnő ételébe, amit még Ibrahimtól kapott. Mellé rak egy véres ruhadarabot, melyet Nilüfer szerzett attól a lánytól, aki ételmérgezés miatt fekszik a palota egy szegletében. Gül Aga értesíti Hürremet, hogy Nigar megmérgezte a Hercegnőt. Hürrem ezért felpofozza Nigart, mert rájött, hogy ezt Ibrahim utasítására tette. Nigar és Gül megpróbálják eltünteti a Hercegnő holttestét, azonban Isabella nem halt meg."
(válasz lipe 1571. hozzászólására)

1572. Fiatal nő2014-01-23 12:45
Közben az általad reklámozott blogba is beleolvastam, de oda is az van írva, hogy Velencébe megy... Akkor most mi az igazság? :P
(válasz lipe 1571. hozzászólására)

1571. lipe2014-01-23 12:37
Meghall,nemsokára látni is fogod.
(válasz Fiatal nő 1569. hozzászólására)

1570. Fiatal nő2014-01-23 11:58
Fatih Al még kopaszodva is helyes darab, fejfedő nélkül. :) Burak Özçivit viszont sehogy sem az esetem.
(válasz grizus 1559. hozzászólására)

1569. Fiatal nő2014-01-23 11:38
De ez nem is igaz. Vagy szándékosan vezeted félre az olvasókat?

Úgy tudom, Izabella nem hal meg, helyette a szolgáját hajítják vízbe. A hercegnő hajón Velencébe utazik.
(válasz lipe 1545. hozzászólására)

1568. urbanszkyviki2014-01-23 11:16
Te be mernél szólni egy szultánnak? :D Hürrem egyelőre csak rabszolga, hiába kercegek a gyermekei.
(válasz grizus 1558. hozzászólására)

1567. lipe2014-01-22 19:38
Tudtom szerint lesz !

Az obn televizijós szerb nyelven hétfőn este 9-10-ig indùl a 4-dik évad.
A szerb prva tv műsorváltozás,vasárnaponként este 8-10-ig egy teljes rész a 4-dik évadból.Èn itt nézem.A tévé emblémája : 1prva ha valaki meg akarná keresni
(válasz Helena855 1565. hozzászólására)

1566. Cippora2014-01-22 13:22
Mert miért ne lenne?
(válasz Helena855 1565. hozzászólására)

1565. Helena8552014-01-22 11:18
A jövő szerdán nem lesz az RTL-en Szulejmán?

1564. lipe2014-01-21 16:27
2013.január.22. 64-dik magyar rész,33-dik török rész második fele,21:45-23:05h :

Gritti megüzeni Izabella jegyesének Frederiknek hogy Izabella él.Frederik ki akarja szabaditani de nem engedik neki.Izabella titkos szöktetését tervezik.
Izabella közeledik a szultánhoz az az szerelmes lesz belé.
A palotába Válhidem ünnepséget tart amire Hatidze és Máhidevrán tanácsára meghivja Izabellát is.Ez csak azért csinálják hogy Hürremet feldühitsék,sikkerel !
Izabellát hivja a szultán.Szümbül bevezeti az arany ùton ám hamarosan Hürrem is megérkezik.

1563. Ficánka52014-01-20 13:39
Kedveseim eszetekbe sem jut, hogy elvileg történelmi filmet nézünk(ha nézünk)! Miért várnátok, hogy úgy reagáljon, ahogy a mai korban csináljátok?

1562. bondlka2014-01-20 10:13
Semmi, sikeresen megúsztam a nézését:) eddig egy részt néztem végig többet nekem nem ér meg.

1561. Cippora2014-01-18 12:33
Ezt nem tehette volna.
Ő rabszolgaként került oda,és végül is még most is az.Sőt mikor már feleség lesz is,azt is a Szultán akármikor felbonthatja.Ott akkor az volt a szokás,hogy volt hárem,és a férfi uralkodók több nővel is voltak,sőt úgy tudom még egyenesen buzdították is rá őket.Ha Hürrem neki áll a Szultánnak,pláne most,hogy konkrétan leszarja,szerintem úgy dobja ki ahogy van.És akkor se Szultán,se jó lét,se a gyerekei,semmi...ott abban a korban egy nőnek nem volt szava,sem joga...

1560. Helena8552014-01-18 10:40
1558.Grizus:
Hürrem nem gyáva volt, hanem okos, raffinált. Ő tudta, hogy a szultánnak ilyen kérdést nem lehet feltenni. Indirekt módon megpróbált ellene tenni, mégpedig úgy, hogy azt mondta a szultánnak, hogy a hercegnő Ibrahimmal van bizalmas viszonyban.És szegény Hatidzse nem jó szemmel nézi. Ezzel elérte, hogy a szultán behozza a palotába a csajszit, ahol Hürrem jobban tudja ellenőrizni. No meg eltenni az útból.

1559. grizus2014-01-18 01:12
Igen, mi is mindig elszörnyedünk anyámmal, amikor leveszik a tökfödőt.
(válasz bnedora 1552. hozzászólására)

1558. grizus2014-01-18 01:12
Ez a hülye Hürrem miért nem a szultánt vonja kérdőre, mit terrorizálja a hercegnőt? Azt bezzeg szekálja, a szultánnak meg hízeleg. Gyáva nő.

1557. lipe2014-01-17 17:34
4-dik évad 119-es török rész:

Melek kalfa jönn az idegesen várakozó Fatmához a hírrel miszerint a szultán engedélyezte a házasságát Elkas perzsa herceggel.Fatma megkönyebbül.A folyósón Fatma és Mihrimah össze futnak.Fatma elkezdi piszkálni,hogy ő milyen boldog,újra rámosolygot a szerencse és olyanhoz fog férjhez menni akit szeret.Mihrimahot nagyon felboszantja.Mihrimah gratulál majd felajálja hogy segìt az előkészületekben.Fatma távozik,Mihrimah Gülbahart elküldi Zallért.
Mohrimah titokban találkozik Zallal Rüsztem kinzó verő emberével.Megparancsolja hogy ölje meg Elkast,nem térhet visza a háborúból élve de erről ne tudjon senki még Rüsztem pasa se.Mihrimah napról napra szomorúbb.
Hürrem miùtán nem tudta lebeszélni Dzsihangirt a hadjáratról mást eszel ki.Ha Dzsihangir elég nagy és erős hogy a háborúba menyen akkor ideje ágyast küldeni neki.
Beküldenek egy lányt de a lány nem tudja leveni a szemét a pùpjáról.Ekkor Dzsihangir ordítva kizavarja.Este Dzsihangirnak rémálma van.Azt álmodja hogy pùp nélkül mint a többi herceg végig vonul a háremen és mindenki csodálja de az ùtolsó lány az aki nála volt és kineveti erre felriad.Másnap Hürrem érdeklődik.Afife elmondja mi történt.
A szultánt ismét megvizsgálja az orvos indùlás előtt.Azt mondja javul de hazudik.Ekkor Hürrem érkezik.A szultán Afifét és az orvost a másik ajtón kiküldi.Az orbos elmondja Afifének hogy hazudott a szultán nem javul és abban sem biztos hogy meg lehet gyógyitani.
Hürrem és a szultán Dzsihangirról beszélget majd elbùcsùznak.A szultán Dzsihangirhoz megy és közli hogy másnap indulnak ekkor Dzsihangirnak ùjra jobb kedve lesz.
Szelim és Nurbanu a trónt nézegetik majd Szelim ráül.
Hürrem sokat foglalkozik Szelim kisfiával Muráddal.
Hürrem a búcsúkor megkinálja a szultánt kávéval amit Szümbültől kapott.Szümbül meg akarja venni egy kereskedő boltját kávézót akar nyitni.
A szultán elindùl a hadjáratra de előbb sétát tesz a piacon ahol egy derbís megrémiti,majd a sapkáját elé teszi.Ez azt jelenti hogy közeli hozátartozóját el fogja vesziteni.
A szultán és Dzsihangir csatlakozik Bajazidhoz hogy majd együtt menyenek tovább.Musztafa hivatlanul beállit bocsánatott kérni Mührinisza miatt.A szultán mérges de elfogadja csak ne hibázon többet.Musztafa visza tér Amaysába.Dzsihangir elpanaszolja Bajazidnak mi történt az ágyasal és nem találja a helyét a seregben semm.Bajazid megnyugtatja.Musztafa visza ér amikor Atmaca közli vele hogy Yusuf (kisfiù) apja perzsa kém volt és Elkas a fivérével csapdát állit a szultának.Meg akarják ölni.Most döntenie kell vagy azonal visza megy és megakadályoza vagy hagya megtörténi.Piri Reis parancsot ad Hürrem megölésére.
A szultán egészsége romlik.Egyik sátorban két perzsa a rejtet tőreiket próbálgatják.Elkas érkezik és jönn vele a két perzsa is.Azt mondja hogy leveleket hozott a bégektől és beszélni szeretne a szultánnal.Lefegyverzik őket majd beengedik.
Elkas arra kéri a szultánt had mutasa meg a térképen ki merre van az ő embereiből ezzel elvonva a szultán figyelmét.
Bajazid és Dzsihangir épp Huridzsihanról beszélnek.Bajazid meg akarja mondani apjának hogy feleségül vete.Ekkor Rüsztem lép be és leteremti hogy ezt nem közölheti.Lódobogásra lesznek figyelmesek.Musztafa érkezik és orditva kérdezi hol az apja.Kivont kardal indùl a sátor felé közben kiált apjának.Èpp ekkor akar lecsapni a perzsa katona a rejtet tőrel.A tőr a térképben végzi.Musutafa az egyik perzsát megöli a másikat elfogja Elkasal együtt.Ezt dermeten nézi végig a szultán és Dzsihangir is.Majd Musztafa elmondja a szultának milyen információkhoz jutott.
Eközben a palotában Nurbanu fenhangon és beképzelten beszél a háremben.Ekkor érkezik Fatma és azonnal beleköt.De Nurbanu ügyesen forgatja a szavakat.
Hürrem imádságot szervezz Mehmet fia halálának évfordúlójára.Afife és Fayhre kalfa kisérű.Szűmbül is figyel de Piri Reis emberei is.Kész a csapda.Egy szűk utcán egy ember megállitja őket panaszaival.Azon a helyen fejük felet elhelyeztek egy palót tele nagy kövekel.Yavuzz felenged egy fehér galambot ezzel elvonva a figyelmet egy másik ember elvágja a padlót tartó kötelet és a nehéz kövek Hürremre és kalfákra hullnak.Szümbül visza jutatja őket a palotába.Afifét sajnos a fején anyira megsebesitete egy kő hogy belehal.Fayhre is elégé megsebesült,Hürrem jól van.
Fatma ùjabb szerelmes levelett kap.Még nem tudja mi történt.A szultán miùtán megnyuhodott kilép a sátorból de alig tesz pár lépèst ösze esik.
A palotába Szelim levelet kap hogy Lengyel országból Anna Lehistan hetcegnő meg kivánja látogatni Hürremet.Sokollu figyelmezteti hogy biztos segitségért jönn ott épp éhinség dùl.Hürrem parancsot ad hogy a legjobban fogadják.A hercegnőnek éreznie kell a hatalmùkat.Szelim anyának egy koronát ad ajándékba majd a trónra tereli a szót.Hürrem kissé megharagszik.Levelet kapnak hogy a hercegnő hamarosan megérkezik.A seregnél mindenki azt találgatja hogyan tovább és ki fog parancsolni?

1556. bnedora2014-01-16 22:19
Köszi, megnéztem a képeket.
(válasz lipe 1555. hozzászólására)

1555. lipe2014-01-16 21:27
4-dik évad 119-es török részhez 18kép a naplóba.Fordítás már holnap,ez most könyebb és kevesebb párbeszèd van.

1554. bnedora2014-01-16 16:43
Meg Szümbül aga is. Lehet, hogy befülledt a fejük a viseléstől:-D
(válasz Cippora 1553. hozzászólására)

1553. Cippora2014-01-16 16:38
Akkor nem csak nekem??? :) nekem is sokkal jobban tetszik Bali bég turbánnal,de a Matrakos is olyan fura volt nélküle :D
(válasz bnedora 1552. hozzászólására)

1552. bnedora2014-01-16 14:17
Nekem nagyon furcsák a férfiak turbán nélkül.

1551. maluka2014-01-15 19:26
Köszönöm! Nagyon profi vagy! :) Mostantól csak tőled kérdezek, ha valamit nem tudok...:)
(válasz lipe 1545. hozzászólására)