Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról fórum

Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
2017. febr. 21. 08:10
Mint ahogy Nigart is kiházasították?
3577. 46f2f563a1 (válaszként erre: 3576. - Cippora)
2017. febr. 21. 00:54
Egy részüket kiházasították.Ők voltak a szerencsések.A többi ahogy írtad.
3576. Cippora (válaszként erre: 3575. - 12d083b51b)
2017. febr. 20. 21:44

Igen ezen én is gondolkodtam már.A többségnek esélye nem volt a szultán ágyába feküdni,aztán megöregedtek,és mi lett velük?

Úgy olvastam,sok leszbi kaland volt a háremben mert annyira unatkoztak meg ugye dolgoztak a hormonok...szerintem nagyon sajnálatra méltóak voltak.Befogták őket mint az állatokat,semmit nem értek,aztán vagy használták őket, vagy nem.

3575. 12d083b51b (válaszként erre: 3574. - Lúdanyó)
2017. febr. 20. 15:58

Engem az is nagyon zavart, ill. nem tudtam igazként elfogadni, hogy az elrabolt, és hárembe vitt lányok mennyire elégedettek a sorsukkal.

Hiszen Hürrem is csak az első néhány részben gondolt vissza családjára, akkor még azt is megfogadta, hogy megbosszulja a szülők-testvérek halálát... és mennyire elfelejtődött ez a részéről.

Nem tudom elhinni, hogy pár szép ruha, stb. stb. ekkora "agymosásra" képes volt.

3574. lúdanyó (válaszként erre: 3573. - 12d083b51b)
2017. febr. 20. 15:54
igy vagyok én is..:)
3573. 12d083b51b (válaszként erre: 3572. - Lúdanyó)
2017. febr. 19. 14:12

Valamikor azzal a kíváncsisággal ültem le a Szulejmánt nézni, hogy majd látom belőle, milyen ember is volt, aki végig-rabolta fél Európát + a világ egyéb helyeit.... és bizony már az első néhány rész után látszott, hogy ez a sorozat nem úgy mutatja az eseményeket, ahogyan azt mi, magyarok annak idején megéltük.

Persze Attila királyunk sem foglalkozott azzal, hogy mit éreznek azok a népek, akiket végig-rabolt.

Utána már maradtam és néztem tovább a sorozatot, de a többit nem kezdtem el, ennyi elég nekem belőle.

3572. lúdanyó (válaszként erre: 3569. - 12d083b51b)
2017. febr. 19. 14:07
ahogy mondod én is csak ezt nézem már mint a Szulejmánt a többit hallgatom mert a férjem nézi és mivel nagyot hall hallom a másik szobába...
3571. Klaudia20
2017. febr. 19. 13:42

Engem a Szulejmánba 3 haláleset érint érzékenyen.

Hürrem elsőszülöttje

Musztafa

Bajazit és fiai


Nem tudom megmagyarázni, de ők nagyon felkavarnak. De legjobban Musztafa halála...

3570. Klaudia20
2017. febr. 19. 13:38
Viszont a cukimuki sorozatot meg nem néznénk mert nem elég izgalmas 😅
3569. 12d083b51b (válaszként erre: 3567. - Lúdanyó)
2017. febr. 18. 14:04
Szerencsére a többi török-sorozatot el sem kezdtem nézni, elég nekem mellett a két magyar: Barátok Közt, és Éjjel-nappal... azokban is van ármánykodás, gyűlölet és hasonló éppen elég. :))
3568. 12d083b51b (válaszként erre: 3566. - Fehérke111)
2017. febr. 18. 14:02
Mondjuk ezzel az "öljük meg az esetleges riválisokat" még akkor is, ha édes testvér, nekem sem tetszik, és nem tudok vele egyetérteni. De ha ez volt náluk az ősi törvény, akkor ez.
3567. lúdanyó
2017. febr. 18. 13:39
az én hófehér lelkemnek is olyan sok a török sorozatokba... de mindegyikbe ez a nagy tömör utálat, gyűlölet..:( szóval megfogadtam csak egyszer érjen végett ez a sorozat az életbe nem nézek sorozatot ilyen jellegűt az biztos..:(
3566. fehérke111 (válaszként erre: 3565. - 12d083b51b)
2017. febr. 18. 12:36
Nem ez a gond, hanem a sok kivégzés. Persze, beszélgettünk már erről, de hiába volt több száz éve, és hiába volt hasonló (ha nem is ilyen nyíltan) az európai uralkodó családoknál is - én viszolygok ettől a "gyakorlattól". Azt a sok életet kioltani... Mindezt a hatalom biztosításáért...
3565. 12d083b51b (válaszként erre: 3564. - Fehérke111)
2017. febr. 17. 16:15
Persze hogy örültek, hiszen az orvostudomány sem állt még azon a szinten, bármi is történhetett akármelyikkel még trónöröklés előtt. Másrészt ha már mentek a hódító hadjáratra, és ott vesztette (volna) életét, akkor is jó ha van még egy-két tesó. És ne feledjük, akkor még nem volt fogamzásgátló sem, csak a drasztikus abortusz, és ugye egy szultánát csak ne kínozzanak már...
3564. fehérke111 (válaszként erre: 3563. - Lúdanyó)
2017. febr. 17. 15:56
Ezzel én is így vagyok! Jó, rendben, kellett a biztosíték az utódlásra, de mi a füttynek örvendeztek annyira, amikor tudni lehetett, hogy csak egyikük maradhat majd életben?! (Valamelyik részben trónra lépett az új szultán, és 19 koporsót vittek ki a palotából...). Hogy ezt nem lehetett volna békésen, törvényesen megoldani - hát nem tudom. Persze más kor, más szokások...
3563. lúdanyó (válaszként erre: 3557. - 46f2f563a1)
2017. febr. 17. 15:43
na akkor nem értem..mért voltak mindig olyan boldogok mikor született egy újabb herceg..:O végre lesz kiket kivégezni...:(
2017. febr. 17. 14:19

Sajnálom, hogy ez a fórum már nem a korábban vetített részekről a véleményeket, hanem a folytatás részletes előzetesét tartalmazza.


Amíg csak a link volt feltéve, azt könnyedén át tudtam lépni, de így nehéz, hogy egy bejegyzésről csak akkor tudom meg, hogy hozzászólás-e a tegnap, stb. látott részekhez, vagy pl. a jövő héten vetítendő rész részletes tartalma... valahogy nem igazán tud lekötni a tv-műsor, ha tudom előre, hogy mit is fogok látni.


Lehet, hogy ezzel csak én vagyok így, de őszintén, engem nagyon zavar. Sajnálom, de azt hiszem, hogy továbblépek, pedig azért jó volt esetenként ezt-azt megbeszélni...

2017. febr. 17. 13:51

Barbarossa lánya:

Barbarossának van egy lánya Mührinissa aki kalózként nevelkedett a hajón apja mellett.Fiú ruhát hord,jól lovagol,kardozik.Egy nap fontos üzenetet kell eljutatni Barbarossának Musztafához de a fútárt megölték.Mührinissa megkéri apját had vigye el ő a levelet Musztafának.Barbarossa bele egyezik.Amint Musztafa és Mührinissa találkoznak egymásba szeretnek.Máhidevrán tudja hogy ebből baj lesz és igyekszik megakadályozni a viszonyt! Musztafa titokban feleségül veszi Mührinnissát! Mührinissa fiút szül akit Mehmetnek neveznek el.Máhidevrának persze nem tetszik a név választás.Ezútán Hürrem tudomást szerezz a titokban kötöt házzaságról és szól Szulejmának.A szultán éktelen haragra gerjed és azzonal Musztafához megy! Azonban sikerül megbékíteni.Mührinnissaegy lányt is szül.A szultán miútán kivégezteti fiát Musztafát,Mührinissa lányával elhagya Bursát,fiát Mehmetet azzonban kivégzik.Hisz nem maradhat Musztafa útán fiú útód!

2017. febr. 17. 13:41

Szulejmán betegsége:

Szulejmán nagyon lebetegszik a hadjárat során.A palotába vissza térve kómába esik,magas láza van és álmában találkozik a volt szultánnal,apjával első Szelim szultánnal.

Mindenki azt gondolja most meg fog halni ! Hürrem a fiait és Musztafát is a fővárosba hívja hogy ha a szultán meghall egyikük átvegye a trónt! Hürrem kibékül Musztafával és mondja hogy láthassa őt sem hagyta ki a trón átvételéből.Musztafa és Hürrem ekkor beszélnek útoljára.Az orvosok útolsó esélyként hogy levigyék a szultán lázát kipróbálják amit Hürrem javasolt! Jeges vízbe merítik Szulejmánt,aki ettől jobban lesz és felébred a kómából.Végül felépül.

2017. febr. 17. 13:34

Valéria és Razye szultána:

Valéria szolgaként a hárembe kerül és Fatma és Hürrem közé keveredik.Játszanak vele!

Terhes marad Szulejmántól és Valéria a Nazenin nevet kapja.Lányt szül Razye szultánát.Később mindketten betegségben meghalnak.(Ezt nem mutatják csak mondják).


Dzsihangir halála: Dzsihangir a kardceremónia útán úgy érzi minek neki a kard ha úgy sem mehet soha hadba! Megkéri apját vigye magával a hadjáratra.Szulejmán magával viszi Dzsihangirt.Dzsihangir miútán látta hogyan végezte ki apja Musztafát lebetegszik.Dzsihangir sokáig betegeskedik,magas láza van,hallucinál.... Végül apja karjaiban hal meg.

Szulejmán Bajazidot bízza meg vigye vissza Dzsihangir testét a palotába! Eközben Hürrem megérzi fia halálát és útnak indúl.Az eső szakad mintha dézsából öntenék.Fél uton találkozik Bajazidal és látja Dzsihangir holtestét.Hürrem a sárba roggy és Dzsihangir nevét kiálltoza!

3558. Klaudia20
2017. febr. 17. 09:41
Én is kivagyok az új Hürremtől....de főleg, hogy ugyan azt a hangot adták neki...szerintem borzasztó.
3557. 46f2f563a1 (válaszként erre: 3556. - Lúdanyó)
2017. febr. 16. 20:46

Akkoriban az volt a törvény,hogy amelyik fiú életben marad az lesz az új szultán és minden rivális fiú testvérétől és annak fiú gyermekeitől meg kell szabadúlnia!

Mikor már csak Szelim és Bajazid marad,Szelim annyira akarja a szultánságot,hogy kivégzi Bajazidot és fiait! Ebben bőven keze lesz Nurbanunak is!


Egyébként ha útána nézzel a wikipédián,Szulejmán úgy lett szultán hogy a saját apja sorban kivégezte fiait mert nem akarta átadni a szultánságot egyiknek sem.Válide szerencséjére sikerült megvédenie a saját apjától Szulejmán fiát,így az trónra kerülhetett.

3556. lúdanyó
2017. febr. 16. 15:17

hát mikor tegnap azt mondta Hürremnek az egyik fia, h anya te most is olyan gyönyörű vagy mint voltál...:O hát nagyon jót nevettem...:)

mért öli meg az egyik testvér a másikat..:O

2017. febr. 16. 14:42

Szümbül és a kávé ! :-)

Hürrem vissza emlékszik arra hogyan került a palotába amikor eszébe jutt Szümbül aki akkor épp nagyon szomorú.(Nem árulom el miért). Hürrem úgy dönt ideje Szümbülnek vissza adni a szabadságát! Hürrem és Szümbül beszélgetnek és Szümbül vissza emlékszik ő hogyan került a palotába.Szümbül elmegy a palotából és a piacon egy barátjától magokat kap amit meg kell főzni.A magok külföldről vannak ès kávénak hívják! Szümbül este épp a magokat főzi mikor Hürrem meglátogatja és megkérdezi mi ez a jó illatt? Szűmbül elmondja hogy an kapta a magokat ès azt főzi.Hürrem belekóstol,persze nagyon keserű.Szümbül egy pohár vízet hozz miközben Hürrem Lokummal akarja elnyomni a rossz ízt,ám meglepődik hogy úgy már nem is olyan rossz.

Később híre megy hogy Hürrem szultána kávét iszik a palotában és sokan kérik Szümbült nekik is szerezzen.Ekkor Szümbül kávézót nyít!

2017. febr. 16. 14:32

Szelim és Nurbanu:

Szelim is Dzsihangir kardceremóniájára érkezik a palotába.

Szelim ekkor egy iszakos,nőfaló idióta.Nurbanu ekkor még Cecilia néven a háremben egy új lány (de ő más mint a többi,tanult,van tartása...).Cecilia belezúg Szelimbe.Amikor a hercegek visza akarnak térni a szandzsákjukba Hürrem lányokat ad nekik a háremből.Cecilia nincs a kiválasztotak között,ám nem adja fel és beront Hürremhez!

Kis könyörgés útán Hürrem a Nurbanu nevet adja neki és megengedi hogy Szelim háremébe menyen.De feltételeket szabb neki.Nurbanunak le kell szoktatnia Szelimet az ìvásról és rendbe kell raknia!.....

Nurbanu bár nem Szelim esette mégis sikerül bejútnia Szelim ágyába és eléri hogy Szelim bele szeresen.Egy idő után Nurbanu Hürrem szemében kezd veszélyes lenni ezért megpróbálja elintézni sikertelenül.

2017. febr. 16. 14:23

Bajazid és Huridzihan:

Bajazidnak több ágyasa is van és gyermekei.A kedvence Dafne.

Amikor Dzsihangir kard ceremóniáját tartják Bajazid és Huridzihan is ott lesz.Bajazid egyből beleszeret Huridzihanba és udvarolni kezd,Huridzihan visszonazza! Ám Huridzihan nem tudd teherbe esni,Bajazidnak nem lesz tőle gyermeke.A viszonyukat Hürrem nagyon ellenzi.

Amikor Szelim kivégzi Bajazidot és fiait Huridzihan vissza utazik Bejhanhoz.

3552. 12d083b51b (válaszként erre: 3550. - Cippora)
2017. febr. 16. 08:50

Egyetértek!

Sőt! Egész biztosan ez a csaj is jó szinésznő, de hogy az eredeti Hürrem "királynői" tartását, járást, az egész megjelenést, egyáltalán nem tudja vissza-adni...

Az eredeti Hürrem egy jelenség volt, nem lehetett nem észrevenni, nem lehetett nem csodálni, nem lehetett figyelmen kívül hagyni.

Még Mihrimah megjelenése is előkelőbb, mint az új Hürrem.

3551. pinkdreams (válaszként erre: 3550. - Cippora)
2017. febr. 15. 23:34
Szerintem is zavaró.
3550. Cippora
2017. febr. 15. 22:14
Az új,50-es éveiben járó Hürremnek vétek volt a fiatal Hürrem hangját megtartani,nagyon zavaró,mert nem illik össze.Szerintetek?
3549. 46f2f563a1 (válaszként erre: 3548. - Lúdanyó)
2017. febr. 15. 14:54
Ibrahim egyik naplója még meg van Szulejmának.Amikor olvassa Ibrahim hangja kísérti.Végül elégeti a naplót és megszűnik Ibrahim hangja.
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook