Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról fórum

Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról (beszélgetős fórum)


68. Cippora (válaszként erre: 66. - 46f2f563a1)
2013. márc. 20. 22:11
Igen,róla van szó.Így már világos.Köszönöm.
67. Cippora (válaszként erre: 65. - 46f2f563a1)
2013. márc. 20. 22:10
Nem,ez egy öreg asszony.Akit én mondok fiatal,és még Hürrem is fejet hajt előtte.
66. 46f2f563a1 (válaszként erre: 62. - Cippora)
2013. márc. 20. 22:09

A szultán anyànak gyerekei akik életben maradtak:Szulejmán,Bejhan,Sah,Hatidze ebben a sorendben.

Sah szultana tehàt a szultàn testvére.Ő végre Hürrem pártját fogja.

65. 46f2f563a1 (válaszként erre: 61. - Cippora)
2013. márc. 20. 22:05
Ő Afife hatun aki a hárem fő felelőse.
64. 46f2f563a1 (válaszként erre: 60. - Cippora)
2013. márc. 20. 22:04
Ezt a hosszù linket a mobilom nem birja.Ird le hogy néz ki nagyábòl vagy melyik részben van vagy valami támpontott adj.
63. 46f2f563a1 (válaszként erre: 59. - Mandulacska2)
2013. márc. 20. 22:01

A szultán anya rendeli el hogy aznap Máriát (Gülnihalt) vigyék a szultánhoz.A szultán nem szeret bele és később ő vigyáz Mehmetre.Amikor Hürrem megtudja hogy a szultánal volt épp esik a hò.Hürrem küld egy sálat asszem ròkából készült mindegy valamilyen állat szőréből volt.Ezt befùja valami saval.Mariá a nyakába teszi és elalszik majd felriad éjjel.Csúpa vér és csunya de fel fog épülni.Később ő is Gulsah áldizata lesz majd.

A szultán egy olyan támadásért haragszik meg amiért Hürrem felelős és Mahidevrán ellen irányul ám haragja nem tartòs.

A tüzeset hú ez hosszù. Amikor szultán a magyarok ellen ment megölte Gabrielt az esküvője napján felesége Viktória.Lajos király elmenekült és később Viktòriát küldi bosszúra.Viktória fiú rúhában a palota piacára érkezik.Loppás miatt kergetik és felmászik egy tetőre a tetőn megbotlik és Nasuf efendi elé esik.Ő elviszi magához felfedezi hogy nő és szòl Ibrahimnak.Ibrahim viszi be a hárembe de senki se tudja ki ő.A szultán anyát szolgàja és a Száldika nevet kapja.Ibrahim és Hatidzse esküvőjét ülik . A gyerekek egy szobában vannak és bàbjátékot néznek.Musztafa,Mehmet és más nagy rangú emberek gyerekei.Viktòria elök egy gyertyát mintha a gyerekek lökték volna el hogy azzal áljon bosszùt hogy megöli a szultán gyermekeit.Kimentik a gyerekeket és mivel nem sikerült a terve később ùjra fog pròbálkozni de ekkor a szultán lesz a célpont.

62. Cippora (válaszként erre: 61. - Cippora)
2013. márc. 20. 19:01

Megvan a neve is.Sah szultána.

Csak nem Szulejmán valami új felesége?

61. Cippora (válaszként erre: 60. - Cippora)
2013. márc. 20. 18:56
Látom nem nyitja meg.A mostani részekben van egy nő,aki felelősségre vonja Hürremet,hogy megverte Haticét.Ő ki?
60. Cippora (válaszként erre: 56. - 46f2f563a1)
2013. márc. 20. 18:55

Köszi,megkerestem.


És ő kicsoda?


[link]

59. mandulacska2 (válaszként erre: 58. - 46f2f563a1)
2013. márc. 20. 18:29
Én néztem párszor a török részt. Azt meg tudnád írni, hogy Szulejmán miért fekszik le Mariával, amikor Hürrem épp szül? Én ezen ledöbbentem. Nem lesz belé szerelmes. Ugye? Meg a későbbi részekben néztem, hogy valamiért megharagszik Szulejmán Hürremre. És akkor egy ideig Mahidevránnak kedvez. Van egy tűzeset is.
2013. márc. 20. 17:07
Megnéztem mi volt a magyar részben.Itt a mai : Hürrem megeszi az összes kalácsott amit behoztak.Mahidevránék lefizetek egy lányt hogy tegyen rá leánferből főzött mérget.Hürrem légzése leáll a szultán orvosért kiállt.A dokinő megmenti.Kùtatni kezdenek ki a tetes.Mahidevrán fél és felbérli Gülsahot hogy tüntese el a lányt.Gülsák beviszi a mosodába megfojta egy pàrnával majd felakasztja hogy ùgy tünjön öngyilkos lett.Ez az első gyilkoság amit elkövet ezt követi még jò pàr.Megtalálják a szolgát de már nem beszélhet.Gülsahot szòra birja Ibrahim de senkinek nem mondja el.Ibrahim egyébként végig Mahidevrán pártját fogja.
57. Fidus
2013. márc. 20. 15:31
Köszi az útmutatást.
56. 46f2f563a1 (válaszként erre: 55. - 46f2f563a1)
2013. márc. 20. 15:27
A facebook-on Csodálatos Század cimel keresd.
55. 46f2f563a1 (válaszként erre: 53. - Cippora)
2013. márc. 20. 15:23

Sajnos mobilròl netezek igy nem tudom megcsinálni.De bármit leirok előre hogy mi hogy van.A Facebook-on van egy barátnőm szilvi ő elkezdte csinálni,keres rá ott.

Mi volt útoljára a magyat részben?

54. 46f2f563a1 (válaszként erre: 52. - Cippora)
2013. márc. 20. 15:20
3-dik évad
2013. márc. 20. 14:20
Lipe: nem akarod lefordítani,és feliratozni a sorozatot? :) :P Olyan rossz ez a heti 1 adás,jó lenne ha valaki feltöltené felirattal,és lehetne normálisan nézni...
52. Cippora (válaszként erre: 49. - 46f2f563a1)
2013. márc. 20. 14:16

[link]


Ez az.Elnéztem,nem a 91.-ik hanem a 90.rész.

Ez elvileg az első évad nem?Mert youtubeon 1-90 ig vannak a bölüm-ök (részek)

51. bnedora (válaszként erre: 42. - 46f2f563a1)
2013. márc. 20. 14:09
Értem én, de a wikipédia azt írja Szulejmán élettörténetében, hogy fiait megöleti, hogy Szelim legyen az örököse. A filmben lehet, hogy másképpen festik le a történetet.
2013. márc. 20. 12:43

Mihrimar olyan tiz évesen nagyon beleszeret Bali Bég be.Bali Bég egy katona akit a szultán kinevez komornyiknak.A komornyiknak volt pecsétje,gyürüje minden ami a szultának.Mindenhez jogga volt mint a szultànak.

Aztán felbúkan Ájbige aki a szultán anyának a testvérènek a lánya.A palotába kerül mert ahol élt ott az apja és annak testvére összevesznek az uralkodádon.Ájbige is beleszeret Bali Bég-be de ez tiltott.Àjbigét és Musztafát eljedzik egymással.Ekkor Àjbige és Bali Bég megszöknek de elfogják öket.Végül Àjbige hazatér,Bali bég megùsza a lefejezést és viszaáll sima katonának.Mihrimár kinövi eszt a szerelmet és Mehmet pasához adják majd hozzá.

49. 46f2f563a1 (válaszként erre: 46. - Cippora)
2013. márc. 20. 12:34
Mi volt abban a részben,ird le megmondom melyik évad.
2013. márc. 20. 12:28

Akit érdekelnek a tények, olvassa el a legfrissebb Rubicont...


Mellesleg nem hinném, hogy csak addig tartana a sorozat, amíg Szulejmán oda nem veszik. Már csak azért sem, mert a sorozat eredeti címe NEM Szulejmán, hanem "Csodálatos század". Simán el tudom képzelni, hogy tovább viszik a sztorit...

2013. márc. 20. 12:23
Az, hogy a maga műfajában nagyon is jó és szórakoztató. Vannak benne ferdítések, de nem is szabad mindent elhinni.
46. Cippora (válaszként erre: 44. - 46f2f563a1)
2013. márc. 20. 10:35
De akkor a törökök most hanyadik évadnál tartanak?Mert a youtubeon a 91.-et töltötték most a napokban.Akkor ez az első???
2013. márc. 20. 09:40
Húha mik lesznek még itt. Egyébként ebből a pár részből ami eddig volt én nem gondoltam volna, hogy ez fog majd lenni később.
2013. márc. 20. 00:03
A szultán anyàt se felejtsük ki.Ő hamarabb megtudja mindenkinél hogy Ibrahim megcsalta Hatidzsét.El akarja mondani a szultának,de még mielőtt bármit mondana a szultán előtt össze esik szélütést kap.Hònapokig csak fekszik lebénùl beszélni mozogni nem tud.Ekkor kerül a hàrem élére Mahidevrán mert a hárem vezető nélkül nem maradhat.A hagyomány peddig hogy a legidősebb herceg anya örökli a háremet.A szultán anya végül akkor hal meg amikor Hürrem elmondja neki tudd Ibrahimròl,Nigerről,Hatidzséről.Ekkor az ùjabb szélütést nem éli tùl.
2013. márc. 19. 23:56

Hatidzse gyermekei himlőben halnak meg.Szintén gyermeként.

Minden alkalomal amikor valami rossz történik egy szolga hal meg sosem a valódi bünösök.

Fel fog bukani még Leó hürrem első szerelme.Ez az első évadban volt.Aztán sajna Leò Ibrahim pasa àldozata lesz,megmérgezi.De még hogy? Hàt az nem volt semmi.

42. 46f2f563a1 (válaszként erre: 40. - Bnedora)
2013. márc. 19. 23:51

Félre értetél ! Èn azt irtam le hogy Szulejmán hogy lett szultán ès nem szelim.De leirom azt is.


Musztafa,Mehmet,Szelim,Bajazid,Dzsihangir ez a sorrend.

Musztafát magfojtatja.

Mehmet csatàban hal meg.

Bajazid egy hòditás során Szelim segitségére siett és eközben bérgyilkosok megölik.

Dzsihangir gyermeként tizenévesként veszti életét,légzési és gerinc gondjai miatt.

Szelim igy marad az egyedüli tròn örökös.

41. 9bbecc13db (válaszként erre: 31. - 46f2f563a1)
2013. márc. 19. 22:30
Köszi a részletes ismertetőt :)
40. bnedora (válaszként erre: 34. - Katuska8)
2013. márc. 19. 22:00
Állítólag nemcsak őt, de az összes gyerekét meg fogja öletni, hogy Szelim legyen az, aki a trónra kerüljön.
39. 46f2f563a1 (válaszként erre: 38. - Cippora)
2013. márc. 19. 20:28

A második évadban amikor megszületik Dzsihangir beteg gerincel egy orvos nyújtást javasol a kicsi gyògyitására.Szulejman bele egyezik és a kicsit a kezeinél,lábainàl kikötik és nyùjtjàk.A szultán végig nézi és nagyon megviseli.Később a kicsi légzése leáll a szultán rosszùl lesz és össze esik Musztafa karjaiba majd kòmába kerül.A kòma alatt vissza emlékszik hogyan lett ő szultán.

Az anya még gyermeként a vadász villába bùjtata hogy megvédje apjátòl.Apja minden fiát kivégeztette és őt is pròbálta elteni lábalòl,főleg méregel.De végül nem járt sikerel és ő örökölte a trònt.A kòmábòl egyébként felébred és ott fojtatja ahol abba hagyta.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook