Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról fórum

Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról (beszélgetős fórum)


188. Érdekes73 (válaszként erre: 184. - Urbanszkyviki)
2013. ápr. 8. 14:23
Elég szomorú hogy ilyeneket írsz. Jó hogy nem lettél töritanár :D
187. Érdekes73 (válaszként erre: 186. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 8. 14:22

Ti dolgotok mit néztek :D

Válaszoltam a fórumkérdésre. Nem volt ide írva hogy rajongói fórum és csak dicsérni lehet:D

186. 46f2f563a1 (válaszként erre: 185. - Regin_a)
2013. ápr. 8. 12:22
Hallod adtál egy jò ötletett.Érdekes73-nak is egy lapát kéne a szobrok ellen amik nem magyarok mint Hatidzének.
185. Regin_a (válaszként erre: 178. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 8. 09:57

Akkor én se fogom nézni, ha ilyen "csúsztatások" vannak benne

:)

184. urbanszkyviki (válaszként erre: 175. - Érdekes73)
2013. ápr. 8. 06:53

Dehogynem. Sőt, töritanár akartam lenni, úgyhogy tudom, miről beszélsz. Csak te nem érted, vagy nem akarod érteni az én álláspontomat. Attól, mert magyar vagyok - és hithű magyar vagyok ám, elhiheted! :) - még nézhetek egy másik országról szóló, ráadásul nem sok történelmi alapokkal rendelkező sorozatot. Az egy dolog, hogy hogyan állították be magyar királyunkat a sorozatban, de más magyarok is szerepelnek a filmben, akiknek igen fontos szerepük van/lesz. Így más országok is lázadozhatnának a sorozat ellen. És megincsak tény, hogy még a törökök is lázadoztak a film ellen, ha jól tudom be is akarták szüntetni, mert szerintük magát Szulejmánt is túl negatívan ábrázolják.....vagy valami ilyesmi....:)

Attól, mert magyar vagy, még más népekről, gondolatairól, érzelmeiről tájékozódni erény, ha másért nem, hát hogy megtaláld a gyenge pontját. Túl büszkének lenni viszont nem is okos dolog, és nem is oly' nagy erény.

183. D1zsúlika (válaszként erre: 180. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 8. 00:09
Bocsi, a 186 Neked szól!
2013. ápr. 8. 00:05

Aranyos vagy!

Azért írtam, hogy "kicsi lány", mert láttam hány éves vagy, és bőven az unokám lehetnél.

Igaz, még nem vagyok száz éves!

De szeretnék annyi lenni, mint a kedves nagymama.

Üdv.!

181. 46f2f563a1 (válaszként erre: 179. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 7. 23:51

Tulipán virág : Tudtátok hogy pontosan a törökök hozták be erre felé a tulipánt ? Tudtátok hogy pontosan első Szulejmán akiről a film szòl kisérletezett ki több fajt is és keresztezett több szinü tulipánokat hogy ùj szinpompás virágokat hozzon létre ? Tudtátok hogy a tulipán a törökök turbánjára hasonlit? Ja és mindezt a Wikipédia irja !!!


Érdekes78 akkor most ne termeszünk tulipántott? Ne nézünk meg egyetlen szép virágot semm? Ne diszitsünk tulipántal semmit semm?

180. 46f2f563a1 (válaszként erre: 173. - D1zsúlika)
2013. ápr. 7. 23:38

Hajni vagyok,innen a hajnalicska email cim.Létezik egy virág amit hajnalicskának hivnak. Lipe- a dédmamám aki 103évet élt hivta a lepkét lipének.Nagyon szeretem őt,innen a regisztráciòs nevem.


Egy kis töri ròlam. :-D

179. 46f2f563a1 (válaszként erre: 174. - Érdekes73)
2013. ápr. 7. 23:29

Figyù ! Én vajdasági vagyok.Vajdaság régebben magyarországhoz tartozott,most Szerbia része.Akkor most szerinted én magyarùl ne beszéljek mert Szerbiában élek vagy ne nézek magyar filmet és sorozat mert itt élek és szerbekhez tartozok,sőt magyarùl se beszéljek ùgye ?

Vagy magyar vagyok és csak magyarùl beszéljek mert vajdaság magyarországhoz tartozott ?

Evvel az errővel nyugot szivel kiléphetsz ebből a fòrumbòl,hisz azzal hogy még mindig itt vagy csak azt bizonyitod hogy te is olvasd.Bármenyire is ellene vagy,olvasod.

178. 46f2f563a1 (válaszként erre: 176. - Regin_a)
2013. ápr. 7. 23:02

Igen jòl irtad,ez mind így igaz.Àm a szultán nagyon szerete Ibrahimot és engedélyt kapot a festményekre,ikonokra,portrékre sőt mi több később 3 szobor fog állni a kertjében.A szobrok is tiltotak voltak.

Apollò,Dianna és Herkules szobrait kapja ajándékba a szultántòl szintén egy hadjárat során.

Sőt Gritti-től az olasz küldötől egy hatalmas fa faragot ebédlőasztalt és székeket is kap.

A törökök kis asztalféléről majdhogynem a földről ettek de neki ezt is megengedte a szultán.


Hatidze nagyon megijed a szobroktòl.Ùgy gondolja hogy rosszat hoznak és Allah megfogja büntetni miatuk.Később gyermeke elvesztése ùtán meg is támadja Herkules szobrát egy lapátal.A piacon semm nézik jòszemel és sehol semm.A szultán anya is kiborùl de őt ennél jobban fogja idegesiteni az asztal.Később Ibrahim önmagáròl is akar egy szobrot.No ezt már a szultán semm fogja jò szemel nézni és lefejezi a félkész szobrot.Ekkor Ibrahim hogy kiengesztelje készitett egy bronz szobrot a szultánròl és az is az ő kertjében fog állni.

177. Regin_a (válaszként erre: 174. - Érdekes73)
2013. ápr. 7. 22:08

Nem értek egyet veled

Érdekes megnézni a saját szemszögükböl is egy kevéssé történelmi filmet

A végén ugyis mi győztünk :)


Győztes háborúnk egy se volt. Ennyi erővel egy háborús filmet sem szabadna megnézni

176. Regin_a (válaszként erre: 159. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 7. 22:03

Ibrahim a palotája falára festet ikonokat szeretne.."


Portrét, ikont, ez meg igy hogy?

Az iszlám vallás abban az időben, az ember ábrázolást tiltotta

Az ikon meg görögkeleti, ortodox, pravoszláv.

175. Érdekes73 (válaszként erre: 167. - Urbanszkyviki)
2013. ápr. 7. 22:02

Nem erről van szó a törökökkel röpke 300 évig háborúztunk. Ez a Szulejmán meg akit ebben a sorozatban istenítenek röpke 50 évig uralkodott és fő életcélja volt a magyarok megsemmisítése eltüntetése a földről. Sokat tett is érte...

Töriórákra nem jártatok ?

174. Érdekes73 (válaszként erre: 171. - Fidus)
2013. ápr. 7. 22:00

Elég szomorú hogy nem értitek a lényeget...

Ha senki se nézné ezt a nemzetgyalázó szemetet akkor nem is adnák le...Nem is nézném sose ez elég egyértelmű.

2013. ápr. 7. 21:44

Kedves "Hajnalicska", Lipe!


Írtam már előzőleg is, hogy nagyon örülök, hogy elindítottam ezt az oldalt, és főleg annak, hogy ilyen kedvesen mesélsz nekünk.

Látod! Milyen sokan hallgatnak Téged!


Ne törődj semmivel kicsi lány, Te csak mesélj, mesélj, mesélj nekünk!!!!

172. Fidus
2013. ápr. 7. 20:46
Mesélj tovább LIPE mi megköszönjük!
171. Fidus (válaszként erre: 162. - Érdekes73)
2013. ápr. 7. 20:38
Tudod van a távirányítón piros gomb!!HA neked erről a sorozatról a NEMZETI BÜSZKESÉG jut eszedbe akkor NO COMMENT.Nekem csak egy sorozat a sok közül.
2013. ápr. 7. 18:27
BEJELENTÉS : 4-DIK ÉVADOTT JELENLEG IS FORGATJÀK A TÖRÖKÖKNÉL EGÉSZEN 2014 ÀPRILISÁIG.MÉG NINCS KÉSZ A SOROZAT,ÌGY TÉNYLEG NEM A SZULTÀN HALÀLA LESZ A VÉGE. :-D
2013. ápr. 7. 17:10

Musztafa 14éves kora körül : Mahidevrán minden nap sir valamiért de főleg Hürrem miatt.Amikor a szultán felszabaditja Hürremet és szabad nő lesz nem szolga,ő is kéri szabaditsa fel.A szultán Mahidevránt nem szabaditja fel.Mahidevrán ekkor kéri hogy küldje el a palotábòl,mert nem birja látni mit müvel Hürremel.A szultán bele egyezik.A szultán anya kéri hogy Mahidevrán had maradjon a szultán bele egyezik.Ekkor Musztafa sirva látja anyát és azzonal a szultánhoz siett.Azt mondja apjának :"Egész életemben azt láttam anyám sir. Azt mondtat minden nő ilyen,mindegyik sokat sir.Én csak anyámat láttam sirni senki mást.Nem nem marad a palotában és nem fog többé sirni én peddig vele megyek." A szultán nagyon meglepődik és rájön Musztafa már nem gyerek.Bele egyezik és Musztafa Mahidevránal elhagya a palotát.Akkor térnek visza amikor Musztafát janicsárá avatják.

( nem emlékszem hová külte őket)

2013. ápr. 7. 16:56
Hürrem nagy koronája : Hürrem csináltatt egy olyan koronát ami nagyobb a szultán anyáénál is.Aranybòl van gyémántal kirakva,persze csak a szultán anyának és Mahidevrának a bosszantására.Egyik nap Mihrimah(10év körüli) felpròbája és leejti.A korona elpattan és Mehmet látta mondja is hogy az anyuk nagyon dühös lesz.Mihrimah vissza viszi a helyére és nem szòl semmit.Pár nap mùlva Hürrem fel akarja tenni a koronát és észreveszi mi történt.Mihrimah ráfogja Nazil-re a szolgálòra akit emiatt megbüntetnek.Mehmet amikor meglátja hogyan bünzetik Nazilt mondja Mihrimahnak hogy vagy elmondja ő az igazat vagy beárùlja.Nazil nem tett semit és nem szòlt semmit amikor ráfogta.Ez nem igazság.Este Mihrimah anyával marad és elmondja Hürremnek hogy káo Mehmet törte el a koronát (még véletlen semm ő ) és hogy azért fogta rá Nazilre hogy Mehmetett védje.Ekkor Hürrem: Jòl teted,mindig védeni kell a testvéred.Ezzel le is van tudva a korona.Nazil viszaáll régi szolgálatába a koronàt meg megjavitják.
167. urbanszkyviki (válaszként erre: 162. - Érdekes73)
2013. ápr. 6. 23:01

Szóval, ha van nemzeti büszkeségem, akkor ugyanúgy nem nézhetném pl. a Dallast, hiszen Amerika is támadt már a magyarokra, nem tanulhatok idegen nyelvet, mert hogy nézne már az ki??, nem mehetek külföldre, hogy megmaradjak hithű magyarnak....:)

Légy bölcs, és okos! ;) Nagy büszkeségünk, Attila sem látogatott el Rómába, ugye....?

2013. ápr. 6. 22:49

Leò naplòja : Leò mindent leirt a naplòjába hogy menyire szereti Hürremet és hogy feleségül akarta venni........

Ezzel a naplòval Leò halála ùtán nemsokal Ibrahim zsarolni fogja Hürremet.Niger ekkor Hatidzéjéknél szolgál éppen.Aznap amikor Hatidze elvágja az ereit a gyereke halála miatt Ibrahim elviszi a naplòt a szultánhoz amikor Hürrem is ott van.Azzal hogy a naplòban olyanokat ir a szultánròl ami felségsértés és hogy ő nem tud jòl oroszùl de Hürrem igen.Olvasa hát fel Hürrem.Hürrem rögtönöz és még alig mond valamit amikor Szümbül jönn hogy mit tet Hatidze.Mindenki elindúl a naplòt Hürrem a teraszròl a kertbe dobja.Amikor mennek Hatidzéhez találkozik Niluferel és mondja kerese meg a naplòt nagyon fontos.Mire Nilufer leér már Gulsah kezébe kerül aki Mahidevránhoz siett vele.Először Nigerel akarják leforditani de megijednek hogy besugja Hüremnek .Ketesnek egy lányt aki tud oroszùl hogy majd ő leforditja.Mire viszaèrnek Niger elopja a Naplòt és elása a kertbe.Aztán később kertész találja meg aki átadja és a szultán anyához kerül.Ő elolvasa és kérdőre vonja Hüremet majd elmondja hogy a szultának is kitálal.A szultán megint távol van.Dahe elopja a naplòt mivel nem ért egyet a szuktán anyával és átadja Hürremnek.Hürrem magához hivja a szultán anyàt és a szeme látára elégeti.Amikor a szultán visza jön a szultán anya elmondja a naplòt ám nincs bizonyiték.Ekkor a szultán anya elbújtatja a szultánt a szobában és magához hivatja Hürremet.Nem engedi hogy Daje menyen hogy figyelmeztese mást küld.Hürrem majdnem kitálal anyira felboszantja a szultán anya.Àm van egy nagy arany váza a szobában és azon a fényes vázán meglátja az elbùjt szultánt,mint a tükörben..Ekkor mindent tagad és otthagya a szultán anyát,kifelé menet mondja Dajének mért nem gigyelmeztete majdnem csapdába került.A szultán azt mondja anyának hogy most még biztosabb bene hogy Hürrem csak az övé és jobban szereti minz valaha.Hürrem igy megùsza ezt a csalafinta történetett a naplòval.

2013. ápr. 6. 22:28

Tűzel támadnak Hürremre !

Ekkor a szultán megint távol van.A szultán anya és Mahidevrán közös erővel támadnak.Hürrem ellen forditják a háremben élő lányokat akiket Fatma vezett.A háremet két részre osztják Hürrem szolgáira és Mahidevrán és a szultán anyának szolgáira.Hürrem tudja hogy valami készül igy folyton ajándékokal tartja maga melett a szolgáit ennek megfelelően Mahidevrán is.Àm a szultán anya mást eszel ki.Meggyőzi Mahidevránt hogy ne adjon több ajándékot a szolgáknak ellenben megemeli a bérüket még Hürrem szolgái a régi bért kapják.Ebből lázadás lesz majd Musztafába reménytelenül szerelmes lányt ki akarják házasitani hogy mégjobban feltüzeljék a háremet.Ekkor a lány elevenen feldùltja magát.Valòszinü a sok a hatás is bele játszott abba ami ezùtán történt.Fatma vezetésével eltorlaszolták a hárem bejáratát igy a felügyelők nem segithetek Hürremnek.Ajbige megláta mi történik és halotta amikor a szultán anya azt mondja ma meghall Hürrem.Segiteni siet.Gül-agát becsalják a mosodába mig Daje-hatunt a szultán anya tartja fel,Nigert meg Mahidevrán.Hürremhez bemenet és Fatma egy fáklyával megégeti az arcát de mielőtt megölhetné odaér Daje majd Ajbige és kimenekitik.Ezùtán Hatidze látja vendégül.Ő nem tudja kik állnak a támadás mögött.Hürrem arca csùnya de amikor a szultán jön vissza tér a palotába .Később rendbe jön és ùgyanigy áll bosszùt Fatmán és Fidánon.Persze a szultán az anyát és Mahidevránt nem bünteti meg.

164. D1zsúlika (válaszként erre: 163. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 6. 22:21

Te csak mesélj nekünk!!

Köszönet érte!


Ne törődj senkivel!

163. 46f2f563a1 (válaszként erre: 161. - 9bbecc13db)
2013. ápr. 6. 22:07
Sose fogja kedvelni Hürremet,de a végére Mahidevrán is teheré válik számára.
2013. ápr. 6. 18:19

Egy részt se néztem és nem is fogok...

Az biztos hogy a törököknek van annyi nemzeti büszkeségük hogy se az Egri csillagokat se más hasonló magyar filmet nem vennének meg és nem adnák le. Az rtl biztos fog mélyebbre is süllyedni de szerintem már ez is rég a béka segge amit produkálnak... a testvércsatornáikon is. A néző az utolsó jó kereskedelmi tv-s szokás szerint.

2013. ápr. 6. 18:14
A szultán anya fogja valamikor kedvelni Hürremet?Vagy mindig ellenségek lesznek?
2013. ápr. 5. 22:44

Vicces : Setyer-aga(szakács) főzés közben észre veszi kogy a rizsben,paprikában és mindenben amit a piacon vett kukacok vannak.Vissza megy a piacra reklamálni.Az árus megpròbálja lefizetni ám Nasuf-efendi közbelép és jelenti.

Büntetés : egy szamár hátára ültetik viszafelé.Az árus feje van a szamár fara felé.Mindezt egy szál fehér hálòingben és egy vizzes zsebkendővel a fején.Majd körbevezetik a szamarat a piacon. :-D Ennek az volt a célja hogy megszégyenicsék az árúst hogy az többé ilyet ne tegyen.


Szerintem ezt a praktikát a mostani árusoknál is lehetne alkalmazni ! Mit szòltok ?


Gül-aga kontra Szümbül-aga :Végig marakodnak de szeretik egymàst.Minden piszkálódás igen vicces.De a legjobb amikor Gül-agát kidobják a palotábòl megkéri szümbült és setyert hogy pakolják össze a holmiját és hozzák a kapuhoz.Amikor elbúcsùznak az ùtolsò kérdése: "A piros gatyáimat bepakoltátok ?" Majd lenyùlja Szümbül pénzét igy indùl el.

:-D:-D:-D


Mihrimah 10éves kora körül.Három szolgálòt küldenek neki ajándékba hogy csak őt szolgálják.Ő kioktatja a felnőt nőket.Mihrimah : "Én szultána vagyok.A szultán ès Hürrem szultána anya.Azt teszitek amit én mondok.Igen kérdés nélkül azt teszitek.Az lesz ami én akarok.Azt haljátok és lássátok ami én akarok."

Képzeljétek el a 10éves lányt amint igy beszél a felnőtekkel. :-D:-D:-D

2013. ápr. 5. 22:19

Leò : Leò és Hürrem szerelmesek voltak és össze akartak házasodni amikor jötek a janicsárok.Hürrem azt hitte hogy Leòt megölték.Leò a keresésére indul és a piacon köt ki.Rajzolni fog méghozzá nagyon tehetségesen.Rajzaira felfigyel Nasuf-efendi Ibrahim barátja.Leò elmondja hogy egy nőt keres.Félre érti és Nasuf azt mondja hogy nőt arra nem itt kell keresni ha valaki meghalja megölik.Ekkor Leò elmondja mi történt kit keres de nem jönnek rá hogy Hürrem az.Ibrahim a palotája falára festet ikonokat szeretne és megkérdezi Nasufot hogy ismer-e valakit.Bemutatja neki Leòt Ibrahimnak tetszik és megbizza.Amikor a szultán és Hürrem elmegy hozájuk a szultának megtetszik Leò munkája majd megkéri készitsen portrét ròla.Később amikor a portrét csinálja Hürrem azt mondja mért nem csinálnak közös portrét.A szultán belemegy és amikor lemenek a kertbe hogy csinálják a portrét akkor látják meg egymást.Senki nem vesz észre semmit.Később több üzenetett váltanak és Hürrem kèri hogy menyen el.Leò az ùtolsò üzenetben bele egyeszik hogy el megy de még egyszer látni akarja.Ezt az üzenetett Niger visszi és Ibrahim meglátja elfogja és rájön ki Leò.

Hürrem nem megy el a találkára,szerencse mert Ibrahim csapdát állitott de igy csak Leòt fogja el.A szultán portréja elkészült és kiteték Ibrahim palotájába.A portré amin Hürrem is rajta van Leò elszakitotta és a Hürremes rész magával vitte a találkára igy Ibrahim kezébe került.Másnap meghivja Ibrahim a szultánt és Hürremet vacsorára és megmutatja a portrét.Vacsora közben azt mondja hogy Leònak honvágya volt és elment.Mikor mennek Hürremnek szòl hogy másnap korán jöjön Leòròl van szò.Másnap amikor elmegy Hürrem szembesiti Leòval majd Hürrem kezébe ad egy tál megmérgezett ratlukot( lokum) hogy vagy ő vagy Leò hal meg válaszanak.Leò megeszi a mérgezet ratlukott és meghal.Amig Hürrem kiszalad a szultánhoz mert Szafika(Viktòris) meg akarta ölni addig Ibrahim katonái eltüntetik Leò holtestét.Erről a szultán sosem szerezz tudomást.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook