Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról fórum

Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról (beszélgetős fórum)


698. Cippora (válaszként erre: 694. - 46f2f563a1)
2013. júl. 9. 20:29
Értem,azt hittem meghal.De mikor a szikláról leugrik,akkor Ibrahim már rég halott.Akkor hogy öleti ő meg???
697. Tüündi1989 (válaszként erre: 696. - 46f2f563a1)
2013. júl. 9. 20:29
Köszi szépen :))
696. 46f2f563a1 (válaszként erre: 693. - Tüündi1989)
2013. júl. 9. 20:23

Első évad zárása Hürrem és Szulejmán házasága.

Második évad zárása Máhidevrántòl elveszik a háremet és Hürrem kapja meg.

Harmadiknak még nem értünk a végére,nemtudom.

Negyediket most készitik a törökök,senki se tudja.

695. 46f2f563a1 (válaszként erre: 692. - Cukormókus01)
2013. júl. 9. 18:09
Nem tünik el csak nagyon kevesett szerepel.Amikor Klárát Hürrem kidobja mert terhes volt Mehmetől akkor fog ismét szerepelni sokat.Szerelmes lesz Mehmetbe.
694. 46f2f563a1 (válaszként erre: 691. - Cippora)
2013. júl. 9. 18:06
Niger nem hal bele az ugrásba.A törököknél 4évad van amit jelenleg is készitenek,nem tudom hol tartanak én nem a török tévén nézem.Nem ismételnek? Nálam nyári szünetett tartanak és ismételnek.
2013. júl. 9. 17:37
Sziasztok! Új vagyok ezen az oldalon és a fórumon :) Kellett 1-2 nap mire az ÖSSZES Hozzászólást elolvastam, de így elég sok mindennel és szereplővel tisztába vagyok. Nagyon örülök hogy rátaláltam erre a fórumra, már a kezdetektől nézem a sorozatot, 1-2 rész kivételével, de az itt olvasottaknak hála már ezen a hiányosságaimnak is nyoma lett :) lenne egy kérdésem, lehet bonyolultnak hangzik, megpróbálom leírni érthetően :D szóval, azt szeretném megtudni, hogy ugye ebből a sorozatból már több évad (szám szerint azt hiszem 3-4) készült, arra lennék kíváncsi hogy mivel nálunk más számozással adják a részeket, 1 török fél részt, egy magyar részként számolnak, tehát nálunk az újságba most kb 30-31. rész van írva, akkor annak a török megfelelője 15 körül van? És hogy az évadok mivel zárulnak? Mi van az első évad végén, 2. évad végén stb :) tehát gondolom vmi nagyobb „eseménnyel”. Köszi előre is aki kitudta bogozni, mit is akartam kihozni eme nehézkesen megfogalmazott kérdéseimből :D
2013. júl. 9. 17:24
Eszmával (Hürrem gyerekeire vigyáz) mi történi a 3. évadban? Mikor megjelenik Firuze eltűnik. Őt is férjhez adták?
691. Cippora (válaszként erre: 689. - 46f2f563a1)
2013. júl. 9. 17:19

Ezt nem értem.Valamelyik nap láttam azt a részt,hogy Nigar elrabolta Mihrimah lányát,elkapják,és nem ölik meg,hanem Nigar leugrik a szikláról és meghal.


Mondjuk azt sem értem,hogy hogy lehet fent Mustafa megöletése,miközben a törököknél az évadzáró utolsó részben még él...

690. 46f2f563a1 (válaszként erre: 688. - Starstar77)
2013. júl. 9. 17:11
Ez a sorozatban nem pont ìgy történik.Hürrem nem ir áll leveleket csak Rüsztem segitségével pletykát terjeszt.Rüsztem fog irni majd egyetlen egy levelet.Dzsihangir nem öngyilkos lesz hanem pánikrohamot kap amikor megtudja hogy Musztafa meghalt és az amùgy is rossz légzése miatt megfullad.Sorozatban ez van.
689. 46f2f563a1 (válaszként erre: 683. - Cukormókus01)
2013. júl. 9. 17:07
Ibrahim 3-dik évad közepén hal meg,de Nigert előte ő fogja megöletni mert megpròbálja a lányát megszöktetni.Esmanur a lányuk a palotában a háremben fog felnőni és Mihrimah szolgálòja lesz kèsőbb.
688. starstar77 (válaszként erre: 681. - Megi04)
2013. júl. 9. 16:45
Lesz egy olyan gyereke Hürremnek, aki összenőtt gerinccel fogszületni és púpos lesz (Cihangir). Egyébként ő is meg fog halni, mivel Hürrem az ő valamelyik gyerekét akarja a trónra és így Musztafának mennie kellett. (így gondolta Hürrem) Azt híreszteli, hogy a Perzsák mellé (a szultán ellenségei mellé)állt , és még hamis leveleket is írt Musztafa nevében, amiket bizonyítéknak szánt. Sikerült is terve, Musztáfát árulás miatt a Szultán megölette. Cihangirnak ez nagyon rossz volt mert szerette Musztafát, tudta hogy ártatlan és És öngyilkos lett.
687. starstar77 (válaszként erre: 682. - 46f2f563a1)
2013. júl. 9. 15:26
Köszönöm!
2013. júl. 9. 13:53
Firuze a 3. évadban jön majd. A szultán szeretője lesz, és Hürremnek elég komoly vetélytársa
685. megi04
2013. júl. 9. 12:15
Belegabalyodtam...KI AZ A FIRUZE??
2013. júl. 9. 12:11
Firuze egyébként van akinek még szimpatikus rajtam kívül? Én egészen megkedveltem.
2013. júl. 9. 10:38
Ibrahim a 3. évadon belül kb mikor hal meg? Meg mi lesz Nigar gyerekével? ő is meghal himlőben? És utána mi lesz Nigarral?
682. 46f2f563a1 (válaszként erre: 680. - Starstar77)
2013. júl. 8. 22:05

Rámész az adatlapomra,ott az interaktivitásra majd a Szulejmán cimű naplòra.Vagy a keresőbe beirod hogy szulejmán és ott ez az egyetlen naplò amit kidobb.

Most Szelimel terhes Hürrem,ùtána Bajazid és végül Dzsihangir-ő születik összenőt gerincel ezért pùpos lesz.

681. megi04 (válaszként erre: 680. - Starstar77)
2013. júl. 8. 20:35
Milyen púpos gyerek?????????
2013. júl. 8. 19:58

Hogyan kell megnézni a naplót???

És most a púpos gyerek fog most megszületni???

2013. júl. 7. 17:32
Ma is érkezett 7 ùj kép a naplòba.
2013. júl. 7. 16:37

A szultán elgondolkodik Ibrahim szavain amitt a hadjárat alatt mondott.Megkérdezte hogy akar majd meghallni?

Ibrahim: "Egy Nagy vezérnek egyetlen kivánsága lehet.Barátként,báttyként,testvérként akar meghallni."

A szultának elege van Ibrahim pimaszságábòl,merészségéből és hogy állandòan szultának hiszi magát.Hibát hibára halmozz és a bírò fiával az incidens az ùtolsò csepp a pohárba.Megkérdezi a bìròt hogy hogyan szegheti meg az Ibrahimnak tett igéretét.Miszerint amigő él neki se esik baja.

A bíró azt feleli egyetlen mòdja van amikor alszik."Amikor alszik az ember a lelke Allahal van igy nem kötik az igéretek semm." Ibrahimhoz követek érkeznek Francia országbòl.Ibráhim szavain a gyorsiró v. jegyzetelő nagyon meghöken és átadja a levelet Ayaz pasának.Ayaz elviszi a szultának.A levél igy szòl:

"Az ő munkája olyan mint egy állat szeliditőjé egy oroszlán mellett.Az oroszlán az Ottomán birodalom Szultánja,akit ostorral csìtit és engedelmeskedik minden szavának,az ő akaratának."

A szultán megdermed e sorok láttán,ekkor Ibrahim lép be a szobába.Ibrahim azért jött hogy meghivja vacsorára.Ezùtán kiáll a teraszra a hóesésbe és töpreng Ibrahim tettein és ezen a levélen.Majd eszébe jutt a bírò tanácsa.

2013. júl. 7. 16:05

Közben beköszönt a Ramadán.A szultán azzonal parancsott ad hogy biróság elé kerüljön a bírò fia.Nem érti hogy gondolhatott Ibrahim olyat hogy Ramadán idején bárkit is kivégeztesen.A birò fiát elitélik és számüzik Rodoszra.Ibrahim elégedeten mosolyog és azt mondja Ebbu sud Effendinek hogy hogy kerülhetett egy bíró fia ilyen helyzetbe.A bírò azt feleli hogy az a gyerek aki rosznak születik rosz is marad.Mog az aki jònak születik elromolhat Ibrahim.Sah meglepődik amikor megtudja hogy Ibrahim nem is tudott az érkezéséről.Este Sah,Gülfem,Mihrimah,Hürrem,Hatidze a palotában együtt vacsoráznak Sah kivánságára.Hürrem észre veszi hogy Hatidze nem eszik,nem beszél arra gondol hogy biztos Ibrahimmal történtek miatt agòdik.Mondja is hogy ne aggòdjon minden rendbe lesz.Erre Hatidze felrobban és össze visza kiabál majd kirohann a szobábòl Gülfem megy ùtána.Hatidze azt mondja Gülfemnek hogy nem számithatnak Sahra Hürrem ellen.Hürrem megfelelőnek tartja az időt hogy beszámoljon Sahnak Ibrahim és Niger viszonyáròl,gyerekéről.Sah megdöbben.Másnap elmegy Hatidzéhez.Hatidze azt mondja hogy ő csak a Dinasztia jövőjéért agódik ezért segitsen eltávolitani Hürremet.

Sah nagy haragra gerjed és azt feleli: Még a férjedre semm tudtál vigyázni és te akarsz nekem parancsolni.Tudok Ibrahimròl és Nigeről.A Dinasztia jövőjé ért agódsz vagy a pasádért? Ezzel ott hagya.

2013. júl. 7. 15:39

A palotában Klára terheségéről Mihrimah és Hürrem dönt.Mehmet csak ekkor kezd foglalkozni a dologal és kérdezi nincs e más ùt.Eközben a bába már elkezdte az abortuszt.Mehmet Mihrimahot arra kéri álitsa le.Mihrimah oda siett de Klára azt feleli már késő és a bába is azt mondja mindjárt végeznek.Kiriz aga ezt kihalgatja de Mihrimah észre veszi és megfenyegeti hogya bárkinek is szòl megöleti.

Musztafa palotájába kiderül hogy Ayse terhes.Fidán szalad is a hirrel Máhidevránhoz,ő is örül.Musztafához megy hogy elujságolja ő is örül neki.Fidán figyelmezteti Ayse-t hogy vigyázon magára mert ennek a gyereknek meg kell születnie és életben is kell maradnia.Fatma a kicsi herceg anya(aki meghalt) eszt meghalja és zokogásba tör ki.Musztafához megy és követeli hogy büntese meg Hürremet a kicsi halála miatt és a merénylett miatt is.Musztafa elküldi.Fatma este megpròbálja megfojtani Ayse-t de Diána megakadályoza.Másnap Mahidevrán azt mondja Musztafának hogy Fátmát távolitsák el a palotábòl mert el ment az esze és megakarta ölni Aysét.Fatma kihallgatja őket és felakasztja magát.A hadjárat sikeres és viszatérnek a palotába.Ibrahimra a piacon ismét azt kiabálják hogy keresztény.......... ő kiszùr a tömegből egy embert és meg akarja ölni,a katonák visza fogják.Azt az embert börtönbe zárják,kideről ròla ő a bírò fia Ebbu sud Effendiè.Ibrahim tárgyalás nélkül akarja kivégeztetni.Ayaz pasa siet a szultánhoz beszámolni a történtekről!

2013. júl. 7. 00:28
A naplòba 5 ùj kép is érkezett! :-)
2013. júl. 6. 18:28

Mahidevrán elhatározza hogy ő is küldeni fog egy lányt hogy megölje Mehmetett.Nigernek megengedik hogy meglátogassa a lányát mert Esmanur belázasodik.Mádnap Mahidevrán is észre veszi hogy az unokája is lázas.Azzonal orvost hivnak aki megállapitja hogy a kicsi himlős.Pár nappal később a kicsi meghal.Máhidevrán tajtékzik a dütől és alaposan leszidja Fatmát hogy nem vigyázott a gyerekre.Vigasztalni pròbálja Musztafát.Musztafa nem érti hogyan fertőződhetett meg a kicsi.Máhidevrán azzonal Hürremre kenni hogy biztos Gülizár fertőzte meg akit Hürrem küldött.Ez persze nem igaz.A hir mindenkit lesujt.

Hürremnek a bíró felesége egy aranyal diszitett koránt hoz ajándékba az adományokért és menedékházakért.Hürrem azt mondja hogy ez nem őt illeti hisz az engedélyek és a pénz is Ibrahimon keresztül érkeztek és vigyék el neki.Meglepődik a birò felesége de elviszik.Ibrahim nem fogadja el.Másnap imátkozni mennek a kis szulejmán herceg miatt.A tömeg ùjong amikor a szultán fiaival kilép a palotábòl.Àm amikor Ibrahim is kilép a tömeg azt kiabálja hogy Ibrahim még mindig keresztény hisz nem fogadta el a koránt és inkább templomba kellene mennie.Ebben Rüsztem keze is bene van és folytatja Ibrahim rosz hirének keltését.

Kiderül hogy Klára aki Mehmet szerelme és szeretője terhes.De Mehmet épp élete első csatájába készül és még nem volt katona igy még nem lehet gyereke.Klára terheségéről csak Mihrimah és Mehmet tudd.Mehmet nem törődik azzal mi lesz.Mihrimah figyelmezteti ha anyuk megtudja hogy Klára terhes elvetetik a gyereket őt meg száműzik.Mehmetett hidegen hagyák a szavai.

A szultán Ibrahimmal,Rüsztemel,Hizirel és Barbarossával Konstantin nápoly,Spanyol ország,Olaszország és a kersztes lovagok seregei ellen indul.

2013. júl. 6. 16:47

Ibrahim Hatidze kérésére bonyolult csapdát állitott Hürremnek.Maniszába Musztafa herceg palotájába bejutatott egy Gülizar nevű lányt.Mahidevrán régòta gyanitja hogy Hürremnek van egy kéme a hárembe.Eddig azt hitte Diána az de most Gülizára terelődik a gyanù.Gülizar levélben parancsot kap hogy ölje meg Musztafát.Amikor Musztafa magához hivja éjszakára mérget akar tenni az ételbe de elkapják.Értesitik a szultán.Hürrem is értesül és mivel ő állt emögött azonal szól Szümbülnek és Rüsztemnek hogy gyorsan cselekedni kell mielőtt a lány a palotába érkezik.

Rüsztem felkeresi Gülizár anyát és megfenyegeti a lányt hogy megöli az anyát ha nem azt valja hogy Ibrahim küldte.Közben Rüsztem Ibrahim roszhirét kelti hogy ezzel is megingasák a szultán bizalmát Ibrahim iránt.Sikerül is.Ibrahim és Hürrem állandòan piszkálják egymást.Megérkezik Gülizár és a szultán elé viszik.Azt mondja hogy az utasitásokat Behrem Efenditől kapta de az egész mögött Ibrahim áll.Majd azt mondja hogy tudja hogy megölik de nem fogja engedni hogy megszégyenitsék és leugrik az erkéjről.(Ezt az anya miatt tette) Ibrahim azt mondja Hürremnek hogy bele fog esni a saját csapdájába erre Hürrem csak nehogy te es bele!

Hatidze Sah szultánát várja,űzenetett kap hogy késni fog.Közben Sah már megèrkezett a palotába ahol Hürrem meg a szultán üdvözli.Amikor értesül erről Hatidze tudja hogy Hürrem küldte a levelet hogy késni fog Sah.Mondja is Sahnak hogy ne legyen jòbba Hürremel és menyen az ő palotájába.Erre Sah:"Ki vagy te hogy megmond mit tegyek.Ha te és anyánk megtette volna a szükséges lépéseket Hürrem már nem élne!"

2013. júl. 6. 16:06

Ahol nálam abba hagyták 3-dik évad közepe:

Az ùtolsó részben nálam megmérgezték a szultánt és keresték a tetes.Firuze peddig elment vissza Perzsiába.Musztafának megvolt a fia a kicsi Szulejmán.

Innen folytatom:

A szultán amikor magához tért tanakodik ki tehete.Az orvos azt mondta hogy hosszù ideje mérgezték,tehát olyan embere kell gondolni aki nap mint nap bejárt hozzá.Hürrem azt mondja a szultának hogy Ibrahim is lehetett hisz kikiálltotta magát szultának.A szultán elgondolkodik és Ayaz pasára bizza a nyomozást.Ibrahim megdöbben és azt hiszi a szultán már nem bizik benne.Ibrahim hibát hibára halmoz.Ir egy levelett Mahidevrának a történtekről aki azt eszeli ki hogy Ibrahim ölje meg a szultánt hogy Musztafa átvegye a trònt.Musztafának ezzen az éjszakán rémálma van.

Magát látja szultánnak öltözve,mellette áll Ibrahim.A falon az árnyékukra néz és Ibrahim árnyéka fej nélkül van.A sarokbòl elő lép Mehmet kezében Ibrahim feje és azt kérdi Musztafátòl hogy higyem el ezek ùtán hogy engem és testvéreim életbe hagyod? Ekkor felriad.

A mérgezésben a nyomozás egyre inkább Firuzére mutatt.A szultán nem tudja elhinni hogy Firuze képes volt őt hosszú időn át mérgezni.Parancsot ad hogy hozzák a palotába,ám Firuze már Perzsiába van hisz amikor elhagyta a palotát már várták a Szafavid dinasztia tagjai.Közben Mahidevrán levele érkezik egy lányròl aki állitòlag meg akarta ölni Musztafát.

2013. júl. 5. 12:29
Èn nagyon szeretem Szümbült és Gül agát is(ő később lesz).Szümbül viselkedésével szerintem fel akarták dobni a sorozatott.Amùgy Merkán aga 3-dik évad őt ùtálom,állandòan büntett,komor és borzasztò kétszinű.
670. Ardilla
2013. júl. 5. 12:07
Nekem igen.
669. Hmv.
2013. júl. 5. 11:28

Engem egyre jobban idegesít ez a Szümbül aga, szerintem hiteltelen a viselkedése. Olyan, mint aki egy kicsit hibbant. Nem?

Képzeletemben nem ilyen egy eunuch.

Nektek szimpatikus?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook