Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról fórum

Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról (beszélgetős fórum)


728. Fiatal nő (válaszként erre: 727. - Ardilla)
2013. júl. 12. 08:13

Sadikát én sem szeretem.

Amúgy ha megnyugtat, akkor a Matrakos Nigart kapja feleségnek. Mondjuk ez a házasság sem lesz felhőtlenül boldog, az is igaz... :)


Hürrem meg egyre kedvelhetőbb. Mióta észbe kapott, már egészen szerethető a karaktere. Ettől függetlenül Mahidevrannal is együtt tudok érezni számtalanszor, amikor éppen nem kígyóskodik és fröcsög.

727. Ardilla (válaszként erre: 726. - Megi04)
2013. júl. 11. 23:03

Hát most nem azért, de van ám neki ízlése. A Szadika egy paszulykaró, szerintem az ilyen betegesen sovány nőknek abban az időben nem volt túl nagy értékük. De ami rosszabb, az a sunyi tartása. Ahogy lehajtja a fejét és pislog felfelé. Na meg a szándékai...

A Matrakosh meg szerintem egy rendes, jószándékú, okos ember. Nem ezt a boszorkát érdemelné, hanem egy normális asszonyt.


Ez kikívánkozott belőlem, mert Hürremnél is jobban rühellem a Szadit.


Bár Hürrem nem mindig undi a szememben. Nyilván a rendező utasítja, hogy mikor kell űberutálatosnak lennie, máskor meg egész normális.


A Szümbül agát kérdezte valaki a múltkor. Na ő nekem szívem szottya, remélem, az is marad. :-)

726. megi04 (válaszként erre: 725. - 46f2f563a1)
2013. júl. 11. 20:00
Uff...AZt tudom,hogy már szerelmes belé...
725. 46f2f563a1 (válaszként erre: 724. - Megi04)
2013. júl. 11. 19:21
Matrakcsi szerelmes lesz bele és tudtán kivül segit Szadikának levelet küldeni Lajos királynak.Amikot megtörténik a merénylet ez is kiderül és Matrakcsinak az lesz a büntetése hogy ölje meg.Azt mondja szádikának hogy megszökteti a börtönből tartson vele.Egy csònakba szálnak hogy majd oda eveznek a nem létező hajòhoz hogy megszökjön.Egy zsákot vesz elő.Szádika azt mondja tudja hogy itt az ideje meghalnia.Belebùjik a zsákba Matrakcsi beköti a zsákot és a vizbe löki.Még sokáig ül a csònakba és sir.
724. megi04
2013. júl. 11. 19:12
MI lesz végül is Szádikával? Azt tudom(olvastam) hogy majd Ibrahim palotájában megpróbálja megölni a Szultánt,de végülis mi lesz vele?
723. 46f2f563a1 (válaszként erre: 718. - Megi04)
2013. júl. 11. 19:05
Az elején valòban,de később látszani fog hogy Máhidevrán idősebb.A sorozatban igy találták ki.
722. 46f2f563a1 (válaszként erre: 717. - Megi04)
2013. júl. 11. 19:03
A sorozatban Máhidevrának nincs lánya.
2013. júl. 11. 18:46

Sah és Rüsztem találkoznak Mermer pasával titokban.Hatidzét Mihrimah meglátogatja és csùnyán össze vesznek.Hatidze fatyùnak nevezi Mihrimahot.Báli Béget velencei ùtonálòk támadják meg.A pápa küldte őket amikor megtudta Ibrahim kivégzését.Nem akarja hogy a szultának ùjabb bizalmasa legyen.Gülfemnek-Máhidevrának-Hatidzének ùj terve van Hürrem ellen.Gülfem Fayre hatun-ként mutatja be Dianát Afifének és arra kéri tegye meg a hárembe főfelügyelőnek kalfának.Ez igy is lesz.Gülfem nem találja Niger lányát.Annyira el volt foglalva Hatidze vigasztalásával hogy nem figyelt rá.Hürrem parancsot ad egy ünnepségre a Vakuf jòtékonykodò hölgyei részére.Ezel kelemetlen helyzetbe hozza Afifét mivel még csak 40napja halt meg Ibrahim.Báli Bégért boszùt akar a szultán és velence és ròma ellen indul.Ezùtal Mehmet is velük tart mint katona hogy később ő is uralkodhason mint Musztafa.Musztafa persze ellenzi ezt.Ayaz pasa helyet váratlanul a szultán Lütfire biza a csata vezetését.

Hatidze szétzavarja az ünnepséget amit Hürrem rendezett.

Niger Ibrahim sirjánál van amikor megérkezik Sah is.Arra kéri Nigert szövetkezen vele.Mercán agán keresztül tudnak majd értekezni.Sah is meg akarja boszùlni Ibrahim halálát.

Diana végre kezdi hajtani Hátidzéjék ùj boszùját.Először az őröket öli meg majd a háremhölgyeket eközben Hürrem fürdik és nem vesz észre semmit.Musztafa és Mehmet kicsit összekapnak.Mihrimah ùtoljára találkozik titokban Yahyával.

Máhidevrán viszatér Maniszába,de előbb Hürremel kiosztják egymást.

720. megi04 (válaszként erre: 719. - Fiatal nő)
2013. júl. 11. 18:43
Lehet,hogy akkor nem "emelődött volna ki" Mahidevrán "fájdalma" ennyire,hogy neki csak 1 gyereke van,ameddig Hürremnek egy egész alom!
719. Fiatal nő (válaszként erre: 717. - Megi04)
2013. júl. 11. 18:21
A valóságban volt. Sőt, úgy tudom, hogy 3 gyereket is szült Szulejmánnak. Két fiút és egy lányt. Mustafa, Ahmud és Raziye (ő volt a lány). De a sorozatban nem szerepelnek, ahogyan Hürrem fia, Abdullah sem, aki valóban alig élt... De én akkor is beletettem volna a sorozatba, hiszen ő is volt...
718. megi04 (válaszként erre: 707. - 46f2f563a1)
2013. júl. 11. 17:57
Máhidevrán kb. egyidősnek tűnik vele...És Ő nevelte???
717. megi04 (válaszként erre: 712. - Cukormókus01)
2013. júl. 11. 17:55
Na,mostmár 2 kézzel vakarom a fejem!(Nem tetü!).Maidevránnak van/lesz lánya is???????
2013. júl. 11. 17:42

Éjjel kivégezték Ibrahimot.A szultán elrendeli hogy vigyék visza Hatidze palotájába a temetésig.Bejhánért is küldett és Bali Bég is megérkezik.Báli Bég-ért még Sah érkezés ùtán küldetett amikor érezte hogy lassan dönteni kell.Bejhán érkezik Hatidzéhez hogy támogasa.Hatidze amikor meghozzák Ibrahim testét térdre esik és a nevét kiálltja.Hatidze magánkivül van.Azzonal Hürremet okolja a történtekért és boszùt esküszik.

Eltemetik Ibrahimot,jelöletlen sírt kap (Hatidze később megjelölteti).A temetés végén Sah a sírnál marad egy könycsepet ejt és azt mondja a szerelmed irántam gyűlöleté változott.Majd ő is megy.A szultán parancsot ad a bírònak hogy Ibrahim minden vagyonát árvereze el.A szobrokat a kertből elvitetti.Hatidze totál ki van és az ablakbòl az üres kertet figyeli néha Ibrahimot is látni véli.

Szulejmán mondja Hatidzének térjen visza a Topkapi palotába gyerekeivel együtt.Ő erre nem hajlandò és Maniszába akar költözni.Engedélyezi a szultán.

Báli Bég lesz a szultán ùj bizalmasa,Ayaz pasa lesz az ùj Nagy Vezér,Lütfi Sah férje peddig bekerül a tanácsba a Divánra.

715. Ardilla (válaszként erre: 714. - Ardilla)
2013. júl. 11. 16:45
Ja leesett: itt egyik sem, merthogy nem szerepel. :-)
714. Ardilla (válaszként erre: 712. - Cukormókus01)
2013. júl. 11. 16:45
Melyik a Mahidevrán lánya???
713. 46f2f563a1 (válaszként erre: 709. - Fiatal nő)
2013. júl. 11. 13:46
Nem,nem szerepelnek.
2013. júl. 11. 13:26
Én úgy tudtam, hogy 2 évig élt Abdullah. De végülis lényegtelen. Azt még értem, hogy őt kihagyták, mert így is kicsit sok a szereplő (főleg majd a 2. 3. évadban) és csúnyán fogalmazva nem lett volna jelentősége. Viszont Mahidevrán lánya elég sokáig élt, szóval ha másért nem, ezért én mindenképpen beletettem volna. Vagy legalább megemlíthették volna valahogy
711. Ardilla (válaszként erre: 710. - Fiatal nő)
2013. júl. 11. 13:20
Talán mert csak három napig élt szegényke.
710. Fiatal nő (válaszként erre: 682. - 46f2f563a1)
2013. júl. 11. 10:03
Akkor Abdullahot tényleg kihagyták a sorozatból. Nem értem, miért... Most őt kéne Hürremnek megszülnie...
709. Fiatal nő (válaszként erre: 708. - 46f2f563a1)
2013. júl. 11. 09:59
Hali, nem tudom, elkerülte-e a figyelmed, de kérdeztem, hogy Raziye és Abdullah is lesz-e a sorozatban. De ahogy beleolvasgattam a kommentjeidbe, nem. :(
2013. júl. 9. 23:22

Következő magyar rész 2-dik oldal 662.bejegyzés.

A naplòba 10 ùj kép.

Most megváron hogy elmùljon a magyar rész és csütörtökön ìrom tovább.Addig is van mit olvasni. Üdv Hajni

707. 46f2f563a1 (válaszként erre: 705. - Megi04)
2013. júl. 9. 22:48
Máhidevránt azért védi mert ùgy nevelte minta a fia lenne.Máhidevránt az anyának tekinti.
2013. júl. 9. 22:45

A szultán a vacsora ùtán nem tudd aludni.Itt pár rövid monològ hangzik el.Másnap a szultán felkeresi a bírót és elmondja hogy döntésre jutott azzal a személyel kapcsolatban akit védet de halált érdemel.A bíró ismét a könyveihez nyùl és megmutatja a koránban azt a részt ahol ezt irja:"Allah minden ember lelkét éjjel magához veszi és nap első sugaraival visza adja azt.Akinek lelke nem tér visza azt Allah magához vette örökre." A szultán kéri hogy magyaráza el.A bírò megint elmondja hogy addig teheti meg a kivégzést amig alszik.A bírò ezùtán Hürremhez megy az adományok miatt.A folyòsòn Ibrahimal találkozik.Ibrahim gunyosan megjegyzi:"Bármenyit is adakozik egy ördög,attòl még nem válik angyalá"-ezt Hürremre érti.

A szultán is viszatér a palotába és magához hivatja Ayaz pasát.Elmondja hogy mire készül és rábiza a végrehajtását.

Vacsorára meghivást küld Ibrahimnak és Hürremnek is.Hatidze érez valamit és pròbálja lebeszélni.

A vacsorán mindketten megdöbbenek hogy a másik is ott van.A vacsora ùtán Hürrem elkéredszkedik hogy Dzsihangir nem volt tùl jòl meg akarja nézni lefekvés előtt és távozik.Ezùtán Ibrahim és a szultán ismét viszaemlékszik majd Ibrahim hegedül neki.A szultán megkéri hogy aludjon a palotában mont régen.Ibrahim olvass majd elalszik.A szultán Allahoz könyörög hogy küldjön állmot a szemére mert nem tud elaludni.Amikor sikerül Ibrahimal álmodik.Megérkeznek Ibrahim hòhérai.Ibrahim ekkor érti meg a szultán akaratát és utolsò lélegzetével a szultán nevét kiálltja.Ezzel egyidőben a szultán is felriad álmábòl és Ibrahim nevét kiálltja.

705. megi04
2013. júl. 9. 21:22
Szééép gyerek ez az Ibrahim gyerek is,mondhatom!!!!Tuti,hogy kiderül,Maidevránt is azért védi,mert...izé...
2013. júl. 9. 21:03

Megérkezik a palotába Sah férje Lütfi pasa is ès lányuk Esmahan.Mihrimah és Esmahan jò barátnők lesznek.Sah állandòan azt mondja a férjének hogy be kell kerülnie a tanácsba ès hogy át kell vennie Ibrahim helyét.Lütfi szerint ez nem lesz egyszerű és sok időbe fog telni hisz Ibrahim mindent meguszott eddig.Sah csak annyit mond nem kell sokat várni és elmosolyodik.Emelett figyelmezteti a férjét hogy a nyilvánoság előtt viselkedjen.Hürrem a Vakuf hölgyeit vacsorára hivja és ismét adakozik.A vacsora végeztével Sah Ibrahimal találkozik és kéri hogy segitsen Hürrem eltávolitásában.Erre Sah:Szóval Hatidze panaszkodott ròlam.Hogy lehet az hogy a Nagy vezír akinek kezében minden hatalom nem tud elbáni egy nővel?

Ibrahim:A férfi ellenségeim ismerem és fegyvereiket is.Velük tudok bánni.De a nők mások.Sosem tudom mit forditanak épp elenem.Te is nő vagy segithetnél.Sah nemet mond.Ibrahim:Már elfelejteted szultána a szerelmet Maniszában vagy csak átváltozott gyűlöleté amiért Hatidzét vettem el? Sah:szerelem,gyűlölet ezek csak érzelmek Ibrahim. Majd ott hagya a folyósón.Hürrem látta hogy beszélgetnek és megbiza Szümbült h ogy figyelje őket.

A szultán este együtt vacsorázik Sahhal és családjával illetve Hürremel és Ibrahimal.A vacsorán Ibrahim ismét nagyképüsködik.A szultán váratlanul távozik.Mindenki meglepődik.A szultán az erkélyen vissza emlékszik arra amikor még herceg volt Maniszába és mellé került Ibrahim.

Majd arra hogy Ibrahim mi mindent tett amiért már halál büntetés járt volna.Este Ibrahim is visza emlékszik hogy hogyan került a szultán mellé és ekkor derül fény Sah és Ibrahim viszonyára is.Mert visza emlékszik hogy Maniszában amikor még a herceg Szulejmán mellé került hogyan ismerte meg Sahot és hogyan lett ebből titkos viszony.Hürrem sem és Hatidze se érti hogy a szultán mért távozott váratlanul a vacsoráròl ezért aggódni kezdenek.

703. Cippora (válaszként erre: 702. - Megi04)
2013. júl. 9. 20:44
Igen,tökéletesen megfogalmaztad :D
702. megi04 (válaszként erre: 701. - Cippora)
2013. júl. 9. 20:38
Vagyis füvel-fával k..él,Maidevránt meg bokornak nézi...
701. Cippora (válaszként erre: 699. - 46f2f563a1)
2013. júl. 9. 20:37

:( Nigar a kedvencem,szegénynek elég szomorúan alakul az élete.

Na nem mintha bármelyik is irigylésreméltó lenne.

A szultán is így szerelmes,úgy szerelmes,de azért minden csajt megd.g akit beküldenek a szobájába...

Csak szegény feleségét nem :D

700. megi04
2013. júl. 9. 20:36
Akkor ezek szerint nálunk még az első évad megy...Merthogy én még Szulejmán-Hürrem HÁZASSÁGOT nem láttam...Most lesz az a rész,hogy Hürrem Ibrahim palotájában találkozik a régi pasijával...
699. 46f2f563a1 (válaszként erre: 698. - Cippora)
2013. júl. 9. 20:35
Matrakcsi Ibrahim barátja fogja megölni.Ibrahim még a halála előtt megbizta hogy ha Niger bármikor is veszélyt jelent a gyerekeire v. Hatidzére végezen vele.A 3-dik évadban Niger egy kis idejig Hatidzének és Ibrahimnak is besùgòja volt igy sok olyan titkot tudott ami ha kiderül elég nagy gond lenne.Ha Nigert elfogják és kivalatják akkor ezek kiderülnek,ìgy mielőtt sikerülne elfogni Matrakcsi fogja megölni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook