Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról fórum

Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról (beszélgetős fórum)


758. Fiatal nő (válaszként erre: 747. - Megi04)
2013. júl. 15. 14:37
Nyilván. Csak ahogy észrevettem, sokan háborognak, hogy mi a fenének kell nálunk sorozatot vetíteni Szulejmánról, micsoda magyar népgyalázó magatartás, egyszerűen gyalázatos, hogy hősként tüntetik fel nekünk a padisahot. :P Vannak begyöpösödött agyúak, rájuk céloztam főleg, mikor írtam, hogy nekünk Viktóriának kéne inkább drukkolnunk. :D
2013. júl. 15. 12:46
Letudnád írni hogy mi van a 42. részben? :)
756. Ardilla (válaszként erre: 753. - Megi04)
2013. júl. 15. 09:54
Pár résszel ezelőtt bukkant fel, szerintem akkor először. Talán amikor bejelentették Ibrahim és Hatidzse eljegyzését. Aztán még egyszer látszott, talán amikor panaszkodott Őszultánanyának, hogy rászálltak a férjére. Ő a Ferhát pasa felesége.)Ilyen sötétszőke hajú, szerintem elég csúnya nő.
755. 46f2f563a1 (válaszként erre: 753. - Megi04)
2013. júl. 14. 23:42
743-as hozzászòlás picit lejebb nézd meg és világos lesz.
2013. júl. 14. 23:25
Bejhán Szulejmán lánytestvére. Csak ritkán mutatkozik :)
753. megi04 (válaszként erre: 749. - 46f2f563a1)
2013. júl. 14. 21:50
Bocs,hogy megint hülye vagyok...:( De ki az a BEJHÁN???
2013. júl. 14. 19:54
:D Csak engem "zavar" az, ahogy Szümbül jár? :D Olyan mintha mindig suhanna, sőt repülne. a 3. évad közepén járok de még mindig nem tudtam megszokni :)
2013. júl. 14. 18:27
Most csak 3képet tettem fől,nem volt időm többre.
2013. júl. 14. 18:19

Hürrem magához hivja Mihrimahot és Bajazidott közli velük a rossz hireket és azt mondja hogy nem mehetnek sehová.Vele lesznek mert csak így tudja biztonságba tartani őket.Másnap Sah kéri Hürremet hogy hadd vigye el az ő palotájába a gyerekeket ott biztonságba lesznek.Hürrem nem engedi és időt kér.Nigert is hivatja hogy kapott e levelett Rüsztemtől de Niger is azt mondja hogy nem tud ròla se semmit és engedje Sahnak elvinni a hercegekett.Ha Musztafát nem tudják megállitani csak egyet tehetnek,Bajazitott ültetik a trònra még Musztafa előtt.Szümbülel Hürrem levelett küldett a szultának de a küldöncöt holtan találják a kertben.

Hürrem ùgy dönt hogy a gyerekeket Edirbe küldi.Hamarosan hír érkezik hogy megtámadták a kocsit és a hercegek eltüntek.Hürrem Szümbülel és Faire(Dianával) azzonal utánuk indul.Megtalálják a kocsit és onnan Diána elvezeti őket egy elhagyott helyhez.Hürrem belépe a Sahhal találja szembe magát.Kizavar mindenkit majd azt kérdezi mit jelencsen ez Sah szultána? Sah: Hürrem emlékszel még mit mondtam neked? Èn nem vagyok Hatidze a férje meg nem Ibrahim.Az ördög ellen csak a saját eszközeivel lehet harcolni.De nyugodj mg nem akarok ellenséges viszonyt veled,csak azt akartam lásd velem nem fogsz elbáni mint Hatidzével!

Hürrem:Te voltál az első akiben megbiztam a Dinasztia tagjai közül erre őrült módon hátba szúrsz.Ha a szultán viszatér vajon mit fog ehhez szòlni?

Sah:Musztafa erről az egészről semmit semm tud.Az állhirekel a levelett az én agám vitte Musztafa pasának.Természetesen az aga sincs már.Te meg sokmindent kitalálsz.Vajon hinni fog neked a szultán?

Hürrem: A szultán és én egyek vagyunk.Hinni fog és fejek hullanak a porba!

Ezùtán ki-ki viszatér a saját palotájába.Az egész hir a szultánròl,hercegekről és Musztafáròl Sah gonosz terve volt.Azért csinálta mert szerelmes volt Ibrahimba és Hürrem tőle is elvette nem csak Hatidzétől.

Hatidze nem bìr tovább Maniszába maradni és nem tudja semm Máhidevrán semm Musztafa nem tudja visza tartani.Haza akar menni Ibrahimal közös palotájukba.

Hürrem másnap egy ládát küld Sahnak amit Ibrahim a palotában használt benne egy levél van.Sah meglepődik hogy mért nem Hatidzének adta oda.Amikor belenéz megdöbben egy szerelmes levél van benne amit ő irt Ibrahimnak.De a leglényegesebb hogy ekkor már Ibrahim Hatidze férje volt.

Hatidze megérkezik és megdöbben hogy Sah már be is költözött az ő palotájába majd Ibrahim szobájába rohhan.Megpillantja a ládát benne a levelett.Elolvasa közben Sah utána megy.Hatidze csùnyán öszeveszik Sahhal majd a nagy palotába indul.Afife megdöbben mikor megpillantja Hatidzét.Hatidze Hürremel is találkozik és azt mondja most megusztad de legközelebb nem fogod.Hürrem ha Bajazitottva trònra ülteteted volna a szultán első dolga viszatéréskor az lett volna hogy a fejedett veteti.Hürrem:Igaz jòl mondod.De én is mondok valamit.Már biztosan tudod hogy Sah kérte a szultánt hogy küldjön téged Maniszába és nézd most a helyedett is elfoglalta.Ráadásul a te drága Ibrahimod vele is megcsalt Hatidze.Hatidze ezùtán kirohan.

Szümbül-Afife és Gülfem azon gondolkodnak hogy hogyan mondják el majd a szultának hogy mi történt.De egy biztos Niger árulò és Sahot szolgálja.

A szultánt a haditáborba megpròbálja megtámadni egy katona.Amikor a katonát ezért kivégzik Szelim rosszùl lesz.Egy katona kineveti és azt mondja ebből lesz majd szultán? Szelim követeli hogy büntesék meg ám a szultán leinti.Ekkor Rüsztem utasitja a janicsárok vezérét hogy ölje meg.Meglátja Báli Béget egy levélel,amikor kimegy a sátorbòl ő belopòzik és meglátja hogy a levél Mihrimahtòl érkezett.

Másnap ujabb roszhirt kap a szultán.A franciák a velenceiekel együtt megtámadták Ayaz pasa seregét.Gyorsan a segitségére küldi Lütfi pasát és Barbarossát.

749. 46f2f563a1 (válaszként erre: 748. - Megi04)
2013. júl. 14. 17:23
Az ágyas onnantòl kezdve hogy fiùt szül szultánának számit.De vannak a született szultánák mint Hatidze,Mihrimah,Bejhan,Sah ők születésüktől fogva szultánák.Aki mindegyik felett áll Valide a szultán anya.
748. megi04 (válaszként erre: 738. - Fiatal nő)
2013. júl. 14. 16:45
Ezzel én megint csak bajban vagyok,mert hol Mahidevránt is szultánának szólítják,hol Hürremet is...Vagy a Validét..Mindenki szultána,és mégsem...O.o.
747. megi04 (válaszként erre: 740. - Fiatal nő)
2013. júl. 14. 16:43

Hát fene tudja..:) Az én dédim Ausztriából jött Magyarországra,Osztrák volt.A Tenkes kapitányát(és hasonlókat nézve)én mindig bajban vagyok,vajh' kinek is kellene drukkolnom? A kurucnak,vagy a labancnak?:D:D


A török uralom miatt,egyikünk sem lehet biztos benne,kiben csörgedezik török vér...:) Akkoriban az volt a "szokás" hogy mindegy kinek a kakasa csinálta,lényeg,hogy a mi tyúkunk tojta...:)

746. Fiatal nő (válaszként erre: 741. - Urbanszkyviki)
2013. júl. 13. 19:47
Tényleg.
2013. júl. 13. 16:18
15 kép is érkezett a naplòba.
2013. júl. 13. 14:55

Diána támadásár Szümbül veszi észre.Diána azonban ügyesen kimagyaráza magát.Azt állitja hogy a háremhölgyek akarták megtámadni Hürremet és ő csak megmentete azzal hogy megölte a háremhölgyeket.Hürrem Szümbülel távozik a fürdőből és hangsùlyoza hogy Diána mentette meg és mostmár megbizik benne.Szümbül viszont gyanakszik.

Másnap Máhidevrán viszamegy Mániszába ám előtte elintézi hogy Musztafa mégse menyen hadba hanem maradjon a palotába uralkodni amig mindenki más távol van.

Báli Bég meguszta a támadást és csatlakozik a hadjárathoz.

Hatidze 40nap gyász ùtán haloti tort tartott ahol Afife is volt.Afife is megdöbben a Hürremet ért támadáson és keresni kezdi a felelős a palotában.Afife is kihalgatja Dianát és gyanakszik rá.Hatidze türelmetlenül várja a hireket.Ehelyet Sah érkezik hozzá és leorditja a fejét hogy mért nem tud türelemel lenni.Ìgy tudni fogják hogy ő áll a támadás mögöt.

Esmahan beleszeret Mehmetbe és kéri Mihrimahot hogy segitsen neki öszejöni vele.Àm Mehmet Klára abortusza òta nem akar szòba állni Mihrimáhhal,őt hibáztatja.

Afife a nyomozásal arra jutt hogy a Diána lehetett a támadò de nincs bizonyitéka,de az is kiderül hogy Mercan aga aki Sahhal érkezett azért jött hogy Hürremet eltávolitsa.

A szultán ellen támadás készűl.Biznak benne hogy a szultán most is mint minden hadjárat előtt álruhában megnézi a piacot és ott megtámadhatják.Sah azt tanácsolja a szultának küldje Hatidzét Maniszába hogy ne emlékeztese minden Ibrahimra.Igy is lesz.Gülfem amint megtudja beront Hürremhez hogy biztos ő akarja igy eltávolitani Hatidzét holott Hürrem erről még nem is tudd.A szultán Hatidzéhez megy tisztázni hogy nem Hürrem ötlete Manisza.

Amikor odaér látja Hatidzét hegedülni és Ibrahimhoz beszélni.Amikor Hatidze meglátja űvöltve az arcába vágja hogy nem megy el és ő akarta megöletni Hürremet hogy éreze ùgyanazt a fájdalmat amit ő.A szultán szomorùan anyit mond el kell mened hùgom.Majd közli hogy Sah fog az ő palotájába lakni amitől Hatidze csak még dühösebb lesz.

A szultán elleni támadást a piacon Báli Bég meghiusitja.

Szelimel Bajazid veszekszik mert a szultán Szelimet is magával viszi a haditáborba.Bajazid ezùtán azt mondja hogy ő erősebb és neki kéne menni.Majd öszeverekednek.Niger meglátogatja Sahhot és meglepődik hogy Sah eltünzete a falfestményeket,ikonokat de még a szultán portréját is

.Kérdi mikor állnak bosszùt Hürremen,Sah majd ha a szultán elment.Musztafa nem akar a nagy palotába maradni és ő is viszatér Maniszába.Eltelt egy hònap amiòta a szultán hadba indult.Hürrem Sahhoz hivatalos vacsorára.A vacsora közben Szümbül ront be hogy Musztafa herceg egy sereget küld anagy palota felé.Azzonal térjen visza a palotába mert egy katona várja és vele Hürremel akar beszélni.Mercan aga is érkezik és levelet ad Sahnak.Sah azzonal felkiállt hogy Hatidzének elment az esze és ő irányitja Musztafát!Hürrem Musztafa pasával akar beszélni,a pasa csak anyit mond Musztafa herceg biztos megkapta a hireket.

Hürrem:Milyen hireket? Miről beszélsz?

Musztafa pasa:A szultán megsebesült,a hercegekről nem tudni semmit.Musztafa a trònért jönn.Hürremben megfagyott a vér is.Csak áll mint egy szobor.

2013. júl. 13. 13:08

Sah szultána,Szulejmán,Hatidze és Bejhán testvérek.

Máhidevrán csak ágyas,Hürrem feleség lesz.

2013. júl. 13. 12:10
Ki az a Sah???
2013. júl. 12. 21:56
Sziasztok. Mostanában csak néha bekukkantok, és olvasok, ha egyáltalán van időm. De az most meglepett, hogy Mahidevran nem is volt Szulejmán felesége - ez tényleg így volt?
740. Fiatal nő (válaszként erre: 736. - Megi04)
2013. júl. 12. 19:40
Pedig nekünk Sadikának kellene drukkolnunk. :D
739. Fiatal nő (válaszként erre: 736. - Megi04)
2013. júl. 12. 19:39

Epizód? Én az ő szavukra sokat nem adnék. Akkora blődségeket hordtak össze, hogy nevetséges.

Persze ettől még valóban konzultálhatott pszichiáterrel. Én egy interjúban hallottam tőle, hogy letámadták az írók a történelmi háttérrel, mert fogalma nem volt róla, Hürremről meg végképp semmi. :)

738. Fiatal nő (válaszként erre: 735. - Megi04)
2013. júl. 12. 19:37
Egyébként Szulejmán nem Mahidevran férje. Szulejmán hivatalosan nem a férje. Majd csak Hürremé lesz. :)
737. Cippora (válaszként erre: 735. - Megi04)
2013. júl. 12. 19:06
Mondasz valamit :D
736. megi04 (válaszként erre: 727. - Ardilla)
2013. júl. 12. 19:01

Szádika nekem is ellenszenves..:( Igen,pontosan ezért,amit leírtál róla.


Hürrem karakteréről,azt olvastam,a színésznő,direkt "órákat vett" egy pszichiátertől,hogy hogyan legyen konok,akaratos,gonosz.Szóval építgette,gyakorolta ezt a morcos,gonosz,hisztis,féltékeny "Hürremet"..:)

735. megi04 (válaszként erre: 733. - Cippora)
2013. júl. 12. 18:57

Hát te megértenéd,mert "ilyen nevelést" kaptál.:)

De őt úgy nevelték,hogy HÁREMBEN kell élnije,és a férjének annyi ágyasa lehet,amennyit akar:)Nem csak őt,akkoriban minden lányt így neveltek,ez volt a természetes.

734. Robelin
2013. júl. 12. 18:21
nem nézem
733. Cippora (válaszként erre: 728. - Fiatal nő)
2013. júl. 12. 17:20

Én is megértem Mahidevránt.Ő volt a feleség,Hürrem úgyszólván a "harmadik".Megnézném ki viselkedne másképp mint ő,én biztosan nem.

Viszont érthető Hürrem is,hogy ha már rabszolgasorba került,próbál minél magasabbra törni.

Igazából mindenki érthető,minden negatív szereplő is (Szádika is) mindenki próbál életben maradni.

732. Fiatal nő (válaszként erre: 729. - Ardilla)
2013. júl. 12. 15:27
Hát nem tudom. Szerintem alapból piszok nehéz beletörődni, hogy a férfi, akit szeretsz, nem csak a tiéd. Én legalábbis képtelen lennék rá. Akkoriban nyilván valamennyire ennek tudatosítására nevelték a nőket és nem volt akkora sokk, de azért mégis csak ott motoszkál a kisördög, szerintem ez kikerülhetetlen. Pláne, ha ez az osztozkodás úgy jön ki, hogy én jövök ki belőle rosszul. :) Alexandrának meg pláne nehezebb volt, hiszen ő más kultúrából érkezett, eleve monogámiára nevelték. A kedves papa is pap volt... :) Talán ezért is volt ő sokkal vérmesebb. :)
731. Fiatal nő (válaszként erre: 730. - 46f2f563a1)
2013. júl. 12. 15:23
Tudom. Azért is írtam, hogy nem lesz egy sikeres házasság. :)
730. 46f2f563a1 (válaszként erre: 728. - Fiatal nő)
2013. júl. 12. 13:04
Nigear és Matrakcsi házasága csak állházaság Nigar sose szerete őt és ekkor már bőven Ibráhimal van.A nászéjszakáján is Ibrahimal lesz.Matrakcsi nagyon szerencsétlen ami a szerelmet illeti.
729. Ardilla (válaszként erre: 728. - Fiatal nő)
2013. júl. 12. 09:40

Megnyugtat, mert Nigart kedvelem. Furcsa, hogy nem jönnek ki egymással, mert egyenként tök normális mind a kettő.


Mahidevránból a Hürrem hozta ki az állatot. Ha az elején normálisan rendezik a viszonyukat, akkor most mindenki boldog lenne. Néha valamennyit a Mahidevrán is kapna a szultánból, talán elég is lenne neki, és nem bánná, ha Hürremmel többet lenne. De akkor miről szólna a sorozat? :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook