Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról fórum

Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról (beszélgetős fórum)


2013. júl. 23. 06:10
Nem elég, hogy a nézettség apad, de szerda esténként a TV2 berakott egy török thriller(???????) sorozatot, ami az Ezel készítőitől származik, csak épp a TV2 alaposan megvágva adja, lényeges elemeket eltüntetve belőle, holott nem is indokolt, csupán így rövidítik le az eredetileg hosszú részeket. Igaz, annak 5-6% volt a nézettsége múlt héten, míg a Szulejmáné 22%. De valóban tehetnék előrébb nem csak a Szulejmánt, hanem az összes esti sorozatot, mondjuk a híradó után, mert sorra alszok el a Dr. Csonton is, meg mindegyiken, ami érdekelne.
817. 712a5d68c1 (válaszként erre: 816. - 46f2f563a1)
2013. júl. 22. 21:59
Köszönöm szépen.
816. 46f2f563a1 (válaszként erre: 814. - 712a5d68c1)
2013. júl. 22. 21:37
Persze ezùtán odaìrom.
2013. júl. 22. 21:36

10 kép a tegnapi szöveghez.

Ma sajnos nem tudok irni de holnap itt vagyok ismét.

2013. júl. 22. 20:25
Kedves lipe, rendszeresen olvasom a történeteket. Nagyon jó, hogy leírod a tartalmakat - köszönöm. Lehetne egy olyan kérés, hogy írd ki melyik évfolyam, hanyadik rész? Köszi!
2013. júl. 22. 18:50

Nem csodálkozom, hetente 1 rész az is éjjel.

De az éjjel nappal Budapest az megy rendes idöben, fertö az a müsor

2013. júl. 22. 18:01
A 3-4-dik évadott állitòlag azért nem veszik meg mert a nézetség nem éri el azt a szintett amit elképzeltek.
811. Trixyke
2013. júl. 22. 00:18

Hát elég érdekes,levetítik a 2 évadot...aztán ennyi!??

Azért rem megvásárolják végig!

2013. júl. 21. 18:17

Szultán Hatidzével és Sahhal találkozik.Szégyeljétek magatokat.A saját testvéreim árùltak el.Elvetétek Ibrahim vagyonát először a kincstártòl majd a néptől.De ne féljetek meg lesz ennek még a következménye.Hatidze ùgy döntöttem ideje ùjbòl férjhez menned,magam választok megfelelő pasát számodra.Nem Szulejmán soha többé nem megyek férjhez.Nem kérdeztelek Hatidze,kijelentem hogy férjhez mész és kész.Sah ekkor elárulja hogy Báli Bég is benne volt az egészben és a kincseket neki kellett volna elszálitani.A szultán megdöbben majd kihajitja hùgait.

Sah találkozik Báli Béggel és közli vele hogy ahhoz hogy megvédje feleségül kell vennie a lányát Esmahant.

Mihrimah ezalatt kapja meg Báli Bég levelét melybe megirja hogy ő nem szerelmes belé és Mihrimah is kerese máshol a boldogságot.A pasák Piri pasának a zendüléséről beszélgetnek.Rüsztem arrogáns és azt mondja hogy neki is Musztafával kéne tartania mivel ő ismeri Piri pasa területeit.Rüsztem Hürremel is találkozik és azt javasolja hogy intéze el hogy Musztafával tarthason majd ő elbuktatja és nem tér visza.Azt is mondja hogy jò lenne ha ő Hürrem is részt vehetne a Divánon a fiai érdekébe.Hürrem majd én mindenről gondoskodok Rüsztem.

A szultán elmegy Hatidzéhez,Gülfem is ott van.Gülfem figyelmezteti Hatidzét hogy ha most nem lesz észnél még a gyerekeit is elvehetik tőle.A szultán közli Hatidzével hogy kijelölte az ùj palotát ahol a gyerekeivel és leendő férjével élhet.Hamarosan megismerheti a férfit.Miùtán a szultán és Gülfem távozik Sah és Hatidze beszélnek.Sah ùgy gondolja hogy ez jò megoldás Hatidze viselkedésére ám Hatidze nagyon ellene van és azt mondja van még egy lehetőség.

Gabriella egy nagyon diszes értékes tükrött ad Máhidevrának ajándékba.Azt mondja ha tiszta lelkü ember néz bele a legszebb arcát látja de ha bűnös lélek néz bele a tükör össze törik.Máhidevrának már nagyon terhére van Gabriella.

A kertbe Hürremék és a szultán Bajazid és Szelim ìj párbaját nézik.Szelim láttva hogy Bajazid sokal jobban teljesit tönkre teszi a saját ijját.Bajazid megjegyzi hogy Szelim ügyetlen.Ezzel kihivja a szultán haragját.Majd a szultán Hürremet okolja a hercegek viselkedése miatt.Niger elmondja Sahnak hogy a lánya Esmahan titokban találkozgatt Báli Béggel.Emiatt Mihrimah össze veszik Esmahannal és Báli Béggel is.Rüsztem váratlanul felbukan Musztafa hadseregénél bármilyen informáciò nélkül.Musztafát meggyőzi Piri pasa hogy hamisan vádolják és Iskender pasa kelti a gyalázatos hireket.Musztafa Iskender pasát fejezteti le Piri pasa helyet.Ennek Rüsztem nagyon örűl hisz Musztafa nem engedelmeskedett a szultán parancsának és mást fejeztettet le.Elrendeli hogy erről azzonal értesitsék a szultánt.A szultán hirt kap hogy Sarlken pasa bedűhitette a keresztényeket és lázad.Szulejmán Husrev pasához akarja adni Hatidzét.Hürremnek nem tetszik Sah terve hogy Báli Bég és Esmahan összeházasodjonak.Hatidze Gülfemtől értesül leendő férjéről és sirva fakad.Hürrem a palota egyik régi részébe megy és ott találja Mihrimahot és Báli Béget.

(Ebben a részben sok pasa szerepel ìgy csak a legfontosabbak nevét ìrtam ki)

2013. júl. 21. 17:33
Mennyi része és évada van a sorozatnak? Az RTL a nézettség miatt nem veszi meg? A Tv műsorai tele vannak kommersz akciókkal és töketlen vígjátékokkal. Ez kell az országnak? Szégyen!
2013. júl. 21. 16:44

Nincs értelme lassìtani mivel a 3-4-dik évadot a magyarok nem vették meg.Ìgy akkor semm fogják tudni kiről van szò ha lelassutok.Aki nézi a naplòba a képeket az tudja ki kicsoda.Ismeri a szereplőket.Ìgyekszek a képeket a történethez igazitani.

Irom tovább ahogy jònak láttom!

Üdv Hajni

807. Cippora (válaszként erre: 805. - Hmv.)
2013. júl. 21. 07:42
Én tudom.Ha meg mégsem,akkor kérdezek :)
806. CsillagTM (válaszként erre: 805. - Hmv.)
2013. júl. 20. 23:06
sztem meg tök jó, h ennyi mindenről ír.
805. Hmv. (válaszként erre: 803. - 46f2f563a1)
2013. júl. 20. 21:34

Én is köszönöm, hogy ilyen sok energiát fektetsz a fórumba, de kérlek, kicsit lassíts!


Szerintem a nagy többségnek már fogalma sincs, hogy kikről írsz, annyira előreszaladtál.

804. 46f2f563a1 (válaszként erre: 802. - Trixyke)
2013. júl. 20. 19:44

Köszike! Erre nem is gondoltam,hogy valaki csak ezért regisztrál.Bár májusba és juniusba sokminden beleszòlt az írásba családi és egészségügyi gondok azért próbáltam irni.Most hogy ezzek a gondok lassan megoldòdnak ígyekszem pòtolni az ìrást,képeket és idő is van rá.

Bár a képekel még mindig lemaradás van mert néhány ùj szereplőről nem találtam megfelelő képet,de igyekszem.

Üdv Hajni

803. 46f2f563a1 (válaszként erre: 802. - Trixyke)
2013. júl. 20. 19:38

Valaki kérdezte mi a 3-dik évad befejezése.

A befejezés Hatidze halála.

Nemsokára odaérünk.


A szerbek bejelentetèk hogy a 4-dik évadott is megveszik,így azt is tudom majd írni.

802. Trixyke
2013. júl. 20. 17:43

Sziasztok!

Lipe!Csak azért regisztráltam az oldalra,h a fórumot olvasgassam és a képeidet is lássam.Annyira jó,így csak jobban várom a köv. részeket,olyan izgi!

Nagyos ügyes vagy,elég sok időt és energiát fektethetsz ebbe!Köszönöm neked!

További kellemes hétvégét mindenkinek!

2013. júl. 20. 17:41

13 kép is érkezett.

Tegnap nem tudtam irni ismét a családi gondok miatt.

2013. júl. 20. 17:08

Hürremhez Saliah viszi be a füstölőket.Amikor Farie bellép Hürrem a füstől félig ájultan rátámad.Hürrem azt hallucinálja hogy Faire meg akarja ölni.Rákiált ki vagy te? Faire mondja hogy az igazi neve Diána és ő a szolgája.Hürrem nem hisz neki és hadonászni kezd a fáklyával.Ekkor érkezik Szümbül és látja hogy Hürrem a teraszon hadonászik és majdnem elájul.Gyorsan elkapja és az ágyra teszi.Faire ablakot nyit hogy kimenyen a füst.Szümbül nem érti honan a sok füst.Hürrem kezd magához térni és mondja hogy Faire meg akarta ölni.Szümbül mondja hogy nem akarta megölni ő is látta csak ismét halucinált.Szümbül kérdezi Hürremet hogy honann volt a sok füst de nem emlékszik.A szultán amikor értesül azzonal Hürremhez siet.

Rüsztem észre vette hogy Mihrimah és Báli Bég tetszenek egymásnak.Rüsztem emlékezteti Bali Béget hogy ne is álmodjon Mihrimahròl mert ùgy jár mint Àjbigével.Csak ezzùtal nem Musztafa hozza meg a döntést hanem a szultán.A pasáknak nem tetszik Lütfi pasa viselkedése és biztosak benne hogy Sah elintézi hogy férje legyen a Nagy Vezér Ayaz pasa helyet.Lütfi máris ùgy viselkedik mint a Nagy Vezér és ez Sahnak semm tetszik.Figyelmezteti a férjét hogy Ibrahim is az aroganciájának és önteltségének lett az áldozata.Rüsztem még mindig az eltünt Ibrahim javai ùtán kutat.Sah és Hatidze észre veszi hogy egyik kémüket Salih agát Hürrem lefizette.A szultán Dzsihangirral elmegy megnézni hogyan kell matrakozni,Szelim és Bajazid is velük tart.Amikor odaérnek a szultának eszébe jut hogy Szelim rosszùl lett egy lefejezésnél.Ekkor Bajazid kijelenti hogy ő erősebb Szelimnél és mindjárt legyőzi.A szultán rászòl.A szultán megkéri Matrakcsit hogy matrakozon vele hogy Dzsihangir is lássa hogy kell.El is kezdik de a szultán hirtelen Ibrahimot látja Matrakcsiban és ùgy indul neki mintha meg akarná ölni.Ettől megriadnak még Báli Bég is.Aztán hirtelen észre veszi magát eldobja a sisakot és a matrakot és dühösen odébb megy.Sahin agát Sah megfenyegeti hogy tudja hogy Hürrem lefizete és le fogja fejeztetni.Az aga Hürremhez megy aki azt mondja hogy ne féljen az emberei megvédik.

Mihrimah egy áll levelett kap Báli Bégtől.Szerencsére mielőtt gond lenne belőle rájönnek.Mihrimah Esmahant(Sah lányát) gyanusitja hisz ő az egyetlen aki tudd az érzéseiről.Azt nem sejti hogy Rüsztem is rájött.Sah közli Fairevel hogy tudja hogy irt levelett Máhidevrának,de mostmár őt Sahot kell szolgálnia.Gülfem érkezik és látja Fairét távozni majd elmondja Sahnak hogy Hürrem nagyon roszùl volt és majdnem leesett a teraszròl de Faire megmentette.

Gülfem távozása után Sah azzonal hivatja Mercan agát.Megbiza hogy Sahin agát ölje meg és tájékoztatja hogy Faire is kezd veszélyt jelenteni és tartsa szemmel.

Faire este félre hivja Sihan agát ott Cafer agga megöli és mondja hogy menyen vele Faire Mercan aga majd gondoskodik Sahin testéről.Faire érzi hogy veszélyben van.Cafer aga megtámadja de sikerül kivédeni a sikoltását Hürrem és Szümbül meghaják és odasietnek.Ekkor Cafer Hürremre támad de Faire leszùrja a tőrével.De Faire is megsérült és elájul.Amikor elláták és magához tér Hürrem kérdi Fairétől ki is ő valòjában.Faire elmondja hogy Máhidevrán szolgálòjaként érkezett.A fürdőben meg kellett volna ölni de Szümbül odaért csak ezért maradt életben ő Hürrem.Faire elmondja hogy Máhidevrán távozáskor Sah és Hatidze szolgálatával bizta meg és most Sah akarta őt és Sahin agát is megöletni mert tùl sokat tudd.Elmondja hogy nem tudja pontosan milyen mérget használt a boszorkány és mit tettek a füstölőkbe.De miùtán eltelt egy kis idő amig Hürrem mellett volt látja hogy félrevezeték a szultánák és már nem akarja megölni Hürremet.Hürrem és Szümbül kimenek a folyòsòra.Szümbűl szerint nem bizhatnak benne.Hürrem viszont ùgy gondolja ha egy ellenségből barát lesz az a legmegbizhatòbb.Hisz egykor Szümbül is ellene volt és most ő a legmegbizhatòbb szolgája.A piacon Ibrahim vagyonának egy részét árverezik.Hatidze megkéri Matrakcsit hogy néhány dolgot vegyen meg neki.Máhidevránt idegesiti Gabriella hogy még mindig nem távozott és kártérités ként a hajòjiért amit a janicsárok elvettek adòmenteséget két egy évig Genoviának(Dzsenòviának)Musztafa megemeli a janicsárjai bérét.Sah ellintézi hogy Mercan aga a palotába maradhason és kimagyaráza a gyilkoságokat.Hürrem észre veszi hogy Esmahan szerelmes Mehmetbe.Mehmet azonban a testvérének tekinti.Sah figyelmezteti Hatidzét hogy ne vegyen meg tùl sok dolgott ami Ibrahimtòl maradt mert rájuk Sahra és Hatidzére terelődhet a gyanù hogy náluk van az eltünt pénz és egyebek.Ez a vásárlás ùtán Rüsztembek is ez jutt rszébe.Amikor a szultán megtudja hogy Musztafa megemelte a saját janicsárainak bérét és Barbarossa kapitány is nála maradt nagyon mérges lesz.Gabriella szolgája Benito azt mondja neki hogy minél közelebb kerül Musztafához annál közelebb kerül a testvéréhez Lukréciához.Gabriella ùgy tudja hogy Lukrécia halott.

Máhidevrán megpillantja az unokáját egy háremhölgyel játszani.Ő Rumeysa de a valòdi neve Lukrécia.

Sah meggyőzi Hatidzét hogy Ibrahim pénze és javai nem maradhatnak a palotába.Èpp egy kocsira pakolják fel amikor feltünik Rüsztem.Ledöbbenek,majd Rüsztem bejelenti a szultán érkezését ettől totál lefagynak.Rüsztem tájékoztata a szultánt a gyanujáròl ezért érkezik.Amikor a szultán a saját szemével látja testvéreit a kincsekel megpakolt kocsi melett ùgy érzi elárulták őt.

Rares pasa elárulja a szultánt nem adòzik ésa lengyeleket is megfélemlitette majd Ferdinánd hercegel és Franciákal fogott össze.Kiadják a parancsot le kell fejezni és más kell a helyére.

Piri pasa is zendülést tervez Tasmán és Menulah tartományokba.Piri pasa lefejezését is elrendeli a szultán és mivel Musztafa közelebb van rá biza az ügyet.Ha már megemelte a janicsárok pénzét dolgozonak meg érte.

Rüsztem és Hürrem azon tanakodnak hogy mit fog tenni a szultán Sahhal és Hatidzével most hogy lelepleződött.

799. Cippora (válaszként erre: 796. - Fiatal nő)
2013. júl. 19. 20:27

Nem tűnik hihetetlennek,a szomszéd teremben is ordított mellettem egy nő,le is állították,hogy fejezze be a hisztit.Nem arról van szó mikor a végén rá ordít kettőt az ember vagy kissé artikulálatlan hangnemben nyom,de nem üvölt mint a fába szorult féreg.

Igen lehet látványos,csak nekem személy szerint nevetséges volt...

798. Fiatal nő (válaszként erre: 797. - Fiatal nő)
2013. júl. 19. 20:12
meg fogom nézni újra a SZERDAI részt --> bocsánat, elírtam
797. Fiatal nő (válaszként erre: 791. - 45f5ce422c)
2013. júl. 19. 20:11

Szerintem ott el kellett (volna) telnie egy évnek. Ha most tényleg jön majd Bayezid: ő valójában 2 évvel Selim után jött a világra. Tehát itt megint volt némi időzavar/csavar. Selim 1524-ben született, Bayezid 1526-ban. Ha tartják magukat ehhez, akkor már rég nem volt szó gyermekágyról...


De most picit én is össze vagyok zavarodva, meg fogom nézni újra a következő részt és figyelek ezekre az időkre/jelenetekre. Ennyire csak nem voltak pancserek, hogy ilyen látványosan elszúrják. Bár ki tudja, megmondták, hogy csak szórakoztatni akarnak és nem feltétlenül maximálisan hiteles forrásként szolgálni...

796. Fiatal nő (válaszként erre: 786. - Cippora)
2013. júl. 19. 20:06
Amikor meg én születettem, más is szült és anyám mondta, hogy elképesztően ordított, mint a fába szorult féreg. Szóval van ilyen is, akármennyire is hihetetlennek tűnik. Nem valószerűtlen. Lehet, hogy ritkább, mint a csendes szülés, de nagyon is létezik. És nyilván a filmekbe ezt a verziót teszik be, mert sokkal "látványosabb".
795. Fiatal nő (válaszként erre: 785. - Dorka12345)
2013. júl. 19. 20:04

Dehogy volt 5. A sorozat indulásakor volt 6 éves! Most 9. Épp ideje volt lecserélni a kissrácot.


Amúgy meg ha most tényleg Bayeziddal várandós Hürrem: akkor megint ugrottak plusz egy évet(?), mert Bayezid 2 évvel Selim után született, vagyis 1526-ban. Ez az idősík tényleg elég problémás náluk. De a gyerekek öregedését én nem bánom, egyszer csak le kellett cserélni őket, hát most gondolták úgy a készítők, hogy eljött az ideje.

794. Ardilla (válaszként erre: 793. - 46f2f563a1)
2013. júl. 19. 07:36
Szerintem kivárták, mert a keleti népeknél ez eléggé le volt/van szabályozva. Pl. a zsidóknál is van tisztulási időszak, amikor a nő nem érintkezhet a férfival. Csak a sorozatban, hogy úgy mondjam, az utóbbi időben elég lazán kezelik az idő kérdését, és ezért nekünk, kedves nézőknek, tökre úgy tűnik, hogy a gyermekágyból egyenesen az erdei nyoszolyára mentek turbékolni. :-)
793. 46f2f563a1 (válaszként erre: 791. - 45f5ce422c)
2013. júl. 19. 00:07

Nem nem várták ki és igen találkozott Leòval.


Naplòba 6 ùj kép van.

2013. júl. 19. 00:01
amúgy tegnap pont a végét nem láttam. mi volt? találkoztak Leoval?
791. 45f5ce422c (válaszként erre: 787. - 46f2f563a1)
2013. júl. 19. 00:01
akkor még a gyermekágyat se várták ki?:) bocs de nem tudok elvonatkoztatni ezektől a dolgoktól, nekem is van kisbabám..:) szerintem tök nem életszerű h a frissen szült kismama máris ágyba bújik..
790. 45f5ce422c (válaszként erre: 777. - Cippora)
2013. júl. 18. 23:58
hát igen..én már szültem 2szer, az elsőt nehezen, 13óra után, a másodikat 4 óra vajúdással, de itt is eljött az a pont amikor azt mondtam kész, nem bírom, és ezt mégegyszer tuti nem csinálom...:) a szuszt alig birtam kinyomni magamból nemhogy üvölteni meg leordítani embereket magam körül:) na de ez film, gondolom hatásosra akarták, az amerikai filmekben is furák a szülések:)
2013. júl. 18. 23:53

Hürremet visza viszi Szümbül a palotába.Orvost hivnak és Mihrimahot.Az orvos elmondja hogy egy lassan hatò mérget kapot de sajnos ezt a mérget nem ismeri.Csùpán egyszer látott ilyen esetett de annak rossz vége lett.Nagyon megijednek.Hürrem arra kéri Mihrimahot hogy bármi is történyék vigyázzon a testvéreire.Hürrem és Mihrimah Sahhal találkozik Niger is jelen van.Kérdezik mit és miért tettek? Niger válaszol mérgett és fekete mágiát használtak ellened.Sahtòl,Hatidzétől és tőlem is elvetted Ibrahimot,csodálkozol hogy boszùt állunk? Hatidze nagyon kegyetlené vált miòta nincs Ibrahim nem is várhatál mást.

Erre Hürrem:"Ibrahim pasa teste távozott de ùgy tünik a lelke nem.Ha én meg kell hogy haljak akkor az ő lelke is.De az én lelkem itt marad és nem lesz ki elpusztitsa!"

Hürrem ismét elájul.Amikor magához tér az ágyában fekszik az ágy szélén Szulejmán.Mindenki más is a szobában tartòzkodik.Amikor a doktor a szultának is elmondja hogy mi történt és ezt Niger is megerősiti a szultán égtelen haragra gerjed.Niger azért árulja el őket mert Hatidze elvete a lányát Sah peddig szintén szeretője volt Ibrahimnak.

Hürrem karján megjelenek a piros foltok.Faire(Diána) informálja Hatidzét hogy Hürrem nem emlékszik semmire és beteg.Hatidze ránézz a boszorkányra és mosolyog majd gazdagon megjutalmazza.Niger később titokban felkeresi Hürremet.Hürrem azt mondja ha nem tünik el azzonal a fejét veteti.Szümbül ki akarja dobni de ekkor Niger elmondja hogy Hatidze kényszeritette hogy ezt tegye.Hatidze azt mondta ha nem teszi meg végez a lányával és amiòta Ibrahim meghalt nem láthata a lányát.Neki már senkije sincs a lányán kivül.Niger volt aki a rongyott Hürrem arcára szoritotta.

Hürrem elmegy és beront Hatidze palotájába.Kérdőre vonja Sahot és Hatidzét.Sah is dühös mert ő semm tudott Hatidze tervéről és nem érti hogy Hürrem hogy hihett Nigernek.

Hatidze este viszatér a topkapi palotába és visza adja a szultának azt a gyűrűt amit tőle kapott az esküvőjére.Erről eszébe jutt Ibrahim később hegedüt hall amikor kinéz Gülfem teraszán Hatidzét látja hegedülni ez még jobban felzaklatja.Már Gülfem is kezd félni Hatidzétől és nem tudja hogy egyáltalán eszénél van e.Hatidze ott marad éjjelre.Hürrem éjjel felriad és hallucinál.Lemegy Gülfemhez és Hatidzéhez és ordibál a hallucináciòkhoz.Hatidze elégedetten mosolyog.Gülfem riadt.Szümbül és Afife érkezik Hürremért.Hürrem orditva kérdezi ki ez az idegen nő?

Afife mondja hogy ő Saliah és Hatidze hozta magával Maniszábòl.Hürrem másnap lemegy a hárembe de ismét elájul.Amikor magához tér Szümbül viszakiséri a szobájába.Hatidze közben a szultánál volt és emlékezteti az igéretére mi szerint ibrahimot nem öleti meg.A folyòsòn Hürremel is találkozik Hatidze.Hürrem megvádolja ismét hogy a betegségéről ő tehet.Hatidze ezt feleli:"Ez semmi,a poklokat fogod megjárni.Azt is megbánod hogy megszűletél."

Hürremnél elszakad a cérna és rátámad.

A szultán a bíróval találkozik.Megkéri hogy keresen megfelelő területet mert szeretne egy palotát Hürremnek épiteni.A birò észre veszi hogy valami agasztja a szultánt.Rákérdezz de a szultán tagad.A szultán egy koronát kap ajándékba Danilòtòl akit a Franciák küldtek.A korona a győzelmét szimbolizálja és azt hogy ő a szultán a világ ura.A szultánt Rüsztem értesiti hogy Ibrahim vagyonának egy része eltünt miòta Hatidze viszatért.A szultán utasitást ad hogy kutasák át Hatidze palotáját Ibrahim eltünt vagyona ùtán.Hatidze azzonal a szultánhoz megy és mindenfélét a fejéhez vág.A szultán kidobatja a palotábòl.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook