Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerteném tudni, hogy más 3 vagy több gyermekes anyának, hogy van ideje mindenre? fórum

Szerteném tudni, hogy más 3 vagy több gyermekes anyának, hogy van ideje mindenre? (beszélgetős fórum)


1 2
34. supin (válaszként erre: 28. - 91659176d7)
2010. júl. 28. 20:01

Bocs...de nem értelek???

Ha ilyen sik-ideg vagy mért akarsz még egy bébyt???

Anyagiak???

33. supin (válaszként erre: 30. - Mmacus)
2010. júl. 28. 19:59
Nagyon igaz!!!Ezt jobban nem tudtam volna megfogalmazni. Három lányos anya vagyok és már három unokás mami....Sziasztok!!!
32. SF
2010. jan. 31. 22:00
Hogy van ideje? Erre én is kíváncsi voltam, de sosem derült ki. Én fontossági sorrendet állítottam fel, ahol mindig a gyerekek kerültek a dolgok elejére. Félretettem a vasalást, ha valamelyik szomjas volt, vagy ha a rajzát kellett csodálni. Az se érdekelt, ha este még nem volt rend. Nem lóverseny ez!
2009. aug. 21. 09:21

NO BABY!!!!!!

Mejött a ciklusom 23-dik napján.

Többieknek sok sikert.

30. mmacus
2009. aug. 20. 21:46

Kedves anyukák!

Türelem.

Nekem is három gyermekem van, már nagyok.

DE!

Amikor kicsik voltak, folyton az volt az érzésem, összecsapnak fejem fölött a hullámok, sírtam, egy csődtömegnek éreztem magam anya, és háziasszony és feleségként is.

Pedig csak egy fontossági sorrendet kellett volna felállítani.

Hej, de könnyű okosnak lenni, 10-15 év után:)

Első a gyermek, a többi le van sajnálva. Hogy nincs minden nap kitakarítva? Nincs minden patent rendben? Esetleg nem vasalunk ki néhány pólót? Uram bocsá, van amikor nem jut idő főzésre, és hideg ebéd van? Ugyan már! Ezek elfelejtődnek. DE A GYEREKEKKEL HA NEM FOGLALKOZUNK ELEGET, TÜRELEMMEL, ÖRÖK LELKIISMERETFURDALÁS. hIGGYÉTEK EL. tÚLVAGYOK EZEN. a HARMADIK GYEREK UTÁN LETTEM KICSIT "NORMÁLISABB". Bocs a nagybetűért, nincs kedvem újraírni:)

Szóval, örüljetek minden percnek, amit a gyerekekkel vagytok, élvezzétek, és ne görcsöljetek azon, hogy mire nem jut idő. Majd fog, ha nagyobbak lesznek.

Egy pillanat és úgy felnőnek...hogy csak emlék marad minden.

Örülök, ha elolvasta valaki.

2009. aug. 20. 21:39
Én egyedűl nevelek hármat és fogalmam sincs de nekem soha nincs időm semmire!11év ,7év,és 6hó.
2009. aug. 8. 16:15

Sziasztok!

27 éves vagyok két gyerköcöm van. Armandó 4 éves, Amira 20 hónapos. Néha annyira felidegesítenek, hogy sírok. Armandó fiam nagyon rossz és eleven.

A párom aki mindenben segít ő csak röhög rajtam amikor idegeségemben sírok.

Most szeretnék még egy babár, de nem tudom, hogyan fogom bírni idegileg. A vitamint meg kiprobálom amit írtak itt.

2009. aug. 8. 15:54
Minden elismerésem a tiétek,hogy több gyereket tudtok nevelni és még mellette házimunkát ellátni,dolgozni:)nekem ez nem menne.
26. 8559ed0e1b (válaszként erre: 20. - Senico)
2009. aug. 8. 15:52

Szerintem mindenkinél van kiborulós korszak.Nálunk csak egy gyerkőc van,mégis néha borul a bili...

Nem szeretem ha "másokhoz" hasonlítgatnak,mert minden ember más.Ami "másnak" megy,az nem biztos hogy nekem is menni fog.

Egy gyereknél sem lehet ide-oda elmenni,legalább is mi nem tudunk mert nincs senki aki vigyázna a gyerekre.Hát még 3 gyerkőc mellett nehéz lehet.Én is így éreztem magam amíg otthon voltam,én sem jártam sehova,sokszor úgy éreztem magam mnt egy háztartási alkalmazott mindig csak a mosás,főzés,takarítás,és ha azt gondoltam volna most jut idő magamra is hát ilyen sosem volt!

De most már jobb a helyzet mert Ákos oviba jár én melózom szóval emberek közt vagyok.

25. Arka (válaszként erre: 24. - Gyerekeim)
2008. aug. 30. 21:45
Tényleg büszke is lehetsz rá. Azért látod csak van eredménye a sok erőlködésnek (nevelésnek, szeretetnek)...
2008. aug. 30. 14:02
Köszönöm mindenkinek a segítséget megpróbálom a vitamint hátha segít.Főleg most,hogy munkahelyet váltottam és így igaz havi szinten több napot vagyok itthol de óra számba viszont 12 órázom,s mellette pedig szombatonként mennék suliba is.Amúgy nem nagyon van segitségem mert anyósék egyáltalán nem vállalják be a gyerekeket még amikor itt vannak nálunk se.Anyukám meg a másik eset igaz ő mindig mondja,hogy segit de amikor szólunk akkor meg nagy szájhuzogatásokkal jön segiteni.Szóval Anyósom arra se képes,hogy egy két tányért elmosogason hanem ha haza érek és a férjem is dolgozik akkor este 10 után vagy reggel mosogatom el.Na meg ha ők vannak a gyerekkekel és nem vagyok itthol akkor is elnézi,hogy a 15 éves nagyfiunk fürdeti és vacsiztassa meg a két törpét akik 9 és 4 évesek.Szóval ennyit a segítségről.Még jó hogy a férjem és a nagyfiam segít.Pedig nem szoktuk kérni hogy vacsiztassa és fürdesse a kicsiket csak olyankor látja,hogy anyósom nem tesz semmit.S,hát nagyon büszke vagyok és hálás neki mert fiu létére ennyit segít.
2008. ápr. 22. 11:05

Sziasztok!

A megoldást én sajnos nem tudom! Igaz, Gyed-en vagyok most 1 éves kisfiammal itthon, de itthon van a 2,5 éves fiam is a kislányom meg kiscsoportos (4 éves). Most szinte mindent én csinálok itthon. Férjem délután dolgozik, 9 után ér haza, van hogy el is kell utaznia. Néha kivannak az idegeim! Külső segítségem nincsen, néha tudom csak anyura is rábízni a gyerekeket, de vele is nagyon egyeztetni kell, mert sokat dolgozik.

Még nem szeretném elképzelni mi lesz akkor, ha visszamegyek dolgozni, mert amikor a munkaidőm lejár a férjemé akkor kezdődik. Passz!

Az egyetlen lehetőséget a gyerekek önállóvá nevelésében látom. Amint elég nagyok lesznek hozzá megtanítom őket mindenre itthon, amire csak lehet. Szeretném majd vinni őket valami kreatív foglalkozásra és sportolni is, ezalatt talán én is eljutok egy konditeremig...

22. senico (válaszként erre: 21. - Bmwkraft)
2008. ápr. 14. 19:30
Szia! Tényleg segít. Az a hét év rettentően soknak tűnik, minden elismerésem.Egy kicsit az is baj nálunk, hogy én nem érzem olyan profinak magam a gyereknevelésben, valahogy képtelen vagyok minden elvárásnak megfelelni, főleg a saját magam által támasztott elvárásoknak. Én is gondolkoztam valami iskolán, de három gyerek mellett igazán meg kell gondolnom, hogy mire adok ki pénzt, csak azért hogy teljesebb legyen a komfort érzetem nem mehetek tanfolyamra, és semmi ötletem, hogy merre induljak.Sokat segítene, ha tudnám, hogy mit akarok magammal kezdeni, ha lejár a gyes, de már előre félek, hogy nem lesz egyszerű menet munkát találni. Talán az angolt kéne gyakorolnom.Egyébként én is azt gondolom, hogy ez életem legszebb időszaka, és az első gyerkőc után, aki sajnos bölcsödés volt, mert én még iskolába jártam, mindig is mondtam a férjemnek, hogy csak akkor akarok még gyerekeket ha itthon tudok velük maradni három évig. Szóval igyekszem maximálisan kihasználni ezeket az éveket, ennek ellenére vannak rossz periódusaim.
21. bmwkraft (válaszként erre: 20. - Senico)
2008. ápr. 14. 12:53

Szia! Hogy ne lennének ilyen időszakjaim bár mondjuk az én férjem nem szól bele de néha annyira magam alá zuhanok. Úgy érzem nem tudok egy épkézláb mondatot ki mondani mert 7 éve vagyok itthon a gyerekekkel és csak velük foglalkozom igaz gyerek nevelésben profi vagyok tudom milyen betegségre mit adjak egy csomó jó trükköm van mindenre. De ez csak a gyerekeseket érdekli azok meg nem igazán érnek ugyebár rá hogy dumcsizzunk másokat meg nem köt le. Én 4 év után először most voltam fodrásznál.Hozzá teszem az én férjem támogatott abban a döntésemben, hogy elmenjek suliba és nekem nagyon sokat segített egy héten egyszer kell csak menni de nagyon sokat segít és ki kapcsolódom közben. Amúgy mielőtt valaki nekem esne, hogy unom a gyerek nevelést azt tájékoztatom semmi pénzért nem cserélném el ezt az idő szakot és ki is használom az időt, hogy velük lehessek mert sajnos rövid az élet. Tini korában meg úgy is rám csapják az ajtót mert hát ugye a hormonok. És persze hozzá kell tennem erre az oldalra nem rég találtam rá és ez is sokat segít, hogy beszélgetek másokkal,és nem csak gyerek nevelésről hanem más problémákról is.


Bocsika nem sokat segítettem leginkább a saját problémámat mondtam el, de legalább tudod nem vagy egyedül.

20. senico
2008. ápr. 13. 17:44

Sziasztok!

Nyugtassatok meg, hogy nálatok is vannak kiborulós időszakok!Pont ma kaptam meg a férjemtől, hogy ne nyavajogjak örökké, más is simán állja a sarat ebben a helyzetben. Nem esett túl jól.Három gyerekünk van, több, mint három éve vagyok itthon gyesen a kicsikkel, azóta egyszer voltam társaságban, egy-egy fodrászt, vagy kozmetikust, meg szülői értekezletet leszámítva sehova sem megyek gyerekek nélkül.Úgy érzem lépnem kell valamit, mert kezdek teljesen befordulni.

19. bmwkraft (válaszként erre: 18. - Bb52f751dd)
2008. ápr. 7. 11:37
Szívesen, remélem használni fog.
18. bb52f751dd (válaszként erre: 17. - Bmwkraft)
2008. ápr. 7. 11:35
Köszi,mindenképpen megpróbálom,mert egyébként is így a tél után biztos van már nekem is vitaminhiányom...
17. bmwkraft (válaszként erre: 13. - Bb52f751dd)
2008. ápr. 6. 20:21
Nekem két hét után a lányomnak már másfél hét után hatott, szerintem az is közre játszik, hogy kinek mennyire van vitamin hiánya és az immunrendszere is éppen, hogy áll. Ezt onnan vettem, hogy engem az ősszel megműtöttek kétszer és utána elkezdtem szedni akkor viszont kellett neki három hét, hogy érezzek valamit. Az árával kapcsolatban nem akarok neked hazudni pedig most vettem másik dobozzal, mintha olyan 1000ft körül emlékeznék talán 1200 volt de inkább mondjak többet és kevesebbe kerüljön
16. bb52f751dd (válaszként erre: 15. - Kék)
2008. ápr. 6. 19:34

Minél nagyobbak a gyerekek,egyre könnyebb az időbeosztás.

Legalábbis én már kezdem tapasztalni :)

15. Kék
2008. ápr. 6. 19:32
Sehogy,állandó idő zavarbean vagyok,pedig a férjem sokat segít!Megvárom,hogy felnőjenek a gyerekek és majd akkor pótolom az elveszett programokat!:) (Akkor meg jönnek az unokák!:)))
2008. ápr. 6. 19:24

nekem a legnagyobb problémám a rendetlenséggel van. Képtelen vagyok rendet tartani, most, hogy kicsit besűrűsödött az egyetemi progam...

a férjem is hulla fáradtan ön haza minden nap..., és terhesen mindig álmos vagyok...

egy jótündért szeretnék, aki reggelre kitakarít...

13. bb52f751dd (válaszként erre: 12. - Bmwkraft)
2008. ápr. 6. 19:23
Köszi!szerintem így megpróbálom én is,ha már tudom,hogy van aki próbálta...Mennyi idő után érezhető valami és mennyibe kerül?
12. bmwkraft (válaszként erre: 11. - Bb52f751dd)
2008. ápr. 6. 19:19
Igen nyugtató hatása is van nálam is és a lányomnál is be jött. És én azt szeretem benne, hogy nem konkrét nyugtató gyógyszer hanem vitamin. Amúgy nem is adnám a lányomnak, a terhességem alatt voltak méhösszehúzódásaim és azt is elmulasztotta.Egy próbát megér.
11. bb52f751dd (válaszként erre: 10. - Bmwkraft)
2008. ápr. 6. 18:54

Szia!

Ezt a vitamint már máshonnan is hallottam,ez tényleg nyugtató hatású?Nekem is időnként kéne valami feszültségoldó így a hétköznapokra...

10. bmwkraft (válaszként erre: 8. - Arka)
2008. ápr. 5. 19:05
A Magneb6-ot én is szedem meg a lányom is és szerintem nem csak pszichésen hat mert más vitamin nem használt ez meg jó és amúgy meg ideg nyugtató is a lányomnak azért írta fel a gyerekgyógyászunk mert ha az osztály társa csak annyit mondott neki, hogy most nem vagy a barátnőm két napig csak sírt. Ő nagyon érzékeny minden összetöri lelkileg vagyis csak törte mert a vitamin miatt most lelkileg kiegyensúlyozott.Ha pedig lelkileg helyen vagy a problémák felére már te is hamarabb találsz megoldást.Nem?
9. bmwkraft (válaszként erre: 1. - Gyerekeim)
2008. ápr. 5. 18:56
Szia! Hát én is csak azt tudom mondani, hogy remélem tud majd segíteni neked valaki. Azért mondom ezt mert láttam, hogy írtad te még dolgozol is a gyerekek mellett (minden elismerésem), én azért nem tudok hasznos tanáccsal lenni mert nem dolgozom, igaz három kicsim van és mellettük még hétvégén suliba is járok. Nagyon nehéz volt megtanulni, hogy úgy osszam be az időt, hogy jusson az alapvető dolgokra (vásárlás, gyerek fejlesztés, játék, főzés, mosás, takarítás,vacsora tanulás a lánnyal meg magammal). De ebben az időben nekem nincs barátnőzés , sétálgatás, vagy egy kis pihenés meg ilyesmik arra én is kíváncsi lennék másnak ez hogyan megy. Nekem a gyerekeimre egy rossz szavam nincs mert nagyon aranyosak és gondom nincs velük a napi dolgokat meg tudom csinálni tőlük, bár később még ez is változhat. A férj "probléma" viszont nálunk is jelentkezett már, de nekem is nehezemre esik egy jó ütős nap után még átváltozni egy sexi démonná és készségesen teljesíteni.Hát most ott tartunk, hogy én próbálom meg minél többször teljesíteni(én vállaltam be) házastársi kötelességem de mondtam a férjemnek ha nem megy olyan intenzitással a dolog, le kell ülnünk és átbeszélni, hogy egy kicsit megértőbb legyen.Bár most, hogy suliba járok szombatonként nagyrészt ő vigyáz a gyerekekre (néha anyósom)azt mondja elhiszi, hogy egy nap után be esek az ágyba és 2 perc múlva alszom.Viszont a férjnek olyannak kell lennie akivel meg lehet a dolgokat beszélni. Nincs semmilyen más segítséged(nagyi) vagy nem akarsz mást terhelni ezzel?
8. Arka (válaszként erre: 1. - Gyerekeim)
2008. ápr. 5. 18:26

Hello!


Én úgy éreztem a magneb6 segített. Nekem is 3gyerekem van, de mind a 3 kicsi 5, 3, és 9 hó. Nekem is voltak ilyen időszakaim, hogy már nem jutott energiám a férjemre, főleg, hogy még mindik legalább kétszer kelek éjzaka. Ezért kezdtem vitamint szedni, de lehet, hogy csak pszichésen hatott. De én nem járok dolgozni... Hát nem irigyellek...

2008. ápr. 5. 18:12

Hát erre én is nagyon kíváncsi lennék!(pedig én még gyesen vagyok)Arra rájöttem, hogy sokkal kevesebb dolgom lenne, ha egy kicsit szigorúbb lennék a gyerekekkel.

Pl. Nem kéne fél pár zoknikat, ágy alól, szekrény mögül levadászni.Kakaó és túró rudi foltokat ágyneműből, függönyből 2 naponta kimosni.stb

6. bb52f751dd (válaszként erre: 1. - Gyerekeim)
2008. márc. 19. 18:32
Szia!Én annyival könnyebb helyzetben vagyok,hogy a legkisebbel,aki másfél éves,még itthon vagyok gyesen.Nagyobb részt egyedül vagyok velük,a nagyobbak meg már szinte teljesen önállóak,így sokat tudnak segíteni nekem.Majd ha nálunk is eljön az az idő,hogy dolgozom,hát lehet,hogy ugyanígy járok,mint te :( Nem volt könnyű már akkor sem,amikor a kettő mellett dolgoztam.
2008. febr. 28. 14:15

Bocs!

Nem figyeltem , ezt az üzenetet más fórumra akartam küldeni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook