Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Férjem rendszeresen viszi kocsival a 6 éves fiunkat, de nem köti be, ez kiskorú veszélyeztetése? fórum

Férjem rendszeresen viszi kocsival a 6 éves fiunkat, de nem köti be, ez kiskorú veszélyeztetése? (tudásbázis kérdés)

2013. márc. 19. 08:13
Szerintem ne azzal foglalkozz, hogy veszélyeztetés-e jogilag, hanem hogy mekkora felelőtlen barom a férjed.
2013. márc. 19. 02:02

Ez szabálysértés, nem kiskorú vszélyeztetése, amiért elég nagyösszegű pénzbüntetés jár.

És az apa kösse be a gyereket, a 6 éves talán még be sem tudja magát kötn i, amilyen pld némelyik bizt. öv, még felnőttnek is alig sikerül.

Ha feljelented, rá fognak kérdezni, hogy miért hagytad, hogy bekötés nélkül vigye autóval az apa, miért nem akadályoztad meg

23. 973d9d6ecf (válaszként erre: 22. - 5427edee11)
2013. márc. 18. 21:06
Látod ..te is a lényeget tapintottad meg...mint sztem itt mindenki..De a mama csak fogást keres és ehhez megerősítést...De tudatom vele ez akkor is csak megosztott felügyeleti jog...Sajna..
2013. márc. 18. 21:01

Biztosan nem örülnék neki, ha ilyen lenne a gyerekem apja!

Az én szememben ez azért veszélyeztetés. (Tudom, hogy a btk. szerint nem, olvastam)

Viszont, ha a kedves anyukát ennyire zavarja, akkor a büszkeségét igenis félre kellene tenni és normális hangnemben, nem támadva, felnőtt módjára meg kellett volna már beszélni ezt apukával.

Ez a gyerek érdeke!!!!


A másik pedig, hogy 6 évesen már be tudja csatolni magát a gyerek, tudnia kellene, hogy a helye az ülésben van. Ha máshogy nem megy, akkor a gyerkőcöt kérd meg arra, hogy csatolja be magát.

Bár egyszerűen nem értem, eddig miért nem tetted meg te ezt a lépést?

21. 973d9d6ecf (válaszként erre: 20. - Kristo_f)
2013. márc. 18. 19:57
tuti....
20. kristo_f (válaszként erre: 18. - 973d9d6ecf)
2013. márc. 18. 19:53
Én elmondtam amit gondolok, ha nem érthető bizonyára bennem a hiba
19. 6b006fc769 (válaszként erre: 17. - Kristo_f)
2013. márc. 18. 18:28

Ép eszű embernek nem tetszik ez a fajta felelőtlen viselkedés.

A gyerekeket pedig már óvodás kor előtt célszerű a biztonságos közlekedésre nevelni, ebben benne foglaltatik, hogy gyerekülésben bekötve utazhat, a járdán mehet gyalogosan és a zebrán kel át az úttesten, ha zöld a lámpa vagy nem jön autó, ha nincs lámpa. Leginkább példamutatással és magyarázattal.

Mit is csinálnék? Közölném, hogy addig nem viheti el, míg nem köti be. Vagyok olyan fúria, hogy kivitelezzem >:D

Az apukát én szívesen elvinném balesetben meghalt gyerek boncolására egyébként.

De attól, hogy haragszom a viselkedése miatt, még nem lesz bűncselekmény, hogy nem köti be a gyereket.

18. 973d9d6ecf (válaszként erre: 17. - Kristo_f)
2013. márc. 18. 16:20
Most akkor ..pro vagy kontra?????Nem érthető...
2013. márc. 18. 15:58

A férj tetüzése igen nem tetszik!


Azért már ne a 6évesre bizzuk hogy kösse be magát.

Hasonló helyzetben, ki mit tenne, vállránditással elintézné?

Lépten nyomon halálos balesetek vannak a nem bekötöttség miatt

Mit lehet tenni, nem tudom, mert bizonyára nem fogja a rendőrség figyelni a férjet, bár egy rendőrségi, gyámügyi bejelentés/érdeklődés esetén nem kizárt.


Nagyon nem vagyok érintett, de a legközelebbi láthatáson elhajtanám a francba, akár van bizonyitékom, akár nincs

2013. márc. 18. 15:21

úgy látom a kedves fúrumindító semmi mást sem szeretne hallani, minthogy "igen, ez a gyerek veszélyeztetése, és igen szaladj a rendőrségre!!" A többi hozzászólás nem érdekli! XD

És nem veszi észre, h milyen érdekes az, h egy 6 éves gyerek nem MAGÁTÓL ül be a gyerekülésbe....

Nekem ne mondja senki, h ha az a megszokott kis kora óta, akkor külön fel kell hívni minden alkalommal egy 6 éves gyerek figyelmét!!!! Amelyik gyereknek ez volt a megszokás, az már "ösztönösen" csinálja!!!

15. 973d9d6ecf (válaszként erre: 14. - 6b006fc769)
2013. márc. 18. 15:02
Ez azért nagy pont....nálad...:D
14. 6b006fc769 (válaszként erre: 13. - Abigél22)
2013. márc. 18. 14:59

ÉS?

A Btk. ezt nem szankcionálja. Még a te kedvedért sem.

2013. márc. 18. 14:55
Szerintem igenis veszélyezteti a gyereket!!!!!!!!!!!
12. 6b006fc769 (válaszként erre: 8. - Purutty)
2013. márc. 18. 12:46

Ha a férjed iránti gyűlölet nem homályosítaná el a látásod, akkor felismernéd, hogy hasznos volt a válaszom, mert igaz: Ez nem kiskorú veszélyeztetése. Még csak nem is közúti veszélyeztetés.


Ha balesetben meghal a gyerek, akkor a baleset okozója lesz "közúti baleset okozása" miatt elővéve. Persze ha nem szándékosan/ittasan okozta a balesetet, mert abban az estben más a minősítés.


Ha bizonyítható, hogy amennyiben be lett volna kötve, akkor életben marad, akkor esetleg aki nem kötötte be, az elő lehet véve gondatlanságból okozott halált okozó testi sértés miatt. Esetleg. Persze ez nem elégtétel.


Azért marha kíváncsi vagyok, hogyan oldod meg... Be lehet menni a rendőrségre, ott kötelesek minden hülyeséggel foglalkozni. Fel is veszik a feljelentést de jó esetben 3 napon belül el lesz utasítva a feljelentés, mert nem bűncselekmény, hanem szabálysértés, és a férjed részére ki fognak szabni egy szabálysértési bírságot.

Ez kielégít téged? Ettől be fogja kötni a gyereket?

2013. márc. 18. 12:33
Hááát, az én gyerekem ritkán ül autóba, de az első dolga, hogy beköti magát. Ja, még nincs 6 éves. Olyan 4 éve kora óta magát köti be.
10. reload (válaszként erre: 8. - Purutty)
2013. márc. 18. 12:00

Szia!


Miért nem beszéled ezt meg a gyerekeddel?

Az én gyerekem még csak 5 éves, de saját maga köti be a biztonsági övet. :)

9. 973d9d6ecf (válaszként erre: 8. - Purutty)
2013. márc. 18. 11:41
Utolsó mondatodon a lényeg...Mert erről van csak szó, szerintem...Ugyanis ha hozzászoktatok mikor együtt voltatok,hogy a gyerek be van kötve..akkor nem hiszem ,hogy apuka gyorsan leszokott volna róla...
2013. márc. 18. 11:29

És ha balesetben meghal a gyerek? Én ezt nem hagyom, igenis xarik a gyerek biztonságára...

Köszönöm a semmi segítséget, a továbbiakban nem nézem a fórum válaszokat, majd magam megoldom...

A gyerek pedig nekem lesz ettôl függetlenül ítélve, nem annak a tetűnek!

2013. márc. 18. 11:25

Nem lehet vele beszélni,nem hajlandó ...egy rohadék :(van gyerekülés és az apja dolga lenne a gyereknek is mondani üljön be majd becsatolja ......de nem. A gyerek is mondja nem köt be apa. És ezért mar büntették egyszer.

Ez nem veszélyezteti a gyerek életét ?? És még én vagyok a nem normális.. ..

Köszi

6. 973d9d6ecf (válaszként erre: 1. - Purutty)
2013. márc. 18. 10:54
Különben ez sok más kérdést is felvett...Miszerint hol a gyerekülés....eddig sem volt?Vagy erőszak árán sem tudod betenni a kocsiba..Ha már a férjed nem teszi meg /fel nem fogom miért/..Aztán" rendszeresen" ...akkor talán ezt szépen megbeszélem vele..közös gyerek ,közös érdek...A gyermekelhelyezést ..pedig ettől sokkal összetettebb dolgok határozzák meg..Mert ha berohansz egy felvétellel a kezedben...Még talán rosszat fognak gondolni az agyi kapacitásoddal kapcsolatban..Most ezért meg ne haragudj...
5. 6b006fc769 (válaszként erre: 4. - 973d9d6ecf)
2013. márc. 18. 10:43
Ez biztos is:)
4. 973d9d6ecf (válaszként erre: 1. - Purutty)
2013. márc. 18. 10:37
Te igen haragudhatsz a férjedre...már meg ne sértselek...A kommunikáció segíthet ilyen esetekben...
3. 6b006fc769 (válaszként erre: 2. - 6b006fc769)
2013. márc. 18. 10:35
B helyett v; csak aprók a gombok
2. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Purutty)
2013. márc. 18. 10:34
Ez nem kiskorú beszélyezetetése, csak egy közlekedési szabálysértés.
2013. márc. 18. 10:18

VÁLÓFÉLBEN vagyok, férjem rendszeresen viszi el kocsival a 6 éves fiunkat,de szinte Sosem köti be.

Egy felvételt sikerült készítenem ahol látszik beül a gyerek hátra (nem a gyerek ülésbe) az apja becsapja az ajtaját előre megy,beszáll és elhajt. És persze nem kötötte be a gyereket, minden látszik.

2 nap múlva gyermekelhelyezés lesz....féltem a gyerekem, ez életveszélyes.

Ha bemegyek a rendőrségre csinálnak vmit, feljelenthetem, elég ez az egy felvétel ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook